Co przyniesie WOJNA Rosji i Ukrainy? - Czy POLSKA jest ZAGROŻONA?

📦 MÓJ SKLEP: http://globalista.pl
📸 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/globalista_yt/

🏆OPIS:

W całym tym konflikcie mamy dwugłos jedni uważają, że Putin już się nie cofnie, a inwazja na Ukrainę to być może dosłownie kwestia najbliższych dni. Inni znowuż podkreślają że konflikt na pewno da się załagodzić, a Rosja celowo gra na nerwach zachodu- ponieważ generuje to jeszcze większą inflację, obawy o inwestycje w niepewnych czasach, a dodatkowo destabilizuje Ukrainę. W tym świetle ukraiński prezydent jawi się jako postać słaba, a władze jako nieudolne- dla Rosji jest to bardzo ważny aspekty, ponieważ gdyby miała swoich ludzi w Kijowie stworzyłaby sobie podobny bufor jak ten w przypadku niemal całkowicie uległej Białorusi. Co ciekawe Rosja rozkazała nawet swoim służbom wywiadowczym werbunek obecnych i byłych członków ukraińskich władz, by przygotować przejęcie władzy na Ukrainie i objąć kontrolę nad infrastrukturą krytyczną wraz z rosyjskimi siłami okupacyjnymi. W centrum tych wysiłków znalazły się takie postacie jak Taras Kozak i Ołeh Wołoszyn, dwaj obecni członkowie ukraińskiego parlamentu z partii przewodzonej przez Wiktora Medwedczuka. Co na to NATO oraz Polska- jakie konsekwencje nas czekają?


⏱ ETAPY ODCINKA:

0:00 Wstęp
2:33 kilka słów ode mnie
3:26 Spotkanie ławrow-blinken
3:48 Wołodymyr Zełenski - uspokaja ukraińców
5:00 Planowany zamach stanu w Kijowie
6:57 Możliwe scenariusze Wojny Ukrainy i Rosji - Ukraina konsekwencje
9:22 Zniszczenia Donbasu
12:04 Straty Rosji na wojnie z Ukrainą
15:00 NATO i Polska - wojna Rosji i Białorusi, skutki


JESTEM TEŻ TUTAJ razem z NASZĄ SPOŁECZNOŚCIĄ, której TY też możesz być częścią!

📸 Instagram: https://www.instagram.com/globalista_...
🌍 DISCORD: https://discord.gg/4zfFkXaJT6
➡️ TikTok: globalista_yt

#Polska #Rosja #Ukraina

Powiązane wiadomości:

100+ komentarze:

Globalista - Oskar Bednarski
Globalista - Oskar Bednarski :
📦 MÓJ SKLEP: http://globalista.pl
📸 INSTAGRAM: https://www.instagram.com/globalista_yt/
NotExist
NotExist:
Źle się dzieje na świecie to już naprawdę robi się poważne, jeżeli dojdzie do wojny to niczemu niewinni ludzie będą na tym cierpieć.
Vegetas
Vegetas:
Jak Biden sam przyznał, USA zainterweniuje tylko gospodraczo a nie militarnie i to jeszcze adekwatnie do stopnia inwazji co oznacza poziom interwencji znikomy.
Brian Lensky
Brian Lensky:
Czesc moi rodzice są z Polski ja urodzilem sie w USA, caly czas cie ogladamy. Robisz swietna robote bro :)
Gratulujemy
🦋 justysia🦋
🦋 justysia🦋:
Źle się dzieje na tym świecie😢
Grajcon
Grajcon:
Zrobisz materiał na temat konfliktów na bliskim wschodzie? Myślę, że mógł by byc ciekawy
MADE_IN_POLAND
MADE_IN_POLAND:
Zapomniałeś wspomnieć o słowach Bidena, w których mówił, że sankcje na Rosję będą zależne od stopnia inwazji. Polecam materiał Atora na ten temat.
Po za tym kolejny raz mówię że historia nam pokazuje że jeżeli dochodzi do konfliktu to sojusze tracą znaczenie i każdy martwi się tylko o swój tyłek.
grzegorzpilat88
grzegorzpilat88:
Materiał jak zawsze bardzo ciekawy. Mimo klikbajtowego tytułu na szczęście nie ma tu katastrofizowania i bezsensownego straszenia (któreego się obawiałem), tylko chłodna analiza. Dobra robota! Ale poza napięciami na linii Moskwa - Kijów. Na świecie na pewno dzieje się też wiele ciekawych rzeczy.
...
Ja osobiście cały czas czekam i mam nadzieję na materiał na temat potencjału wykorzystania wodoru w energetyce.
TSI
TSI:
Prawda jest taka że Rosja może zająć prawie każdy przygraniczne państwo i nikt z tymnic nie zrobi, a ludzie będą uciekać do innych krajów przecież nie zostaną żeby rzucać kamieniami w żołnierzy z bronią 🤣
Sergiusz Makowski
Sergiusz Makowski:
Muszę przyznać, że Pana materiały co raz bardziej mi się podobają. To nie jest jakieś pitolenie, ale rzetelna analiza. Dziękuję i oby tak dalej.
Dawid Tobolewski
Dawid Tobolewski:
Jak by tak wyglądały wiadomości w TV ...
Super robotę robisz 😀
Cyrud
Cyrud:
Nowa wojna nie wybuchnie - ona już trwa od 2014-go roku. Trzeba o tym pamiętać.
Historyk Sztuki
Historyk Sztuki:
Bardzo ciekawy odcinek. Sytuacja jest bardzo napięta i scenariusz wojny jest niestety prawdopodobny. Wydaje się, że Rosja w obecnej sytuacji ma już coraz mniej do stracenia, a nie uzyskała gwarancji, że Ukraina nie będzie miała zakazu przystąpienia do NATO i UE a to dla Rosji jest podstawa. Dla Putina to jest ostatnia szansa na odbudowę (przynajmniej w części) dawnego imperium ZSRR, z tą stratą do dzisiaj nie może się pogodzić. Z drugiej strony Rosja może ponieść duże straty ekonomiczne i wizerunkowe i chyba ma tego świadomość. Pytanie co będzie bardziej istotne dla Rosji. Oby udało się znaleźć pokojowe rozwiązanie tego konfliktu.
Kondor
Kondor:
Poruszaj częściej temat naszej obronności, to istotne.
Mopsonn
Mopsonn:
Mordko zrobisz jakąś aktualizację odnośnie Syrii? Z tego co mi wiadomo dużo się tam pozmieniało od teoretycznie zakończenia wojny i fajnie by było takie odcinek zobaczyć
Paweł Janosz
Paweł Janosz:
10:50 pomyliłeś wschód z zachodem, dwa razy w 20 sekund 😅 poza tym fajny odcinek jak zawsze ;)
Konrad Karpiak
Konrad Karpiak:
no niestety i tak nie dowiemy sie o co tu chodzi póki coś się nie stanie przecież nawet jeśli rządy państw byłby pewne tego że do wojny dojdzie na 100% to nas o tym za szybko nie poinformują bo nie będą chcieli wywoływać paniki
Grzegorz Yyy
Grzegorz Yyy:
Wg mnie Rosja pójdzie na Ukrainie. Już raz to zrobili i nikt nic z tym nie zrobił. A zachod palcem nie kiwnie bo potrzebują gaz . Po za tym Rosja i Niemcy juz raz się dogadywali a skończyło się to 2 woja
Rafał Jędrzejowski
Rafał Jędrzejowski:
jak dla mnie polska powinna robic sojusz z krajami ktore bardzo boją sie rosji takie jak np. finlandia albo szwecja
Montu
Montu:
Zastanawia mnie to w jakim stopniu euro i dolar ucierpiały by w skutek konfliktu Rosji z Ukrainą, bo z tego co przedstawiłeś szansa, że złotówka straci na wartości jest duża.
Karol bB
Karol bB:
Szacunek za odniesienie do kanału YT Marcina Strzyżewskiego. Ma on wiele ciekawych filmów dotyczących historii Rosji, i ogólnie całego wschodu.
PIOTREX___
PIOTREX___:
Można wspomnieć że czas na przygotowanie się jest to kilkanaście dni. Skąd to wiem? Przez cieśniny Duńskie ostatnio przepłyneły okręty z Floty Bałtyckiej a wzdłuż Norwegi przpyływają okręty z Floty Południowej a dokładniej z floty czarnomorskiej więc zanim dopłyną na morze czarne zajmie to kilkanaście dni. A przynajmniej według mnie bez jednostek desantowych na morzu czarnym wojna się nie zacznie, a jak tamte jednostki dopłyną to wtedy wojna będzie mogła zacząć się w każdej chwili.
Incognito
Incognito:
cześć wszystkim jestem z Ukrainy z miasta Charków (2 godziny do granicy z Rosją) . dziękuję Polsce za wsparcie Ukrainy. wiadomo, że mamy niezałatwione do końca pytanie historyczne. ale musimy zostawić teraz tę pytania, ponieważ historia tworzy się TERAZ. TERAZ wszyscy jesteśmy narażeni. Putin chce obciąć nas od cywilizowanego świata , chce żebyśmy byli jako Białoruś bez prawa wyboru, bez prawa głosu .
alben albus
alben albus:
Duży problem to Niemcy, które od wieków kumają się z Rosją i udowadniają besprzecznie za zamknięcie przestrzeni powietrznej za transport broni, a zapominają iż sami z Rosją w orzeszlości narozrabiali w Europie...
Mietrzu M
Mietrzu M:
Fajnie, że jesteś na bieżąco ze światem, ale czas na jakiś inny temat. Choć mnie i tak się podobało. Nawet tak sobie myślę, że człowiekowi nie będzie dane stworzyć zaawansowanej sztucznej inteligencji (osobliwość technologiczna), bo sam się wybije.
Patryk
Patryk:
Robisz świetną robotę bez zbędnego gadania 👌🍻
TheKrzak
TheKrzak:
A jak wygląda sytuacja na granicy Polski z Białorusią? Chodzi o imigrantów. Nie mówi sie już o tym A fajnie by było wiedzieć jak sytuacja wygląda
Łukasz Roszkowski
Łukasz Roszkowski:
Witajcie. Mówiąc o Rosji próżno szukać rozumu i logiki. Jeżeli Putin stwierdził że podbije Ukrainę, to zrobi to. W moim odczuciu to jest tylko kwestią czasu. W Rosji nigdy nie liczono się z człowiekiem, więc sankcje ekonomiczne czy też straty ludzkie nie zrobią na nich, jakiegokolwiek wrażenia. Elity będą żyć jak dotychczas, a jak ludzie zbiednieją to trudno. Pozdro 👍
Polska Od_Nowa
Polska Od_Nowa:
Czy w obecnej sytuacji nie byłoby lepiej aby Polska ogłosiła neutralność militarną zamiast klimatycznej? Jeżeli by wymuszono silniki elektryczne w sprzęcie wojskowym to problem wojen by nie istniał!
T Farfolini
T Farfolini:
Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Taka otwarta, pełnoskalowa inwazja oznaczałaby znienawidzenie Rosji na Ukrainie na dziesięciolecia. To nie jest bez znaczenia. Nie jest łatwo okupować takiego terytorium, szczególnie, że prognozy demograficzne dla Rosji też nie przedstawiają się jakoś specjalnie pozytywnie.
Olgierd Schönwald
Olgierd Schönwald:
Wyłączenie Rosji z systemu SWIFT to taki straszak, który mocno brzmi ale nie jest poważny. Rosja będzie mogła realizować operacje finansowe przez chiński system finansowy a tego nikt nie ruszy. Dlatego jest takie duże zbliżenie obu krajów. Dodatkowo 620 mld to zapas w złocie i walucie innej niż USD. Ukraina straci część terytorium i już się nie podniesie. Jak to będzie wyglądało, nie wiem!
Maciej S
Maciej S:
Bardzo dobry material, za ktory serdecznie dziekuje. Braklo tylko opisu sytuacji w ktorej, Ukraina zostala zaatakowana i dochodzi do masowej migracji na zachod, oczywiscie glownie do Polski.
Stanisław Matras
Stanisław Matras:
Świetny film, zresztą jak każde
Parówkowy Skrytożerca
Parówkowy Skrytożerca:
Twój kanał i tematyka jaką poruszać to jedyne sensowne źródło informacji :)
Kawa zaparzona i można oglądać.

