DLACZEGO WYBUCHŁA II WOJNA ŚWIATOWA?

Czy wiesz dlaczego doszło do II Wojny Światowej? Zapraszam na film.

Mój discord (WIDZOWIE PRO100): https://discord.gg/7ybT3MC

100+ komentarze:

Fabian H
Fabian H:
Ciekawy materiał, miło się oglądało ✌
Jacek
Jacek:
Ludzie, główną przyczyną wybuchu wojny była nędza, bieda i chęć odwetu na Francji za poniżenie Niemiec po traktacie wersalskim.Obiecał ludziom dobrobyt i słowa dotrzymał.Cały "Lebensraum" na wszchodzie mu nie wyszedł. Pasjonowała go motoryzacja i idea auta dla ludu. Słynny VW Kafer i autostrady, których do dziś Polacy Niemcom zazdroszczą.A,że ukatrupił kilkuset lewicowych przeciwników...
I I Vg
I I Vg:
Odpowiedź jest prosta : realizując plan "wyzwolenia" europmy, rosjanie doprowadzili do wyboru na kanclerza ah. Jeżeli ktoś ma wątpliwości niech sprawdzi jak zachowywały się ugrupowania lewicowe w reichstagu (zależne od kremla). Ponad to rosja od lat 20, aż po 22 czerwca 1941 wspierała rozwój przemysłu i najpierw reichswehry a później Wehrmachtu.
Oczywistym jest, że bez paktu ribentrop molotow rzesza miałaby olbrzymie trudności z pokonaniem 2 RP.
Co ty na to pleciuch vi kolumno kremla?
Majki Majki
Majki Majki:
Bardzo mądre słowa ,na zakończenie filmu !!!!!
leopard1022
leopard1022:
Early in the morning of 1 September1939, a devastating, bestial attack began on the relatively young, not long ago reborn 20-year-old State. Armoured troops of the Wehrmacht, together with airborne and infantry troops, poured in like forest streams through the frozen fog from almost three directions into the Polish lands, supported from the south-east by the Slovaks, directing the bulk of their strike force towards Warsaw. Unknown to anyone, the Luftwaffe's strong commitment sows terror among civilians. In the face of such an overwhelming invasion, despite the self-sacrificing defence, the situation very quickly becomes unmanageable. All conventions are broken. The Second World War, which was to last for almost five years, had begun. Other countries are queuing up to attack. Glory and honour to the heroes!
Krzysztof Nowicki
Krzysztof Nowicki:
Właśnie po to mamy rozum i wyobraźnię by przewidywać to czego jeszcze nie ma, doświadczenie nie jest niezbędne szanowny twórco tego filmiku 😊
Maciej Samp
Maciej Samp:
Dobry materiał,daję osiem gwiazdek.
bartosz betkowski
bartosz betkowski:
Wspanialy material!
Kunta Kinte
Kunta Kinte:
Zapomniałeś o najważniejszym. Piłsudzki z Wieniawą w delegacji kilka lat wcześniej mówili Zachodowi co się święci i prosili o samą mobilizacje wojsk a sami się nim zajmą. "Wojna Prewencyjna" Obalić rząd i wracać Ale Zachód zaczął uważać Hitlera za tarczę przed Komunistami z Rosji. Dziwne, że ten fakt pominąłeś Wręcz wydaje się celowe
Generał Czarny Piątek
Generał Czarny Piątek:
To, że nie mamy doświadczenia z wykryciem zła na miarę polityków tamtych czasów to prawda. Zauważcie, że przez ostatnie 20 lat tendencja się odwraca. Kraje zachodnie stają się za sprawą lewicowego lobby coraz większymi ciemiężycielami i następuje ponowna segregacja, tyle że już nie ciemięży się czarnych, czy żydów ,ale białych tradycjonalistów. Niestety w umysłach ogółu nadal panuje mit, że USA i Europa zachodnia to ci dobrzy a Rosja, Chiny itd to ci źli. Tak naprawdę w jednej dziedzinie gorsi są jedni a w czym innym ci drudzy, ale jednoznacznej linii frontu na dobrych i wolnych, oraz złych zniewalających nie ma.
seba0681
seba0681:
Jak to Pazdzioch powiedzial "Hitler byl maly, ale rozdupcyl pol swiata.
KakU
KakU:
Juz teraz nas podzielono i niektórzy szczęśliwie machają kodami jakby coś wygrali. Równie dobrze możemy już nosić opaski na ramię.
ArMi
ArMi:
Zatrzymałam się.......(!) Dziwny jest ten świat
Menix
Menix:
Bardzo mądre zakończenie!
