Abonament RTV w Polsce jest pełen absurdów? Mówimy, dlaczego nie jest dobrze

Większość zobligowanych do tego Polaków nie płaci abonamentu radiowo-telewizyjnego. Powodów może być kilka, ale jednym z nich są absurdy w samych zapisach. I sposobach kontroli, o czym opowiemy wam w naszym materiale.

Abonament RTV na świecie: https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/czy-polacy-maja-najgorzej-abonament-rtv-na-swiecie-porownujemy-ponad-20-krajow/1twn7hn

 Materiały, do których się odnosimy:
- materiał Gazety Prawnej o wykładni przepisów o abonamencie: http://bit.ly/2IjV4CK

- materiał Rzeczpospolitej o opłatach abonamentu w domkach kempingowych: http://bit.ly/38n3bcb

100+ komentarze:

Komputer Świat
Komputer Świat:
Najlepsze telewizory do 3000 złotych (skopiuj link i wklej w pasek adresu):
Samsung QE55Q60RA
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/0,24343
Samsung UE55RU7172
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/1,24343
LG 32LM6300 (32LM6300PLA.AEU)
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/2,24343
Philips 58PUS6504
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/3,24343
LG 43UM7100 (43UM7100PLB)
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/4,24343
Philips 50PUS6704/12
https://widgets.moneteasy.pl/widget-click/63281/5,24343
Paweł C.
Paweł C.:
Zakodować wszystko i nie zmuszać do płacenia za coś czego nie chcemy. Ktoś będzie chciał to wykupi pakiet kablówki lub platformy sat i po problemie.
Mr. Laugh
Mr. Laugh:
Nie ma to jak płacić za reklamy
mezras
mezras:
To może jakaś lista polecanych monitorów najlepiej o dużej przekątnej, ja oglądam tylko netflixa ewentualnie youtube więc po co mi ten abonament?
Ugor83
Ugor83:
Kaczyński mówił że jak nie potrafisz prowadzić biznesu w Polsce to powinieneś zamknąć biznes.
Panie Kurski, słyszał Pan?
WALERSO
WALERSO:
Trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby płacić za to gówno.
HRE
HRE:
O ile wiem to TVP S.A !!! ( spółka akcyjna ) jest spółką handlową więc powinna zawrzeć z każdym abonentem umowę cywilno prawną i na podstawie jej pobierać opłatę ( podobnie jak to się dzieje z platformami czy operatorami komórkowymi ) Ustawa o abonamencie dotyczyła TVP PRL -owskiej która była firmą państwową działającą na innych zasadach . A o ile wiem po roku 1990 kiedy to TVP przekształciła się w spółkę to nikt z posiadaczy odbiorników tv czy radiowych takiej umowy nie podpisywał - a jedynie na podstawie takiej umowy należy się abonament - a to że niektórzy obywatele płacą abonament czyli tak naprawdę dają datki ( jak w kościele na tacę ) wynika jedynie z przyzwyczajenia, bo na pewno nie z cywilno - prawnych przepisów - Zapomniano też o tym że w spółkach prawa handlowego jakim jest TVP żadne ustawy kominowe już nie obowiązują więc możliwe były i są krociowe zarobki. Szkoda że zapomniano o tym że ustawa o abonamencie też ich już od dawna nie dotyczy - więc może tak uściślić proszę kiedy abonament trzeba bulić a kiedy nie - :)
A poniżej link do wyroku TK w tej sprawie -
http://www.prawnik-online.eu/porady-prawne/wyrok-tk-z-dnia-16-marca-2010-r-sygn-akt-k-24-08-22-3-a-2010?fbclid=IwAR2T3Fmt9y7OWix2gHJznrTvI7tJPEKKpJEuM61jy5EF10DUtxrKGlilJEM
ZULUS666
ZULUS666:
Po co się męczyć TVP wprowadza dekodery w ramach abonamentu , podpisuje umowę i sprawa załatwiona ?? jasne proste i przejrzyste , podpisujący umowę płaci abonament , temat zamknięty .
TheAmon1x
TheAmon1x:
Fajnie wytłumaczony temat, dzięki!
ArtAr71
ArtAr71:
problem leży w tym,że większość uważa opłatę abonamentową, jako opłatę za oglądanie telewizyjnego syfu. Wyraźnie mowa jest o opłacie za posiadanie takowego odbiornika! To może Państwo ,zacznie rozdawać "darmowe" odbiorniki i wtedy mogłoby pobierać opłaty za ich posiadanie,stosowne do wysokości klasy odbiornika?
MARIUSZ HAJDUK
MARIUSZ HAJDUK:
Nich zakodują kanały kto będzie chciał oglądać to sobie kupi dekoder . Wtedy będą mieć 100% ściągalności abonamentu. Tak jak jest na przykład HBO i inne
Kotleś
Kotleś:
Współczuję wszystkim i życzę udanego powrotu do zdrowia.
Jacek Adamczyk
Jacek Adamczyk:
Ciekawe kiedy wpadną na pomysł że to firmy dostarczające usługi kablowe, satelitarne i tak dalej będą miały uiszczać abonament RTV z swoich umów.
Bastarian ___
Bastarian ___:
A co w przypadku streamingu telewizji z telefonu na tv? Albo dołączenie opłat abonamentowych do opłat za prąd jak ktoś czerpie prąd z własnej fotowoltaiki? 😄 Żyjemy w chorym kraju 😄
Alf Channel
Alf Channel:
Od razu przypomniał mi się kawał na ten temat:
- Dlaczego muszę płacić abonament RTV?
- Bo słucha pan radia, ogląda telewizję publiczną...
- Nie. Nie słucham radia, nie oglądam TVP.
- No, ale ma pan urządzenie, dzięki któremu mógłby pan oglądać.
Trzeba więc płacić.
- W takim razie dacie mi 500+?
- A ma pan dzieci?
- Nie, ale mam urządzenie, dzięki któremu mógłbym mieć.
Radosław Bogusz
Radosław Bogusz:
Tak samo każdy facet powinien dostawać 500+ na dziecko, bo ma sprzęt dzięki któremu może mieć dziecko 😏
Studio Artfilm
Studio Artfilm:
Niestety nic nie można zrobić ponieważ UE nie wyraża zgody. Bardzo fajnie mówić, ze nie płacić ale płaci cały świat i tyle a ten uwielbiany zachód płaci bardzo dużo za publiczne media.
porosty
porosty:
Ciekawią mnie takie dwa przypadki:
1. Słucham na komputerze służbowym w pracy (przez słuchawki) radia przez Internet. Komputer to nie odbiornik RTV
2. W domu mam telewizor ale oglądam na nim tylko płatne serwisy no Netflix czy HBO go. Nie mam dekodera ani anteny DVB-T.
szujewszystkozajete
szujewszystkozajete:
Problem z abonamentem jest taki, że domniemanie iż każdy kto posiada telewizor ogląda telewizję miał sens z 30 lat temu. Dzisiaj telewizor to urządzenie multimedialne, którego odbiór telewizji to tylko jedna z wielu innych funkcji.
Niestety brakuje na rynku urządzenia o wszystkich możliwościach współczesnego telewizora POZA odbiorem telewizji. Można kupić duży monitor do salonu ale monitory są niestety sporo droższe i często nie mają wbudowanych głośników, nie mają pilota, nie mają Netflixa itp.
Łukasz Kucharski
Łukasz Kucharski:
Tez bym chciał otworzyć jakaś firmę a później zmuszać do płacenia mi za usługi bo przecież masz możliwość skorzystania:D paranoja
Anonimus
Anonimus:
Biorą kosmiczne pieniąde za reklamy i jeszcze chcą abonament śmiechu warte walić abonament RTV
Piotr K.
Piotr K.:
Problem w samej nazwie "abonament", żeby go płacić to trzeba mieć podpisaną umowę.A ja nie mam umowy, bo niby z kim?
Emilian Brzeczkowski
Emilian Brzeczkowski:
Chciałem przypomnieć, że ostatnim przypadkiem w dziejach kiedy radio utrzymywało się w 100% z abonamentu była III Rzesza. Nie wierzycie - zapytajcie ministra propagandy (Paul Joseph Goebbels).
Szymnides
Szymnides:
Można go włączyć jako podatek do abonamentu i będzie po sprawie, taniej i skuteczniej.
Marek Barycz
Marek Barycz:
Kiedyś jeszcze można było tłumaczyć abonament tym iż TVP buduje i utrzymuje sieć nadawczą. Dziś już tak łatwo nie jest. Jeżeli nie ogląda się TVP i posiada się Tuner DVB-S2 czyli "satelitkę" nie jest się związanym w jakikolwiek sposób z TVP i państwowym monopolem telewizyjnym. Przypomnę iż dziś sieć opiera się o standard DVB-T a o miejsca na MUX-ach odbywają się przetargi i trzeba wnosić opłatę za pasmo co stanowi rekompensatę za tworzenie sieci DVB-T.
Paweł Majewski
Paweł Majewski:
W WB pisali/straszyli mnie, że jak nie odpowiem na ich list to może do mnie przyjść kontrola. O nie! Też nie muszę ich wpuszczać. Chyba, że przyjdą z policją, a to kosztuje czas i pieniądzę bo nakaz musi wydać sąd, a z tego co czytałem, rzadko to robi. Ale dla świętego spokoju wszedłem na stronę i zadeklarowałem, że nie mam telewizora tak jak deklarujemy, że mamy 18lat w internecie.
Maciek Kusztal
Maciek Kusztal:
Nie rozumiem, co jest nie tak z opłacaniem abonamentu przez dostawców kablówki / telewizji satelitarnej itd.. Ja osobiście używam telewizora wyłącznie do grania na konsoli, a muszę płacić, jakbym jeszcze oglądał jakąkolwiek telewizję.
Maciek K
Maciek K:
Ojciec ostatnio dostał wezwanie do uregulowania zaległości abonamentu. Odpisał że abonament płaci małżonka na co dostał odpowiedź, że ma udowodnić iż zamieszkuje z żoną i jest płacone. Odesłał selfie z łóżka i kwiatkiem:-D
Jerzy Jarski
Jerzy Jarski:
Czy TV jest publiczna-państwowa czy to spółka skarbu państwa+ właścicieli akcji( prywatnych) , czy mamy w takim razie

obowiązek płacenia abonamentu bez zawarcia umowy z TV i spółkę prywatną ( akcjonariuszami)
Michał J
Michał J:
Najłatwiej byłoby produkować dobry content i ludzie sami chcieliby oglądać telewizję. Obecnie przy propagandowym shicie w TVP, Polskim Radiu na to się nie zanosi, więc jedyną opcją rządzących jest przymus. Sądzę, że najlepszą opcją dla mediów publicznych byłaby częściowa komercjalizacja. Z oferty kilku kanałów TV i radia wybrać po jednym, które realizowałyby misję i były opłacane z podatków a reszta przekształciłaby się komercyjne. Te dwa kanały łatwiej byłoby utrzymać z abonamentu niż to co jest obecnie.
A.W. Lynx
A.W. Lynx:
zapytalem ministerfstwo infrastruktury czy zgodnie z ustawa nadzoruje poczte polska i dostalem odpowiedz ze nie, bo nie ma szczegolowych wytycznych.
HalfPastTenPM
HalfPastTenPM:
Absurdalne jest to, że z jakiegoś powodu mam płacić za coś, co kupiłem. Nie obchodzi mnie tvp, jakbym chciał oglądać tv, to bym kupił dekoder i zawarł zwykłą umowę z dostawcą, nic prostszego.
MultiKomentator
MultiKomentator:
Państwowe radio i telewizja - powinny być po 2 kanały i to wszystko. Im więcej kanałów, tym niższa wartość merytoryczna i koszta rosną.
Slawek Wnuk
Slawek Wnuk:
Nieważna jest interpretacja przepisów. Ważne jest to, że w czasach dobrze rozwiniętego internetu jedynie kompletny idiota albo starzec ogląda programy telewizyjne
Patryk
Patryk:
Niech sobie zakodują transmisje. Ktoś bedzie chciał oglądać to gówno to zapłaci i mu dadzą dostęp.
wojtalos639
wojtalos639:
Jestem za zniesieniem abonamentu ponieważ TVP ma duże zyski na reklamach oraz telewizory służą jako monitory niektórym. Powinni być utrzymywani tylko z reklam (dostępny cennik na ich stronie)
Benedykt Chlopecki
Benedykt Chlopecki:
programy naszej ,,narodowej tuby ,,powinny byc kodowane.Radiowe i telewizyjne.Domniemuje,ze takie postepowanie zdecydowanie pozwoliloby ogladac ZLODZIEJOM!! nasze najwyzszej jakosci programy TELEWIZJI Panstwowej.Pozdrawiam patriotycznie.
Leszek M
Leszek M:
odnośnie kontroli przez poczte , w trakcie wizyty należy użyć " >>> nie ma mnie w domu a awizo można zostawić w skrzynce pocztowej, dziękuje i do widzenia ...."
Mateusz Ś
Mateusz Ś:
Dla mnie rozwiązanie jest banalnie proste. Dostawcy telewizji kablowych w pakietach w których jest TVP i inne publiczne kanały powinni wnosić opłaty za Nas (a w zasadzie od każdego takiego pakietu oczywiście bez przekazywania danych osobowych) a sami "dołożyć" to do abonamentu.
Telewizja naziemna jest obecnie w technologii cyfrowej wobec tego wprowadzić proste dekodery na karty prepaid a publiczne kanały zakodować. Kto chce oglądać płaci i ma.
Oczywiście pozostają jeszcze kwestie takie jak: czy to faktycznie telewizja publiczna? jaka misje (prócz propagandy obecnej władzy) pełni? jakie wartościowe programy można w niej zobaczyć?
Tomexios-Poland-Krakow
Tomexios-Poland-Krakow:
youtube oferuje o wiele wiecej niz tvp i płacic za reklamy które wkur...ją? poza tym normalny człowiek tego nie ogłada bo nie ma co
Piotr Czajkowski
Piotr Czajkowski:
Mówisz, że w prądzie lepiej? No ja uważam, że lepiej z kablówki bo uczciwie. W prądzie zapłacą szyscy także ci co nie mają telewizora a z kablówki tylko ci co mają, oglądają i na cwaniaka lecą w wuja. Uczciwe jest lepsze.
Aaron Johnson
Aaron Johnson:
Czepialstwo. Natychmiastowy oznacza tak, jak jest nadawany w danym momencie, czyli nie nagrany bądź odtworzony.
Civic
Civic:
Chcecie płacone mieć podatki ? Wywalcie reklamy i dajcie najnowsze nam filmy a nie stare dziadostwa z 90 r które każdy widział po 20 razy juz
Twój Ziomek
Twój Ziomek:
Wszystko w tym kraju jest absurdem.
Krzysztof Dymek
Krzysztof Dymek:
Dlaczego ludzie mają płacić za posiadanie odbiornika TV bądź radiowego, gdy ludzie już za nie zapłacili łącznie z vat-em.
A ustawa mówi o opłaceniu abonamentu za posiadanie odbiornika (telewizor, radio ), który umożliwia odbiór sygnału RTV
Ludzie nie dostali za darmochę urządzeń RTV od rządzących czy też Poczty Polskiej.
Nie kupujmy sprzętu RTV to zobaczymy jak im dupy zmiękną, gdy wpływ ze sprzedaży i vat-u zmaleje w państwowej kasie.
A jeśli chodzi o odbiór sygnału to TVP S.A. nie podpisała jeszcze z nikim umowy za odbiór sygnału telewizyjnego jak to robią pozostali nadawcy sygnału (kablówka, satelita ).
ETOm
ETOm:
Mam lepszy pomysł, likwidacja mediów publicznych.
Robert Wiśniewski
Robert Wiśniewski:
Jeśli dobrze rozumiem, to zgodnie z ustawą każdy facet powinien dostawać 500+ , nawet jeśli nie ma dzieci. Ma przecież urządzenie które umożliwia posiadanie ich. :)
GRINGOOSS
GRINGOOSS:
Chciałbym się zrzec możliwości korzystania z tv, chce aby ich sygnał omijał moje miejsce zamieszkania. Jak to zrobić?
Wojciech Jan Dróżdż
Wojciech Jan Dróżdż:
Gdy oglądam wiadomości TVP jest mi żal, że pieniądze podatników mogą iść na taki propagandowy bełkot...
Danuta Migda
Danuta Migda:
Mam 70 lay i 1100 zł emerytury . Mieszkam z synem który opłaca wsxystkie media. Nie mam źadnych rozrywek . Pomimo niskiej emerytury i zwolnienia z opłat chętnie płaciłabym 50 zl miesięcznie gdyby teleeizja nie była kościelno reklamowa. Reklamy powodują u mnie odruch wymiotny i jeszcze większy widok panów w katolickich sukienkach. Czy nie wystatczy im TV Trwam ? Ach gzie się podziały spotkania z operą i baletem i filmy bez rynsztokowego języka i studium zabijania i wyuzdanego seksu .
Rob DJ
Rob DJ:
Bez sensu, skoro wydałem przykładowo 5000 zł na telewizor, i co miesiąc opłacam Polsat cyfrowy czy Netie albo inną sieć dostawców kanałów to czemu mam płacić za coś co już płacę? To jest zwykły haracz.
darek darek
darek darek:
To już lepiej wrzucić telewizor przez okno i oglądać to co się chce w internecie
Mr Teges
Mr Teges:
Niech TVP zakoduje swoje kanały i po problemie.Tylko kogo to bardziej zaboli TVP czy odbiorców.
thematube
thematube:
Oczywiście, jak zwykle w Polsce nic nie może być proste i przejrzyste. Abonament to bzdura, skoro i tak w tv publicznej są reklamy, ale skoro już istnieje coś takiego, to wystarczyłoby "opodatkować" nim każde gospodarstwo domowe, lub doliczać jakąś skromną opłatę do rachunku za prąd, bez żadnych wyjątków i po temacie.
