Czarny Protest: "Kościół i politycy to mordercy kobiet"

W ramach protestu przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego Wrocławskie Dziewuchy nazywają posłów głosujących za tą ustawą "mordercami kobiet". Nie szczędzą też krytyki Kościołowi, zauważając, iż jego funkcjonariusze nie wspierają rodzin, chcą jedynie "więcej dzieci dla wiadomych działań".

100+ komentarze:

Lukasz Grygorowicz
Lukasz Grygorowicz:
Nie jestem za tym by ta ustawa weszla, ale to co wygaduja to jest glupie.
Veri†as e† aequi†as
Veri†as e† aequi†as:
Takimi protestami jeszcze bardziej umacniacie elektorat pis :)
Piotr Grabowski
Piotr Grabowski:
Jaka ustawa? Wyrok sądu to nie ustawa
1NWN1
1NWN1:
10:05
xmlxcv
xmlxcv:
Widziałam takie zdjęcie na necie
z czego się spowiadać:
- masturbacja
- stosunek z prezerwatywą
- stosunek przedmałżeński
Najchętniej to by wstrzymali i wycofali produkcję prezerwatyw i antykoncepcji aby rodzić dzieci i nie zgadzać się w dodatku na aborcję... logika.
Krystian L
Krystian L:
Zamiar myślowy nie był zbrodniczy, ale wszyscy wiemy jak jest.
agata lip
agata lip:
Brawo!! Popieram
Karolina W
Karolina W:
ja nie mogę
Krystian L
Krystian L:
Do tego stopnia zaszczuty, oskarżali o próby zabójstwa żon
qrwano
qrwano:
Skąd tu się wzięło tyle komentującego katogówna pod tym filmikiem? xD Ktoś im tu link podrzucił?
Krystian L
Krystian L:
Hitler poprzez eugenikę chciał stworzyć, ludzi bez chorób , selekcja z kim może spać.
grawitara
grawitara:
Wygrodzić prawicowcom jakiś skansen, niech tam się żrą i nienawidzą. Przy okazji będą mogli czuć się bezpiecnzie przeciw uchodźcom i anarchistom z Niemiec.
CLOTZ
CLOTZ:
jestem raczej człowiekiem o lewicowcyh poglądach JEDNAK ten caly protest to jakiś nieprzemyślany żart serio mi przykro jak to wyglada. nie sadzilem ze lewica jest zdolna pierdolic takie głupoty
pawel 0108
pawel 0108:
Z tymi wieszakami to dobry pomysł na biznes. Interesujcie się CETA a nie aborcją. I ci marksiści z Razem na tyle... I dlaczego ktoś nie ma czegoś prawa mówić? Mamy wolność słowa.
Rafi Rafi
Rafi Rafi:
Kościół ma wiele na sumieniu
Antoni Żywicki
Antoni Żywicki:
Partia RAZEM - LEWUSY
angela smolczyk
angela smolczyk:
Gdzie te brzydkie feministki bo ja widzę całkiem ładne i normalne kobiety.
Bruna Reibeiro
Bruna Reibeiro:
Is this how Polish rejects look like?
śliczna
śliczna:
Popieram !!
Tomasz GIEBER
Tomasz GIEBER:
Nie no kurwa, bo umrę :D
bobolux11
bobolux11:
Ja jestem za całkowitym prawem do aborcji...niech element sam się wyskrobie. Porządni normalni ludzie założą rodziny pokoleniowe i będą stanowić filar naszego Narodu. Aborcja w obecnej sytuacji to wybawienie dla Polski aby nie przybywało debili!
Tome4kkkk
Tome4kkkk:
Lewica i racjonalizm? Coś się komuś potentegowało.
Rafi Rafi
Rafi Rafi:
Legalna aborcja dla 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱
Rychu Be
Rychu Be:
Klechy chcieliście wojny to ją będziecie mieli.
Krystian L
Krystian L:
To co PiS tłoczy w kościół niech tłoczy w badania, kościół niczego nie produkuje a pochłania to co ludziom żyjącym jest potrzebne
Sebastian Juchnowski
Sebastian Juchnowski:
Jakie to napuszone, i te bębny jak na uczcie dla ludożerców....
Patrycja Kitowska
Patrycja Kitowska:
Aż mi wstyd za was jak czytam te komentarze. Mam wrazenie czasami,ze ludzie totalnie stracili racjonalne myślenie.. aż brak mi słów.
Ola Alo
Ola Alo:
Turystyka aborcyjna? Coś ci to mówi? A teraz będzie wyjeżdżać coraz więcej, nie tylko po pieniądze na chleb. Zostawić was fanatyków samych, pozabijacie się. Pytanie tylko czy przez kamieniowanie, czy ukrzyżowanie. O ucinaniu członków wszelakich wspominać już nie trzeba.
Kultura Współczesna
Kultura Współczesna:
Postulaty, które powinny byś głoszone:

-Pomocy finansowa dla kobiet wychowujących samotnie dzieci, a także dla matek które

opiekują się niepełnosprawnymi dziećmi.