Marika
Marika:
Kolejny interesujący film na tym kanale, aż lepiej wejść w piątkowe popołudnie. No to miłego weekendu wszystkim tutaj 😉😉😉😎
Polak polako
Polak polako:
W obecnej sytuacji pąki było widać już kilka lat temu i znowu dyplomatyczną gadka zło nie zostało stłumione a wyrosło dość prężnie
Emil Emil
Emil Emil:
To będzie Kozak jak już o wojnie wjechałeś
abertoskar
abertoskar:
Dziękuję i pozdrawiam
skaut 431
skaut 431:
Może to i oficjalnie tak było ale wszyscy już wiemy że to nie prawda
ZSUIRAM IKCILAK
ZSUIRAM IKCILAK:
Bierność dobrych ludzi prowadzi do tragedii to się obecnie dzieje w Polsce
Hirogi
Hirogi:
Sprawdźcie dane jaka była populacja w Europie i jeszcze pomóżcie to razy 4 i możliwości gospodarki w tamtym czasie i się dowiecie czemu wywołano wojne (po prostu wiedzieli że umrą więc zrobili sobie wojenkę)
Bunio87
Bunio87:
W kwestii gratulacji Owensowi złota to nie tak jak to przedstawiłeś. Hitler nikomu nie gratulował medalu, bo nie wypadało podawać rękę tylko Niemcom, a fuhrer innym nie chciał.
Jacek k
Jacek k:
Hitler nie planował atakować Polski tylko Francję. Polskę zaatakował bo Beck odmówił Hitlerowi neutralności, kiedy ten zaatakuje Francję.
MARA swdn
MARA swdn:
Nasze społeczeństwo w większości nie jest sobie wyobrazić realiów konfliktu zbrojnego
Rademenes
Rademenes:
To był układ tylko wymknął się z pod kontroli
Piotr Knapczyk
Piotr Knapczyk:
Jak za większością wojen ,tak i za tą stali eskimosi.
Milenka M
Milenka M:
Ja tak z innej beczki ,lektora znam z serii ,, Miasto Młodych Wilków " o pruszkowskich. Chyba ,że się mylę ,ale głos tak podobny ,że aż jestem pewna .
Wojciech Lenardt
Wojciech Lenardt:
Bzdura .... każdy wiedział że wojna będzie. Ale tylko niektórzy wiedzieli kiedy. Pan Prostozmostu słyszał takie pojęcia jak lebensraum albo drang nach osten?? Czy też może wspomniał Pan o wielkich manewrach radziecko niemieckich ?? Bodajże pierwszy raz pokazano wojskowe zastosowanie spadachronu. Poproszę o poszukanie jak te manewry relacjonował angielski obserwator i co w Anglii powiedziano o jego sprawozdaniu.
Polecam również artykuł neewseka o tym kto sponsorował Hitlera przed wojną i dlaczego zajęcie austri było koniecznością.
Marek Chudy
Marek Chudy:
Dziękuję I pozdrawiam
Stawiniak POL
Stawiniak POL:
Według badań (tylko nie potrafię znaleźć kiedy i kto je przeprowadzał bo to było jakiś czas temu) wyszło, że każdy prezes każdej firmy, ma skłonności psychopatyczne. Więc, "każdy z nas na co dzień ma swojego Adolfa w pracy" :D
jajko115
jajko115:
no tak ale w tej całej opowieści zapomnieliście o prawdziwych przyczynach tego konfliktu
bo jakiś tam kanclerz i jakieś tam niemioszki w dobie kryzysu bezrobocia nie stworzyły tego konfliktu ....
zresztą komu jest dane znać takie historie od podszewki jak to się mówi.....
całość zagadnienia pt. historia to jak dla mnie to histeria bo histerycznie powtarzamy słowa przekazu z przeszłości a co za tym idzie ja gdybym żył w tamtych czasach przedstawiłbym to inaczej gadania na kilometr
jedno co to miło posluchać
Sylwek Duda
Sylwek Duda:
Fajnie gadasz. Ciekaw jestem co byś wyszukał na temat środków finansowych 3 rzeszy. Skąd, ile, jak.
Tadeo
Tadeo:
Olimpiada w GPK? (zimowa???) A moze jednak w Berlinie?
