DNIPRO - SEVILLA, Finał Ligi Europy, Warszawa, Tour de Sport #3

27 maja 2015, Wielki finał Ligi Europy w Warszawie na Stadionie Narodowym w Warszawie. FK Dnipro Dniepropietrowsk - Sevilla FC. Pierwszy w historii mecz piłkarski tego kalibru w Polsce. Niesamowity mecz, niesamowita atmosfera, fantastyczne wydarzenie.
Zabawa na ulicach Warszawy od samego rana, Saska Kępa opanowana przez hiszpańskich kibiców, problemy z wejściem na odkupiony bilet, świetny mecz przy ogłuszającym dopingu kibiców obu drużyn, 5 bramek, gol Krychowiaka... czego chcieć więcej? Zdecydowanie jeden z najlepszych meczów na jakich kiedykolwiek byłem. Konkurować z nim może chyba tylko finał siatkówki na Igrzyskach w Londynie...
Z ok. 2h materiału obciąłem maksymalnie ile się dało a i tak zostało 15min... mam nadzieję, że nikogo nie zanudzę... Ja jednak oglądam to za każdym razem z ciarami na plecach... kto nie był niech żałuje ;)

Swoją drogą zastanawia mnie jedna sprawa... jak to jest, że w dniu meczu goście zagraniczni mogą pić alkohol na ulicy, przechodząc na czerwonym świetle co najwyżej spotykają się z pogrożeniem palcem przez uśmiechniętego policjanta, na stadionie nikt nikogo nie ściga za stanie w przejściu, na schodach, za palenie papierosów... nie mówię, że się z tym wszystkim zgadzam... ale wiem jak to wygląda w stosunku do kibiców polskich... Pytanie więc czy służby porządkowe kierują się podwójnymi standardami czy może raczej wstydzą się interweniować w obcym języku?


Jeśli się podobało i chcesz zobaczyć więcej daj lajka i subskrybuj kanał! :)

Music: ProleteR - Feeding the lions EP - It don't mean a thing
(proleter.bandcamp.com)