-Lekarz poniesie odpowiedzialności karną w przypadku gdy skutkiem jego nieodpowiedzialnego leczenia będzie śmierć nienarodzonego dziecka lub narazi na utratę życia, lub zdrowia matkę.

-Bezpłatne porady psychologa lub psychiatry dla kobiet w ciąży, które będzie finansowane przez państwo.

-Dożywocie dla lekarzy wykonującym aborcje nielegalnie,

-Dostępność legalnych zakładów aborcyjnych wykonania aborcji w przypadku gdy ciąża zagraża śmierci matki lub w przypadku gdy zgwałcona kobieta w złym stanie psychicznym wykonana badania psychologiczne mające jednoznacznie stwierdzić, że nie jest ona zdolna do podjęcia tej ciąży.

Feministki o Kościele i demoralizacji one wolą meczety HAHA i jeszcze ilu mężczyzn na protestach wiadomo dlaczego. Współczesna narracja z zachodu to sex bez zobowiązań, właściwie wystarczy włączyć jakiś teledysk, film, czy reklamę można szybko wywnioskować, co będzie dalej z białymi europejczykami, bo jeśli w rodzinach panują normalne zwyczaje nie zależnie od propagandy LEWAKÓW! To dzieci się będą rodzić.

Kraje, w których ludzie mnożą się na potęgę i dodatkowo dochodzi do tego bardzo silna gospodarka jak np. Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska. Najszybciej przyrost naturalny mają wszystkie ludy i narody arabskie (muzułmanie), ludność afrykańska i Latynosi. Najlepszym przykładem upadku jest USA, gdzie rodzi się zaledwie 1% białych noworodków. Europę od środka rozwalają najazd muzułmanów i murzynów, którzy żyją z poprawności politycznej dzięki narracji zach. czyli Państw żyjących z NIEWOLNITWA!.
Biali łykają jak pelikan żydowską propagandę z mediów i myślą, że to przejaw wysoko rozwiniętej cywilizacji lub inaczej „ewolucji”:D


Fundacje, które zajmują się takimi istotnymi sprawami jak np. Pomoc dzieciom, Adopcją, Ochroną życia i innymi górnolotnymi hasłami od lat mają zasadę a może Motto „każde życie ludzkie jest bezcenne” o ile jest to życie osób innej narodowości niż Polskiej.

Od kiedy media, polityka i te organizacje zajmują się tym, co nie powinni tzw. mniejszościami, wojnami, które sami wywołują, mam na myśli USA i Rosję również NATO to niedługo mniejszością bez przywilejów będą BIALI tak dla waszej wiadomości i co z tego, że nie w tym pokoleniu a następnym. Teraz spodziewajcie się tylko krwawej wojny religijnej a co oskarżeń o Rasizm! Politycy Afrykę czy Azję nie będą masowo ubogacać, ponieważ jeśli miałoby to wystąpić, wyobraź sobie milion białych wzbogacających Afrykę, Azję lub Indie hehe samobój. Ideologią Multikulti są związki mieszane, homoseksualne i tym zajmują się Liberalni dziennikarze i socjaldemokraci.
Krystian L
Krystian L:
Jak zdelegalizowali Rację Polskej lewicy wyjechałem do Niemczech , zostałem członkiem SPD, socjal demokratyczna partia niemiec,usłyszałem od kogoś , że lewica niema szans,
מיכאל
מיכאל:
O głupszy tytuł tego czegoś naprawdę byłoby trudno.... wszystkie te paniusie chciałyby uspokoić własne sumienia wypaczonym prawem: NIE UDA SIĘ
hammer 1921
hammer 1921:
KODowoscy ujadacze przebrani na biedne kobiety. A jak PełO było u władzy to ani mru mur o aborcji. Wystarczy brudny ryj od koryta oderwać i się im przypomina. Tak czy inaczej jestem przeciwko aborcji i gdyby nie naciski odpowiednich ludzi to do tego protestu by nie doszło, bo zwyczajnie nie ma takiej potrzeby w ludziach, przynajmniej w Polsce. Nie licząc ułamka który zawsze będzie kradł drzewo z lasu czy jechał skrobać za granice.
Krystian L
Krystian L:
Juz nie aborcji.
Paweł Zaporożny
Paweł Zaporożny:
same brzydkie i grube feminsitki
115NDM
115NDM:
Ekskomunika, ekskomunika. Dane pań już mamy.
Wojtek Wesołowski
Wojtek Wesołowski:
,,To was z Sejmu wyniesiemy".HAHAHAHAHA:-))
agatarokoszna j
agatarokoszna j:
''Chcecie odebrać niewinnym kobietom życie'' a co z niewinnymi dziećmi?
Halina Stelmach Szymanski
Halina Stelmach Szymanski:
BRAWO DZIEWCZYNY!!!!!
Wiktor Brzęczyszczykiewicz
Wiktor Brzęczyszczykiewicz:
Szanowne panie ujawnijcie jak te skurwysyny opiekują się dziećmi porzucanymi ze względu na różnego rodzaju upośledzenia. Pozdrawiam wszystkie rozsądne Kobiety
Boze Jehowa
Boze Jehowa:
tak kalekie bym wam zostawial bo masz bachora na jakiego zasluzylas i mecz sie hi he ho
M Mc
M Mc:
Proponuje te panie wysterylizowac I juz nie bedzie im potzrebne prawo do aborcji.
Frontkampfer 2
Frontkampfer 2:
2:40
A czy ty spojrzała byś w oczy dziecku, które zabiłaś?
Alureig Alureig
Alureig Alureig:
Co ciekawe te osoby co protestują za zabijaniem dzieci , są oburzone jak się zabija pieski i kotki , nie chcą kary śmierci dla zbrodniarzy . To rozdwojenie jaźni ? pytanie dla psychiatrów . P.S Ja jestem za utrzymaniem starej ustawy i szanuję zwierzęta ;) , ponadto czuję się Rodzimowiercą .
Łukasz Bednarkiewicz
Łukasz Bednarkiewicz:
Co za lewacki syf. Co te dziewczyny z tego mają, jakąś chorą satysfakcję..? Najgorsze jest to, że te panie nie maja bladego pojęcia o tym, jak są perfidnie manipulowane i wykorzystywane przez te pseudo organizacje feministyczne do bicia politycznej piany. POCZYTAJCIE O WYNALAZCY FEMINIZMU - MARKSIE https://www.wykop.pl/link/2471235/malzenstwo-i-rodzina-wedlug-marksa-engelsa-i-lenina-cz-1/
luka ada
luka ada:
2.40 Przecież ty kłamiesz babo. I masz żółte zęby ! :D
Eryk Zbrojewski
Eryk Zbrojewski:
jakie niedojebanie mózgowe jakaś tragedia.
ajaxajaxmp166
ajaxajaxmp166:
Co z prawami kobiet które są poczęte a nie mogą się narodzić? Kto daje komuś prawo do zabijania tych kobiet. Feministki obudźcie się. Powiedz tym dzieciom nie narodzicie sie nigdy, bo... ja dziewucha tak chce... PPARANOJA
Doom Marine
Doom Marine:
Pozwolę te absurdalny protest skomentować kilkoma słowami:

