Agnieszka Sikora: EMPATIA pomaga zmieniać świat | DALEJ Martyna Wojciechowska

Dzisiaj na moim kanale DALEJ | Martyna Wojciechowska wywiad z wyjątkową kobietą, Agnieszką Sikorą. Fundacja po Drugie, której jest prezeską, od 10 lat wspiera młodych ludzi w kryzysie bezdomności. Pomagają tym, o których świat często zapomniał. A przecież bezdomność to nie jest ich wybór. To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci. Motto Agnieszki brzmi: „Łatwo jest skreślić człowieka, wyzwaniem jest zaproszenie go do ciężkiej zmiany nad sobą”. To nie jest łatwy temat, ale ważny i bardzo potrzebny. Zapraszam, Martyna Wojciechowska.

Subskrybuj kanał: https://www.youtube.com/DALEJMartynaWojciechowska?sub_confirmation=1

Możesz mnie słuchać również na platformach podcastowych:

Spotify: https://open.spotify.com/show/468iRZUjpjoha8cBdccLLf
Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/pl/podcast/dalej-martyna-wojciechowska/id1562643569
Radio Public: https://radiopublic.com/dalej-martyna-wojciechowska-WDyV2w
Pocketcast: https://pca.st/dh2o8lca
Castbox: https://castbox.fm/channel/id4029958
Deezer: https://www.deezer.com/pl/show/2527452
Podcast Addict: https://podcastaddict.com/podcast/3308039


#DALEJ #WIĘCEJ #EMPATIA

Powiązane wiadomości:

92 komentarze:

Iwona Cenkier
Iwona Cenkier:
Zawsze mnie wzruszają takie wywiady i łzy same lecą. Staram się pomagać młodzieży i dzieciom, gdy wiem, że mają trudno w rodzinie. Gdy ja i siostry byłyśmy małe, a były u nas problemy, osoby z rodziny odwracały oczy, nie ich sprawa itp. To pamiętam najbardziej. Zawiedli nas dorośli. Ciężkie dzieciństwo, wczesna wyprowadzka, praca nocna w pubach i restauracjach by utrzymać się w liceum w obcym mieście, znam to, bez kasy, swojego mieszkania. Miałam szczęście do ludzi, to fakt i studia skończyłam, nie wiem skąd miałam siłę by jeszcze pomagać siostrze i mamie. Jednak zmagam się z zaburzeniami, depresją. Mam szczęśliwą rodzinę, trzech synów, dużo miłości, wymarzoną pracę i fajne życie, jednak ten brak poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie i młodości, przemoc i strach, który mi towarzyszył, wpłynął na moje zdrowie psychiczne. Terapie dużo dały... I ludzie, ludzie są kluczowi. Wierzę, że nawet, krótki kontakt z panią zostawia ślad. To co pani robi to najpiękniejsza pomoc na świecie. Właśnie tym młodym, pięknym ludziom. W każdym jest dobro i potencjał. Głęboko w to wierzę. Będę śledzić działania fundacji. Pozdrawiam i dziękuję za wywiad :)
Kamila
Kamila:
Chylę czoła przed doborem gości, poziomem rozmów, przesłań i wartości z nich wynikających, zwracaniem uwagi na naprawdę istotne problemy czy zagadnienia a także szerzenie takich pojęć jak wrażliwość i empatia, które są wyparte ze środków masowego przekazu i obce zupełnie tak wielu z nas. Takie rozmowy i rozmówcy jak ta kobieta ale także wiele innych na tym kanale i działalności, które dokonują to postaci wybitne, i tacy ludzie powinni być bohaterami programów telewizyjnych czy nagłaśniani w innych mediach by kształtować i edukować świadomość społeczną w zakresie tego co trudne, czy niemożliwe a indywidualne i zgodne z potrzebą serca. Z całego serca" dalej "życzę samych cudów i aby wciąż pamiętać, że najważniejszy jest człowiek, to co w nim i co ze sobą niesie. Duże wzruszenie i podziw dla bohaterki tej rozmowy i jej podopiecznych.
Małgorzata Wątor
Małgorzata Wątor:
Pani Martyno mam 33 lata, i po 13 latach przestałam w końcu być bezdomna, rozumiem problemy i niepewność tych młodych ludzi.
Paulina Rudzinska
Paulina Rudzinska:
Wspaniałe kobiety z Was ☺️ 👏 dziękuję za tą rozmowę 💛
Elżbieta Morgan
Elżbieta Morgan:
To cudowne, ze istnieja tacy niesamowici ludzie ktorym sie chce pomagac innym. Moge sobie tylko wyobrazic jak szalenie trudne to zadanie, zeby jednak zasadzic ziarenko dobra, jakiegos najmniejszego poczucia bezpieczenstwa wsrod tak skrzywdzonych ludzi. Kazdy maly sukces jest tu wielkim sukcesem. Super Martyna, ze poruszasz tak wazne tematy i pokazujesz ze czlowieczenstwo to wyciagniecie reki dla drugiego czlowieka w potrzebie bez wartosciowania i oceny. Czlowiek jest wartoscia sama w sobe i zasluguje na pomoc. Sciskam serdecznie ❤️
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak:
Takie osoby jak Pani są motywacją do angażowania się w choć może niewielkie, ale jednak pomocne innym akcje. Jeśli każdy z nas zrobiłby w swoim życiu choć jeden dobry, pomocny gest myślę, że uczyniły kogoś szczęśliwszym a siebie ,,bogatszym". Dziękuję za inspirację do działania...
Ola Grego
Ola Grego:
Pani Agnieszko, jest Pani wspaniała i bardzo silna. Dziękuję ❤
A ASN
A ASN:
Szkola, psycholog szkolny, to nadal niestety tragiczny zart! Piekny wywiad. Przy takich wywiadach prosze podajcie linki do wplat.
Magda S
