Czarny Młyn - zwiastun

Czarny Młyn - w kinach od 27 sierpnia 2021 roku
Film przygodowy dla całej rodziny!
Lista kin: https://czarnymlynfilm.pl/
Teledysk do filmu z Sarą James i Kubą Szmajkowskim:
https://youtu.be/edgHsIptahQ
Film twórców "Za niebieskimi drzwiami". Fabuła powstała na motywach jednej z najpopularniejszych książek Marcina Szczygielskiego. Reżyserem filmu jest Mariusz Palej ("Za niebieskimi drzwiami"). Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować ich na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.


„Czarny Młyn” zdążył już zdobyć uznanie festiwalowej publiczności, otrzymując m.in. przyznawaną przez dziecięce jury nagrodę Marcinka podczas 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, a także Award of the Junior Jury podczas Schlingel International Festival i nagrodę Professional - Best Screenwriter podczas Moscow International Children's Film Festival (za scenariusz dla Magdaleny Nieć oraz Katarzyny Gacek). Oprócz fantastycznych aktorów młodzieżowych (Iwo Wiciński, Pola Galica-Galoch, Oliwia Ogorzelska, Borys Wiciński, Mateusz Winek i Michał Lupa), w filmie wzięli udział m.in. Marcin Dorociński, Janusz Chabior i Magdalena Nieć. Film wyprodukował dom produkcyjny TFP, który stoi za sukcesem „Za niebieskimi drzwiami”. Dzięki kontekstowi akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą, kampanię wsparła Fundacja Polsat.

#CzarnyMłyn #Premiera #Zwiastun #Film #Kino # Nowość #Szczygielski #Palej #Dorociński #Chabior #Wiciński #Nieć #Galica-Galoch #Ogorzelska #Winek #MichałLupa #FundacjaPolsat


Konto filmu "Czarny Młyn" na FB:
https://bit.ly/3AY5SjZ

Konto filmu "Czarny Młyn" na Instagramie:
https://bit.ly/36tSDJY