Gesù annuncia molte volte la paternità di Dio
ŻEŻUNCJA
Michał Koszara
Michał Koszara:
Ale oni są żałośni, szKODniki mają mocną konkurencję :p
evil moon
evil moon:
najpierw zajmijcie sie dziecmi juz urodzonymi i wegetujacymi w domach dziecka i patologicznych rodzinach ... z tym sobie spoleczenstwo i panstwo nie radzi, ale co tam trzeba rynek patologii urozmaicic a pomoc kobietom w tak krytycznych sytuacjach znikoma .... Na calym swiecie ten sam problem .... to swiadectwo jak nisko czlowiek moze upasc .... zwierzeta lepiej opiekuja sie swoim potomstwem
MiR3K
MiR3K:
Feministki
Kolorowy Koralowiec
Kolorowy Koralowiec:
Chcecie by wasze łona były trumnami ? OK

(zapoznałam się z ustawą, nie jest długa, a już w szczególności wogule nie straszna )
SICARIO
SICARIO:
patola jak skurwysyn
Marcin Bigos
Marcin Bigos:
ale pustka tu śmierdzi ze szok
Paweł Nowodwórski
Paweł Nowodwórski:
tego się nie da oglądać, przełączam na marsz dla życia i rodziny, tam wszyscy radośni i uśmiechnięci, jak dzień do nocy https://youtu.be/HFd5Bnwcgz8?t=116
EWOL
EWOL:
Kościół=obłuda,hipokryzja,zakłamanie,egoizm,chciwość,nietolerancja.Kobiety,nie dajcie się!!!
Bartek Radek
Bartek Radek:
Eh... lewactwo w ostatnich podrygach ;-)
listentoyourheart
listentoyourheart:
wala w te bebny jakby byly pierdolniete
מֶטָטְרוֹן ميططرون
מֶטָטְרוֹן ميططرون:
"Dosc dyktatury kobiet" - Joanna Scheuring-Wielgus.
Stefan Stefan
Stefan Stefan:
Dumna morderczyni walczy o prawo do legalnego mordowania bo nie lubi kościoła i polityków:D no spoko można tak:D
Michał Zych
Michał Zych:
Z połową mózgu to chyba one się urodziły
Max Max
Max Max:
Wiedźmy na ulicach i nazywają się kobietami to jakiś patogen margines
John Talbot
John Talbot:
ale dno
xMelya
xMelya:
Wy jesteście morderczyniami dzieci!!
SYLWAN
SYLWAN:
Pierdolenie o szopenie. Mam tyle do powiedzenia
Magic Psy
Magic Psy:
W Polsce przelewa się fala C19 i protestujących kobiet wraz z rodzinami. Rozpedzony przez WHO - C19 - przekracza "słupki statystyk"!!!
W tym samym czasie na łamach mediów YT Prezes PIS namawia do walki bratobojczej w imie wartosci regilijnych.
Polacy jakim prawem ten człowiek nawołuje obywateli do łamania prawa - wychodzenie na ulice w czasie gdy wprowadzone sa zakazy zwiazane z C19 przez władzę rządzącą tym samym przez Prezesa PIS.
Od zaprowadzenia porządku na ulicach są słuzby Policji a nie obywatele Polski których Prezes namawia do wyjscia na ulice w celu ochroniania Kościołów. Samo to "ORENDZIE" wzbudzilo ataki agresji na protestujace osoby, juz są ofiary poniewaz niektorzy obywatele zbyt powaznie potraktowaly slowa Prezesa i dochodzi caly czas do atakow na kobiety ktore protestuja wraz z rodzinami. Polacy przyłączyli się do kobiet gdyż kobiety to ich żony i matki a czas jest trudny. Kolejne zatrzymanie gospodarki państwa odbija się na rodzinach polskich. Dlaczego Naczelnik posiadający narzędzia władzy w postaci Policji nawołuje do wyjścia na ulice i bratobójczej wojny domowej. Polacy nie dajcie sobą manipulować. Wykorzystajcie Wasza sile ponad podziałami.W tym wypadku mamy do czynienia z jawnym podzeganiem do przestepstwa. Prezes naduzył swoich kompetencji i powinien zostac postawiony do odpowiedzialnosci za te czyny przeciw Narodowi Polskiemu nawet jesli podłoże tych dzialan lezy w barku wiary Prezesa w pandemie bo przeciez dał temu przykład wielokrotnie łamiąc wprowadzane zakazy noszenia maski. Protesty kobiet zostały zaplanowane przez rządzących. Nawoływanie Prezesa do wojny domowej to mowa nienawiści i zdrada przeciw Narodowi Polskiemu - rząd z roku 2020 ani z 1945/1989 nie jest wykładnia dla Narodu Polskiego który ma ponad 1000 lat tradycji narodu o szlachetnych korzeniach istnienia.
Żyjemy w czasie głebokich przemian nie tylko w Polsce ale i na calej Ziemi na naszych oczach toczy się walka o władze i nasza wolność.
Prominentne osoby zainwestowały w Nasz kraj i oczekuja zwrotu zainwestowanych srodkow.
Czy Polacy potrafia w tym chaosie odnalezc kierunek aby kolejny raz nie zostac oszukanym tak jak to stało się po roku 1989?
Polacy, My od zawsze byliśmy i jesteśmy Narodem tolerancyjnym.
Każdy z Nas taki jest.
Wyrosliśmy na tej Ziemi.
Jestesmy sola tej Ziemi.
My jesteśmy tymi ktorzy przyszli po Nich - Naszych znamienitych przodkach którzy zawsze walczyli z niesprawiedliwością.