PawloYar
PawloYar:
Tak to wszystko ciekawe a zarazem dziwne. Dużą szanse na nie płacenie abonamentu rtv mają ci, którzy nigdy żadnego odbiornika nie rejestrowali. Ale jak raz zapłaciło się i jest się gdzieś w bazie to kwestia czasu. Nikt nie przychodzi do domu by sprawdzić co tam oglądamy czy słuchamy, przysyłane są upomnienia, na ich odpowiedż wysyłamy pisma w temacie tworzone przez prawnika, nie ma żadnej odpowiedzi. Jedyna odpowiedż to informacja , że komornik w imieniu urzędu skarbowego wchodzi na pensje by ściągnąc dług zaległego abonamentu w kwocie (w moim przypadku) 1600 zł. I od tego momentu już płaci się abonament.
Welchia Nachi
Welchia Nachi:
Stary telewizor bez DVBT nie jest odbiornikiem
Jeżeli wprowadzą nowy system nadawania i telewizory z DVBT obecne stracą możliwość odbioru to też przestaną być odbiornikiem.
Telefon z radiem FM bez podłączonych słuchwek stanowiących antenę też nie umożliwia natychmiastowego odbioru zatem odbiornikiem być nie może.
(Monitor + tuner DVBT + wzmacniacz + kolumny) umożliwi odbiór lecz żadne z osobna nie jest odbiornikiem w myśl ustawy, podobnie z komputerem i tunerem DVBT na USB. Innymi słowy tak długo jak długo w ustawie znajdować się będzie określenie odbiornik (l.pojedyncz) i nie zostanie zastąpione określeniem "zestaw urządzeń lub urządzenie" umożliwiające natychmiastowy odbiór, to do tego czasu jest masa sposobów na takie.skompletowanie sprzętu który wszak umożliwi odbiór lecz uniemożliwi pobieranie opłat za taki odbiór.
matrix456100
matrix456100:
Jeśli dodadzą abonament do rachunku za elektryczność, bo skoro mam prąd, to mogę mieć też telewizor......To niech wszystkim bezdzietnym dadzą też 500+ Nie mają dzieci, to fakt, ale mogą mieć :)
MarcinB01
MarcinB01:
3:25 Mówisz, że przecież możesz kabel antenowy włożyć natychmiast. Ale skąd niby wziąć ten kabel antenowy? Do tego musiałbym mieć jakąś antenę. Moim zdaniem mój telewizor nie jest zdolny do natychmiastowego odbierania tvp, właściwie nie jest w ogóle do tego zdolny. Listonosz może śmiało próbować. Żeby odbierać telewizję musiałbym dokupić dodatkowe urządzenie jakim jest antena i zamontować ją na dachu. Ogólnie jestem zwolennikiem norweskiego rozwiązania, czyli trwałego usuwania wejścia antenowego przy zakupie telewizora.
Dar Paw MOTO
Dar Paw MOTO:
W TVP już nawet skoków się nie da oglądać przez tego Babiarza.
Kryzer K9
Kryzer K9:
Nie poruszyliście tematu odbiorników radiowych w autach. Bo według przepisów, każdy kto posiada samochód (osoba prywatna) powinna płacić abonament radiowy za odbiornik w aucie. Jednakże, udało mi się gdzieś wyczytać, że taką opłatę należy ponosić tylko jeśli radio w samochodzie jest naszym "jedynym" odbiornikiem tego typu, czyli w domu nie mamy telewizora ani radia, ale mamy radio w samochodzie. Czy możecie to trochę rozwinąć? Może to, co przeczytałem jest błędne, to czy możecie ten temat jakoś rozwinąć? Bardzo mnie to ciekawi.
Arek M
Arek M:
Mam TV, ale nie ogladam Tvpisu, nie płace! Duda zapłaci za mnie
Marek Cygan
Marek Cygan:
Co to jest obecnie telewizor i radio? Jest w komputerze a nawet w komórce i tablecie. Może w zegarku. Trzeba szukać oszczędności u siebie. Skoro takie pensje w Radzie ds. Radiofoni i Telewizji to nie jest źle. A nie wystarczy pensja np. dyrektora szkoły.
FreeBox Man
FreeBox Man:
Mieszkam w dolince, gdzie nie dociera sygnał TV, a z radiowych, w sposób znośny tylko rfm. Aby dobierać przez satelitę, musiałbym wyciąć sporo drzew. Jeśli wejdą opłaty przymusowe bez konieczności posiadania odbiornika, np. z prądem, złożę w sądzie pozew o odszkodowanie za brak sygnału, płatne miesięcznie w kwocie równej abonamentowi, do czasu wybudowania przekaźników, gwarantujących sygnał.
