Aleksijewicz i Tokarczuk | Protest/Pratest

W czwartek 15 lipca zapraszamy do Wrocławia na wyjątkową dyskusję dwóch laureatek Literackiej Nagrody Nobla – Swietłany Aleksijewicz i Olgi Tokarczuk. Pisarki w stolicy Dolnego Śląska przywita prezydent Jacek Sutryk. Rozmowę moderować będą Monika Olejnik oraz Magdalena Środa.

Powiązane wiadomości:

26 komentarze:

Ania Klecza
Ania Klecza:
Cudowna rozmowa! ❤
Karol Lipiński
Karol Lipiński:
Ważny głos, łapa w górę.
Aleksandra Wochal
Aleksandra Wochal:
Wspaniałe, mądre i będące balsamem na zbolały umysł spotkanie!!!!
Jerzy Wiśniewski
Jerzy Wiśniewski:
zamieniam się w słuch
Kaś Tofik
Kaś Tofik:
26:06 - początek
Жанна Малахова
Жанна Малахова:
✊❤✌
Księstwo Legnica
Księstwo Legnica:
Przecież od 1 kwietnia 2O17 roku to jest księstwo konstytucyjne (przywrócone z 1248 roku) które 19 października 2O17 roku zostało zalegalizowane jako federacyjne konstytucyjne Księstwo Parlamentu Europejskiego. A administracja Demokratyczna została na zawsze umorzona na terenie wszystkich księstw z mocy prawa 28 krajów członkowskich. Czyli bardzo interesujące zdarzenie nielegalni protestują przeciwko nielegalnym
Maciej Kwiatkowski
Maciej Kwiatkowski:
Dobre zestawienie pisarzy: praktyk i teoretyk. Literatura jest pojemna.
Zbigniew Żak
Zbigniew Żak:
Fajnie się słuchało wypowiedzi kobiet, które przekazują myśli z elementami pisarstwa w tak przystępny sposób. Z tej perspektywy, jak wypowiadają się kobiety pisarki w rozwiązywaniu problemów wiedzące „dlaczego” kto z właściwościami refleksyjnymi. Okazuje się, że świat kobiet jest bogaty, zaangażowany w aspekty etyki sfery publicznej - świata dobra i zła.
Co oczekuje pisarka nie jest zbieżne z osobowością i mentalnością ludzką.
Zastanawiam się jaką trzeba mieć wiedzę pisząc książkę - objaśniając rzeczywistość , sposób myślenia ludzi, w oparciu o własne doświadczenia refleksje itd.
Alama Cos
Alama Cos:
Znakomite spotkanie! Zgrzyt przyniosła tylko obecność pani Moniki Olejnik, która chciala miec do powiedzenia wiecej, niż zaproszone Gościnie. Zupełnie nie na miejscu była np. jej wypowiedź o "potrzebie przelewania krwi by odzyskać niepodległość" na tle dyskusji o szkodliwości narastającego nacjonalizmu. Olga Tokarczuk próbowała wypunktować ten brak logiki, ale została zakrakana. Pani Olejnik, może mogłaby Pani poskromić czasem ten swój słowotok?
Elzbieta Walentynowicz
Elzbieta Walentynowicz:
Pozdrawiam z Zielonej Góry
Nadia
Nadia:
Odważne, mądre i empatyczne. Takie powinny być autorytety i takie właśnie są Panie Tokarczuk i Aleksijewicz. Dziękuję za udostępnienie nagrania.
Tanna Jakubowicz-Mount
Tanna Jakubowicz-Mount:
Dziękuję, fascynująca, głęboka rozmowa autorek, które mają szeroką panoramę świata i wizję przemiany człowieka. Dużo uwagi poświęciły roli kobiety w zmieniającym się, pandemicznym, nieprzewidywalnym i chaotycznym świecie. Szkoda jednak, że mówiąc o nowej tożsamości kobiet, wspominały tylko takich jakościach jak troska, czułość, relacja, brak rywalizacji i konfrontacji a tak mało o odradzającej się mocy kobiet, sile protestu przeciw staremu systemowi odwadze prowadzenia ku uzdrowieniu relacji między człowiekiem a światem...ale wszystko przed nami...
Jerzy Wiśniewski
Jerzy Wiśniewski:
jerzy wiśniewski
Iwona Wiśniewska
Iwona Wiśniewska:
Osobiscie żałuję że w spotkaniu uczestniczy p. Olejnik z poziomem rozumienia świata z "kropki nad i". Jaka inspirująca intelektualnie i kulturalna bylaby rozmowa np. z uczestnictwem p. Tomasza Stawiszyńskiego.
Armena
Armena:
Pani Tokarczuk to .....
Iris
Iris:
O rrrany, dlaczego ci ludzie na widowni tak dziwnie wyglądają? Kosmici? Szkoda, że żadna z Pań nie zapropnowała w ramach aktywnego protestu zdjęcie tych idiotycznych masek.
algkjrkgejb
algkjrkgejb:
Шкада што на расейскай
Bozena S.
Bozena S.:
Cudowna atmosfera. Gdyby tylko te słowa , dobre słowa mogły się zmaterializować i zmienić świat, byłoby piękniej, mądrzej, czulej. Dziękuję.
Zbigniew Koziol
Zbigniew Koziol:
Drętwe to jest, patetyczne. Ponad 20 minut czekania? Słucham już początek i ... nic nie ma, gatki szmatki.
Co ma wspólnego Monika Olejnik z literaturą albo wolnymi mediami? A Magda Środa? Kpiny jakieś.
Zgaduję, że obie pożal się Boże noblistki warte są siebie nawzajem. Przepraszam, ale mnie 36 minut tego kabaretu wystarcza.
00000000000000000000000000000000000000000001
00000000000000000000000000000000000000000001:
Towarzystwo wzajemnej adoracji
malgorzata antczak
malgorzata antczak:
Wspaniałe kobiety !❤️😘Rośnie nadzieja i czułość jest w naszym oddechu ….👌❤️
Mag K
Mag K:
Uczta
Szachsoft
Szachsoft:
Xd czemu te przekwitłe baby bardziej się skupiają na tym jakiej płci jest autor a nie na treści? Skoro kobiety za malo piszą i są zdominowane w literaturze to co za problem pisać więcej?
Samsung s7
Samsung s7:
Sutryk, Wrocław, wy żyjecie we własnym świecie. Słyszałem, że Lempart dostała od was order od burmistrza. Jak wam nie wstyd w ogóle wypowiadać się w temacie kultury, nie macie pojęcia czym jest kultura.
Beata Jałocha
Beata Jałocha:
Czy kobiety z gruntu złe i zdeprawowane potrafią z siebie wykrzesać dobro!!! Nie dajcie się omamić Złu w postaci tych osób.