Kim jesteśmy? z Jakiego Narodu powstaliśmy? Czy ponad 1000 lat Narodu Polskiego nie ma żadnego znaczenia?
Kto nie ma pojecia skąd pochodzi i kto jest jego przodkiem nie wie kim jest.
Nie chodzi mi o "dumę narodową" ale o stare szlachetnie urodzonych Dziedzictwo Narodu Polskiego i Królów Naszych,
i Naszej Ukochanej Ojczyzny - Polski .
Polska zawsze byla krainą sprawiedliwości i wspólnego poszanowania dla wszystkich Narodów zamieszkujących Rzeczypospolitą. Takich mamy przodków! Nie są nimi władze po 1945 ani obecnie rządząca władza.
Jesteśmy Dziedzictwem Narodowym - Narodem Polski z Krwi i Kości Naszych Wspólnych Przodków:
Jesteś - SUWERENEM! - To Nasz Kraj Narodzie Polski !
Nasz po naszych Dziadach i Pradziadach Szlachetnych Polakach!
Polacy wielokrotnie dowiedli swej szlachetności ratując małe dzieci z rąk oprawców w czasie II WŚ.
Ratując Anglię przed hitlerowcami. Walcząc i ginąc pod Monte Cassino i wszędzie tam gdzie dziala sie niesprawiedliwosc.
Jestesmy Narodem ktory potrafi zrozumiec gdy ktos Nami manipuluje.
Badzcie ostrozni Rodacy aby nikt Was nie zwiodl w tym Waznym dla Nas Polakow czasie.
Boze Jehowa
Boze Jehowa:
aborcja powinna byc mozliwosc ale np niech nog wszedzie nie roztawiaja bo to zabujstwo nie morderstwo ale jak bys sie kazdemu nie dawala
listentoyourheart
listentoyourheart:
stare rozwory lewaczki patrzec sie nie da X D
Barbarossa Von Oberschlesien
Barbarossa Von Oberschlesien:
a ja myslalem ze komunizm zabil najwiecej. Gwalt gorszy jak smierc? To moze samobojstwo zamiast stosunku.
Robertus 696
Robertus 696:
Od chrystianizacji ziem słowiańskich... nic dobrego nie zrobili dla człowieka. Od 966r jesteśmy płatnikiem Watykanu. Wzamian mamy pedofilów... rozbiory Polski A watykan... interesujące... poczytajcie
Targowica
kswpiotrek
kswpiotrek:
Ja pier.... co za banda idiotek
Komentator T.
Komentator T.:
To są takie bzdury, że zadaje sobie pytanie po co są głoszone. Co się chce tym uzyskać, bo wystąpienie w obronie kobiet, to fikcja. Co to ma wspólnego z katolikami? Wypada tylko założyć stowarzyszenie nieurodzonych dzieci i głosić w ich imieniu swoje poglądy. Czy osoba, która przeklina, używa rynsztokowego języka, zastrasza, krzyczy czy wali w bębny robiąc jak najwięcej hałasu, może kogokolwiek oskarżyć o brak moralności? Czy w ten sposób głoszone poglądy mogą natrafić na podatny grunt? Czy w ten sposób zdobywa się nowych zwolenników? To farsa, godny pożałowania kabaret, uprawia się ten rodzaj polityki, mimo, że notowania opozycji spadają. Po co to wszystko - chyba tylko po to, żeby pójść na dno i pociągnąć za sobą innych.
Wszechbyt Doskonały
Wszechbyt Doskonały:
Jedynym plusem w tej paradzie skrajnie niedojrzałych osób to ta wysoka brunetka. Ktoś wie jak się nazywa.
Bronisław Szałkoplas
Bronisław Szałkoplas:
Razem potomkowie lewicy i komunistycznych morderców mówi o łamaniu prawa to jakaś żart !?
Jan Kowalski
Jan Kowalski:
Na stryczek z tymi czarownicami😊😊
Krystian L
Krystian L:
Ale lewica to realiści, nie fantaści, chcemy tego samego co prawica. , wiec się odpierdolę od wiary.
szasa 40 i 4
szasa 40 i 4:
5:30 taka idiota jak ty 10 lat na robotach
Your stalker
Your stalker:
Niezła komedia
stylistka 255
stylistka 255:
MATKI WŁASNYCH DZIECI PRAGNĄ ICH SMIERCI - ZEPSUTY NARÓD, HANBA... KOBIETY GORSZE OD MEZCZYZN.
Jacek Serafin
Jacek Serafin:
Sabat tych czarownic, tylko potwierdza słuszność stwierdzenia, że wariat na swobodzie największą klęską jest w przyrodzie.
slavinja
slavinja:
"Jestem dumną szmatą":):) brawo dla tej pani. Dno dna;) jak cały ten spęd.
Xxxx Xxxx
Xxxx Xxxx:
głupie pindy...i nic wiecej
kobyłamamałybok
kobyłamamałybok:
3:22 W DURNYCH POLKACH
Chit Er
Chit Er:
Co to Marsz szmat?
Jerzy Marcin
Jerzy Marcin:
Kościół zabił przez swoje całe istnienie o wiele wiele mniej ludzi niż aborcje w samym XX wieku.
Robert G
Robert G:
Troche to wygląda jak muppet show :D
Jerzy Marcin
Jerzy Marcin:
To może nawet i dobrze, że tacy zwyrodnialcy wychodzą ze swoich nor. Teraz będziemy wiedzieć kto ma na tyle zdemoralizowany charakter, by racjonalizować sobie morderstwo na małych dzieciach.
Comment
Comment:
Kościół w Polsce prowadzi:
92 domy dziecka,
27 domów matki i dziecka,
27 burs,
378 świetlic terapeutycznych,
30 centrów interwencji kryzysowej,
105 podwórkowych klubów,
257 ośrodków kolonijnych,
21 telefonów zaufania
65 funduszów stypendialnych.