Pozdrawiam.
antoni rak
antoni rak:
Pamiętajcie że teraz według władz rosyjskich ukraińcy nie są odrębną grupą ludności od Rosjan, więc To czy dany obwód jest pro-ukraiński czy pro-rosyjski nie miałoby już znaczenia. Mógłby to też być pretekst do zaatakowania Mołdawii, której ludność jest w pigułce mieszanką ukraińców (Rosjan) I Ludzi z Rumunii.
E Jay
E Jay:
Najlepszy kanał na YouTube wszystko czego mi do szczęścia trzeba ❤️🎭
Pan Pracz
Pan Pracz:
Materiał jest, no po prostu zajefajny a gra planszowa jest totalnym sztosem
Vojtek Lipinski
Vojtek Lipinski:
Follow the money - Rosja ma teraz możliwość wykupu długu zagranicznego za bezcen , nie tylko swojego ale wykup Ukrainy łącznie z topniejącymi akcjami gdzie inwestorzy zagraniczni wycofują się z Rosji i Ukrainy - to główny cel Putina
Marcin Badecki
Marcin Badecki:
Inwazja na Ukrainę wydaje się być tylko kwestia czasu.Putin nie liczy się z nikim. Nie ma zamiaru nikogo słuchać.Nie liczy się z kosztami takiej agresji.
Music Records
Music Records:
Global lista dziękuje ci ze istnieje taki kanał jak ty przynajmniej wiem co się dzieje na swiecie życze dalszych sukcesów
Pataf
Pataf:
Historia lubi się powtarzać więc my jako Polacy nie patrzmy na pomoc innych Państw tylko działajmy.
Wojtek Lipiec
Wojtek Lipiec:
Cześć, lubię twoje filmy i doceniam twoją pracę, aczkolwiek uważam, że filmów dotyczących Ukrainy/Białorusi jest za dużo i są coraz mniej treściwe, ponieważ powielają tematy, które zostały już poruszone w poprzednich materiałach. Ostatnio co 2/3 film to film o ukrainie, chciałbym zobaczyć również filmy o innej tematyce.
krikritad
krikritad:
Wiele prawdy jest w przetłumaczonej ostatnio książce Zachara Prilepina o wojnie na Donbasie – "Niektórzy nie pójdą do piekła".
Pita
Pita:
Moim zdaniem historia zatacza koło i Ukraina jest obecnie Czechosłowacją sprzed 2 wojny światowej i kartą przetargową co do gwarancji pokoju
aliss liou
aliss liou:
Szacunek za odniesienie do kanału YT Marcina Strzyżewskiego. Ma on wiele ciekawych filmów dotyczących historii Rosji, i ogólnie całego wschodu.
Pan Człeniu
Pan Człeniu:
Jesteśmy rozbrojeni, większość z nas nie trzymała nawet pistoletu w rękach. Ludzie piszą komentarze w internecie zamiast się szkolić. Żeby tylko Rosja nie skierowała sił na Polskę bo nie zostanie po nas nic a zachód będzie prowadził dalej dyplomację.
Patryk Kukulski
Patryk Kukulski:
Co do NS 2 to akurat odpada :)
W parlemencie niemieckim już odbyły się rozmowy na ten temat. Nasi zachodni "przyjaciele" nie wyrażają się, żeby poprzez sankcje ucierpiał NS 2. Co do technologii i komponentów, to tutaj też górą są Chiny a nie USA. BTW. Sankcje uderza jak zwykle w najbiedniejszych. Poza tym za Putinem Rosjanie skoczą w ogień więc... 🤷‍♂️
Jakub Jakubowski
Jakub Jakubowski:
Rosji się udało - Gdy jeszcze pół roku temu sprzeciwy wobec NS2 były niezależne od sytuacji na ukrainie to obecnie (mimo tego, że zasadniczo nic się nie zmieniło) wszyscy są gotowi z radością pobłogosławić działanie gazociągu "w zamian" za respektowanie granic naszych wschodnich sąsiadów - coś za co nie powinniśmy płacić wcale.

