Armia Krajowa zawiodła na Wołyniu. Nie obroniła Polaków przed ludobójstwem UPA. Piotr Zychowicz

„GERMANOFIL” Z AUTOGRAFEM!!! Kup nową książkę Piotra Zychowicza z podpisem autora – Wysyłka w 24 h.

https://allegro.pl/oferta/germanofil-piotr-zychowicz-z-autografem-9697207839

Śledź Piotra Zychowicza:
FB: https://www.facebook.com/ZychowiczPiotr

Twitter: https://twitter.com/PiotrZychowicz

Wszystkie książki Piotra Zychowicza do kupienia na:
https://www.rebis.com.pl/

34 komentarze:

Grzegorz Kulesa
Grzegorz Kulesa:
Ukraina ciągle nie jest rozliczona przez stronę polską. "polski" nie rząd zdradziecko wspiera obecną Ukrainę pożyczkami i nie wiadomo czym jeszcze , wspiera się finansowo obywateli ukraińskich na terenie państwa polskiego. Na Ukrainie kwitnie banderyzm, strona ukraińska rząd i obywatele Ukrainy, zwłaszcza Ukrainy zachodniej, są wrogo nastawieni wobec państwa polskiego. Pracują w Polsce, ale czy Polska ich potrzebuje ? chyba tylko jako piątą kolumnę gdy dojdzie do jakiś działań wojennych na terytorium Polski. Potencjalne niebezpieczeństwo jest , obecność amerykańskich wojsk okupacyjnych w Polsce.Zrobią nam drugi Wietnam. Pozdrawiam.
Adam Kowalski
Adam Kowalski:
Armia Krajowa nie obroniła Plaków na Wołyniu, bo nie miała. W działaniach AK widzimy straszliwy obraz brytyjskiego cynizmu. Ta siła miała działać wyłącznie w interesie Wielkiej Brytanii. Tak była sterowana przez kierownictwo z Londynu. Całe Polskie Siły Zbrojne na zachodzie walczyły dla Wielkiej Brytanii, choć ich członkowie myśleli, że walczą dla Polski.
Warto sobie uświadomić, że Armia Czerwona wkraczała 17 września na tereny Rzeczpospolitej na pojazdach pancernych, których konstrukcja pochodziła z brytyjskich zakładów Vickersa oraz Carden-Lloyda a część była zaprojektowana przez Amerykanina, Waltera Christiego. Zaledwie maleńką garstkę czerwonoarmijnych maszyn, choć tych najcięższych, stanowiły "dzieci" poczęte ze współpracy z Niemcami w Kamie.
Przerażające jest to, że w całej naszej historii, państwo polskie nie istniało nigdy dla Polaków, tylko dla tych, którzy tworzyli jego struktury...
Aleksandra Lenkiewicz
Aleksandra Lenkiewicz:
Armia Krajowa nie obroniła Plaków na Wołyniu, ponieważ musiała pomagać Armii Czerwonej w walce z Niemcami, bo tego chcieli Brytyjczycy i ta słynna presja "co powiedzą o nas na Zachodzie".
Jakub Fiszauf
Jakub Fiszauf:
Czekam na dyskusje, bo to ciekawy i kontrowersyjny temat.
Kamil Łysik
Kamil Łysik:
Szkoda, że taki krótki program tylko 10 minut.
URBEX TARNOWIAK
URBEX TARNOWIAK:
Kolejny rewelacyjny materiał. Słucham z ciekawością
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Wojnę w 1920 wygrał Rozwadowski, Haller, Zagórski, Sikorski - wybrano Piłsudskiego? a ponim nikomu nieznanego Bablaka? Po ojczymie Rydz - wynik pogrom wrześniowy. zaglada państwa i narodu.
Rafał Kubiak
Rafał Kubiak:
Jaki był stosunek Studnickiego do Zbrodni Pomorskiej?
Zenek Sztacheta
Zenek Sztacheta:
Dowiemy się w końcu ile liczyła AK na Wołyniu wiosną 1943?
F K
F K:
Coś koleś AK strasznie nie lubi🤔
Ciekawe dlaczego????
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Polityka kadrowa: " Lepiej jak dowodzi Lew, stadem baranów, niż BARAN, stadem Lwów "
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Armią Krajową, rządził wywiad brytyjski. Rząd na uchodzstwie i Naczelny wódz miał z nią kontakt fasadowe i sporadyczne w dodatku przez agentów wszelkich obcych służb.
Michał Stolarczyk
Michał Stolarczyk:
"Mit AK" jest tu mocno podważany. W zasadzie wystarczy zaniechanie na Wołyniu i wywołanie PW, aby bilans działań AK był na minus.
Czy faktycznie?
Mnie jednak zawsze uczono, że AK to chluba. Największa i najlepiej zorganizowana armia podziemna w Europie (może poza Jugosławią Tity). Czy coś z tego jest prawda?
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Jak się wpuszcza złodzieja i bandyte do mieszkania i pozwala mu się rządzić swoją rodziną, to wynik wiadomy.
Grzegorz Kulesa
Grzegorz Kulesa:
Kochany przez warszawską władzę i tak wspierany ukrainiec jest politycznie niepewny czyli wredny i fałszywy więc z Ukrainą nie możemy budować żadnych wojskowych i gospodarczych sojuszy. Nie jest to dla Polski partner do rozmów, zanim strona ukraińska otwarcie i na forum ichniejszego sejmu mocą ustawy nie przyzna się do ludobójstwa na Wołyniu i tego nie potępi .Przyjdzie taki czas że zdradziecko wbije nam nóż w plecy, w czasie gdy najmniej będziemy się tego spodziewać. Wołyń ciągle nie rozliczony i odpowiednio upamiętniony. Pamiętam jak to pan Sikorski ( był chyba wtedy ministrem spraw zagranicznych ) w sejmie debatował nad tym czy to było ludobójstwo czy tylko czystki etniczne.Moim zdaniem to był holokaust polskich obywateli. Państwo podziemne nie zadbało o Polaków na Wołyniu, zdradziło ich. My naród polski nie zapomnimy Wołynia i nie wybaczymy, pomimo że rząd w Warszawie zapomniał i bardzo chętnie by wybaczył.Pozdrawiam.
wszechmogacy66
wszechmogacy66:
Witam,
Panie Piotrze kim dla Pana był Pan Paweł Wieczorkiewicz?
Widzę w Panu to co Pan Piotr chciał z Polską Historia zrobić, pisać ja na nowo?
Edelred Schlagg Patalan
Edelred Schlagg Patalan:
Z ta polska to już źle było przed wojną
Wiedzon
Wiedzon:
Pamiętajmy że działania AK w Warszawie doprowadziły do tego że Niemcy musieli zbudować komory gazowe aby wypełnić zalecenia Londynu 1 Niemiec - do 50 Polaków !!!... To była jedyna STOLICA gdzie tzw. organizacja podziemna… AK…. teoretycznie mająca bronić ludność cywilną CODZIENNIE wysyłała setki osób- POLAKÓW CYWILÓW na śmierć !!!... w tzw. PRAWNYM ODWECIE ?... sankcjonowanym przez Londyn i Churchilla !!!... jako zgodnym z prawami wojny !!!... Np. w Paryżu nie było nawet JEDNEJ łapani ODWETOWEJ !!!
Dariusz Stefańczuk
Dariusz Stefańczuk:
Dramat. Ale materiał doskonały.
ASX 1812
ASX 1812:
Przyznam się ze wstydem, że kiedyś będąc nastolatkiem, ulegałem zaślepieniu AK, między innymi dzięki Panu Redaktorowi zaczęło się to zmieniać. Teraz bardziej hołduję Narodowym Siłom Zbrojnym jako organizacji mądrzejszej i rozsądniejszej.
Jinxol
Jinxol:
https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,25297397,dlaczego-ak-nie-walczyla-na-wolyniu-maciorowski-kloci-sie-z.html oraz https://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,25319523,ak-nie-mogla-pomoc-wolyniowi-po-rozmowie-z-piotrem.html
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Studnicki - patriota, jeden z największych analityków XX wieku, wszystko o czym pisał, sprawdziło się, spacyfikowany przez sanacyjnych " patriotów " - całkowicie zapomniany bo mądry Polak / dobrze ze nie wyklety a zapomniany /
PLrc
PLrc:
Hańba dowództwu Armii Krajowej.
Wasyli Zajcew Gieroi
Wasyli Zajcew Gieroi:
AK to banda debili wystarczy popatrzeć co zrobili z Warszawą. A ich liderzy traktowali Polaków z Wołynia jak bydło chłopów pańszczyźnianych którzy na nich na obszarników magnatów hrabiów mają zapierdzielać taka właśnie była 2rp
Robert Nowak
Robert Nowak:
Drogi panie historyk nie Galicja Wschodnia tylko obowiozujaca wtedy nazwa Malopolska Wschodnia...
Pank Panki
Pank Panki:
Czy "Jeszcze Polska nie zgineła" Satanowskiego broniła realnie Wołyniaków przed UPA?
azes
azes:
W głowie się nie mieści, że nie było obrony przed mordami na Wołyniu przez politykę AK/rządu londyńskiego 4:26
Zwłaszcza w kontekście tego, że powszechnie się uważa postawę polskiego państwa podziemnego za tak honorowa i szlachetną.
Robert Nowak
Robert Nowak:
Tak jest jak sie wisi na kogos lasce.. Brytyjczycy placili i wymagali.....
Damian S
Damian S:
powiedz coś więcej kim był ten Adam Ronikier
Łukasz Perła 1987
Łukasz Perła 1987:
W Polsce płacze się tylko o zbrodniach niemieckich, sowieckich, ukraińskich...i to dobrze, ale wydaje mi się że musimy wreszcie rozliczyć naszą władzę za błędy jakie popełniła przed, jaki i w trakcie 2 wojny światowej. Jeżeli tego nie zrobimy, to nie będziemy wstanie wyciągnąć wniosków z błędów i prowadzić realnej polityki zagranicznej.
Grzegorz Kulesa
Grzegorz Kulesa:
Co na to wielbiciele AK powiedzą?
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Mieliśmy silna armię. dobrego żołnierza - i co z tego. Klęska, trauma, pogrom. W PRL - byliśmy siódma gospodarka świata - i co z tego, dziś 43 montowania?
Berserker Saiyan
Berserker Saiyan:
Caryca Katarzyna powiedziała " nie nawidze Polaków bo czcza swoich oprawców a zapominają o swoich bohaterach "
Sauron Sinuhe
Sauron Sinuhe:
Wychodzi taka gnida i pierdoli farmazony .Studnicki największy autorytet a może warto powiedzieć że rzeź wołyńska spowodowana była głównie poprzez szczucie Niemców Ukraińców na Polaków o tym już ten kolaborant nie wspomniał .A może autor by powiedział jaka była siła AK na Wołyniu vs banderowcy wspierani przez Niemców.
Odwetowe akcje AK były na Wołyniu .