Dla osób starszych:
160 domów pomocy społecznej,
69 klubów seniora,
67 środowiskowych domów samopomocy.

Dla osób uzależnionych:
62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych,
21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.

Dla osób niepełnosprawnych:
116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz
18 zakładów aktywności zawodowej,
81 gabinetów rehabilitacyjnych,
16 centrów opieki dziennej
34 ośrodki wychowawcze.

Dla bezdomnych:
302 punkty pomocy doraźnej,
286 punktów wydawania odzieży,
121 mieszkań chronionych,
61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.

Dla bezrobotnych:
8 centrów aktywizacji,
12 klubów integracji społecznej,
6 świetlic,
20 spółdzielni socjalnych.

Dla migrantów i uchodźców:
15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom,
2 domy dla repatriantów
12 innych ośrodków pomocowych.

Ponadto instytucje kościelne prowadzą:
122 stacje opieki medycznej,
63 zakłady opiekuńczo-lecznicze,
61 hospicjów domowych,
40 hospicjów stacjonarnych,
270 jadłodajni,
19 aptek,
21 poradni środowiskowych.
Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.

Dalej z wyszczególnieniem

Charytatywna działalność zgromadzeń zakonnych.

Po 1989 r. zakony podjęły ogromny wysiłek odtwarzania odebranych im dzieł. W większości to się udało. Według danych z końca 2016 r. żeńskie zgromadzenia zakonne prowadzą m.in.
30 zakładów opiekuńczo-leczniczych,
17 gabinetów lekarskich,
8 zakładów rehabilitacyjnych,
2 hospicja,
65 ośrodków wychowawczych,
65 domów dziecka,
54 domy pomocy społecznej dla dzieci,
62 dla dorosłych,
14 placówek zapewniających całodobową opiekę niepełnosprawnym, osiem domów dla matek z małymi dziećmi, dwa przytuliska dla bezdomnych,
ponad 80 stołówek dla biednych.
Oprócz tego 31 okien życia.

