Burze, tornada i inne intensywne zjawiska pogodowe wyglądają pięknie i wręcz hipnotyzująco, ale należy pamiętać, że są bardzo niebezpieczne. Nie chodzi oczywiście o to, że za każdym razem, jak tylko usłyszycie grzmot, macie się od razu chować. Ale gdy nadciąga burza rozsądnym rozwiązaniem jest przeczekanie jej w domu lub jakimś innym budynku.
Czy wiedzieliście, na przykład, że rury kanalizacyjne w domu mogą przewodzić prąd elektryczny wytwarzany przez błyskawice? Albo że dotknięcie naelektryzowanego kranu może mieć dramatyczne konsekwencje? Należycie do osób, które wierzą, że otwarcie okna w czasie burzy wyrównuje ciśnienie i zapobiega rozbiciu szyb? Najwyższa pora zrewidować poglądy. Zatem, tak, podczas złej pogody również w pomieszczeniach trzeba stosować się do różnych zakazów i porad, oto one!
Czas:
Branie prysznica 0:33
Używanie telefonu stacjonarnego 0:51
Zostawianie plastikowego pojemnika z wodą na betonowej posadzce 1:14
Lekceważenie stanu swoich włosów 1:44
Zapalanie świec 2:16
Zmywanie naczyń 2:42
Ewakuowanie się podczas tornada 2:57
Uruchamianie agregatu w domu 3:14
Zostawianie zwierząt na zewnątrz 3:46
Stanie przy oknie 4:09
Otwieranie okien 4:42
Podłączanie laptopa do gniazdka 5:04
Częste otwieranie lodówki 5:38
Zabijanie okien deskami 6:00
Wyłączanie równocześnie radia i telewizji 6:24
Używanie w domu grilla opalanego węglem drzewnym 6:49
Dotykanie konstrukcji betonowych 7:19
Podejmowanie działań mogących prowadzić do kontuzji 7:35
Zamykanie się w środku 7:56
#bezpieczeństwo #chrońsię #jasnastrona
Streszczenie:
- Jeśli jednak natkniecie się gdzieś na telefon stacjonarny, raczej nie powinniście go używać podczas burzy. Błyskawice mogą z łatwością dostać się do domu nie tylko przez instalację kanalizacyjną, lecz także elektryczną.
- Jeśli przechowujecie zapasy wody w plastikowych pojemnikach na betonowym podłożu, to postawcie je na kartonie lub drewnianej palecie.
- Włosy stają dęba, gdy ładunek dodatni waszego ciała i ujemny ładunek burzy wzajemnie na siebie oddziałują.
- Problem ze świecami jest taki, że przecież one również mogą wywołać pożar. A podczas silnej burzy często następuje awaria telefonu i nie da się wezwać straży pożarnej.
- Jak tylko usłyszycie ostrzeżenie o jakiejś trąbie powietrznej, natychmiast ukryjcie się w pomieszczeniu w środkowej części domu lub w piwnicy.
- Podobnie jak inne silniki spalinowe, napęd agregatu uwalnia tlenek węgla, który jest przecież szkodliwym gazem powodującym silny ból głowy i mogącym doprowadzić do omdlenia.
- Wbrew powszechnej opinii, stojąc przy oknie podczas silnej burzy, naprawdę narażacie się na zranienie odłamkami szkła.
- Jeśli macie do wykonania pilną pracę na swoim przenośnym komputerze, a za oknem szaleje burza, upewnijcie się, że wasz sprzęt nie jest podłączony do gniazdka.
- NIE wyłączajcie od razu telewizora ani radia, tylko wysłuchajcie dokładnie całego ostrzeżenia. Zachowanie czujności może uratować wam życie.
- Jeśli nie chcecie, by poraził was piorun, raczej nie zbliżajcie się do betonowych elementów, a tym bardziej nie opierajcie się o nie.
- Podczas szalejącej burzy nie podejmujcie żadnych ryzykownych działań.
- Pewnie wiecie, że podczas awarii zasilania brama garażowa automatycznie się blokuje. Na szczęście jest specjalny przewód, który w stanie zagrożenia zwalnia mechanizm zamknięcia drzwi.