Magda S:
Aż mi wstyd ,że sama tak mało robię. Podziw, szacunek i miłość do Was babeczki.
Edyta Duda
Edyta Duda:
Niezwykła rozmowa na bardzo ważny temat 🙏🏻
Kasia Ciuberek
Kasia Ciuberek:
Pani Martyno czekam na każdy odcinek z niecierpliwością- ten też zrobił mój dzień, dziękuję ;-)
ELAU Rękodzieło
ELAU Rękodzieło:
Pracuje z takimi ludźmi i uczę się od nich pokory życia.
P. Agnieszka to wzór
Anna Beyger
Anna Beyger:
"swieta to kanapka i butelka wodki" Poplakalam sie nad losem tych dzieci i mlodych doroslych. Wspaniale ze zostali zauwazeni i ze Pani Agnieszka ma sile i mozliwosci aby im pomagac
Agata O.Q
Agata O.Q:
Boże , co za cudowna kobieta , oglądam o płacze 🥲
Katarzyna Erwardt
Katarzyna Erwardt:
Szczera prawda.. Miesiąc temu, stojąc na przystanku godz 13 upał, spojrzałam w bok a na środku chodnika leżał bezdomny - spał.. Ludzie przechodzili obok.. Pomyślałam, no nie. Tak nie można. Podeszłam i pytam " czy Pan się dobrze czuje? Odp. Ok.. Może i bym odpuściła, chcesz spać śpij.., ale nie w 40 st.. Kontyuowalam.. Proszę Pana, pomogę wstać i niech Pan sobie śpi w cieniu.. Na co on" lubię słońce "", i kiedy już zaczęłam odpuszczać, zapytałam... Ma Pan wybór, albo pan wstanie, albo zaśnie i dostanie udaru i umrze... Czy Pan tego chce? I w tym momencie podciął mi nogi.. Ten człowiek leżący na chodniku odpowiada..." O tym moglibyśmy porozmawiać" większość myśli.. Taki to nie musi pracować, płacić rachunków, podatków. Napije się i ma wszystko gdzieś... No i to może powinno nas zastanowić dlaczego? Może dlatego, że realnie nie patrzy wtedy na swoje życie, to w jakim jest miejscu..I zdaje sobie sprawę, że może to koniec jest dopiero rozwiązaniem. ? Na moich oczach nikt nie będzie umierał.. i wprost .. "Proszę pomyśleć,.... pan ma wybór, a są ludzie co takiego nie mają ich wybór to tyko walka o życie rozumie Pan..? "uuuu po chwili zaczął wstawać.. I uruchomiła się reakcja łańcuchowa, jeden pan z przystanku podszedł pomóc, drugi i posadziliśmy jego w cień.. Na co podchodzi kolega leżącego i zapytał" a tu już nie śpisz? "odpowiedział... Nie... Ta uparta mi nie pozwoliła w słońcu.. 🙂 Ale tych słów nie zapomnę nigdy, że oze śmierć byłaby lepsza niż jego życie... Trzeba próbować,.. Chociaż pokazać, że się widzi w nich człowieka... Powie spierda... Ok? odejdę.. Ale próbowałam..
Gaba Ch
Gaba Ch:
każdy wywiad jest bardzo wartościowy! bardzo cenię to, ze pokazujesz szerszej publicznosci tak niezwyklych ludzi
NATALIA NATALIA
NATALIA NATALIA:
najpiękniejszy wywiad dziękuję Martyna
Ula Przybysz
Ula Przybysz:
Pani Martyno uwielbiam za wszystko co Pani robi <3!
Agnieszka Makarska
Agnieszka Makarska:
Wspaniała rozmowa!Dziękuję!❤
Beata Wachowska
Beata Wachowska:
Od samego początku ryczę.... Dziękuję za ten odcinek:)
Anna Piątkowska
Anna Piątkowska:
Oglądnęłam z przyjemnością. Kolejny już odcinek. Super, że postanowiłaś robić odcinki o tak pozytywnych ludziach w tak negatywnych czasach!
Detektyw monk
Detektyw monk:
I dla takich rozmów ,warto być słuchaczem. Pozdrawiam obie Panie !
Iw ona
Iw ona:
Obiecałam sobie wczoraj że obejrzę ten odcinek dopiero za tydzień (zawsze to tydzień krócej do kolejnego:) ) ale wytrzymałam tylko do dziś. Dziękuję wam za ten odcinek to naprawdę ważny temat ale też człowiek który jest kochany,miał dom,wspaniałe dzieciństwo i kochanych rodziców zdaje sobie sprawę z tego że powinien się bardzo z tego cieszyć i mocno to doceniać
Anna Kromp
Anna Kromp:
Świetna rozmowa. Pani Agnieszka to cudowna osoba. Oby takich ludzi było jak najwięcej.
Tatarak _bez
Tatarak _bez:
Nie wiem co powiedzieć 😢aż mi wstyd ,że tak mało robię dla innych 😢chylę głowę najniżej jak potrafię 👏👏👏
Ewa Bock
Ewa Bock:
Pani Agnieszko, Pani Martyno 💝 dziękuję za ten odcinek. Temat bardzo ważny ,pomoc młodym bezdomnym
Paulina M.
Paulina M.:
Bardzo ciekawy i poruszący wywiad. Dziekuję.
Lila Chodań
Lila Chodań:
Empatia to moje motto! Wartośc numer 1!
Honorata Łabuz
Honorata Łabuz:
to jest piękne ♥ dziękuję
KATARZYNA KANIEWSKA
KATARZYNA KANIEWSKA:
Czytałam książkę "My dzieci z Dworca Zoo". Serial i film też widziałam. Daje do myślenia. Znów historia się powtarza niestety. Pozdrawiam Pani Martyno :)!
Justyna Tracz
Justyna Tracz:
Bardzo dziękuję za ten odcinek, wszystkiego dobrego.
Katarzyna Krakowiak
Katarzyna Krakowiak:
Piękny wywiad😀piękna i mądra kobieta😀duże serce❤️🌹
S R
S R:
To jest katastrofa ! Katastrofa tego kraju, katastrofa naszego społeczeństwa. Kazdy jest czlowiekiem wartym uwagi i pomocy. Masakra ! Gdzie jest ten rzad, dlaczego nie zauwaza takich ludzi ? Ma Pani racje to wina nas wszystkich. Dziekuje Pani dziekuje, ze tacy ludzie istnieja w tym kraju ...jeszcze istnieja. Panie robicie swietna robote ! I tez mnie szlag trafia ehh !
Marlena Dymowska
Marlena Dymowska:
Jak cudownie ,że są tacy ludzie . Powiedzieć dziękuję to jak nic nie powiedzieć 🙏
Mi Sha
Mi Sha:
Bardzo mądry wywiad i wartosciowy👏
Marzena A.
Marzena A.:
Piekny, ważny ii wartościowy wywiad.Chcialabym aby takich osob jak Pani Agnieszka bylo jak największej.
Katarzyna Kasiulka
Katarzyna Kasiulka:
To najprawdziwsza prawda...DOM JEST PUNKTEM WYJŚCIA , można jednak samemu modelować /na poszczególnych etapach życia/ to co przychodzi...A gdy spotkamy dobrych ludzi na drodze swojej to już jest prościej, fajniej, lepiej❤ Bo zdarza się, że coś co nie wydarzyło się przez większości życia, zadzieje się tego szczególnego jednego dnia💪❤ FANTASTYCZNY WYWIAD 👌🙋‍♀️
annahelwinn
annahelwinn:
Jesteście Aniołami kochane ❤️❤️
Beata KUSTRA
Beata KUSTRA:
Cudowna kobieta🧡💛💚💙💜
Magdalena Wojciechowska
Magdalena Wojciechowska:
Poprosimy link do dokonywania wpłat! Kolejna piękna rozmowa... nigdy o bezdomności nie myślałam w ten sposób, stereotyp jest taki że facet zaczął pić żona nie dawała rady wyrzuciła w końcu z domu i trafił na ulicę... dziękuję za tą naukę ... piękne działanie p. Agnieszki ❤️ ... nieodwracalnie zmienia patrzenie na bezdomność i tzw. ludzi wykluczonych.
Lusia
Lusia:
Oby takich rozumiejących kobiet, osób więcej
Katarzyna Pala
Katarzyna Pala:
Martyna, nie spuszczasz z tonu, poruszasz najmocniejsze tematy. Z jednej strony umacniające, rozwijające, ale z drugiej motywujące do działania. Twój głos ma znaczenie. Mam kontakt z młodzieżą, często w depresji. Oni bardzo potrzebują empatii. Są cudowni, a często samotni. Potrzebują miłości, prostoty, uczciwości, troski, wysłuchania.
Dobry wywiad!
Artur Gaska
Artur Gaska:
Dziękuję wspaniali ludzie mam podobne problemy z dzieckiem 19 lat i podejmuję kolejną próbę dzięki za energię i pomysły. Wielkie dzięki
Natalia Ferens
Natalia Ferens:
Dziękuję za ten wywiad ☺️ ponoć się mówi ,że jak się komuś pomaga to potem dobro wraca do człowieka
Anna Asia
Anna Asia:
Martyna ,kocham Cię!❤
Lila Chodań
Lila Chodań:
Zawsze będę i pomagam! To mi daje szczęścia!
Katarzyna Wilczek
Katarzyna Wilczek:
Bardzo ważna rozmowa. Dziękuję
An S.
An S.:
Dziękuję za bardzo dobrą i potrzebną rozmowę. Życzę siły i zdrowia i dobrych ludzi na tych drogach, którymi idziecie. Aby pomagali i z Wami dawali skrzydła.
