Blackout czyli awaria zasilania

Czy jestescie przygotowani na blackout czyli powazne awarie zasilania ? Warto zainwestować w autonomiczne zestawy zasilania niezaleznie czy w mieszkaniu czy w domu #zasilanie #prąd #akumulatory #awarie

100+ komentarze:

aTyitakniewieszkto
aTyitakniewieszkto:
Tak mądry człowiek, szkoda ze go juz z nami nie ma :(
Domowa Produkcja
Domowa Produkcja:
Mamy 2021, teraz się już mówi o tym oficjalnie
Andrew Andrew
Andrew Andrew:
On już wie co planują elity, widzi wszystko z góry.
Śp Kudliński przewidział to.
Artur Górniak
Artur Górniak:
Pracuję w energetyce,więc jestem świadomy problemu.
Mieszkam na wsi, mam agregat, niedługo będę miał własną studnię,
mogę szybko przestawić się na życie bez prądu.


Wojskowe obliczenia mówią, że miasto po czterech dniach bez prądu, nie nadaje się do zamieszkania,
i każdy człowiek po tym okresie musi je opuścić, ponieważ:
- zaleją go ścieki (przepompownie są na prąd)
- wzrośnie zagrożenie epidemiologiczne przez wylewające się wszędzie ścieki,
załatwiających się wszędzie mieszkańców i ich zwierzęta, brak wody (pompy są na prąd)
- brak wody pitnej, przy tej skali problemu nie da się dostarczyć wody małą ilością beczkowozów,
żadne miasto nie dysponuje nawet znikomą ich ilością
-brak żywności, gdyż sklepy opustoszeją od razu, a żywność pozostała zepsuje się, bo chłodnie są na prąd
Żaden sklep nie będzie zamawiał towaru, którego nie można przechować ani sprzedać.
- brak możliwości płacenia za cokolwiek, bo nie będą działać karty płatnicze ani internet. Tylko gotówka.
- brak ogrzewania domów, bo pompy tłoczące ciepło są na prąd. No i ciepłownie nie działają bez energii elektrycznej.
- nie działająca służba zdrowia, agregaty są tylko w szpitalach powiatowych, reszta już nie ma obowiązku posiadania generatora.
Poza tym każdy lekarz będzie zajęty własnymi problemami. Pozostaną lekarze wojskowi. Nie jest ich dużo i dostanie się do
nich będzie prawie niemożliwe.
- brak paliwa. Stacje paliw działają na prąd. Będą działać tylko stacje pogotowia ratunkowego,
niestety nie będą sprzedawać paliwa zwykłym ludziom.
- brak policji i straży pożarnej. Nie mają już obowiązku posiadania zapasu paliwa. Agregaty posiadają tylko komendy główne,
ale radiowozy i tak nie będą wyjeżdżać. Zresztą nie będzie jak ich wezwać, bo łączność komórkowa przestanie działać.
To tylko kilka najważniejszych problemów, bo jest tego sporo więcej.


Każdy z tych punktów jest zabójczym problemem, a patrząc na obecne społeczeństwo, sam brak
"fejsbuka", internetów i zasięgu sieci w smartfonie zabije większość po godzinie (taki żarcik).


Każdy myśli, że prąd po prostu jest i już, i zawsze będzie.
Nie potrzeba żadnej wojny.
Na jeden "pstryk" może się zawalić tyle rzeczy.
Nie każdy jest świadomy, na jak cienkim włosku balansujemy...
Warto jest przemyśleć problem i zabezpieczyć się chociażby w minimalnym stopniu.
Nieprzygotowani niestety nie poradzą sobie, na służby nawet nie liczcie,
bo po prostu nie ma takich w Polsce, i nie ma żadnych zabezpieczeń na taką ewentualność.
Wojsko nie pomoże, bo ma tylko minimalne środki na własne funkcjonowanie w takich sytuacjach.
Ewa Chm
Ewa Chm:
Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie a światłość wiekuista niechaj mu swieci , przez miłosierdzie Boże niech odpoczywa w pokoju wiecznym .Amen.
Madzia M.