Muzyka: Epidemic Sound
https://www.epidemicsound.com/
Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Subskrybuj Jasną Stronę
https://bit.ly/2n9VrJj
___
Zasubskrybuj nasze kanały:
5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis
KaczmaR:
Jacek Czterdzieści Pięć:
Paweł R:
Jak nie ma burzy to można :)
VAPAN:
Drzewo Wiśni:
Majszka 28:
Koniec- Żebyście mogli się szybko ewakuować 🗿
Aleq 777:
Arisu:
> podczas burzy stalam z kolegą pomiedzy dwoma budynkami gdzie byly piorunochrony :) prawie umarlam ze strachu (nie moglam wrocic do domu bo byl na pieszo jakies 40 min. stąd)
Natalia S:
Treyzo Amazing:
siemanokolano222 ROBLOX:
CiekawaTerrarystyka:
no name no name:
3 : co to ma wspólnego z odcinkiem
9 : przecież jak buda jest mokra to jak ma się zapalić
11 : czy naprawdę ktoś otwiera okna w burze??
14 : w jakim my wieku żyjemy, gdzie jeszce zabija się okna deskami pozatym dzisiejsze okna są bardzo mocne
17 : może i betonowe podłogi i ściany mają w sobie metalowe szkielety ale w środku nie na zewnątrz więc jak do ch##a można się porazić przez beton.
Spytko Niewytko:
Kuba:
W czasie ogromnej burzy z piorunami grałem na kompie który był ustawiony tak że siedziałem równolegle do okna spadkowego w dachu
Pies zaczął strasznie szczekać to do niego poszedłem i w tym samym czasie w komputer przez okno pie..... Ął piorun więc morał taki
1 - psy są super
2 - nie róbcie nic koło okien w czasie burzy
Alicja Wiłkowska:
Magma 234:
Darth Vader:
IDI GO!:
Kusiux:
MrElite Vip:
Anonimowy Człowiek:
Kreatywna Komentatorka:
gagatek_wawa:
Wiktoria Bogacz:
Awakening:
Idk lol:
wikigames:
HORMI:
Nikodem Suchocki:
niebieskigolomb1 multikonto:
Ja_Ja:
Jakaś Kpopiara:
Ganjaman:
Zielony kurczak🐥21:
Elizabeth Bacon:
Pozdrawiam.
Konrad:
Katarzyna Wojtachnia:
Po prostu filmy!:
Gabriela Z:
Ale weź ręcznik i wyjdź na DWÓR i zacznij się myć błotem pod deszczem
XD
Julia Szydłowska:
Lilson :3:
Sławomira Wilczewska:
Kamil ślimak:
Marzena Żurek:
Wojtek Molenda:
GRZEGORZ KLOC:
Królowa Elżbieta II Cyborg:
Just Igor:
ShArK pLaYz:
yasiu18:
Dalej już nie dałem rady oglądać.
Domostrefa Tomasz:
Paulina Pawlak:
Julka Sabat:
Wiem data
Julia Różycka:
Maria:
Maria:
Alicja Wiłkowska:
__lubie_lisy _ツ__ღ:
Ja: kto by to zrobił? XD
Szary_Pieseł:
Dawid:
Nie zostawiajcie odpalonego samochodu w garażu :D
Piotr Urbaniak:
꧁beautiful lion꧂:
Elizabeth Bacon:
Kaznie001:
karolina_1505:
Anna Czerech:
Kacper suchecki:
Kaktus:
shummie:
シHamachuシ:
_.animowiec._3:
mityre:
struś pędziwiatr:
Manchester 25:
Stachlov:
Kezzyq1ツ:
xKacper05:
Michał Godlewski:
Raczej gdy ktoś ma agregat w domu to takie pomieszczenie z nim musi być wentylowane i odizolowane od części mieszkalnej. Inaczej każde użycie kończyło by się zatruciem czadem.
EmiKemi:
Renibow Unicorn:
Ame La:
Ps. A wtyczki od lampy to nie wyłączyć??
Luki:
Gabriel D:
thecoinrbx roblox:
3.nie ma sensu w odc
8.A kiedy jest za ciepło
13.kiedy jesteś głodny
17.nie mam grilla i zasady w apartamencie
19.nie mam 🚗
Natalka K.:
Adam Spadam:
Piotr włudarski:
Hässlich:
Dzienki za rady.
Magpo:
Yoki:
Kacper Abramek:
ktoś fajny:
nikodinci xdd:
Aha i jeszcze jedno: żyje od 27 lat i ani razu w domu mi nie wybiło szyby od burzy
lambos 123:
locojjang:
Suzej.HK.:
Zuzanna Nosal:
domino YT:
ELOLIX Lool: