Abp Grzegorz Ryś - homilia podczas święta Trzech Króli

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył 6 stycznia 2018 r. Mszy świętej w kościele Zesłania Ducha Świętego, która rozpoczęła łódzki Orszak Trzech Króli. Metropolita łódzki wygłosił też homilię.

7 komentarze:

Alina Czech
Alina Czech:
Idę za słowem, nie tylko za gwiazdą. Amen
Manuel Vetró
Manuel Vetró:
Genialne. Kilka znakomitych Kazań dominikanów na dziś słuchałem. Wszystkie dobre. Ale to... szok.
Carol T
Carol T:
Powalił mnie dziś jeden fragment: "zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją" w tym całym bałaganie, smrodzie, tłumie zwierząt i ludzi, których mogło być trudno od siebie odróżnić nazwanych "domem".
Upadli na twarz, bez wahania, pytania, bez cienia "ale" zobaczywszy Tych Dwoje. Cóż to musiał być za widok, że przesłonił cały świat strudzonym, przepełnionym oczekiwaniem i pewnie nadzieją podróżnikom.
Zobaczyli KRÓLA👑👑👑
i nazwali Go Królem. Dla mnie to święto jest o tym, jak Jezusek po raz pierwszy został nazwany Królem i to trzykrotnie - czyli prawdę potwierdzono.
I co więcej, mam wrażenie, jakby zapaszał mnie- Nas wszystkich do Swojego Królestwa właśnie przez ten fakt, że On jest Królem.
ZŁY
ZŁY:
Co ty pier...króli było 6...😃
cewu
cewu:
Cóż to za dziwne, zoologiczne święto - trzech króli ? Trzej królowie, a więc powinno być Święto Trzech Królów. Bo króle to siedzą w klatce i żrą marchew. Jakże trudny jest język polski, nawet dla Polaków.
Ewa Włodarczyk
Ewa Włodarczyk:
O.cv4$.
Paweł Kropidłowski
Paweł Kropidłowski:
nie mogę co za idiotyczne tłumaczenie
i to jest abp pozdrawiam