"Diabeł wcielony" Donald Ray Pollock | KONKURS | MASAKRA!

Gotyk amerykańskiego Południa największego kalibru! Opowieść, w której trudno o dobrego człowieka, parafrazując słowa Flannery O’Connor – bezwzględna i okrutna, sięgająca wprost do jądra ludzkiej duszy – „Diabeł wcielony” Donalda Raya Pollocka.❤️

🎈#WBBINGO: https://bit.ly/2VyZ4ou
📍https://papierowyksiezyc.pl/
📚 WKK: https://www.facebook.com/groups/158682488145200/
📌 https://wielkibuk.com/

📧 [email protected]

📜 REGULAMIN KONKURSU:
- Organizator: Olga Kowalska i Wydawnictwo Papierowy Księżyc.
- Konkurs trwa: Od 15 lipca 2019 do 31 lipca 2019 do godz. 23:59.
- Zwycięzcy: Zwycięzca zostanie wybrany po 31 lipca 2019.
- Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem.
- Koszt nadania nagród ponosi organizator. Termin zgłaszania się po nagrodę to 10 dni od podania wyników konkursu, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki. Nie wysyłam nagród poza granice RP.

📌 Nie zapomnijcie zajrzeć na:
- Blog: http://wielkibuk.com/
- Facebook: https://www.facebook.com/WielkiBuk
- Twitter: https://twitter.com/WielkiBuk
- Instagram: https://instagram.com/wielkibuk/
- Snapchat: @wielkibuk

🎵 Muzyka:

- "Pale Rider" i "Carefree" Kevin McLeod (incompetech.com)

❗ Wszystkie recenzje i teksty publikowane na stronie WielkiBuk.com, jak również filmiki publikowane na niniejszym kanale YouTube, są moim tworem i zastrzeżoną własnością. Chcesz użyć lub wykorzystać w dowolny sposób - zapytaj. Film powstał we współpracy z Wydawnictwem Papierowy Księżyc.

40 komentarze:

Wielki Buk
Wielki Buk:
KONURS ZAKOŃCZONY! Gratulacje dla: Dominik Trejtowicz i Mateusz Kubuś :)
imafish
imafish:
Szalenie ciekawie to brzmi. :) O wiele lepiej niż wskazywałaby na to np. okładka. :)
miakaFMA
miakaFMA:
U mnie to szeroko pojęta fantastyka. I nie chodzi w stylu Tolkiena tylko np. Harry Potter, Wędrowycz i Inkwizytor od Piekary.
Jula K
Jula K:
Kocham thlirery i kryminały 🌸
Asura Atman
Asura Atman:
WOW co za recenzja ♥ ciary mnie przeszły ... chyba nie mam ulubionego gatunku, lubię po prostu autorów, którzy nie boją się sięgnąć właśnie jądra ciemności, dna mojego serca, prozę niebanalną i zostawiającą ślad w duszy i umyśle.
Kchione
Kchione:
Mam dwa ulubione gatunki literackie. Grozy od Stivena Kinga i kryminały Arthura Conana Doyle’a.
GoldenOfHeart
GoldenOfHeart:
Jednym z moich ulubionych gatunków jest horror. Uwielbiam zarówno klasykę (np. Lovecraft), jak i autorów współczesnych, np. Dardę.
Sanderus
Sanderus:
No to po ptokach - ja nie mam XD. Trzymam kciuki za konkursowiczów :D
e-Konkursy.info
e-Konkursy.info:
Zapraszamy na https://www.e-konkursy.info do działu "Dodaj konkurs" 🙂 Publikacja całkowicie darmowa! 🍀
potworek25
potworek25:
Moim ulubionym gatunkiem jest horror i thriller, ponieważ po ich przeczytaniu rzeczywistość wygląda o wiele lepiej w porównaniu do świata opisanego w książce.
Sexus24
Sexus24:
Moim ulubionym gatunkiem literackim jest thriller psychologiczny. Książki takie jak: Wyspa Tajemnic, czy Milczenie Owiec, zostają z czytelnikiem na zawsze.
Hilushenka
Hilushenka:
O, znowu nowy filmik...! Nie moge nadarzyc z ogladaniem nie mowiac o czytaniu. :) Pracowita jestes bardzo.
Rio
Rio:
Książka wydaje się być ciekawa. Tylko nie jestem pewien czy przeczytam ten tytułu.
MałaMi
MałaMi:
Ja uwielbiam horror z zagadką kryminalną w tle ;)
Groza, tajemnica, zagadka... Uwielbiam kiedy autor sprytnie myli tropy odwracając uwagę czytelnika, kiedy gra na emocjach i droczy się niemal do samego końca :) Kocham mrożące krew w żyłach, wywracające wnętrzności i nie dające spać po nocach historie.
Karolina Osewska
Karolina Osewska:
Zdecydowanie powieść kryminalna, zwłaszcza detektywistyczna 😍 Klasyka kryminału: powieści Agathy Christie, Sir Arthura Conan Doyla, " Father Brown" Chesterstona, czy współczesne kryminały jak, np. Kryminał pod psem Marty Matyszczak, Saga o Lipowie Kasi Puzyńskiej, kryminały Ann Cleeves, Henninga Mankella i wiele, wiele innych 😍❤
Ewa Kowalczyk
Ewa Kowalczyk:
Kryminał, reportaże (szczególnie te o architekturze, np. Filipa Springera), książki historyczne.
Ola Nocoń
Ola Nocoń:
Uwielbiam fantastykę. Zaczęło się od niewinnych "Rywalek" i "Harrego Pottera", a teraz żaden gatunek nie trafia do mnie tak jak ten
Sara 4012
Sara 4012:
Moim ulubionym gatunkiem literackim jest romans❤️. Zarówno w sensie ogólnym jak i występujący z innymi gatunkami jak ,np. romans historyczny 🗺️oraz science-fiction 👽. Uwielbiam ten gatunek , ponieważ jest pełen miłości ❤️❤️❤️,czyli tego co w życiu najważniejsze 🤗
Justyna R.
Justyna R.:
Bardzo lubie opowiadania, eseje. Przepadam za książkami z realizmem magicznym oraz powieści psychologiczne.
Ostatnio rozciągam moje zainteresowania na thrillery, fantasy i czekają na mnie horrory.
I tak, koniec końców kocham poprostu literature.😁
Madlene
Madlene:
Thrillery i horrory -
zmniejszają pod oczami wory,
Literatura faktu -
i do rymu i do taktu,
Historyczne -
trącą zapaszkiem nuty piwnicznej,
Realizm magiczny –
zwiększa mój komfort psychiczny,
Popularnonaukowe –
bo lubię zachodzić w głowę,
Science – fiction –
Better than Mars mission :)
Gosia
Gosia:
Zdecydowanie sięgam po zróżnicowaną literaturę, ale gdybym musiała wybrać ulubione gatunki, to postawiłabym na kryminał, thriller medyczny lub psychologiczny i literaturę faktu! To zdecydowanie gatunki, które u mnie królują :)
Tristan Jar
Tristan Jar:
Mój ulubiony gatunek literacki to dramat. Każda historia dramatyczna daje jakieś przesłanie, rozwija wewnętrznie, uczy zrozumienia i tolerancji. Ponadto dramat nierzadko naładowany jest wielkim ładunkiem emocjonalnym. Samo życie.
Aneta K-ska
Aneta K-ska:
Uwielbiam wszelkiego rodzaju serie np. Cykl Demoniczny, Szklany Tron, Jakub Mortka, Jack Reacher, Heksalogia o Wiedźmie czy Kate Daniels.
Dominik Trejtowicz
Dominik Trejtowicz:
Rozpoczynając swoją przygodę czytelniczą rozczytywałem się w powieściach fantasy ("Władca Pierścieni", "Wiedźmin") ale i przygodowych ("20.000 mil podmorskiej żeglugi"). Jednak z każdym kolejnym rokiem na karku coraz bardziej doceniam inne gatunki. dochodząc do wniosku, że nie ważny jest gatunek, tylko ważny jest sposób i styl w jaki dana książka została napisana. Dzięki temu potrafię się rozczytać (rozpłynąć) na kartach każdego gatunku ("Ćma", "Po pośmie", "Millennium", "Harda" i wiele innych) :)
Mateusz Kubuś
Mateusz Kubuś:
Ja sobie najbardziej upodobałem steampunk. Tak jak elektronika jest kołem napędowym w cyberpunku, tak w steampunku stawia się na moc pary (np. odpowiednikiem komputera jest maszyna różańcowa). Para która daje nowe możliwości wojenne, magiczne czy techniczne staję się czymś bez czego cywilizacja nie dała by rady przetrwać zbyt długo bo jest od niej uzależniona. No i oczywiście klimat, bo steampunk to głównie okres epoki wiktoriańskiej i rewolucji przemysłowej, więc można się spodziewać się klimatu tamtej epoki jak u Dickensa:D. Najlepszym tego przykładem jest trylogia "Nowe Crobuzon" Chiny Miéville’a i "Alteracja"
Kingsleya Amisa.. Ogromniaście polecam! :P
Magdalena Zając
Magdalena Zając:
Moim ulubionym gatunkiem literackim jest fantastyka. Zaczęło się od poznania Harrego Pottera, który mnie oczarował. Teraz pochłaniam każdą książkę z tego gatunku. Niektóre mi się bardzo podobają, inne mnie czegoś uczą, ale są i takie, o których zaraz po przeczytaniu zapominam.
Klaudia J.
Klaudia J.:
Ja jestem miłośniczką dramatów. Wzruszają, pozwalają przemyśleć różne sytuacje i wiele można wyciągnąć z nich cennych informacji. Bardzo często są tak rzeczywiste, że można porównać je do swojego życia i wyciągnąć pewne wnioski.
Panna z mokrą głową
Panna z mokrą głową:
Gatunek nieważny, najważniejsze, aby książka miała w sobie TO COŚ. Żeby trafiała prosto w serce i w duszę, gnieździła sobie gniazdo w umyśle i nie pozwalała o sobie zapomnieć. Skłaniała do refleksji i miała tę moc, która pozwala patrzeć na świat z wielu perspektyw, bardziej otwarcie, rozumniej. Takie książki najbardziej kocham - pisane nie tylko pięknym językiem, ale również pisane mądrze, niosące głębszy przekaz. Takie, które potrafią swoją historią zainteresować, nierzadko zaskoczyć, ale również i uczą, otwierają oczy. A taką książkę można odnaleźć w każdym gatunku literackim. 😊
crazy daisy
crazy daisy:
Moim ulubionym gatunkiem jest kryminał/thriller retro, napisany ładnym językiem, taki w którym jest dużo grozy, odpowiedni klimat (jakaś stara tajemnicza posiadłość lub nędzne dzielnice wielkiego XIX wiecznego miasta), zagadka i romans w tle. Mile widziane stylizowanie na horror (tzn. niby duchy ale rozwiązanie logiczne - jak w "Psie Baskervillów). Boleję nad tym że jest mało powieści w tym stylu, najlepsze jest "Malowanie ciemności", "Stryj Silas", "Zapomniany ogród" a także "Łzy Pajaca".
Elex K
Elex K:
W swoim życiu przechodziłam już przez fascynację różnymi gatunkami literackimi, bo też nie mogę się zdecydować na jakieś ograniczenia w tej dziedzinie. Ostatnio jednak zaliczyłam powrót do dwóch ulubionych tematów i jednego dla mnie nieco nowego spojrzenia. Powtórka dotyczy thrillerów medycznych (wszelakich autorów) oraz tzw. literatury obozowej, której na rynku wydawniczym jest "mrowie a mrowie" (i ja się bardzo z tego cieszę, choć mój portfel płacze). Nowy dla mnie gatunek to literatura true crime. W niej mogę znaleźć wszystko, co mnie interesuje. Ciekawe historie, tajemnice drzemiące w duszy człowieka, true crime, ludzkie dramaty... Jeszcze trochę i będę specjalistką od zbrodni... ;-))
Jan Kowalski
Jan Kowalski:
Moim ulubionym gatunkiem są thrillery psychologiczne i kryminały,ponieważ uwielbiam to całkowite zatracenie, które oferują książki. W pewnym momencie już sam nie wiem gdzie jestem i kim jestem, może to wszystko dzieje się mnie, nie głównym bohaterom?
*JJ *
*JJ *:
Ja Cię kręcę, brzmi wspaniale. Nie czytałam nigdy takiej powieści. Aż mnie korci żeby spróbować. Ja jeśli miałabym wybierać swój ulubiony gatunek to byłaby fantastyka i w drugiej kolejności reportaż, ale od jakiegoś czasu poszerzam horyzonty i pilnie śledzę Twój kanał. Pozdrawiam!
Angelika Jarecka