Kioto
Kioto:
Nie rozumiem tego sensu. Jeśli ktoś płaci już dostawcy danej telewizji, to czemu ma płacić za ich chłam? :D Posiadam TV od około 5 lat, zawsze używany był jako monitor na ścianie do oglądania filmów. Od dawna nie widzę sensu oglądania telewizji, nie ma ona absolutnie sensu w obecnych czasach, no może poza starymi osobami z wiadomych przyczyn :)

A najgorsze to, że każde prawo trzeba interpretować, według mojej opinii, nigdy prawo, które nie jest jednoznacznie wyjaśnione, nie powinno podlegać jako prawo, bo od widzimisię sądu może zależeć nasze być lub nie być.


Poza tym, jak chcą to niech wprowadza swój własny dekoder, na ich chłam i kto będzie chciał ten będzie im płacił, a nie robią z ludzi dojne krowy, bo chcą publicznie mieć jak największy zasięg i manipulować ludźmi.
Kamil Derejczyk
Kamil Derejczyk:
ZAKODOWAĆ sygnał tv i radiowy. Kto będzie chętny podpisze UMOWĘ z dowolnym dostawcą czy TVP czy innym.Otrzyma X liczbę kodów odblokowujących na X urządzeń uwzględnionych w zawartej UMOWIE.A tak jak mają programy z lokowaniem produktów i reklamy to niech się z tego utrzymują.
Dar Pal
Dar Pal:
Powinno być tak: Ci co odbierają TV naziemną powinni płacić abonament. A ci co mają TV satelitarną powinni mieć "odcięte" programy TV naziemnej, powinni je sobie dodatkowo wykupić, a pieniądze z tychże dodatkowych kanałów TV naziemnej powinny być przekazywane Państwu. A tak praktycznie wszyscy mają SAT, gdzie te kanały są w pakiecie, płacą abonament SAT i jeszcze dodatkowa każe się im płacić osobno za naziemną. Absurd! Czy markety z elektroniką, które mają wystawione 50 czy 100 telewizorów w sklepie też muszą płacić od sztuki? Myślę, że nie, bo żaden nie byłby włączony. No chyba, że się mylę :)
Paulina
Paulina:
Już wiedzę jak wpada do domu taka kontrola i mam jeden monitor 31cali i będę musiała się z nimi wykłócać że to nie jest TV i nie ma możliwości podłączenia tam anteny. (Albo jak nie którzy lubią mieć bardzo dobry dźwięk i mają kilka głośników a taki "kontroler" będzie szukał ukrytego radia :D)
Rozejrzałam się po moim domu i mam tylko jeden TV który stoi podłączony do smartboxa, żeby korzystać z netflixa itp. Raz próbowałam podłączyć tam kabel od anteny ale nie wszystkie kanały odbierało albo się zacinało? Dodam że antena jest na szczycie bloku a gniazdka są w ścianach i wszyscy w bloku mają kablówki. I za to mamy im płacić za brak sygnału?? Radio w aucie przykro mi ale również łączę się przez bluetooth i słucham z spotify za które płace.
Widać że w dobie internetu oglądalność spadła więc próbują gdzie się da kasę wyrwać, ale tak nie może być że Ci co mają kablówkę muszą płacić 2 razy a ktoś kto nie używa bo na jakiego ciula oglądać to g..no skoro w internecie zobaczysz co chcesz i kiedy chcesz.
Powinni się zastanowić i inaczej naliczać te opłaty bo to jest bezczelne okradanie się ludzi.
a r
a r:
Zakodować sygnał wydać karty do dekodera i podpisać umowę. Kto chce oglądać będzie płacił a kto nie ma ochoty na propagandę TVP , nie podpisze umowę i karty nie otrzyma. Po co łudzi ogłupiać i kasę wyciągać.
Łukasz Turoń
Łukasz Turoń:
A w ilu firmach to pc są używane do słuchania muzyki
Krzysiek Kuzborski
Krzysiek Kuzborski:
Sami sobie wzięli poszła ustawa dotacja z budżetu na Tvp, to nie mniej niż 2mld złotych co roku. Od 2020 do 2024 czyli 10 mld. Wzięli z naszych podatków. Socjalizm ➕
Trantytel
Trantytel:
A jak ktoś nie ma odbiornika telewizyjnego i radiowego a tylko monitor komputerowy bez tunera podłączony do dekodera?
