Cad - Sonda, program TV

CAD - odcinek 341 (dost. 002) kultowego programu TV, prowadzący Zdzisław Kamiński i Andrzej Kurek, data emisji 1985.02.14.
W odcinku autorzy programu przedstawiają komputerowe wspomaganie projektowania - najnowsze komputerowe technologie projektowania wspomaganego komputerem.

Powiązane wiadomości:

11 komentarze:

niemiecki
niemiecki:
Tak się zastanawiam, jaka przepaść dzieli nasze dzisiejsze gwiazdki od takich postaci jak ci dwaj Panowie z Sondy - mam wrażenie, że chyba rozmiar wszechświata to za mało.
ThePigmejus
ThePigmejus:
Niesamowite. Oglądałem to z tatą kiedy byłem mały. Ale wspomnienia...
Kamil Sosnowski
Kamil Sosnowski:
Legendarny program. Wielka szkoda, że w obecnej telewizji nie miałby NAJMNIEJSZYCH szans (nawet na minimalny) czas antenowy. 
Jedynym i największym "bogactwem naturalnym" naszego kraju, są ludzie. Jedyną szansą na "skok cywilizacyjny" Polski jest inwestowanie w edukację. TVP z poszukiwania ludzi pokroju panów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka, powinna uczynić swoją główną MISJĘ. Zamiast tego mamy (produkowane na zagranicznych licencjach) różne wycia do kotleta i inne tańce(?) pseudogwiazdek.
Podejrzewam, iż budżet jednego odcinka Łamańców celebrytów  na lodzie, wystarczyłby na wyprodukowanie kilkudziesięciu programów typu "Sonda 35 lat później". Może oglądalność, zwłaszcza na początku, byłaby znacznie mniejsza, ale pożytek znacznie większy.
Witold Sz
Witold Sz:
Szkoda, że nie doczekali CAD 3d, rep rapu, tabletów na placach budowy ...Pamiętam ich programy jak byłem dzieciakiem ...super goście. Niech spoczywają w pokoju
Darcy_Taylor
Darcy_Taylor:
Kultowy program,świetni Panowie prowadzący,szkoda,że zginęli tragicznie,w podkładach i tłach pełno muzyki elektronicznej (także polskiej),legendarna już czołówka...dziś w tv KUPA szoły muzyczne,kulinarne,podróżnicze w których lansują się pseudo gwiazdy i żenujący celebryci...
Plrang
Plrang:
Zawsze się zastanawiałem, jak bardzo Kamiński będzie dziś na NIE. Sama ta gra między nimi była fascynująca..
grzegorz ciesielski
grzegorz ciesielski:
skoda ze niema takich programów
dazet Dez
dazet Dez:
ja również oglądąłem sondę z Tatą ( lata 80 e ) to było okienko na świat , program popularno-naukowy , jeszcze kolejne okienko na świat to "Bliżej Świata " -masakra w jak czarnej Dxxxe byliśmy .
Zenon Pawlicki
Zenon Pawlicki:
ale super
Arkadiusz Pająk
Arkadiusz Pająk:
I po kilkudziesięciu latach to pytanie byłoby odwrotne, czego się nie robi przy pomocy komputera? :) CAD, CAM, FEA, CFD, BIM, BEM, CNC... W szkole średniej rysunek techniczny klasyczny, studia pierwsze liźnięcia AutoCAD a teraz to ołówkiem nawet kwadratu odręcznie nie zrobię ;) Liczenie układów statycznie niewyznaczalnych na piechotkę w godzinę - dwie a teraz poniżej minuty. Tak się te czasy zmieniają a mimo wszystko cały czas tego czasu brakuje...
MrMucros
MrMucros:
Jak jeden nie miał racji.