Aleksandra Boczek
Aleksandra Boczek:
Cudowne kobiety. Duma
Monia213
Monia213:
Martyno dziękuję że robisz wywiady z takimi osobami. Mogłabyś zapraszać celebrytow i gadać o "wzniosłych" sprawach. A ty pokazujesz niezwykle inspirujących ludzi, ludzi czynu. Dzięki 🙏
Izunia Misio
Izunia Misio:
Piekny wywiad :)
Iza K
Iza K:
Wspaniałe spotkanie. Dodaje energii do pomagania
Małgo rzata
Małgo rzata:
Dziękuję Martyno❤
Magdalena D-S
Magdalena D-S:
Dziś jest 19.08.21 - 19 rocznica śmierci Marka Kotańskiego, a ja właśnie obejrzałam ten wywiad aż chciałoby się powiedzieć: "Przypadek? Nie sądzę." W tym co pani Agnieszka robi i mówi widać jego wpływ i to jest bardzo pokrzepiające... Niestety p. Marka znam tylko z opowieści ludzi, którzy z Nim współpracowali i najważniejszą rzeczą jest to, iż on nigdy nikogo nie skreślał, nie odtrącał. Człowiek jest najważniejszy.
Wspaniałe jest to, że Fundacja po Drugie zajmuje się młodzieżą i uczy ich prowadzenia zwyczajnego życia. Jestem pracownicą markotowskiego schroniska w małej miejscowości, młodzież trafia do nas rzadko, częściej trafiają do nas ludzie, którzy spędzają tu ostatnie lata swojego życia.
Dzięki takim ludziom jak pani Agnieszka wielu młodych ludzi nie musi tak kończyć swego życia. Dziękuję
Nikola W.
Nikola W.:
Piękna rozmowa. Dziękuje
Justyna Kalinowska
Justyna Kalinowska:
Serdecznie dziękuję za ten wywiad. Chyle czoła za wykonywana codziennie prace.
Żyje w Niemczech, pracuje w Centrum Rodzinnym, pracuje również z młodzieżą, ale i bardzo małymi dziećmi. Bardzo, ale to bardzo trzymam kciuki, aby w Polsce się sporo takich miejsc rozwinęło. Fakt, że młode kobiety nie mogą zostać ze swoimi dziećmi sprawia, że lzy lecą ciurkiem.
Niesamowity wywiad. Bardzo dziękuję za zaangażowanie i za przykład dawany swoją codzienna praca. ❤
Edyta Grzegorska
Edyta Grzegorska:
Cudowna Kobieta ❤️
Ryszard sojka
Ryszard sojka:
Same łapy w górę, tak trzymaj
Dzwiedz21
Dzwiedz21:
Szacun Babeczki 💟👏👍
Martyna
Martyna:
Ale super dziewczyny!
Agnieszka Kopera
Agnieszka Kopera:
Co za rozmowa! Panie drogie - wielki szacunek.
Elzbieta Terech Majewska
Elzbieta Terech Majewska:
Wiem że to już było... Ja obejrzałam ten odcinek dopiero dzisiaj.. Ostatnio zdarzyło mi się rozmawiać o tym co to znaczy "dobry dom".. Bardzo proszę o przekazanie Pani Agnieszce, ze to co tworzy zasługuje na miano "Dobrego Domu"..... Nie jest to czas ani miejsce żeby wyjaśniać o co tak naprawdę chodzi.. Poczułam że chcę Pani to powiedzieć.. Dzięki programowi Pani Martyny dowiedziałam się o fundacji "Po drugie". Bardzo dziękuję.. Cieszę się ze ktoś ma na sercu takie sytuacje.. Pozdrawiam
Zaneta Konwant
Zaneta Konwant:
Dziękuje 💛🧡❤️
Jena Malec
Jena Malec:
Piekne, to o czym mowilyscie. Najbardziej uderzylo mnie, xe pbie Panie znacie wielowatkowosc tego zadadnienia, ze problems sa zlozone I yrudne, ale zawsze mozna cos zrobic, zeby pomagac innym. I ze nie kazde zycie, ktore ma zly start jest skazane na porazke. Ale bez nauczenia, pokazania, ze mozna inaczej I ze wybor innej drogi jest mozliwy, wlasnie skazuje sie takie osoby na wieczna porazke. Dziekuje, ze Panie jestescie, ze jest tez mnostwo ludzi dobrej woli, ktorzy pomagaja🙏🙏🙏🙏
Izabela Browarska
Izabela Browarska:
Dziękuję za interesującą rozmowę.
Joanna Agnieszka Pietrasiewicz
Joanna Agnieszka Pietrasiewicz:
+ To tragedia, że w "tym kraju", który kiedyś nazywany był "Polską", jest źle i to tak bardzo.