Angelika Jarecka:
Uwielbiam thrillery ,wcześniej próbowałam czytać inne książki ale kończyło się to fiaskiem ,Póki nie przeczytałam thrilleru psychologicznego nigdy w życiu ,nie miałam tyle emocji w sobie czytając książkę, nawet bym nie pomyślała że tak się mogę wciągnać, że książka może być lepsza od filmu.Teraz wiem że dzięki thrillerom pokochałam książki i sięgam po nie w każdej wolnej chwili.
gelazz
gelazz:
Fajna recenzja, ciekawej książki. Moim ulubionym gatunkiem jest fantastyka. Zanurzając się w opowieść chcę znaleźć się w innym świecie, różnym od tego co nas otacza. Chociażby tak jak bohaterowie Lewisa po wejściu do szafy 😉 I to właśnie fantastyka mi na to pozwala. Choć te światy wydają się nierealne to tak naprawdę ich mieszkańcy borykają się z tymi samymi problemami.
Oliwia M.
Oliwia M.:
Uwielbiam thrillery psychologiczne. Bardzo je lubię za dreszczyk emocji, który towarzyszy mi w trakcie lektury. Tak samo bardzo przepadam za kryminalnymi zagadkami, w których zakończenie jest petardą i istnym szaleństwem. Psychologia to dziedzina medycyny, którą zdecydowanie najbardziej lubię, a wczuwanie się w bohatera związanego w jakiś sposób z intrygą wydaje się bardzo intrygujące.
kasis w-ska
kasis w-ska:
Kryminal z wątkiem obyczajowym. Niby lekko, bo zbrodnia jest opleciona zwyczajnym życiem. Niemniej ta lekkość usypia czujność czytelnika i dlatego prawie zawsze na końcu lektury, na zasadzie kontrastu, myslę, że ta historia była naprawdę przerazajaca.
CrazyMary85
CrazyMary85:
Moje ulubione to powieść psychologiczna i thriller psychologiczny- najbardziej interesują mnie dobrze scharakteryzowani bohaterowie i ich życie wewnętrzne, dobrze nakreślona i pogłębiona psychologia postaci robi robotę w każdej powieści.
jola kaminska
jola kaminska:
Mój ulubiony gatunek literacki to powieść. Jest to pojęcie dość ogólne i można do niej zaliczyć np. powieść historyczną, psychologiczną , obyczajową i taką z wątkiem sensacyjnym. Kocham obszerne tomiska, które potrafią mnie zauroczyć językiem i treścią. Do ulubionych mogę zaliczyć np. powieści Donny Tartt., powieści skandynawskich autorów, klasyczne pozycje z literatury angielskiej. Do ulubionych należy również ,,Mistrz i Małgorzata,, Bułhakowa , jakże inna od klasycznej, łącząca w sobie tak wiele gatunków.Powieść potrafi połączyć wiele wątków , bo i obyczajowe, historyczne ale też fantasy i satyrę, czasem sensacyjne. Można też to tego gatunku zaliczyć powieść political fiction. I jak tu nie kochać powieści.
Piotr Konieczny
Piotr Konieczny:
Czytam różne gatunki książek, ale zdecydowanie najbardziej uwielbiam czytać Fantastykę. I na pierwszym miejscu od dawna jest Trylogia Władcy Pierścieni, do tego stopnia lubię ten świat i tych bohaterów że sobie zrobiłem tatuaż Gandalfa szarego na ręce. Władca Pierścieni to moje dzieciństwo, na drugim miejscu mam serię Pieśni Lodu i Ognia, no coś pięknego. Uwielbiam fantastykę bo czytając mogę przeżyć fantastyczne przygody, brać udział w spektakularnych bitwach, zobaczyć oczami wyobraźni wspaniałe miejsca, wielkie wydarzenia, spotkać wielu bohaterów, podziwiać wiele magicznych stworzeń a może i nawet mieć swojego smoka. Przyznam że w fantastyce zawsze miałem słabość do magii, do czarodziejów, tak Harrego Pottera też czytałem wiele razy. Fantastyka daje nieograniczone możliwości, podoba mi się ta walka dobra i zła jak jest ukazana w książkach Tolkiena, ale i książki Martina wiele radości dają. Ogólnie książki cieszą, ekscytują bawią i skutecznie poruszają naszą wyobraźnią, książki umilają nam czas w życiu. Są doskonałą odskocznią od szarej codzienności życia.
23Karolaa
23Karolaa:
Nie wiem, czy jest taki gatunek, do którego mogłabym zakwalifikować te książki, które zrobiły na mnie największe wrażenie :) Są to książki przesiąknięte tajemnicą. Rodzinną, miłosną, historyczną. Z takim trupem w szafie ;) A jeśli do tego są mgliste, oddalone tereny, chatka ukryta w lesie, choć tu już bliżej do thrillera i horrorów, które kocham kocham, to jest to moja pełnia szczęścia :) Ale uwielbiam skakać po gatunkach i tasować je często. W tym roku obiecałam sobie, że przeczytam jakiś reportaż, bo jest mi to gatunek całkiem obcy, więc jeśli macie jakieś sprawdzone, dobre tytułu to poproszę podzielcie się nimi :)