Madzia M.:
Zginąłeś Adolfie bo za dużo wiedziałeś. Przewidziałeś co kombinują na świecie jak jasnowidz. Modlę się za Ciebie.....
Iwona Lazaroglou
Iwona Lazaroglou:
Tu w Niemczech już dawno temu w telewizji mówili żeby robić zapasy wody i jedzenia przynajmniej na dwa tygodnie. Nikt w to nie wierzy a ja chomikuje:-)
Ja Jaxyz
Ja Jaxyz:
Bardzo dziękuję ,że uruchamia Pan programy Taty, który mówił nam i uswiadamiał o tak trudnych sprawach ,które mogą się pojawić i nam zagrozić. Teraz coraz bardziej one zaczynają się urzeczywistniać. Życzę Panu i Pana Rodzinie zdrowia i wszystkiego najlepszego. Wdzięczna słuchacza. Szkoda ,że Pana Tata Nie jest z nami, ale cieszy to, że Pan kontynuuje. DZIĘKUJĘ I CIEPŁO POZDRAWIAM
Ewelina Bar
Ewelina Bar:
2 lata minęły i i mamy czarną dziurę realną 😘🇵🇱🇵🇱
zyrconone
zyrconone:
Szanowny Panie Adolfie! Osobiście bardzo Panu dziękuję za ten przekaz, bo brak prądu w tej chwili stanowi dla nas bardzo poważne zagrożenie, dodatkowo, że większość z nas nie wyobraża sobie sytuacji bez prądu. Starsze pokolenie, w tym ja, przeżyłem wyłączenia prądu i stan 20-ty zasilania. Było ciemno, chłodno. Teraz może być tylko gorzej, bo zostaliśmy rozleniwieni faktem, że WSZYSTKO JEST! Kto rozumny to wysłucha i zacznie działać. Kto ryzykant to pokpi sprawę, ale to już jego ryzyko. Gorąco pozdrawiam zapobiegliwych!
Michal Michal
Michal Michal:
To prawda, bez prądu w dzisiejszych czasach nic nie działa. Po co wysyłać rakiety etc. jak wystarczy przeciąć kabel/ popsuć rurę i jest chaos.
Cyku S85
Cyku S85:
Dziś to ,tym bardziej aktualne..!2021
Old Soul
Old Soul:
Panie Adolfie! blackout to zaciemnienie/brak prądu, a black hole to jest to, o czym Pan tu wspomniał, trochę wulgarnie, (czarna dziura). Co do merytoryki ma Pan słuszność. Trzeba się przygotować na to, co dzisiaj wydaje się ludziom całkiem niewyobrażalne. Agregaty prądotwórcze są drogie i na ropę, a jak paliwo się skończy to nic z tego nie będzie. Trzeba mieć swój piec na drewno! taki piec ogrzeje ludzi i pożywienie. Żywność jest równie ważna jak zapas wody! Kupcie dom na wsi, za cenę Waszych mieszkań, spłaćcie długi bo idzie recesja, wtedy mieszkanie i tak stracicie, a tak będzie własny dom i ogródek z wychodkiem, może zbiornikiem wodnym, własnym ujęciem wodnym. To ostatni dzwonek!
Anonymous
Anonymous:
Pozdrawiam Panie Adolfie mądrego warto posłuchać
Charley Varrick
Charley Varrick:
+ Polska bezgotówkowa - leżysz, kwiczysz i robisz pod siebie. Jeżeli ktoś mówi, że to super, to Tworki to mało. To jakby robić z ręki pi..ę a z ch..a wariata. Pozdrawiam.
Rafał G.
Rafał G.:
Panie Adolfie, jest Pan bardzo mądrym człowiekiem. Zdrowia Panu życzę.