Tragedia, że zło jest tak potężne, że ostatnim miejscem, w którym otrzymuje się Miłość jest tzw. rodzina i instytucje, które odwołują się do tzw. ludzkich, albo nadprzyrodzonych wartości: są to zwykłe sekty, pralnie pieniędzy, fabryki zła, nędzy i patologii wszelakiej.

Co się stało z tym światem, że każdy myśli tylko o sobie?
Czyżby pokłoniono się molochowi, czci i wyznaje się selfizm, konsumpcjonizm, głupotę?

Zbieramy owoc wojny informacyjnej i druzgotania ducha i ciała Narodu prowadzonej dziesiątki lat.

Jeśli tego się przerwie, to przeszłe pokolenia nas zniszczą za zrujnowanie Polski i świata, a przyszłych ...nie będzie.

Cui bono?
Effka U
Effka U:
Tablica rozwaliła system... Jak niewiele może dać tak WIELE
Agnieszka
Agnieszka:
Dziękuję😊
Ania N
Ania N:
Szkoda ze nie spotkalam takich ludzi 35 lat temu jak bylam w ciazy majac 15 lat.
Straszna samotnosc ,pogarda i potepienie .Poszlam do fundacji przykoscielnej ,ktora sie oglaszala na kazdym slupie “ jestes w ciazy nie masz co ze soba zrobic to przyjdz ,pomozemy “to uslyszalam ,ze trzeba bylo nie dawac ,dostalam paczke jakiegos mleka i tyle .
Daria Woszczewska
Daria Woszczewska:
Ta kobieta robi dużo dobrego, jest przykładem dla nas pomocowych w Łodzi, niestety co raz więcej jest młodzieży w kryzysie bezodmnosci i na prawdę nie mają dokąd pójść ....
Piotr Lipinski
Piotr Lipinski:
WITAM PANI MARTYNO .... PANI JEST WIELKA!!!!!!!!!!!!!!POMOC JEST SUPER !!POMAGAC INNYM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Monika Jodłowska
Monika Jodłowska:
Chyba największy problem dla mnie to nie fakt, że zauważam i pomagam jednorazowo ale właśnie co dalej? Jak pomóc w dłuższej perspektywie. Nie zdawałam sobie sprawy, że aż tylu nastolatków doświadcza kryzysu bezdomności. Dziękuję za ten wywiad.
Wspólne Konto
Wspólne Konto:
Wszystkiego NAJ....!DALEJ!
Jagusia Mann
Jagusia Mann:
💕💕💕Was Kobiety
Daniel Martyneczko
Daniel Martyneczko:
Buziaki 💖
xzombxalx
xzombxalx:
O prosze! Jest wywiad z Paulina Dryla na kanale 7 metrow pod ziemia, ktora wlasnie byla podopieczna fundacji Agnieszki Sikory i o tym wlasnie Paulina miedzy innymi opowiada w tym wywiadzie :)
Kinga_in_Mexico
Kinga_in_Mexico:
Dziekuje!!
Dusza Fiedor
Dusza Fiedor:
❤❤❤❤❤
Justyna Krol
Justyna Krol:
Monika Sowa
Monika Sowa:
❤❤❤❤❤
Hey onion
Hey onion:
Dziękuję
Alicja Godlewska
Alicja Godlewska:
Nie udajemy, ze ich nie widzimy, nie sa wyrzutem sumienia, ale kazdemu nie pomozesz. Tu w UK maja pomoc fajna jak tylko chca. Sama aplikowalam o taka prace, ale nie dostałam, więc niestety nie pomoge :-(. Teraz sama nie wiem co dalej czy dalej aplikowac czy nie.
cojestgranedolycha
cojestgranedolycha:
Ja też dziękuję. Pozdrawiam
Podróże Na Emeryturze
Podróże Na Emeryturze:
Płaczę
Izabela Sz.
Izabela Sz.:
Jest jakiś link do wpłaty? Chętnie dorzucę swoją cegiełkę
Anna Asia
Anna Asia:
Was obie!
Damian Buzon
Damian Buzon:
🇺🇸
Lila Chodań
Lila Chodań:
Ta rozmowa jest dla mnie trudna.
fakir fakir
fakir fakir:
BAJKA O WĘŻU islamskim Nad strumieniem, w małej chatce, żyła sobie kobieta. Czuła się bardzo samotna. Pewnego dnia, gdy jak zwykle szła rankiem zaczerpnąć wody ze strumienia, na brzegu znalazła poranionego węża. Ulitowała się nad nim. Zabrała go do swojej chatki, opatrzyła rany, ułożyła na miękkiej poduszce w koszyku. Codziennie go doglądała, poiła, karmiła i z czasem…pokochała. Pod jej troskliwą opieką wąż wracał do sił. Ale kiedy któregoś wieczoru jak zwykle pochyliła się nad koszykiem, by go pogłaskać, wąż nagle skoczył i ją ukąsił. Był jadowity. Kobieta, zwijając się z bólu w śmiertelnych męczarniach, zapytała go ostatkiem sił: „Wężu, dlaczego to zrobiłeś? Uratowałam ci życie, poświęciłam się dla ciebie, pokochałam…”. I usłyszała w odpowiedzi: „Sama jesteś sobie winna, kobieto. Przecież wiedziałaś, że jestem wężem…”.
Urszula Gromadzka
Urszula Gromadzka:
Wojc hof przywiązała innych do swojego muru.
SaturnDirect
SaturnDirect:
biznes EMPATIA lol.....na lansowanie siebie mi to wygląda. ktoś kto autentycznie pomaga nigdy nie szuka rozgłosu.
blue
blue :
ciężko się skupić, te namalowane brwi ...łojezu