#24 – Nauczyciele (gość specjalny: Justyna Suchecka)

Kim jest - zapiszmy to słowo wielką Literą: Nauczyciel.
W polskich szkołach uczą świetni, nierzadko wybitni, nauczyciele i nauczycielki.
Jak to się dzieje?
Bo przecież dzieje się tak nie z powodu, lecz pomimo kiepskiego systemu edukacji.
Gościem K3 jest znakomita dziennikarka edukacyjna Justyna Suchecka.

K3 to autorski podcast Dariusza Bugalskiego. Nowe odcinki pojawiają się w każdą sobotę około 9.00 rano. Wesprzyj podcast dołączając do grona osób, dzięki którym możemy spotykać się regularnie. To dzięki Waszym wpłatom K3 będzie mogło istnieć i się rozwijać. Liczy się każda kwota, bo w grupie jest wielka siła. Kliknij i dołącz do nas: http://www.patronite.pl/K3

10 komentarze:

Katarzyna Marcinkowska
Katarzyna Marcinkowska:
Edukacja to relacja oparta na zaufaniu, szacunku i sympatii. Jestem nauczycielką, która chce jak najlepiej poznać swoich uczniów, wspierać ich i inspirować. Nie znam innego sposobu uczenia.
Kamila Gruszkiewicz
Kamila Gruszkiewicz:
Dzień dobry, czekam cierpliwie. Uczennica 🙂
Iwona
Iwona:
🤗♥️
Paulina Iwanowska
Paulina Iwanowska:
Szanuję nauczycieli z całego serca, wyniosłam to z domu, sama spotkałam takich na swojej drodze. Mierzi mnie dzisiejsza próba dyktowania przez rodziców harmonogramu pracy nauczycieli. Literatura to lek na całe zło. I wtedy na zebraniu dla rodziców w czwartej klasie słyszę od Pani z polskiego która mówi, żeby dzieci nie czytały Tajemniczego Ogrodu. Przecież jest film, książka jest za gruba dla nich... Ech..
Bogdan Cichocki
Bogdan Cichocki:
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam
Renata Ewa
Renata Ewa:
Ta rozmowa to czub góry lodowej w kwestii wątku nauczycieli, szkoły i edukacji w Polsce. Mam w planach odejść z tego zawodu i bardzo bym chciała, aby mi się ta dezercja udała.
Wioletta Paradowska
Wioletta Paradowska:
Inspirować... Najważniejsze zadanie
Tharuk Pieczynson
Tharuk Pieczynson:
Jak zawsze świetna audycja. Osobom zainteresowanym tematem edukacji polecam książkę school sucks Krystiana Ostrowskiego.
Ewa Bartkowiak
Ewa Bartkowiak:
Dzień dobry, przysłuchuję się uważnie i nasuwa mi się kilka refleksji. Szacunek. Jest to bardzo ważne w odniesieniu do nauczyciela. Jestem osobą mocno dorosłą , przeszłam całą drogę edukacji, szkołę podstawową, ogólniak, studia wyższe i moim zdaniem coś nie bierze się z niczego. zauważyłam prawidłowość, nauczyciel interesował się uczniem, jego potrzebami, zaintresowaniami, szanował inność ucznia, nie oczekiwal wyłącznie przytakiwania wówczas zaczynało to działać w drugą stronę. Uczeń zaczynał "lubić" nauczyciela, zaczynało to działać ,zaczynała się współpraca.Uważam , że miałam wspaniałych nauczycieli, pedagogów. Teraz są tak inne czasy , nie chciałabym być ani nauczycielem ani uczniem. Temat ocean więc na tej konkluzji zakończę.Bardzo serdecznie pozdrawiam.
Wioletta Paradowska
Wioletta Paradowska:
I Kortez... bardzo bardzo bardzo