Leszek Kowal
Leszek Kowal:
Agregaty prądotwórcze to moja nieformalna specjalność . Mam kilka wojskowych które sam stroiłem W PAB 4, PAD 4 i większe jest autotransformator wymagający zestrojenia przy wymianie generatora)i remontowałem do PAD 100 w którym jest silnik od T34 .W Sandomierzu na giełdzie można kupić oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne w cenach ok. 100 zł.za 8o wat ledowe na słoneczny panel + akumulator i sensor ruchu z możliwoscią przełączania na ręczne w zestawie ,oraz opcje z pilotem. Wszystko to jest u mnie i pracuje bez problemu łącznie z neodymową elektrownią wiatrową i pompą wody na wiatr. Mogę doradzić w wielu sprawach związanych z problemami w tym temacie.Oświetlenie zasilane z solara , jak wymienić niesprawny akumulator i problem samowłączających się lamp o zmierzchu u mnie rozwiązany .Jeśli mogę w czymś doradzić ,zrobię to chętnie.
Mister X
Mister X:
Panie Adolfie chodzi o przyszlosc..czyli to co ma nadejsc..Niemcy zadeklarowaly''..wygaszenie elektrowni atomowych..Bardzo dobrze,ze Nas Pan uswiadamia!..duzo zdrowia dla Pana..pozdr.
Mark P
Mark P:
Panie Adolfie, dzieki Panu mam przygotowane jedzenie ,wode i gas w butlach. Jest Pan wielki Polski Patriota. Nie ma takiego drugiego czlowieka jak Pan. Wielki uklon i pozdrawiam.
Benedykt Kotertzky
Benedykt Kotertzky:
Zimą aby podtrzymać pracę pieca/kotła ogrzewającego dom potrzebne będzie 200-300 watt generator jak najbardziej potrzebny , do tego tak ze 4-5 paneli fotowoltaicznych po 290wat.
Artur Chmielewski
Artur Chmielewski:
Panie Adolfie Kudlinski. Po pierwsze, Pana filmy uzmysłowiły mi, jak mało wiem. Po drugie, dostałem dostęp do wiedzy (żywienie, zachowanie,itd).
Bardzo Pana Szanuję za publikacje, szczególnie o roślinach i ich zastosowaniu oraz propagowaniu zdrowego odżywiania się. Może "tłumoki" zaczną wypuszczać kury na ugór, zamiast je kisić w klatkach.
Odnośnie tematu.
W bloku mieszkalnym jest tylko jeden sposób - prądnica napędzana siłą mięśni. Wiatraczek na balkonie może zasilić co najwyżej dwa elementy LED.
Akumulatory mają określoną żywotność. Maksymalnie 7 lat. Niech będzie 10 lat, ale użyte w tym czasie 6-9 razy - cały czas na podtrzymaniu.
W praktyce doznajemy szoku. Jak mało energii można zmagazynować w akumulatorach!!!
grzegorz
grzegorz:
Te próby syren alarmowych to też daje do myślenia. Pozdrawiam
Alex Dep
Alex Dep:
Prawda Pnie Adolfie Ludzie sobie zyja jak w jakims kukulandzie i wydaje im sie, ze zawsze wszystko bedzie w zasiegu reki .Zajmuja sie robieniem zakupow na Swieta i Prezencikow pod choinke ,nie zdajac sobie wogole sprawy z powagi sytuacji A ta sytuacja jak widac rosnie w zastarszajacym tempie.Z miesiaca na miesiac z roku na rok jest coraz gorzej a ludzie jak spali tak spia!
Jan sz
Jan sz:
Ja idę zaraz się czołgać
w pełnym rynszunku do parku.
Pełne umundurowanie +plecak.
Czołgamy się tak z żoną
już od pewnego czasu,
najczęściej po obiedzie.
Treningu nigdy za wiele...
MajesticArea
MajesticArea:
jako pozyskanie energii do wszystkiego gdziekolwiek proponuje stare Diesle nawet te z kołem zamachowym , nie potrzebują elektryczności i elektroniki wystarczy korba do uruchomienia , taki zestaw można wszędzie wykorzystać do prądnicy, przekładni ,do zasilania pompy wodnej ,itd .a do napędu mikstura z starego oleju oleju od frytkownicy nieco benzyny itp , podobnie jak kotły na gaz drzewny , które mogą nawet auta zasilać , brak prądu do zagłada dla wszystkich za dziesiec lat wszystkie urządzenia będzie można wyłączać zdalnie pralkę lodówkę auto nawet licznik prądu , chodzi o to że będzie to powszechne i autonomiczne od posiadacza . Jeżeli nawet ktoś będzie coś posiadał to miasto w czasie takich armagedonów będzie watahami plądrować wsie małe miejscowości itd aż wszyscy wyzdychają i wymordowują się nawzajem . Ogólnie prądu energii nie brakuje do dystrybucji , są to jedynie celowe zagrywki manipulatorów podatki za emisje ,wzrost cen i pełna kontrola absolutny monopol na życie i smierc .