Siostry zakonne pracują w 121 szpitalach, 20 przychodniach i 23 hospicjach prowadzonych przez inne podmioty.

Jako lekarki pracuje 34 sióstr, a jako pielęgniarki 1162 (dane na koniec 2018 r.).

Zakony męskie prowadzą również działalność charytatywną. Wśród prowadzonych przez nie dzieł jest:
6 szpitali,
12 hospicjów,
8 przychodni i ośrodków zdrowia,
24 domy opieki,
14 młodzieżowych ośrodków wychowawczych 13 ośrodków terapii dla osób uzależnionych.

Wiele ośrodków charytatywnych zlokalizowanych jest przy parafiach i wspólnotach zakonnych, jak np. 76 poradni psychologiczno-pedagogicznych, 126 świetlic dla dzieci, 49 kuchni dla ubogich, 38 ośrodków pomocy rodzinie oraz 30 warsztatów terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.

Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi prowadzą przeszło 900 placówek oraz ponad 1100 różnych działań, projektów, akcji – nie tylko w Polsce, ale także poza granicami.

Pomoc rodzinie i dzieciom
Najbardziej znaną akcją Caritas w Polsce, prowadzoną przez wszystkie Caritas diecezjalne, jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 mln świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki akcji.

Z funduszy zebranych przez Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom finansowana jest w dużej mierze Wakacyjna Akcja Caritas. Jej celem jest wyrównywanie szans rozwojowych i społecznych najbiedniejszych dzieci. Wakacje organizowane są we wszystkich rejonach Polski, a turnus trwa przeciętnie dwa tygodnie. Diecezjalne Caritas dysponują własnymi ośrodkami wypoczynkowymi. W 2018 r. z Wakacyjnej Akcji Caritas skorzystało ok. 30 tys. dzieci. Caritas Polska organizuje również kolonie wakacyjne dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.

Do tego wyprawki i stypendia dla dzieci ubogich.

Caritas utworzyła również profesjonalne placówki opiekuńczo-wychowawcze dla niepełnosprawnych, do których trzeba zaliczyć Stacje Opieki Caritas, ośrodki rehabilitacyjne, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, domy dziennego pobytu itp.
Jest to ok.
160 stacji opieki,
14 poradni lekarskich,
66 stacjonarnych zakładów rehabilitacyjnych, 44 hospicja,
114 wypożyczalni sprzętu medycznego.

Oczekiwanemu przez demografów wzrostowi liczby osób starszych w Polsce towarzyszyć będzie ogólny spadek liczby ludności. Odsetek osób w wieku 65 lat i więcej wzrośnie w Polsce do roku 2035 do 23,22 proc. Diecezjalne oddziały Caritas prowadzą środowiskowe domy opieki, domy dziennego pobytu, świetlice parafialne dla seniorów, domy pomocy społecznej oraz kluby seniora.

Do tego mamy pomc dla bezdomnych, patrole medyczne oraz pomoc dla migrantów i uchodźców.

Pomoc żywnościowa.
Caritas Polska jako organizacja partnerska uczestniczy w ogólnopolskim Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014–2020. W jego ramach Caritas z 26 diecezji, od 1 sierpnia 2017 r. do 30 czerwca 2018 r., przekazały najbardziej potrzebującym 14 417 ton produktów spożywczych o wartości ponad 60 mln zł – 282 tys. osobom. Pomoc żywnościową można uzyskać w 700 punktach. Głównie są to parafie, ośrodki pomocy społecznej i jadłodajnie. Wydano w nich w tym okresie 3,065 mln posiłków oraz 1,215 mln paczek żywnościowych. Ponadto zorganizowano 1352 warsztaty kulinarne, dietetyczne i dotyczące przeciwdziałania marnowaniu żywności, w których uczestniczyło 31 tys. osób.

Zbiórki żywności „Tak, pomagam!”
Co roku przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia organizowane są zbiórki żywności w ok. 2500 supermarketach w całej Polsce. Po ostatniej zbiórce w marcu 2018 r. blisko 450 tys. kg żywności trafiło do ok. 45 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas. XV Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności będzie miała miejsce 7–8 grudnia. W każdą ze zbiórek zaangażowanych jest ok. 25 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zbierają oni żywność w sklepach Biedronka, Tesco, Carrefour, Lewiatan, POLOmarket, Stokrotka oraz Intermarché.

W 2018 r. wolontariusze Caritas zebrali ponad 85 700 kg żywności, którą przekazali w postaci paczek dla 8 tys. starszych osób potrzebujących.

Caritas w Polsce współpracuje z siecią Biedronka od 2006 r. W programie uczestniczy 30 Caritas diecezjalnych oraz organizacje współpracujące, które deklarują gotowość odbierania i dystrybucji żywności z 500 sklepów sieci Biedronka oraz innych supermarketów. W programie pomoc w postaci paczek i posiłków otrzymuje codziennie ok. 10 tys. osób.

