Autobus szkolny wjechał wprost pod pociąg w Warlubiu

3 lutego 2022 roku pod Warlubiem, we wsi Bąkowo (pow. świecki)  doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął kierowca autobusu szkolnego. Do sieci wypłynęło nagranie z całego zdarzenia. 

Więcej informacji: https://www.nakolei.pl/wypadek-w-warlubiu-jest-nagranie-calego-zdarzenia-w-ktorym-zginal-kierowca-autobusu-szkolnego/

18 komentarze:

Paweł V6
Paweł V6:
Chłop miał tyle czasu, że zdążyłby staranować szlaban i jeszcze go naprawić. Lepiej jednak stać jak ciele...
Łukasz Niedźwiecki
Łukasz Niedźwiecki:
Tu są automatyczne szlabany, w Szczecinie na jednym z przejazdów są sterowane ręcznie, ale obok przejazdu jest nastawnia, ponieważ jest tam pełno torów manewrowych. Pracownicy nastawni dokładnie widzą drogę bez ograniczeń, stałem któryś z kolei przed szlabanem, po 5 minutach, pomimo że pociąg nie jechał szlabany się otworzyły i światła zgasły. Osobówki przede mną ruszyły, ja też. Widziałem jak jedzie sama lokomotywa, ale jak otworzyły się szlabany, to pomyślałem że semafor zamknięty, bo przed samym przejazdem jest i często tam pociągi stoją. W momencie wjazdu na przejazd lokomotywa gwałtownie zaczęła hamować, aż przysiadła, była jeszcze około 400 metrów od przejazdu. Dlatego rozglądajcie się, nawet na strzeżonych przejazdach.
Michał Janikowski
Michał Janikowski:
"szlabany śmierci" Rzeczywiście. Wystarczy pchnąć ręką aby wyłamać a co dopiero autobusem.

Na kursach uczą o działaniu automatycznych rogatek. NIE WOLNO wjeżdżać dopóki nie przestanie migać czerwony sygnalizator ponieważ może jechać drugie pociąg. Czerwone migające światło nie jest znakiem ostrzegawczym tylko oznacza STOP. Jeżdżę od lat samochodem podobnie jak miliony innych kierowców i nie wyobrażam sobie odwalić takiego numeru. Ostatecznie można złamać deseczkę autobusem lub z niego wysiąść w razie awarii. Ten kierowca to ostatni debil i tak powinni napisać na nagrobku.

Instrukcja dla głąbów https://youtu.be/f7tzYhx9E6o
wwwuala
wwwuala:
Nie ma słów na Głupotę tego kierowcy, na całe szczęście nikogo więcej w tym autobusie nie było.
Mirro Otka
Mirro Otka:
ja nie wjeżdżam na przejazd(50m od domu) jeśli siłą bezwładności przez niego nie przejadę.....POLECAM!!!!
19851985marcin
19851985marcin:
A co by było jakby woził wycieczkę szkolną ??
Michał Pająk
Michał Pająk:
Kierowcy którzy będą wymieniać prawka już nie będą mogli iść na badania gdzie chcą, urzędy komunikacji będą wysyłać do wyznaczonych psychologów.
Tomasz B
Tomasz B:
full?
sadek sadam
sadek sadam:
Ktoś zginął?
Rocky Balboa
Rocky Balboa:
nie wierze...
Michael Klakson
Michael Klakson:
kto zapłaci za szkody teraz?
Mirro Otka
Mirro Otka:
Sorry już nie mówię o klikbajcie że szkolny, ale kolejny kierowca typu nie będę rysował lakieru o barjerki, to typ jakby skakał ze spadochronem i nie otwierał bo padało i bał się że zamoczy.......kurde ludzie wył tv i wł mózg
Hubi Loko
Hubi Loko:
Geniusz
krzysztof kwiatkowski
krzysztof kwiatkowski:
okurwa
B Ra
B Ra:
Czy ktoś zbadał, kto do PRZEWOZU DZIECI SZKOLNYM AUTOBUSEM zatrudnił 71 emeryta, prawdopodobnie gorzej widzącego i z gorszym refleksem? Kto oszczędza na BEZPIECZEŃSTWIE DZIECI, bo za emeryta nie musi płacić składki ZUS? Czy osoba w tym wieku powinna być dopuszczona do przewozu wielu osób, w szczególnie dzieci? Jazda własnym samochodem osob. to zupełnie co innego, tu emeryt zapewne bał się odpowiedzialności finansowej za drogi autobus. - I kto żle ustawił rogatki, które powinny być zgrane ze światłami - to już sprawa kolei, to powinno też być naprawione, by nie wprowadzać kierowców w błąd.
B Ra
B Ra:
To są szlabany śmierci. Już niejeden kierowca ginął w takiej pułapce. W Poznaniu na Dębcu regularnie czekam po 10 min., aż szlabany się podniosą. A wystarczyłyby światła. Tu jechał autobusem 71letni emeryt, zapewne chciał dorobić, bał się, że obciążą go za uszkodzenie autobusu. I zapłacił życiem. Gdyby nie te durne szlabany (kto je tak zaprogramował, by podnosiły się przy czerwonym świet,le, to powinno być zgrane), zdążyłby bezpiecznie przejechać. I teraz ta nagonka na niego. Po co szlabany podnosiły się (większość kierowców automatycznie wówczas ruszy), skoro za chwilę miał jechać drugi pociąg. Jak wspomniałam, w Poznaniu czekam do 10 min. przy opuszczonym szlabanie, aż przejedzie kolejny pociąg. W tym czasie tworzy się korek. Kompletna bezmyślność.
Azja Tot
Azja Tot:
To jest wina prawodawcy.. ...ludzie boją się mandatów, i nie tylko w takich sytuacjach reagują nieracjonalnie.. ...warto przemyśleć ten problem. Awaryjne wyłamanie rogatek, powinno być ćwiczone na kursach prawa jazdy.
Fabian Szajda
Fabian Szajda:
Zgadzam się z tezą o tym, że to są bardzo niebezpieczne miejsca! Dziś byłem na tym przejeździe! Dokładnie na tym na którym doszło to tej tragedii. Była godzina 22:45.

Ku memu zaskoczeniu wystąpiła dokładnie taka sama sytuacja jak ta na filmie z wypadku. Pociąg towarowy jadący w stronę Gdańska wyłączył czujnik, rogatki były już u góry, czerwone światła migały i w samym momencie rogatki zaczęły opadać z powrotem bo wjechał na czujnik praktycznie w tym samym momencie pociąg towarowy jadący w stronę Laskowic...
Zrobiło mi się gorąco bo rogatki praktycznie w tym samym momencie jak uzyskały pion zaczęły opadać z powrotem. Czasu jest niedużo na ucieczkę z takiej pułapki. Jestem ciekaw ilu ludzi z tu komentujących nie wpadłoby w taką pułapkę? Ilu nie zgubiłyby rutyna i przyzwyczajenia? Otwierające się rogatki są ewidentnym zaproszeniem do wjazdu na przejazd. W tego typu przejazdach zachowują się jak klatka śmierci.
Biorąc pod uwagę to, że byłem świadkiem takiej sytuacji o zupełnie innej porze to pytanie ile razy dziennie występuje taka sytuacja przy dużym ruchu jaki panuje na trasie Gdańsk - Bydgoszcz w której ten przejazd i jemu podobne czyhają na ofiary...?