stanislawa janusz
stanislawa janusz:
Tak to prawda Szanowny Panie Adolfie nawet w przepowiedniach są takie przesłania.Ludzkość jest otumaniona i nie wierzaca to co nastąpi.Rodacy którzy jeszcze macie chociaż kawałek mózgu zastanówcie się .....bo warto coś na czarną godz.itd
Halina Pilińska
Halina Pilińska:
Dzięki za info
✌️
Dorota Więcek
Dorota Więcek:
Panie Adolfie, fakt faktem zapasy mamy, oświetlenie też jest, a bez prądu da się przeżyć ale na wsi i jak ktoś blisko lasu i wody mieszka to przetrwa. Czyli powrócą stare dobre czasy. Dzięki za informację. Pozdrawiamy z Podkarpackie wsi!!!!
kala08072009
kala08072009:
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie Szanownego Pana Adolfa 👍🇵🇱😘
MrManfred835
MrManfred835:
Dlaczego istnieje takie ryzyko? Co się dzieje że prąd może zostać wyłączony ? Panie Adolfie proszę nie pozostawać bez odpowiedzi.
WojtekEwa
WojtekEwa:
Bardzo Panu dziękuje za informację. Już chciałem czynić przygotowania ale jak obejrzałem to się uspokoiłem, bo który to już raz
maciej kowalski
maciej kowalski:
Przerażające ale prawdziwe,wielki ucisk jest blisko
PrzemySlaw Andrzej
PrzemySlaw Andrzej:
Pan adolf nieśmiertelny! ;)
gmihow22
gmihow22:
Dla wątpiących (z wyobraźnią), w teorie p.Adolfa - powieść,
Blackout - Marc Elsberg
wszystko zdarzyć się może...
Teresa Furgal
Teresa Furgal:
Jest Pan prorokiem narodu. Pozdrawiam cieplutko 💖💚
Edyta Krolewicz
Edyta Krolewicz:
Witam. Kto ma studnie da radę, kto kuchnie na drzewo czy węgiel też da radę ale mało takich.
Jadwiga Maj
Jadwiga Maj:
Panie Adolfie ma Pan racje . Ludzie nie zdaja sobie sprawe . Bo mysla ze to sie nie stanie . Wies sobie poradzi ale ci ludzie co maja jakies kury ,kaczki , to przezyja biede . Pana filmy ucza ludzi jak przezyc i jak sobie poradzic ,lecz nie wszyscy to doceniaja .
Mirka R
Mirka R:
To mnie nie ma bo jestem na repiratorze!! Ludzie poumieraja szybciej ,bo ja tez nie mam agregatu!eutanazja za przyczyna eurokolchozu i rzadzacych!! No to tragedia!!
Pawel Krajewski
Pawel Krajewski:
W Kirunie 2021-2022.
Za dnia -16, -18 a nocą -21, -22 i nagle pewnej nocy temperatura spadła do -31, -32 i utrzymywała się dłóżej niż tydzień🤔 i to bez rzadnego ostrzeżenia. Z nocy na noc z - 21 spadło do - 32.

Czy w Polsce może być podobnie?
Jacek Janicki
Jacek Janicki:
Wspaniała postać
Greg Celar
Greg Celar:
Wystarczy żeby wróciła prawdziwa zima do Polski.
-5w listopadzie, - 20 od grudnia do lutego, i wszystko stanie.
Zesramy się wtedy.
jagoda g
jagoda g:
Ja a lesie przetrwam na korzonkach i zwierzetach lesnych.
