Dobry Start 300+

Od pierwszego sierpnia przyjmowane są wnioski w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy o przyznanie wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających nowy rok szkolny. Wyprawki sfinansowane zostaną z rządowego programu „Dobry Start”.

Za nami już połowa wakacji i wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie będą musieli zaopatrzyć się w niezbędne podręczniki oraz przybory szkolne, zatem rodziców czekają kolejne wydatki. Według statystyk przed rozpoczęciem ubiegłego roku szkolnego na wyprawkę dla jednego dziecka przeciętny Polak wydał prawie 700 złotych.

W tym roku po raz pierwszy w ramach polityki prorodzinnej rządu, realizowanej pod hasłem „Dobry Start”, każdy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej otrzyma wsparcie finansowe w kwocie 300 zł.

Aby otrzymać wsparcie finansowe w ramach programu „Dobry Start” wniosek o przyznanie środków można składać elektronicznie przez stronę Ministerstwa Rodziny, a od pierwszego sierpnia także w formie papierowej w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 6 w Dziale Świadczeń Rodzinnych. Wypłata pieniędzy na podstawie wniosków złożonych do końca wakacji zostanie zrealizowana do 30 września bieżącego roku.