Na koniec jeszcze dodam, że od powstania okien życia do chwili obecnej uratowano w nich blisko 100 dzieci.

W wielu kościołach w całej Polsce są prowadzone też inne akcje mające na celu pomoc bliźniemu, wspieranie kultury oraz propagowanie wiary chrześcijańskiej.

Także drodzy ignoranci, co udostępniacie te puste grafiki z tymi wyrzutami do kościoła.

Nikt Wam nie będzie kazał podpisywać oświadczeń o rezygnacji z jakiekolwiek pomocy świadczonej przez Kościół - teraz czy jak będziecie już starzy, schorowani i samotni.

Wspólnota Kościoła pomoże takim osobom, nawet jak te się jej wyprą.

Szkoda tylko, że przez błędy i grzechy jednostek chcecie zmieszać z błotem wysiłek milionów.

Ale to się Wam nie uda.

(Źródło: W opakowaniu cukierka) 😇😇😇
eliza po
eliza po:
jakie chorzy ludzi mafia zabijania
2007padre
2007padre:
Ta czarna pod pręgierzem jest stworzona do rodzenia dzieci,ma świetną miednicę i szerokie biodra.
Krystian L
Krystian L:
Pani przemawiająca jako ostatnia;) szerokie biodra , dobry materiał na matkę, wprowadzić tylko badania spermy mężczyzn, czy to u mężczyzny nie pojawia się kaleki plemnik.
1 1
1 1:
Czy ta dzicz jest racjonalna?
krokus Rebert
krokus Rebert:
Aborcja to morderstwo!!!! Nie ma innego wytłumaczenia aborcji jak chęć
zabicia nowego istnienia czyli człowieka!!! Niestety niemego człowieka
który nie ma głosu i jest uzależniony całkowicie od tych którzy głos
posiadają.
GWAŁT!
To potworny AKT, nie będę pisał co bym gwałcicielowi zrobił by nie wyjść
na jakiegoś faszystę, ale powiem tak: gdybym sam siebie złapał na akcie
gwałtu to żądałby dla siebie kary: "wycięcia wszystkiego z korzeniami" -
jest to absolutnie akt nie do przyjęcia, akt bestialstwa i braku
szacunku dla kobiety!!!!
ALE (głos niemego istnienia):
Dla nowego istnienia, nie ma żadnego aktu gwałtu jest natomiast tylko i
wyłącznie AKT POCZĘCIA!
Nowe istnienie, nowy człowiek który w momencie poczęcia ma prawo do
życia nie ma wpływu na to jak został poczęty , i jest to mu zupełnie
obojętny stan procesu, nie interesuje i nie ma na niego najmniejszego
wpływu czy poczęli go: kochający czy nienawidzący się rodzice, czy
zrobili sobie przed tym aktem 40 min gry wstępnej czy zrobili to "na
ostro" czy "po jaskiniowemu": "choć stara machniom bąbla". --- jest to z
perspektywy niemego istnienia zupełnie obojętna rzecz i sprawa w jakich
okolicznościach został poczęty! Dla niego jest przyznane moralne,
społeczne i konstytucyjne prawo: NOWO POCZĘTY CZŁOWIEK MA PRAWO DO ŻYCIA
I OCHRONY SWEGO ŻYCIA PRZEZ WSZYSTKICH OBYWATELI TEGO KRAJU!!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CIAŁO
KOBIETY I PRAWO O DECYDOWANIU O SWYM CIELE:
Każda kobieta ma prawo decyzyjne w zakresie swego ciała, jak każdy
obywatel tego kraju, dlatego może decydować o swoim ciele i
przeprowadzać na nim np. aborcję, ale tylko i wyłącznie na swoim ciele a
nie na ciele poczętego nowego istnienia!!! A poczęte nowe istnienie,
nie jest jej ciałem!!!! Abstrahując już od faktu że nowe poczęte ciało
nie składa się tylko z jej "części" to nie zmienia to faktu że mamy
nowego człowieka który nie jest ciałem kobiety tylko jest jego(swoim)
ciałem jest nowym istnieniem - człowiekiem!
Gdyby był ciałem kobiety w systemie prawnym to po urodzeniu, gdyby urósł
i popełnił np. morderstwo, do komory gazowej szedłby on i matka,
Powyższy przykład z "komorą gazową" dla kogoś zapewne jest stwierdzeniem
wobec mnie: co najmniej nie zrozumieniem tematu!
Ale jest to właśnie rzeczywisty przykład z lewackiego pokrętnego świata
kreowanego przez lewacki rząd PO przez ostatnie osiem lat:
bardzo głośna sprawa sprzed około 3-4 lat kiedy pewien mężczyzna nie
chcąc płacić alimentów, zbiegł z naszego kraju za granicę i tam się
gdzieś bardzo dobrze ukrył, więc lewackie prawo co zrobiło? ukarało karą
wiezienia jego siedemdziesięcioletnich rodziców za niepłacenie
ALIMENTÓW na to dziecko!!!! - tak właśnie działa wywrotowe, pokręcone