Wykopię sobie ziemlankę i drzewem bede paliła😁😁😊
Reniz
Reniz:
Jakos sie przetrwa pistolet w piwnicy jest wiec pezpieczenstwo na 100% XD
Barbara Sztokhamer
Barbara Sztokhamer:
przepiekny stroj siermiezny -------polskiego slowianina------pozdrawiam
Pan Polityczny
Pan Polityczny:
Wolę aby się ze mnie śmiali niż mam patrzeć na płacz swojej rodziny Wiec jestem zapobiegliwy !
Wolne Miasto Łódź
Wolne Miasto Łódź:
Pan Major powiedział... Czas się brać za coś.
NessyTV
NessyTV:
Pan adolf może mieć racje, bo gdy był zamach w Monachium, w telewizji niemieckiej nigdy tego nie puscili.
wolny wilk
wolny wilk:
Iluminaci takie sytuacje planują na długie lata do przodu!
Monika Kaczała
Monika Kaczała:
💖💖💖💖💖DZIĘKUJEMY PANIE ADOLFIE👍👍👍👍🥰💕😇😇😇😇😇😇
MarcinQu
MarcinQu:
w końcu ileż można czekać :D
Łokieć.45
Łokieć.45:
pradu nie bedzie to i tak do pracy nikt chodzic nie bedzie :) fabryki stana zacznie sie bezprawie :) a tu kazdy sie poboduje porobi domki , beda piece i te piece kaflowe czy zwykle beda ogrzewac domy :)
MARIO BRAVO
MARIO BRAVO:
Rok Temu już pisali blackout .
Ekologia UE wykończy nas wszystkich ...
Marek Kocoń
Marek Kocoń:
Katastrofa będzie poprostu .. Będzie się działo .Dawno to przeczuwałem
molis1000
molis1000:
Dziękuję !
Renata Bobieni
Renata Bobieni:
Już była taka panika przełom roku 99/00 mam agregat z tamtych czasów i zapas paliwa , psu na budę ale w razie czego to ja będę górą .
Elżbieta Sz.
Elżbieta Sz.:
Dziękujemy za informację.
arath35
arath35:
Czy ktoś powie, jakie zagrożenia wynikają z elektrowni wiatrowej?
RaV Rafał
RaV Rafał:
To jest bardzo dobra wiadomość ! Bez prądu nie będzie elektorsmogu, mikrofali, 5G, staną fabryki trujące i opryski samolotowe, wrócimy do Gaji, dziękuję Panie Adolfie.
Jan Sadowski
Jan Sadowski:
Panie Adolfie ma Pan 100 proc. racje .Ale Polacy obudzą się szybko jak to się spełni.My starsi ludzie ostrzegamy młodych ,a oni się śmieją do czasu młodzi .
Małgorzata Pozdzik
Małgorzata Pozdzik:
Polacy,trzeba się przygotować na najgorsze, trzeba się zaopatrzyć nie ma na co czekać,bierzmy się do roboty
BratCzatownik
BratCzatownik:
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.
Mateusz Idziak
Mateusz Idziak:
Gdzie można kupić takie koszule?
darek kamiński
darek kamiński:
Polecam
film
Ameryka bez prądu
dobra lekcja pokory
paweł Olejniczak
paweł Olejniczak:
Czy to nie jest straszenie ludzi dla kasy kto zapłaci rzondowi jak nie my. Ale zabezpieczam się.
Pani X
Pani X:
Dziękuję , Spoczywaj w pokoju
Rafii 74
Rafii 74:
Dziś prawie żadna instalacja grzewcza nie pójdzie bez prądu
#MechanikNaprawiaipokazuje #UTurbomechanika
#MechanikNaprawiaipokazuje #UTurbomechanika:
gdzie taką koszule można kupić spoko klimaty
Michal Gabriel
Michal Gabriel:
Do wszystkich krytyków Pana Adolfa. CHCIAŁBYM ŻEBY SIĘ MYLIŁ. On pewnie też. A co zrobisz jeden z drugim jeżeli taki moment nadejdzie???