Nagradzamy terrorystów a opinia publiczna daje się manipulować jak dzieci. Ludzie mają pamięć jak złote rybki. Za 5 lat rosja będzie mogła powtórzyć sztuczkę za kolejny okup.
Hunter Head
Hunter Head:
Nie fajny scenariusz który może się wydarzyć za niedługo.

Fajny materiał, przyjemne się słuchało. ;)
Mateusz Majewski
Mateusz Majewski:
Witaj, mam do Ciebie pytanie. Mam nadzieję, że odpowiesz. Zakładamy że wybucha konflikt zbrojny, w wojnę z Rosją angażują się stany. Co w tej sytuacji stanie się np. z ISS gdzie są jedni jak i drudzy, kto rządzi tym projektem? Czy rosjanie będą musieli opuścić stacje ? Jak by to wyglądało. Albo co będzie z różnego rodzaju stacjami naukowo badawczymi gdzie i jedni jak i drudzy ze sobą współpracują. Pozdrawiam Cię, piona
Xemino Veronix
Xemino Veronix:
W sumie nic nowego, wszystko można wyczytać nawet nie angażując się w to jakoś za specjalnie... Cóż, raczej to co się teraz szykuje było wiadome już od czasu kiedy imigranci koczowali na granicy Polsko - Białoruskiej, moim zdaniem to już wtedy było tylko zamglenie oczu, żeby za szybko nie wyszło co może się zdarzyć za moment...
Biorąc pod uwagę Putinka, raczej wątpię żeby się wycofał i aktualnie z tego co widzę, całkiem ok (to tylko moje spostrzeżenie) dogaduje sie z Niemcami, którzy nie chcą przepuszczać pomocy z innych krajów do Ukrainy.
Czy się cofnie? Szczerze, chciałbym w to wierzyć ale jakoś nie potrafię... Z tego co gdzieś wyczytałem zupełnie przypadkowo na to trafiając, Putinosso mówił o tym, że chce odbudować stare ZSRR, cóż, aktualnie te słowa jak widać się potwierdzają. Może i tak jak mówisz w filmie, Putin nie jest głupi, ale moim zdaniem jest greedy...
Bartek
Bartek:
bardzo ciekawy kanał, sub zostawiony :)
Yura Onoyko
Yura Onoyko:
500 lat historii moskowitow pokazuje ciagle poszukiwanie wrogow. poniewaz nie wolno sie rozluzniac. chcesz pokoju musisz zawsze byc gotowym do walki
Kira Mito
Kira Mito:
W interesie Polski jest Ukraina, która powinna być poddana wpływom kulturowym i gospodarczym Polski.Jeżeli Ukraina chciałaby zbudować tożsamość na zasadach zachodnich,powinna odciąć się w praktyce i potępić ideologię OUN UPA.
R. Bagi
R. Bagi:
Świetny materiał 💪
gugarer
gugarer:
Zrobisz mapę z małym miastem krosnem na podkarapciu :D bardzo bym chcał ją kupić
Bartłomiej Piotr Józef Świerc
Bartłomiej Piotr Józef Świerc:
Bardzo mi się podobają twoje filmy ale często się zdarza że jest napisane 1 a czytasz inaczej na przykład a konkretnie napisane jest 21 styczeń a ty czytasz 31 poza tym wszystko jest super dzięki szacun i pozdrawiam
Mapper Ivan
Mapper Ivan:
Pomysł na odcinek: 5 PAŃSTW, które mogą NIEDŁUGO pojawić się na MAPIE | Odcinek 3/4
Gregor P.
Gregor P.:
Jeśli chodzi o Rosję, to nigdy nie wiadomo co ona planuje i kiedy zrobi.
Nwm
Nwm:
Pomysł na film:
Jak powstało Austro-Węgry i dlaczego się rozpadło
Jacek Zugaj
Jacek Zugaj:
A o jakie sankcje chodzi?jak nałożymy na onuce sankcje to oni nałożą swoje (np zakręcą gaz na pare tygodni )i co wtedy zrobi Europa? Szybko przestanie o sankcjach poważnie myśleć.beda trabić w telewizji ze nakładają a tak naprawde nic nie zrobią.zachód za bardzo jest uzależniony od ruskiego gazu .a nikt w europie zachodniej nie pozwoli na zatrzymanie gospodarki z uwagi na Ukrainę
Josef Kopczyk
Josef Kopczyk:
Sytuacja dynamiczna a rządowe obszczymurki nie reagują na trzymanie pociągów towarowych przez Ukrainę.
