Blokada centrum Warszawy przez Extinction Rebellion #Rebelia2020

Aktywistki i aktywiści związani z ruchem Extinction Rebellion podjęli próbę zablokowania centrum Warszawy, żeby zwrócić uwagę na zbliżającą się katastrofę klimatyczną.
Udało im się skutecznie zablokować ulicę Świętokrzyską oraz przez krótki okres czasu fragment Marszałkowskiej.

Film przedstawia krótką relację z samej blokady oraz wydarzeń, które jej towarzyszyły.

9 komentarze:

Sandvich18
Sandvich18:
Było pięknie, artystycznie i pozytywnie, w duchu obopólnego szacunku i zrozumienia, idealnie zorganizowane, bez przemocy, bez wyzwisk, solidarnie i z miłością
Adelaide Getter
Adelaide Getter:
Cudo <3
anita s
anita s:
przepiekny materiał, dziekuje za niego :*
Krzysztof Cieszyński
Krzysztof Cieszyński:
Brawo !
Jan Morsztyn
Jan Morsztyn:
Brawko kochani, dziękuję że tam byliście. Dla mnie i mojego brata <3
Aleksander K
Aleksander K:
piękna akcja, piękny film. Ignorancja tzw dziennikarzy z reżimowej TVP jest wstrząsająca - buta, chamstwo i kłamstwa. Komuna wróciła w najgorszej formie eh....
Dariusz Łojewski
Dariusz Łojewski:
Nie mógłbym być policjantem. Wszystkim lałbym pałą
Witterboo
Witterboo:
Ludzie z plastiku, żyjący w plastikowym mieście, nie produkujący niczego oprócz plastiku domagają się zwrotu uwagi na klimat.
TryNoX4FuN
TryNoX4FuN:
Widać że macie zlansowane mózgi eko-propagandą, sytuacja z plastikiem wygląda tak że miliardy cząsteczek plastiku już w tym momencie są praktycznie w każdym oceanie mało tego w niektórych miejscach na oceanie już zaczęły tworzyć się wysypiska śmieci (na wodzie, polecam poczytać ciekawe zjawisko) tego syfu już jest tyle że natura nie da rady się tego pozbyć. I co? Nic codziennie tony różnego rodzaju gówna zatruwają wody(zwłaszcza w Indiach) za ok 50 lat zaczniemy odczuwać skutki ale czy kogoś to obchodzi? Nie bo skala zanieczyszczeń już jest zbyt ogromna by to w ogóle zacząć ogarniać.

Takie protesty to zwykłe marnowanie czasu i bycie wrzodem na dupie dla innych mam nadzieje że chociaż wam płacą za takie pajacowanie bo jeśli nie to jesteście skończonymi kretynami.
I nie uratujecie tej planety bo już się nie da.