MajesticArea
MajesticArea:
stary już wynalazek znikome ilości benzyny starego oleju itp oraz zwykła deszczówka , cala tajemnica jest w wydechu spalin i temperatura w fazie początkowej składniki te samoczynnie produkują substancje lotne w wyniku reakcji chemicznej ten "przeklęty" Co2 jest podstawowym budulcem , a na wydechu zero spalin . https://www.youtube.com/watch?v=f3POJzJhWbw
Tonto Bugsy M.
Tonto Bugsy M.:
Mądre słowa!
piotrek Piotr
piotrek Piotr:
Panie Adolfie ja myślę że to był by najlepszy reset cywilizacji a to jest bardzo potrzebne dla naszej planety bo ona długo już nie wytrzyma można powiedzieć że nasraliśmy w własne gniazdo
arath35
arath35:
Życie w strachu to taka fajna sprawa.
Horyzont Zdarzeń
Horyzont Zdarzeń:
I obudziłem się cały spocony.
Pol 🛩️ Fra
Pol 🛩️ Fra:
Mądry słucha, notuje i robi co trzeba. Tyle.
Agnieszka Ullmann
Agnieszka Ullmann:
Został zabity przez system bo sam był poza systemowy i uczył ludzi jak się od niego uniezależnić
Cyryl
Cyryl:
Panie Adolfie? Jak przechować zapasy ropy/paliwa? Jak je magazynować?
Dariusz Daboniewicz
Dariusz Daboniewicz:
Panie Adolfie, zaczyna się sprawdzać, Pan już tego nie dożył...
Antek Sejno
Antek Sejno:
Panie Adolfie , a jak zakonserwować mąkę ???
Lord Benton
Lord Benton:
WAŻNE: Jacek Międlar o zatrzymaniu przez ABW. Przemówienia po Antykomunie we Wrocławiu (13.12.2019) https://www.youtube.com/watch?v=51SaUGdVq14
Bodzio
Bodzio:
Jeżeli wyniknie panika i ludzie wyjdą na ulice to się źle skończy co jest oczywiste. Słucham i śledzę geopolityke. Jak wiecie że od nas zależy oś obronną krajów nad Bałtyckich. Analizując narrację medii ze wschodu, wynika z nich ze kraj wrogi czeka na haos w naszym kraju. Do którego nie możemy dopuścić A przynajmniej być świadomym zagrożenia. Jak wiecie tu chodzi o wpływy na naszym terenie i o niepodległość ekonomiczno handlowa jak i nasza własna, co idzie odczuć od paru dekad. Dobrą wykładnię sił strategicznych które wpływają na nasze dzieje ,teraz i przyszłość omawia dobrze to Pan Bartisiak w strategy nad future na yt.
Joachim Kalicki
Joachim Kalicki:
A anteny są zasilane
MajesticArea
MajesticArea:
za ten generator chciano dać 500 milionów dol , aby znikł aby idea Tesli poszła w zapomnienie , dlatego nie udostępnili tego bo każdy chcial doczekać następnego roku itd https://www.youtube.com/watch?v=6YV2d2IYQ_4&t=885s
sven svenson RK
sven svenson RK:
jest takie coś jeszcze. Ja zamontowałem https://www.blasteron.com/instalacja-midaz/
Grzegorz Matysik
Grzegorz Matysik:
I właśnie dlatego produkuję swój własny prąd...
Kamil Dąbrowski
Kamil Dąbrowski:
kazdy powinien miec ksiazke o elektrycznosc , jak pozyskiwac prad w latwy sposob. Troche magensu troche miedzi i mamy prosty odbiornik radia. taki szalas zrownaja z ziemia i raczej radze uciekac na zachod niz bronic swojej posesji bo sie ma zapasy. Czlowiek potrzebuje do zycia tylko wody. i pismo. Jedzenie mozna zdobyc wszedzie. PowerBank, przenosny panel solarny 100V, jak budowac prymitywnymi metodami dom w lesie aby prsetrwac zime jak rozpaloc ogien. Schowa sie Pan zabarakaduje i bedzie czekac na niewiadoma. Ludzie od zaraja dziejow przenosili sie do bezpieczniejszych ternenow przy dostepie do wody. Nie wezmie pan 100kg fasoli czy 20l wody na plecy. Polecam Kindle zestaw ksiazek, power bank 20000mpa i przenosby solar podroxby 100V plus oczyszczac wody z ag+ taki podrozny do pozyskowania zdrowej wody, dobre ciuchy alpines czy inne haikingowe ciuchy i tyle
Marcin Mysliwiec
Marcin Mysliwiec:
Moda jest na kuchnię indukcyjną , a ja mam gazową i wyrazie czego wymieniam dysze i podłączam butlę
Pawel Jurczynski
Pawel Jurczynski:
Oby nie,ale dziękuję za info.jestem zwarty.Pozdrawiam
mam tez
mam tez:
A co ze studnią głębinową,jak wydobyć wodę bez prądu?