Bartek Krzesiak
Bartek Krzesiak:
Ale materiał kozak zaraz demotyzacja poleci lubię chistorie łapa leci 👍
TROJAN30
TROJAN30:
Masz zero pojęcia o 2 wojnie światowej. Polecam wrócić do tematu i szukać tego co najwazniejsze tj. pieniędzy. Skąd hitler , nsdap i cale niemcy pozyskaly środki finansowe na budowe potegi militarnej za którą stały dziesiątki zakladów uzbrojenia z wysoce wyspecjalizowanymi jak na owe czasy liniami produkcyjnymi. Stały za tym gigantyczne środki finansowe które nie spadły biednym niemcom z nieba. Po przegranej pierwszej wojnie swiatowej niemcy pogrążeni byli w ubóstwie, gospodarka leżała a co wiecej przegrana w wojnie zobowiązywała ich do wypłaty ogromnych odszkodowań krajom ościennym. W ciągu kilku kolejnych lat setki mysliwców, czolgow, okrętów , dział artylerysjkich, zakladów chemicznych , lufowni, hut, sztoczni itd wyrosło niemcom na drzewach? Na krzewach zaraz obok wyrosly miliony marek przeznaczone na żołd dla 3,92 miliona niemieckich żołnierzy w 1939r? W międzyczasie niemieckie pola uprawne zaczęły bogato obradzać w kolejne miliony marek przeznaczanych na tajne projekty badawczo naukowe tj. rakiety , silniki antygrawitacyjne itp.? Potem prosze sie zainteresowac tematyką IV rzeszy i tym co dzialo sie po wojnie. Prosze sie przyjrzec dokladniej procesom w norymberdze ( jeden wielki smiech na sali ) , potem przyjrzec sie jakie powstaly organizacje ( onz, who, nato...) , jakie powstalo panstwo i co mowi dzis opinia publiczna o osobach i podmiotach sponsorujących cala druga wojne swiatowa i mord milionow ludzkich istnień. Nic??! Powiem tylko tyle, ludzie odpowiedzialni za te wojny maja sie dobrze a ich następcy szykują nam obecnie globalny obóz zaglady. Przygotowywany cale lata , swoja drogą. Problem polega na tym ze wy w innej czasoprzestrzeni zyjecie chyba. Oderwani od rzeczywistosci.
Grzesiek_✞ ☠
Grzesiek_✞ ☠:
Mam pytanie dla pasjonatów historii. Jak myślicie co by się stało gdyby Polska przyjęła propozycję sojuszu z hitlerem?
Maciej
Maciej:
Może odcinek o Zapad 2021?
adam szulc
adam szulc:
Dużo w tym temacie wyjaśnia mapa Gomberga
Sylwester Prusak
Sylwester Prusak:
Sorki, że komentuję już po 10s od początku filmu, ale Hitler już w latach 20 mówił co zrobi, na stronach Mein Kampf.
Robert IRS
Robert IRS:
Macie w dzisiejszych czasach najlepsza ku temu odpowiedz.
Jane and Friends
Jane and Friends:
Wszyscy wiedzieli kim jest Hitler i może zdziwić kto go sponsorował brakuje mi tu lepszej wiedzy na ten temat.
marek parapter
marek parapter:
Trochę się zgodzę, a trochę nie. Od wielu lat wielu z nas widzi jak zło kiełkuje w Polsce. Dwadzieścia kilka lat temu zaczęło w Rodio Maryja. Od kilku lat jego podstępne pąki pęcznieją w polskim K.K i co możemy z tym zrobić?????
PjoterWojciaszek
PjoterWojciaszek:
UK i Francja nie reagowała na łamanie traktatu wersalskiego i zbrojenie się Niemiec ponieważ byli na manewrach wojskowych w Rosji i widzieli jaka potęga militarną dysponuję Stalin i że ruszy on wkrótce na Europę dlatego pozwalali dozbrajac się niemca.
Jan Kiwalski
Jan Kiwalski:
zajebista alegoria (!)
Statystyczny Polak
Statystyczny Polak:
Bo żymianie ją wywołali
Elżbieta Borowska
Elżbieta Borowska:
Wojna rzaczeła się ot tego że Hitler
Hćał mieć drogę do morza Polacy
Się nie zgodzili a 2 lata temu zrobili A5
X - rotation
X - rotation:
jezyk niemiecki start do lepszego świata niestety
Wiedzon
Wiedzon:
Nic nie wiedział a Kanclerzem został Wiedzon ... video YT ......
Biała Małpa
Biała Małpa:
Bo miało powstać państwo w Palestynie i powstało....a mapa Gomberga to co???
Hubert Bielecki
Hubert Bielecki:
Jak zwykle stek bzdur.. Owens nie startował na olimpiadzie w G-P , tylko w Berlinie..
