Biedroń i Wiosna | Majmurek, Krytyka Polityczna vs. Trudnowski, Klub Jagielloński

Robert Biedroń kłamie, gdy mówi, że nie chce wojny polsko-polskiej. Chce jej w wydaniu jeszcze bardziej brutalnym niż dzisiejszy plemienny spór. Zastąpienie skądinąd żenującego i niedotykającego fundamentalnych spraw konfliktu anty-platformersów z anty-pisowcami wojną kulturową to najgorsze, co może nas spotkać. Leczenie dżumy cholerą brzmi jak eufemizm, gdy zastanowimy się na poważnie nad konsekwencjami, które przyniosłoby zdobycie przez partię Wiosna istotnej pozycji na polskiej scenie politycznej – pisał po konwencji Wiosny Piotr Trudnowski (tekst w całości dostępny tutaj: https://link.do/MJikP)

Czy ewentualny sukces partii Roberta Biedronia, jaki zapowiadają kolejne sondaże, należy rozumieć jako preludium do nowej polsko-polskiej wojny? Czy po jesiennych wyborach parlamentarnych postawy polityczne Polaków jeszcze mocniej się zradykalizują? W jakich kategoriach politologicznej analizy należy opisywać nową lewicową inicjatywę?

Na te i wiele innych pytań próbowaliśmy odpowiedzieć 4. marca razem z prezesem Klubu Jagielońskiego, Piotrem Trudnowskim oraz Jakubem Majmurkiem, publicystą Krytyki Politycznej, a także eseistą i filmoznawcą. Spotkanie poprowadził Bartosz Brzyski, rzecznik prasowy Klubu Jagiellońskiego.

Wydarzenie odbyło się w krakowskiej Pracowni Klubu Jagiellońskiego przy Rynku Głównym 34, w prawej oficynie, na trzecim piętrze.

Nagłośnienie zapewniła firma eventowa CMA - Concept Music Art https://cma.pl/
Za pomoc serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia: Wojciech Latawiec, Paweł Zarosa
Montaż: Paweł Zarosa
Miniatura: Rafał Gawlikowski