AndCzey
AndCzey:
Przewidziałeś przyszłość 🥺🥺 🇵🇱🤝🇺🇦💪🤜🤛🎇🪖 chciałbym iść i walczyć za Ukrainę ale jestem za młody moja mama mi nie pozwala ale i tak wieżę że Ukraina da radę 💪
Patryk Słomski
Patryk Słomski:
Jak można porównywać stosunki sił całej armii, skoro Rosja podzielona jest na okręgi działające w danym kierunku. Dla mnie to trochę nie zrozumiałe 🥴
daniel hirsz
daniel hirsz:
Dziękuję za materiał.
Lubie Cię słuchać bo jesteś neutralny.
Dalej informuj nas na bieżąco
Pozdrowiam 3maj się. :)
Kamil Boczkal
Kamil Boczkal:
Jeśli chodzi o przygotowania finansowe, to trzeba dodać ważny element: SPFS - rosyjska alternatywa dla SWIFT, z którą już teraz są połączone także niemieckie i szwajcarskie banki. Odcięcie Rosji od SWIFT może okazać się nieskuteczne.
Norbix
Norbix:
uwielbiam oglądać takie filmy
luka2670
luka2670:
Hej, zrobisz odcinek jak wojna wpłynie na Polskę? Pobór powszechny itp.. :)
edward lewandowski
edward lewandowski:
Zawsze jest zagrożona 👁️ Rosja i Niemcy za plecami/Indianie i bizony pozdrawiają 🤚
White Wolf!
White Wolf!:
There are currently two countries in Eastern Europe at this moment that are part of NATO and having the largest army ...Poland and Romania
Aleksander Allien
Aleksander Allien:
Ze wzgledu na prowokacje I mobilizacje wschodnich sasiadów. Polska tez powinna zmobilizować rezerwy I przemieścić je na wschodnią granice jawnie by wiedzieli że nie beda bezkarni. Rozpoczac wspolne mewry z sasiadami, licze że w zalewie tydzień zorganozujemy 200tys armiie ktora bedzie pilnować granicy dopuki NATO I Rosja nie potposzą sensownego paktu. Moze polska tez cos odzyska, a moze bedziemy bezpieczniejsi.
oRZech odORzecha
oRZech odORzecha:
Droga dyplomatyczna z Rosją? xD Niektórzy to już całkiem upadli na łeb.
John Lock
John Lock:
wymowne jest to ze niemcy nie pozwoliły na przelot transportów broni dla ukrainy z UK - przypadek czy celowa przemyślana polityka niezadrażniania relacji z Putinem bo ma sie z tego wymowne korzyści
Młody
Młody:
Fajnie że można się czegoś ciekawego dowiedzieć
Michał Górka
Michał Górka:
A może prężenie muskułów na Ukrainie to tylko dywersja a w rzeczywistości Putin chce zająć przesmyk suwalski i odciąć pribaltike od NATO ?
wojtek Sasinski
wojtek Sasinski:
Koszt nagromadzony kosztem przygotowania inwazji przekroczyl wielokrotnie koszty wycofania.Zacznijmy sie martwic o siebie bo NATO jeszcze nikomu nie pomoglo .
SuperWszystkoZajete
SuperWszystkoZajete:
uwaga, przepowiadam przyszłość:
1. Putin bierze sobie kawałek Ukrainy (tak, żeby wystarczyło do lądowego połączenia z Krymem)
2. Putin ucina sobie drzemkę
3. Putin czyta w gazecie, jak bardzo zachód nic nie zrobił
4. Putin bierze sobie kolejny kawałek Ukrainy, (tak, żeby mieć połączenie z Naddniestrzem)
5. Putin ucina sobie drzemkę
6. Putin bierze sobie resztę Ukrainy i Mołdawii
7. UE otwiera nordstream 2
8. Biedni Europejczycy w końcu mogą taniej ogrzać domy, wszyscy szczęśliwi!
9. Joe mówi że jakakolwiek agresja ze strony Putina spotka się z dramatycznymi konsekwencjami gospodarczymi
10. Putin jedzie na wakacje
Kilka lat później polecimy od początku ;)
michał P
michał P:
Dzisiaj otrzymałem informację od mojej rodziny mieszkającej w Kijowie : pracownicy ambasad opuszczają swoje placówki, ma pozostać ograniczony do minimum personel......
Kacuu axr
Kacuu axr:
Kolejne idealne miejsce na testowanie sprzętu. Co tu dużo gadać dzieje się tak, że jeśli nie ma komu rządzić jest nieład korupcja to naturalnym będzie to, że znajdzie się nowy właściciel terenu w tym przypadku Putin zainteresowany gazem itd..
Mr. Blue
Mr. Blue:
Szczerze? Świat w niedługim czasie bardzo się zmieni
Krzysztof Fiodor
Krzysztof Fiodor:
Zrób może o Przesmyku Suwalskim dokładniejszy i jak go bronić bo często pokazują jak tam Rosja ala CCCP 2.0 chcieliby przeprowadzić wojska. Tu jest problem.
Szymon Andrzejak
Szymon Andrzejak:
UK i USA powinna dać Ukrainie kilka pocisków atomowych i przestrzec Rosję przed możliwością ich użycia. Sam blef mógłby być skuteczny. Z drugiej strony wystrzelenie z 2-3 atomowych pocisków hipersonicznych i trafieniu w Moskwę mogłoby znacząco osłabić Rosję, więc Rosja powinna brać to pod uwagę.
maniek 2411
maniek 2411:
"Najlepsze" słową jakie słyszałem o ataku na Ukrainie wypłynęły z Chin. Jeśli Putin zamierza atakować to niech poczeka tylko aż odbędą się Igrzyska w Pekinie.
dawid pskowski
dawid pskowski:
ja bym chętnie zobaczył film typu jak przygotować się na wojnę
Kamil Homa
Kamil Homa:
7:30 powiedziałeś że do 31 stycznia a na odc jest napisane że do 21 stycznia więc co jest dobrą inormacją ?
Arnold Soltysiak
Arnold Soltysiak:
Niektórym powinni zabierać internet żeby się nie wypowiadali . Mówicie że nam nie pomogą ? Jak myślisz czemu żadne z państw sojuszniczych nie spieszyło się z pomocą w czasie drugiej wojny ? Poczytajcie nie tylko polskie źródła . Historia kłamie nawet nasza ;)
R Viss
R Viss:
Pomysł na odcinek: Co gdyby Rosja zaatakowała kraje bałtyckie (Litwa ,Łotwa , Estonia)
Klub Dyskusyjny
Klub Dyskusyjny:
Jak na przestrzeń ostatnich 10 lat, wzrosły rezerwy złota w Rosji?
Italia Roma
Italia Roma:
Raczej mowa O konsekwencjach gospodarczych bo w ten sposób się wyraża czyli nic nie zrobią tylko zarobią na wojnie a Azji i Europy Wsch. już podzielili na pół po to tylko by USA przekupiło Rosjan by ci z kolei nie reagowali na konflikt chińską amerykański spójrzcie na historię i sami wyciągnijcie wnioski
MrGropol
MrGropol:
Rosja, kim była a kim jest dziś i dzięki czemu :)
Tera Nova
Tera Nova:
Oskar proszę abyś wytłumaczył jak Europa mogłaby zastąpić sprowadzanie ropy, węgla i gazu z Rosji? Samego gazu do Europy Gazprom dostarcza około 200 mld M3 rocznie.
Albert Zając
Albert Zając:
Wojna idzie milowym krokiem
to_tommy
to_tommy:
Bardzo fajny materiał!
Damian Breitkopf
Damian Breitkopf:
Po za niespodziankami na południu nic niewniesie. My na końcu ale najpierw ktoś dostanie wała jak Polska cała nie chodzi o Polske.Nie martwcie się o wojnę tylko o coś na co niewiele osób ma wpływ w tym ja.
Alangaming123
Alangaming123:
Boje się 😭😭😭😭
Kazimierz Zimny
Kazimierz Zimny:
Pamiętaj że w sierpniu 39r. ludzie żyli normalnie i niedowierzali w wybuch wojny.
aslan 2. grepolis
aslan 2. grepolis:
kocham twoje filmy
Raperos EmceKwadrat
Raperos EmceKwadrat:
Ważniejsze jest to o czym Biden rozmawiał z Putinem i czy mowa o sankcjach nie jest przemową dla ludu bo trzeba coś powiedzieć.
mateusz czyz
mateusz czyz:
Mordo słuchaj mnie teraz.
Fajne są te twoje materiały, przyjemnie się tego słucha przy piwku po pracy dzięki piękne i dawaj tego więcej 😉
kilian adamski
kilian adamski:
Powinniśmy jak cały świat głęboko potępiać takie postępy i żyć sobie spokojnie dalej.