LEWACKIE prawo!!!! Gdzie próbuje się udowodnić że dziecko jest ciałem
kobiety/rodziców - oczywiście w systemie prawnym czy ideologicznym.
LEWACY zawsze wywracają do góry nogami naturalne prawa ludzi,
społeczeństwa i świata!!!
CO Z DZIECKIEM - NIECHCIANYM?
Dziecko chciane czy niechciane ma prawo konstytucyjne do życia! I ma
zapewnione prawo do opieki konstytucyjnej nad nim! Od momentu poczęcia
jest osobną jednostką społeczną chronioną prawem!!!
Nikt matce nie każe go kochać czy uznawać za swoje dziecko, i w takim
przypadku nikt matce nie będzie miał za złe że to dziecko "odrzuciło",
dlatego mamy tzw. OKNA ŻYCIA. Jest w Polsce tysiące rodziców które
przyjmą to dziecko "jak swoje" obdarzą go rodzicielską miłością i (za
przeproszeniem) gówno ich będzie interesowało z jakiego aktu to dziecko
powstało! Będą to dziecko kochać bezwarunkowo ponieważ oni dokonali
większego wysiłku w staraniu się o to dziecko niż tylko "pójście do
łóżka"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INGEROWANIE
W PŁÓD
Historia doktora Chazana wskazuje na bestialski proceder medyczny na
ciele ludzkim i społeczne tępe reagowanie na sensację kreowane przez
media. Tak kończy się ingerowanie w naturalne procesy poczęcia. Otóż
sensacja prowadzi tłum do określania wydarzenia bezmyślności sensacji.
Nikt przez moment nawet się nie zastanowił co było powodem tego że w
ogóle powstał "potwór", nikt nie przeprowadził "dochodzenia" w sprawie
rodziców, czyli kim są, bo kto będzie badał sprawę np. historii urodzin
matki czy ojca tego zdeformowanego płodu z przed trzydziestu lat, a
wiemy dobrze jak medycyna ingeruje np. w proces "podtrzymania ciąży"
ładując w ciało matki chemię. Bo matka ma "ciśnienie" na posiadanie
dziecka, które potem płodzi.....
I tak właśnie kończy się zewnętrzna ingerencja w naturalny proces
powstawania życia.... Ale kogo to obchodzi, dziś mamy medialnego
"potwora" i doktora Chazana którego prawem tłumu trzeba ukrzyżować! Ten
przykład jednostkowy nie może rzutować na przyszłość milionowych nowych
poczęć tylko dlatego że ktoś sobie ubzdurał w lewackim swoim światku że
ma prawo decydować kto ma się urodzić a kto nie.
Pierwszym człowiekiem który prawnie wprowadził aborcję był Lenin, tak
dokładnie ten człowiek który podpisywał wyroki śmierci dla tych których
uznawał za nieprzydatnych społecznie według swej chorej lewackiej
ideologi, jego bezpośrednim kontynuatorem/naśladowcą był Hitler także
który decydował która rasa ma prawo do życia a która jest zbędnym
elementem jego chorego porządku świata.
ABORCJA TO MORDERSTWO. ABORCJA TO PRAWNE UKONSTYTUOWANIE PRAWA DO
POPEŁNIANIA NAJCIĘŻSZEJ ZBRODNI JAKĄ JEST MORDERSTWO. NIE DAJCIE SIĘ
ZWIEŚĆ NA POKRĘTNE MANIPULACJE LEWACKIEJ PROPAGANDY ŻE JEST INACZEJ BO
MAMY UZASADNIONE WYTŁUMACZENIA NA ORZEKANIE KTO MA ŻYĆ A KTO MA ZOSTAĆ
ZGŁADZONYM.
ABORCJA TO ŚMIERĆ!
kashka mazur
kashka mazur:
Krew nienarodzonych dzieci woła o pomstę do nieba
MiR3K
MiR3K:
"Katolicy to mordercy kobiet"

Ta, jasne. A aborcja to przypadkiem nie ZABIJANIE dzieci?
Sajmon semen
Sajmon semen:
Feministki - zrozumcie jedno. Jesteście marginesem. Polski nie będą masowo protestować jak w Islandii. Są konserwatywne, chodzą do kościoła i słuchają księży. Nie wszystkie, ale miliony. Dla Polek rodzina, dzieci to wartość, a nie jakieś protesty. Nie liczcie na solidarność - ona się skończyła. Liczą się wspólne interesy. Polski-katoliczki nie mają z wami wspólnych interesów.
Adam Deptuła
Adam Deptuła:
To są Ci Emo? bo emo to chyba muzyka lub ogólnie stan emocjonalny.
eliza po
eliza po:
kobieto idz do psychologa dopoki nie jest za pozno
Andrzej Majewski
Andrzej Majewski:
Boże mój! Jak ja wam bardzo współczuję dziewuchy. Nadzieja jest jednak dla wszystkich... także dla Was. Nie dajcie się cwaniakom z partii razem.
Sal Vader
Sal Vader:
Pani zasługuje na czwórkę plus z czytania. To żałosne nie mieć nic od siebie do powiedzenia na wiecu.