Spankus
Spankus:
Ja mieszkam w Warszawie ale i mam działkę z domem po za Warszawą budynek duży nie jest bo 70m2 ale wszystko co potrzebne mam, wodę do mycia czy ugotowania czegoś zrobię na piecu kozie, studnie też mam na działce jak i strumyk za działką, o jedzenie trochę ciężej ale jak będzie trzeba to będę sadził i uprawiał ziemię, las też mnie wyżywi bo jest tam liczna zwierzyna a i w stawach ryba pływa, las zapewni mi opał do pieca jak i na zimę ciepło, mam lampy naftowe takie starsze więc światło też będzie, ale to czego nie mam to bandaże medykamenty które są na wagę złota w takich momentach, jeżeli chodzi o obronę to broni też pewnie jakaś by się znalazła czy to noże czy siekierki albo włócznie, pewnie połapki by się narobiło dookoła mojej posesji aby ją obronić.
Voldo388
Voldo388:
kupujcie racje żywnościowe !
Irena Dymsrczyk
Irena Dymsrczyk:
Panie Adolfie, czy Pan straszy? Skąd ma Pan takie informacje? Ogarnia mnie lęk po Pana wypowiedziach.
WojtekEwa
WojtekEwa:
Jestem przygotowany
https://www.youtube.com/watch?v=uxRg41kUp2E
Woj nart
Woj nart:
Panie Adolfie. Damy sobie radę. Agregaty kogeneracyjne zasilane gazem z rury Nord Stream 2, montowane na niemieckich osiedlach są najbardziej ekonomicznymi rozwiązaniami, zapewniającymi energię elektryczną , oraz cieplną dla mieszkańców. Wystarczy paliwo gazowe, a prąd i ciepło jest wykorzystywane lokalnie. Odpadają straty na przesyle, a takie awarie jak w Warszawie, są niemożliwe, ze względu na zasięg działania takiej osiedlowej mini elektrociepłowni. Technologia poszła znacznie dalej, niż może Pan sobie wyobrazić. Te agregaty będą startować samoczynnie w określonych warunkach. Będą wytwarzać energię elektryczną, oraz cieplną w stosunku 20/80. Są takie agregaty, które mogą być zasilane biogazem. Niemcy jak zwykle 2 kroki przed Polakami. Polecam przykładową lekturkę https://www.ces.com.pl/produkty/systemy-kogeneracyjne/kogeneracja-na-gaz-ziemny-i-biogaz.html Tym się różnimy od Niemców, że Oni kombinują jak żyć taniej i lepiej, a Polacy kombinują jak żyć , żeby przeżyć.
Jano zydek
Jano zydek:
pozdrawiam p. Adolfie co z prokuratorami
Boguslawa Anna Golec
Boguslawa Anna Golec:
Prosze o porade, co potrzeba do domku jednorodzinnego, dziekuje za kazda podpowiedz
Tinarg gaming
Tinarg gaming:
Ale dlaczego ma nie być prądu w niemczech, w Polsce i w USA
Andrzej Paciuszkiewicz
Andrzej Paciuszkiewicz:
dzieki
Slawek25
Slawek25:
A co z Anglią tu też powjniśmy się przygotowywać?
Grzegorz Warhol
Grzegorz Warhol:
wtedy moze chociaz nie bedzie im dzialalo 5 g to jedyna korzysc
Agnieszka Mietus
Agnieszka Mietus:
tu na ziemi to tylko stan przejściowy czy prędzej czy później wszystko jedno zachować spokój i tyle serio mówię