Dżo Srajden
Dżo Srajden:
Wszystko fajnie, ale ten materiał nie odpowiedział na podstawowe pytania, o to jakie są PRAWDZIWE przyczyny jej wybuchu. Jakoś wszyscy zgrabnie pomijają fakt, że kampania hitlera i dozbrajanie Niemiec, sponsorowane były z pieniędzy żydów z Wall Street, te wszystkie miejsca pracy dla ludzi w Niemczech nie wzięły się z niczego. Hitler, podobnie jak Lenin, czy Stalin, to były produkty USA. Po coś to wszystko było. W buty sobie mogą wsadzić te bajeczki, jak to Hitler będąc małym chłopcem, znienawidził żydów, malując sobie krajobrazy na ulicach WIednia, to są brednie dla gawiedzi. Poniżej ZAKER MOBLINE to dosyć skrótowo i precyzyjnie wyjaśnił. Niestety każda wojna to jest dramat najbiedniejszych ludzi, bo to oni ponoszą największe straty i to właśnie oni idą jako mięso armatnie. Ja idealistą przestałem być już dawno i z całą pewnością łba bym nie podłożył pod topór, bo tak sobie ci bandyci z wall street wymyślili. To jest ich wojna, toczona nie ich rękami.
Wojciech Sadowski
Wojciech Sadowski:
Gdyby nie Hycler.... Mielibyśmy w Polsce drugą Jerozolimę.
DE_Majencja
DE_Majencja:
I pomyśleć że tego wszystkiego by nie było gdyby duchowny nie uratował małego topiącego się chłopca...
domino
domino:
no weź zmień to "czemu" na minaiutrce na "dlaczego ja", bądźmy poważmi
Bober 40
Bober 40:
Tak samo jak Putin zrobił teraz z Ukrainą a co będzie dalej
Wiktor Rams
Wiktor Rams:
Temat na film co by było gdyby Polacy przyjęliby propozycję Hitlera
nitrous31
nitrous31:
Dlaczego "czemu" a nie "dlaczego"?
Bartek Krzesiak
Bartek Krzesiak:
macie czasem tak... albo znajomego... który mówi qwa jak by Hitler żył to by tego dziadostwa🇮🇱społeczności LPG to by teraz nie było
Wojciech Zawada - Jedź bezpiecznie
Wojciech Zawada - Jedź bezpiecznie:
Witam wszystkich oraz życzę miłego weekendu 👍🖑
Mój nick nie ma sensu bo tak
Mój nick nie ma sensu bo tak:
On robi dziesięcio minutowy film a Ja odpowiem dwoma słowami
Chciwość ludzka
Aniagrafik
Aniagrafik:
Prawo morskie - "podstawa prawna" naszego zniewolenia: https://youtu.be/vobZw7FdzPY
Robert Luczak
Robert Luczak:
No i masz, jakie aktualne
Damian Wójcikiewicz
Damian Wójcikiewicz:
Wojna wybuchła o wpływy terytorialne.
makuszko
makuszko:
Musiał mieć niezły bajer i dużo naobiecywać, że namówił naród do wojny. Chyba czuł, że jak nie teraz to nigdy bo wrogowie uzyskają atomówki. A odwieczna ludzka chciwość i lenistwo zrobiły resztę. Bo jakże miło jest coś zrabować niż kupić.
Adam DADASIEWICZ
Adam DADASIEWICZ:
Angole jak by mogli to by w dupę weszli adolfowi, panicznie sie go bani jak ognia...
homer0278
homer0278:
co to za jakosc?! 480pP? przeginasz. mimo to dz za ciekawy odc.
Piotr W
Piotr W:
👍
Jac R.
Jac R.:
Ten materiał to stek bzdur łącznie z datą Zimowych Igrzysk Olimpijskich , które odbyły się w GP w 1936 a nie jak mówi autor 1926 .
Zimny Maj
Zimny Maj:
Tytuł wogole nie pasuje do materiału..Skoro skupiasz się na Hitlerze tylko to ja bym np. dał tytuł JAK HITLER DOPROWADZIŁ DO WOJNY W EUROPIE. Druga wojna światowa wybuchała w różnych miejscach świata i był to proces którego początku szukać należy w w początkach XX wieku..Nie tylko Hitler i jego nazistowskie Niemcy są odpowiedzialne za tę tragedię...trzeba spojrzeć szerzej na historię... przykładowo winni są także alianci że po 1918 roku zdecydowali by w sercu Europy był kraj pełen upokorzonych i żyjących w nędzy ludzi - pojawienie się kogoś takiego jak Hitler bylo tylko kwestia czasu.. Dla porównania po drugiej wojnie światowej już nie popełniono tego błędu.