Iga Nowak
Iga Nowak:
Co za absurd jak można płacić za coś czego się nie ogląda ja nie chcę oglądać tych durnych programów seriali w tv czy reklam co pół godziny reklama można zwariować od tego.Wole jak mi moje tv służy jako monitor do konsoli PS3 lub oglądania internetu YouTube, Netflix,www i w tedy płacę już dostawcy za internet więc nie rozumiem jak można zmuszać kogoś do płacenia abonamentu RTV jak ja go wogóle nie używam i nie oglądam bo jest tam tylko jeden wielki chłam i propaganda.
Maxsiu Max
Maxsiu Max:
Oto Polska właśnie !!!!
Burdel był , jest i pewnie długo jeszcze będzie nam towarzyszył !!!!!
Jedni płacą inni korzystają i nie płacą ! Dwa lata temu otrzymałem pisemne wezwanie do uiszczenia opłaty za
..........15 lat wstecz !!!!!!!!! Zmieniłem adres . Jednocześnie zarejestrowałem telewizor !
Opłaty uiszczane były regularnie . Sprawa oczywiście została wyjaśniona . Kosztowało mnie to jednak wiele emocji i niepotrzebnych nerwów ! W końcu z łaski na uciechę , otrzymałem pismo wyjaśniające to nieporozumienie !
Ta biurokracja przerasta samych biurokratów , a co dopiero mówić o przeciętnym użytkowniku odbiorników RTV !!!!!!!
Skoro w większości cywilizowanych krajach na świecie , istnieją sprawdzone i skuteczne metody , poboru tych opłat , to dlaczego nie skorzystać z ich doświadczeń ???
Dla mnie jest rzeczą oczywistą , mam korzystam , płacę !
Dlaczego tylko część społeczeństwa ma pokrywać te koszty ??????
Co prawda ten telewizor u mnie jest bo jest , ale jednak śledzę bierzace wydarzenia w kraju i na świecie !
Lubię sport , a zatem kanały sportowe , również oglądam .
Unikam TVPiS ponieważ to nic innego , jak tuba propagandowa Kaczora i jego inwentarza !!!!!
Uważam że ten temat i jak się okazuje nie lada problem , należy w sposób jednoznaczny i definitywny uporządkować !
Wszelkie opłaty za samochód też musimy regularnie opłacać . Nie ważne czy korzystam z samochodu raz w tygodniu na wikendy , czy jeżdżę nim na codzień .
Jeżeli nie chce już jeździć , a tym samym płacić , mam obowiązek wyrejestrować grata i po problemie !!!!!!!
Płacę za kablówkę . Jeżeli przestanę płacić , bardzo szybko mi ją odetną . Dług jednak pozostanie , plus odsetki . Tak czy nie ??????
Na domiar złego , w ostatnich dniach " prezydent " Malniak podpisał przekazanie dla TVPiS ......2 mld zł !
To także z moich i twoich , naszych podatków !!!!!!!
Ile razy zatem mam jeszcze płacić , za siebie i kogoś innego ! Dlaczego ludzie pracujący , nierzadko w pocie czoła , ludzie kreatywni i przetsiebiorczy mają stać się fundatorami życia , dla tych którzy nie chcą płacić za co kolwiek ! Dla tych dla których praca , to tylko rzadkie epizody w ich życiu . Dlaczego i w imię czego ???
Łukasz Z
Łukasz Z:
Opłatę abonamentową powinno się przerzucić na dostawców telewizji, oni zaś opłatę tę przerzuciliby w konsekwencji na odbiorców, czyli na Nas. W ten sposób bez ujawniania danych klientów spółek prywatnych każdy opłacający telewizje czy to kablową, czy satelitarną, czy światłowodową płaciłby również haracz abonametowy RTV. Proste.
Dariusz
Dariusz:
Płacić za te [email protected]#$& co teraz leci w państwowej TV... Od lat już nie oglądałem tych kanałów zwłaszcza w tej cenie!
Paweł Nowodwórski
Paweł Nowodwórski:
U nas to tylko 245 zł za rok, z czego większość ludzi nie płaci a w Niemczech około 890 zł za rok, powinni to zlikwidować bo ludzie już dawno przenieśli się do internetu.
Marcin Trochimiuk
Marcin Trochimiuk:
mam płacić za oglądanie reklam i wiadomości takich jakich chce partia rządząca ?
Brygantyna
Brygantyna:
Mam zepsute radio w samochodzie, żeby dziury nie było. Odtwarzacz działa, to czasem jakąś płytkę wrzucałam... A telewizora nie mam od 10 lat i lepiej mi się bez tego żyje.
POMPUYO YT Spun by Tails
POMPUYO YT Spun by Tails:
Czyli jak bym miał przecgwytywarke do komputera i bym do niej podpiął dekoder i bym to przez kompa oglądal to nie musze płacić?
