Były prezes TVP wyjaśnia, o co chodzi w "lex TVN"

W środę 11 sierpnia po kontrowersyjnej reasumpcji głosowania ws. odroczenia obrad do września (Marszałek Elżbieta Witek powtórzyła wygrane przez opozycję głosowanie, a PiS „zwerbował” w tym czasie posłów Kukiz'15 - red.), Sejm przyjął ustawę „lex TVN”, czyli nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jeszcze przed głosowaniem poseł PiS Marek Suski zapowiedział złożenie poprawki do ustawy na poziomie Senatu. Poinformował, że „w pracach nad ustawą została przeoczona jedna poprawka do art. 35, która będzie znosić ograniczenie o których mowa w ust. 2 pkt 1 i 2, że nie mają zastosowania do udzielenia koncesji na rozpowszechnianie programu w sposób rozsiewczy, satelitarny lub w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania naziemnego rozsiewczego lub rozsiewczego satelitarnego”. Na szybko odczytano to jako zapowiedź wyłączenia spod przepisów TVN-u.


- Pod pojęciem TVN, kryje się kilka TVN-ów. Pierwszy TVN to jest ten nadawany za pośrednictwem satelity i operatorów telewizji kablowej, to np. TVN24, TVN Meteo itd. To są programy satelitarno-kablowe. Ale jest jeszcze inny – ważniejszy z biznesowego punktu widzenia – TVN: to jest stacja, która nadaje program o nazwie „TVN”, „TVN Siedem” i „TTV”. I na to trzeba dalej mieć koncesję. I tego poprawka Suskiego nie eliminuje. I to oznacza, że dalej zapisy tej ustawy zmuszałyby spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego – takich jak Amerykanie – do wyzbycia się w ciągu 7 miesięcy od uchwalenia ustawy pakietu kontrolnego na rzecz np. Niemców albo Francuzów. Taka jest istota tej głupawej inicjatywy PiS-u - tłumaczył w programie #MówiącWprost poseł Robert Kwiatkowski, były prezes TVP i członek Rady Mediów Narodowych.

25 komentarze:

Beate Kreuzer
Beate Kreuzer:
Wrzuciłam telewizora ponad rok temu. Niech tam kombinują dalej. W internecie mam wiadomośći z różnych krajach.
lukasz krepa
lukasz krepa:
śmiechu warteta cała ustawa i sposób jej przegłosowania ,''majstesztyk'':)
Lucyna Imiolczyk
Lucyna Imiolczyk:
Nie oglądam telewizorni od kilku lat, tylko internet i żyję.
Barbara Lazewska
Barbara Lazewska:
Takiego geniusza jak ten Pan nie widziałam a ci ich dziennikarze łykają jak pelikany
Jeff Pietkun
Jeff Pietkun:
Ludzie musimy zastosowaci talibanu taktyke wont obcokrajowcu
Michał Tomalak
Michał Tomalak:
Gość widać że się zna na rzeczy
Teresa Wójcik
Teresa Wójcik:
Najważniejszy dla człowieka jest wynik spotkania po śmierci z Bogiem.
PIOTR K
PIOTR K:
PiS może mieszać gonić pomawiać i stawać na głowie a i tak nic z TVN nie zrobią ... to tak jakby Legia miała wygrać mecz z Realem
Asia Jas
Asia Jas:
lex TVN kara dla tvn
Ttt Kkkk
Ttt Kkkk:
Ja oglądam tylko pornhub i żyje
ROBERT SI
ROBERT SI:
TVNaziz
Zbygniew Najmrodzki
Zbygniew Najmrodzki:
28 sierpnia na GRUNWALD Jabłonowski Osadowski NPTV ostatnie zapisy Kamratów i przygotowania 2021 r.https://www.youtube.com/watch?v=Rb3-wCoTXyg
Thorn Lezur
Thorn Lezur:
***** ***
Pawel Cierpikowski
Pawel Cierpikowski:
Chodzi o zamordyzm szczepionkowy a TVNfozz to przykrywka
Mr Budyn
Mr Budyn:
J***ć tvn
Peter Lewandowski
Peter Lewandowski:
Nie wierzyć rudemu trutniowi!
Marcin Jarek Ceiwonys
Marcin Jarek Ceiwonys:
A co teraz robi były?
uran 234
uran 234:
Nienawistną tvn wobec Polski, Polaków i Kościoła wypieprzyłem ze sprzętem z domu w latach 89/90. Kto może słuchać tych obłudników !!!! ?
Ann Bog
Ann Bog:
Najlepiej oglądać TT i mieć spokój.
Bartosz John Kusibab
Bartosz John Kusibab:
Tu nie trzeba nic wyjasniac. Wystarczy zapoznac sie z ustawa. W sumie ustawa nic nie zmienia.
Łukasz Fantini
Łukasz Fantini:
komuch wyjaśnia plebsowi o co chodzi XD
PIOTR Viatorus
PIOTR Viatorus:
Były, to zazwyczaj nic nie wie, ale lubi pogadać
Sebastian Kern
Sebastian Kern:
Tvn to ukryta prawda o tusku😁 i to karzdy polak wie😁 a powiem wiecej! Wejdzie na tvn i sprobujcie wpisac komentarz pod tuska lub calej platformy obywatelskiej!!! Nie da sie odrzucaja twoje komentarze jak cos napiszesz na tuska!!! Ale jak piszesz o tusku i platformie super latywy to komentarz widnieje😁 a tu w polskich mediach mozna miec rozne poglady i nikt cie nie odrzuci!!! Bo mozemy cieszyc sie wolnoscia slowa i swojej opini!!! A w tvn juz nie!!!
NO VUS
NO VUS:
Były prezes tvp... Kipi nienawiścią do PiS bo stracił robotę... A ja dodam jeszcze że... Brawo PiS robi porządki jeszcze lepsze jak robił brawo PiS 👏 👏 BRAWO dziękujemy 🇵🇱
Eustachy Kołomącki
Eustachy Kołomącki:
Czerwony ja dupa pawiana.