Wymiary Historii
Wymiary Historii:
II Wojna Światowa: https://www.youtube.com/playlist?list=PL6msbLCIeRPOP6zCl0BxSxqseFQlvzrWf
Łukasz Łukasz
Łukasz Łukasz:
Już coming son 3 war of the j world's za dzieciaka miałem wizję i owa wizja się spełnia
radasgt4
radasgt4:
w 1936 igrzyska to były w Berlinie raczej
Obywatel Cane
Obywatel Cane:
Dlaczego? Bo Adolf.
Maciej Blicharz
Maciej Blicharz:
Historia kolem sie toczy - UE i covid
Skrzat
Skrzat:
Opowiedz do tytułu:
-by odpowiedni ludzie zarobili na sprzedaży broni
- by okraść swoich braci z majątków, potem mordować ich w obozach, a następnie mieć podstawę aby wejścia do tzw. ziemi obiecanej
- by pozbyć się Słowian (słowianie są prawdziwymi potomkami Ariów, naziści to wiedzieli, dlatego tak bardzo chcieli ich wyciąć w pień)
Emil Emil
Emil Emil:
Las hungerwald pomysl na film
Mario_PL_1
Mario_PL_1:
mam Deja vu w 2021
Krystian Rydzewski
Krystian Rydzewski:
I tak skończyli jak zawsze
Emil Emil
Emil Emil:
Ps mogę podesłać parę zdjęć wzmocnień i schronów na prv
Szymon Sowa
Szymon Sowa:
Bo Niemcy mają za długie ręce
łukasz szymczyk
łukasz szymczyk:
Bo Żydzi sobie tego zażyczyli proste.
BOMBERMAN
BOMBERMAN:
Co to za pytanie ? A za 10 lat zapytasz dlaczego była pandemia ?
DUdfdfgfsfdfgdf
DUdfdfgfsfdfgdf:
Hans Potterman komora gazowa xd
Zdzichu
Zdzichu:
Możecie pisać na mnie huj wie co ale ja myślę że sponsorem tego filmu była obecną kanclerz i kaczka
Rafal Zabielski
Rafal Zabielski:
Po to żeby powstał Izrael
Max Alex
Max Alex:
O co mu chodziło,to widać dzisiaj w roku 2021
Piotr Leszczyński
Piotr Leszczyński:
Bo kszczune kozikiem, chciały zarobić piniendzy!
grzegorz ferenc
grzegorz ferenc:
Światem rządzą psychopaci.
syryjczyk
syryjczyk:
bo na wojnie dobry szmal sie zarabia
Grzegorz Gbiorczyk
Grzegorz Gbiorczyk:
Dzisiaj nowy ład polski jest wzorowany na tym niemieckim z lat 30tych...
Dariusz Nowak
Dariusz Nowak:
Niemcy zależało na stworzeniu rynków zbytu dla swoich produktow . Coś jak Zollverein w xix w . Albo UE w xix wieku .
Pawel Roman Ball
Pawel Roman Ball:
Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy,jeśli wojna od kilku lat wisiała "na włosku" dlaczego naród Polski się do nie nie przygotowywał? Nie mieliśmy potężnej armii do obrony,nie było wtedy komuny,nie byliśmy biednym krajem,więc dlaczego?
Judyta Kożuch
Judyta Kożuch:
Podobnie działa Unia
PelsonTube
PelsonTube:
W tym wydaniu wyszło też elegancko może teraz inny dyktator.np:Papadoc,Fidel,Castro,czy Stalin itd.POZDRO
Api Cultor
Api Cultor:
Dlaczego KAŻDA dyktatura jest zła ?
att
att:
06:10 na pewno zabrakło im jaj.
grzegorz ferenc
grzegorz ferenc:
Teraz mamy 3 wojnę światową tylko w nowym wydaniu. Wojna hybrydowa. Która może przejść w normalna wojnę zbrojna.
Marcin Pyszczak
Marcin Pyszczak:
nie da się tego słuchać tak jak oglądam inne twoje filmy to ten po 2 min muszę wyłączyć nie bierz takich tematów na 10 min bo nic z tego nie wychodzi
Maryna PrawdęCipowie
Maryna PrawdęCipowie:
2biada no Zara.pil do was Saharan
Hubert Albertusiak
Hubert Albertusiak:
Tak tak, jako naród Niemcy są niewinni, to "jeden szaleniec" za tym wszystkim stał.