25.10 - DZIEŃ KUNDELKA! www.przygarnijzwierzaka.pl

Nasze urocze, cwane kundelki są dziedzicami długiej tradycji samodzielnego radzenia sobie, która uczyniła z nich pieski żywe i bardzo sprytne, a mieszanka krwi uczyniła je bardziej odpornymi na choroby od zwierząt rasowych, które są selekcjonowane (niestety do dzisiaj) głównie pod kątem urody. Kundelki posiadają nieodparty urok osobisty, wdzięk i niepowtarzalną urodę, a inteligencja tych psów często jest kłopotliwa dla właściciela. Na niekorzyść przemawia fakt, że zupełnie nie wiadomo, co z nich wyrośnie. Chociaż z oczywistych względów nie mają one swojego numeru wzorca w FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej), to istnieje pewien ujednolicony opis cech kundelków. Podajemy go za portalem animalpedia.pl:
Kundelek, czyli pies wielorasowy
Wzrost: Każdy wzrost jest dla niego dobry...
Waga: ...i każda waga
Długość życia: Jak najdłużej!
Historia rasy: Pojawił się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo skąd. Pierwszy raz był widziany nie wiadomo gdzie -- mówi się, że tuż za rogiem. Skoro jest psem wielorasowym, więc można by przypuszczać, że jest praprzodkiem wszystkich psów rasowych.

Opis: Na całość kundelka składa się: szczypta radości z dodatkiem merdającego ogonka, uncja miłości do opiekuna i jego rodziny, funt zawadiackiej natury i prawdziwego zalotnika oraz cała masa szczęścia, którą obdarowuje nas na co dzień.
Szata: Sierść ma albo krótką, albo długą. Średnia też jest dozwolona. Nieraz czesze się na gładko lub kręci wspaniałe loki. Może też zachwycać włosem szorstkim. Miewa plamki, ciapki i łatki.
Umaszczenie: Kundel jest bury i nie tylko, bo lubi też przyodziewać się w sierść brązową, rudawą, białą i czarną.
Budowa ciała: Z wyglądu jest podobny do wszystkich i do nikogo, a najlepiej to wygląda przez okno, wyczekując swojego pana. Ma łapki krótkie lub długie. Głowę nosi wysoko, chyba że za czymś węszy. No i najważniejsze: zawsze merda ogonem -- czy go ma, czy też nie.

Na stronie www.przygarnijzwierzaka.pl znajdziesz wspaniałego kundelka dla siebie.....

12 komentarze:

Gabryś Zawiślak
Gabryś Zawiślak:
SLODKIE!!!! lapka w gure
:D
Leon Yautja
Leon Yautja:
W swoim zyciu mialem 2 psy i zawsze byly to kundelki, ale nie zamieniłbym ich na żadne inne rasowe.
Przemek MOTO
Przemek MOTO:
0:21 mam takiego samego
Słodki diamęcik LPS TV
Słodki diamęcik LPS TV:
To jest tak piękne i urocze (zauroczenie mnie)😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😚😙😍😍😍😍
Martyna Baster
Martyna Baster:
Piękne.Będę mieć kundelka na wiosnę:-)
Arleta Jakubowska
Arleta Jakubowska:
Ja na dzień psa dałam swojemu psu ubranko, muchę , krawat, zabawkę
Karolina karola
Karolina karola:
Mam też kudelka💕💕
Gabryś Zawiślak
Gabryś Zawiślak:
no masz RACJE!
Karolina Zielińska
Karolina Zielińska:
Kocham psiaczki z całego serducha sama posiadam kundelka i jest po prostu cudny dla wszystkich psiaczków causek w głowkę
ludźie Rzeźnik
ludźie Rzeźnik:
Słotkie pieski
Iwona Narożna Krzeczowska
Iwona Narożna Krzeczowska:
Iwona Narożna Krzeczowska.. Mam kundelka że schroniska Kaliszu już CZTERY lata Jest ze Mną ❤️💖buziaki dla Wszystkich psiaczkow 💋💋❤️❤️
Beata Patelczyk
Beata Patelczyk:
Najpiekniejsze najwierniejsze poprostu naj