Biskup też człowiek - bp Marek Solarczyk

Wiele osób ma swoje wyobrażenia na temat biskupów. Często oparte są one na stereotypach, a przez to po prostu nieprawdziwe. W swoim cyklu "Biskup też człowiek" Patrycja Hurlak pokazuje nam biskupów takimi, jakimi naprawdę są, czyli jako ludzi z krwi i kości. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, radości i smutki, lepsze i gorsze dni.

Jeśli jednak ktoś ma w głowie wizerunek biskupa jako księcia, to dzisiejszy gość, bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej zdecydowanie do takiego wizerunku nie pasuje. Sam gotuje, sam robi zakupy, na spotkania jeździ tramwajem, cały czas uczy też religii w jednej z warszawskich szkół. Bp Marek jest delegatem Episkopatu ds. młodzieży. Znany jest też z codziennej aktywności na Twitterze.

Których biskupów chcielibyście poznać w kolejnych odcinkach cyklu?

Strona www: https://www.patrycjahurlak.pl
Facebook: https://www.facebook.com/PatrycjaHurlakOfficial
Youtube: http://www.youtube.com/c/PatrycjaHurlakPL
Patronite: https://patronite.pl/patrycjahurlak

Patrycja Hurlak, Biskup też człowiek, biskup Marek Solarczyk

10 komentarze:

Smaki_Mamy
Smaki_Mamy:
Patrycjo, swoim świadectwem, w swoich wywiadach, pokazujesz piękne oblicze Kościoła. Bóg zapłać, niech Cię Pan dalej prowadzi do świętości, pociągasz za Jezusem innych! Twój przykład pokazuje, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i spraw beznadziejnych, wystarczy tylko oddać mu "ster" swojego życia, a on będzie prowadził najlepszą drogą (choćby kamienistą, ale liczy się cel). Proszę Ciebie i uśmiechniętego ojca biskupa Marka (mój syn jest Biskupa imiennikiem :)) o modlitwę za moją Przyjaciółkę, Agatę, w intencji której sama odmawiam od sierpnia koronkę, o cud nawrócenia, obecnie jest osobą aktywnie walczącą z Kościołem. Wiem, że taki cud jest możliwy, bo sama go doświadczyłam, podobnie jak Ty, Patrycjo. Z Panem Bogiem, również Patrycja :)
Wiktoria Duszczyk
Wiktoria Duszczyk:
Ekscelencja zawsze uśmiechnięta i szczęśliwa
Grzegorz Mika
Grzegorz Mika:
Szczęść Boże miłe Panie. Szczęść Boże Pasterzu.
Krystyna Watkowska
Krystyna Watkowska:
❤❤❤❤🙏
Marcinho Kowalski
Marcinho Kowalski:
Fajny wywiad.
Kacper
Kacper:
Bp Kazimierza Gurdę Bp Mirosława Milewskiego i Abp Rysia
Daniel Chrzanowski
Daniel Chrzanowski:
Pięknie. Film został opublikowany 4 miesiące temu a teraz KS. Bp został biskupem mojej Radomskiej diecezji!
Vidal Cusen
Vidal Cusen:
Smrt katofašistima!
Bogusława eM
Bogusława eM:
Tu pokazał twarz
MatemXVI
MatemXVI:
Szkoda tylko, że ks. bp wcale praktycznie nie reagował na protesty kobiet, wśród których było dużo nastolatków i profanowane były kościoły, ksiądz ma ludzkie podejście to mógłby chociaż to spróbować wykorzystać w takiej sytuacji