INTERCEPTOR
INTERCEPTOR:
Największe i niewyobrażalne skuwysyństwo.Pomyślcie tylko jaka to kasa,więc nie dziwi fakt,że chcą doić z naiwniaków.Nie płace od dawna i nic sie nie dzieje,dla Nich lepiej żeby nic nie odjebali...
Kacper
Kacper:
W Polsce nie może być za latwo XD
irkuss
irkuss:
Rozwiązać media publiczne
Pawel W
Pawel W:
Powiem tak - media publiczne WON! Kolejny parapodatek. Ja mam telewizor nie podłączony do żadnego odbiornika RTV (dekoder, antena, cokolwiek) Służy mi wyłącznie za kino domowe. Z jakiej racji mam płacić za MOŻLIWOŚĆ odbioru PR1 i PR2??? Niech sobie zakodują kanały, a nie zmuszają wszystkich do płacenia za niechciane programy!
MrMarek41
MrMarek41:
Są jeszcze tacy , co mają telewizor?
timothy2711
timothy2711:
Chyba dwa miliony płacą... Zrobili na odwrót żeby wstydu nie było. I w jaki sposób Poczta, nie naruszając miru domowego, ma sprawdzić czy korzystam z telewizji? A tak ogólnie to jest jakiś żart aby płacić za takie coś, kto ma trochę rozumu to to oleje, bo nikt nie jest w stanie udowodnić że akurat oglądam telewizję. Ja akurat od lat nie oglądam tego syfu, bo jak to widzę to mnie krew zalewa, jak wodę z mózgu robią. Nawet starszy człowiek naogląda się tych pierdół, i myśli że co w telewizji to fikcja (jeszcze gorzej że prawda) , a później w zły sposób przekłada się to na jego życie.
Stary Leń
Stary Leń:
Żyjemy w Polsce...
legendx z
legendx z:
abonament rtv to nie abonament tylko haracz na propagande.nie dziwie sie ludziom,ze nie chca tego placic.ja sam od 18 lat nie posiadam telewizora z wyboru własnie.a powody sa jasne.wystarczy poogladac chwile tvp i bedzie wszystko jasne dlaczego.
DO IT
DO IT:
To chore że trzeba płacić za to gówno, przecież tam tyle hajsu za reklamy zarabiają.... my to gowno musimy oglądać i jeszcze chcą żeby im płacić... nie ma opcji....
darek skwarek
darek skwarek:
Abonament jest sprzeczny z prawem UE. To tak jakby nakazac placenia za prenumerate na super ekspres, Czy tasz czy poidcoierasz dupe i tak musisz prenumerowac/
Jacek Pietrzak
Jacek Pietrzak:
Abonament to ja mam z kablówką a to to jest podatek od luksusu - relikt PRL.
Mirosław Miśkiewicz
Mirosław Miśkiewicz:
tam sami kierownicy i dyrektorzy, programy robią inne firmy, o a poszukajcie pracy dźwiękowiec np. to umowa zlecenie
Jan Dec
Jan Dec:
Będziemy jeszcze płacić od chodzenia do kibla Wstyd Polski Rządzie wielki Wstyd prezydencie Polski
jarek k
jarek k:
Po wyborach kilka lat temu wyjebałem to przez okno gówno.
Piotr Jankiewicz
Piotr Jankiewicz:
I sprawa załatwiona bo ponoć jest tak na zachodzie ..... .
poyep
poyep:
szczam na TVP i Radio od urodzenia, wyrejestrowałem to gówno już w latach 90' pozdro 4 all
Leon Wolf
Leon Wolf:
A jeśli do telewizora mam tylko podpiętą konsole to tez trzeba płacić ?
Anteny nie mam, netflixow hbo itp tez nie posiadam.
Vulcanitu
Vulcanitu:
Ta plazma 55 cali to do pegazusa prosze kontrolera
Sebastian D
Sebastian D:
Dla mnie absurdem jest to ze np wykupuje usługę internet tel i telewizja. Wybieram se jakieś tam pakiety i płace co miesiąc daną kwotę. Oczywiście kanały polskiej telewizji są w tych pakietach. To z jakiej kur.. racji mam jeszcze płacić jakikolwiek osobny abonament???????????? Przecież ma to być wliczone w to.
Hard Style
Hard Style:
Najlepiej zrobić dvbt kodowane i płacisz to masz . Nie to nie . Proste
john lennon
john lennon:
nie placilem nie place i nie zaplace za badziew tam nic nie ma niech zakoduja i bedzie po sprawie