EUROWIZJA 2021: FINAŁ

Wielu faworytów, ale tylko jeden zwycięzca. Jak oceniacie wygraną Włoch i komu Wy kibicowaliście do zwycięstwa najbardziej?

Moje Top 10:
Malta ----- https://youtu.be/jbbc2yKnv0M
Włochy ----- https://youtu.be/RVH5dn1cxAQ
Francja ----- https://youtu.be/Unj9WbeLzRU

Rosja ----- https://youtu.be/V-Di9A28e5E
Litwa ----- https://youtu.be/JNweec5olYw
San Marino ----- https://youtu.be/TkhiH-JXFPs
Ukraina ----- https://youtu.be/lqvzDkgok_g
Szwajcaria ----- https://youtu.be/jznH_fltcYA
Albania ----- https://youtu.be/OxniMKVXjqM
Finlandia ----- https://youtu.be/fOPGxQ4fgVw

Parada Flag ----- https://youtu.be/sgjjjXb6hIQ

EUROWIZJA ----- https://bit.ly/3tAruOl

HYMNY EUROWIZJI ----- https://spoti.fi/3f1Gdgh

MAJ 2021 ----- https://spoti.fi/3o35fjg

Obserwuj mnie w Internecie
Instagram ----- https://instagram.com/komorekw
Spotify ----- https://spoti.fi/34PR5bL

#eurowizja #eurowizja2021

Powiązane wiadomości:

36 komentarze:

Gabriela Grzegorzewska
Gabriela Grzegorzewska:
Cały dzień czekała na ten filmik
Samelea 092
Samelea 092:
Niech wczorajszy wieczór podsumowuje fakt, że o 3 w nocy kiedy byłam już w piżamce poszłam po wino i zaczęłam odsłuchiwać wszystkie kawałki po kolei raz jeszcze zajebiscie się bawiąc. Nie było wczoraj złej piosenki. Po prostu nie było. Nie mniej jednak dla mnie pierwsze miejsce to Włochy i w życiu nie byłam tak szczęśliwa jak dowiedziałam się, że wygrali. Dosłownie zaczęłam skakać i drzeć się na pół osiedla, bo w końcu wygrali moi faworyci z którymi byłam od początku. Maneskin to takie hotuwy, to takie legendy, że szok. Nie ma chyba słów, które mogą wyrazić moje szczęście, że przez Eurowizję poznałam ten zespół i przysięgam, że idę na ich koncert w Polsce. Ten występ już jest legendarny, chociażby przez słowa Damiano, że Rock and roll nigdy nie umiera, no ciary!!!! Oni mają 20 lat i osiągnęli już tak wiele, trzymam kciuki z całego serca i mam nadzieję, że skorzystają z tej szansy na 200 procent. W pełni zasłużone zwycięstwo. Kocham też Litwę, Ukrainę, Rosję, Islandię . Nie mam pojęcia co się wydarzyło, że San Marino i Malta spadły tak nisko. Szwajcaria była moim faworytem, ale no gdy zostali oni i Włochy to byłam przerażona. Francja to też złoto, ale dla mnie to nie jest materiał na pierwsze miejsce. Potwornie szkoda mi Norwegii, bo TIX mnie zauroczył i jego występ był przepiękny. Kozackie jest to, że w tym roku trzy pierwsze miejsca to piosenki nieanglojęzyczne. Mam nadzieję, że to uświadomi niektórym, że warto jest inwestować w piosenki we własnym języku. Podsumowując, nie pamiętam tak dobrego finału. Oby tak zawsze. Moje top 10:
1.Wlochy
2.Ukraina
3.Szwajcaria
4.Litwa
5. Malta
6.Norwegia
7.San Marino
8.Rosja
9 islandia
10.Moldawia
Poland S
Poland S:
Co roku czekam szczególnie na ten jeden filmik i kultowe teksty, ktore wpisują się w historię polskiego komentowania Eurowizji. Dobra robota! ps. Czekam na Teresę Werner z Polski w 2022 !!!
Dawid Cierlik
Dawid Cierlik:
Jak fajnie że ktoś tak samo spędzał ten wieczór jak my. Zdecydowanie mile uczucie zdartego gardła
Marta 30
Marta 30:
Smutno mi że Norwegia tak nisko skończyła
Bartosz Borecki
Bartosz Borecki:
Stefania jest popularna w Holandii i reprezentowała Holandię na Eurowizji Junior więc to może wpłynęło na wynik Grecji
antonina dorsz
antonina dorsz:
widziałam wiele komentarzy na tik toku mówiących, że francja i szwajcaria nie zasłużyli na takie wysokie miejsce? tak jak gjon nie był w moich ścisłych faworytach, tak barbara była w moim top 2 wraz z wlochami. jej występ był niesamowity, taki kameralny. ten minimalistyczny staging dodał uroku tej piosence i pozwolił skupić się na wszystkich emocjach, które wyśpiewała. słyszałam tam smutek, nadzieję, radość, złość, histerię - cały wachlarz odczuc. wiec gdy zobaczyłam tyle komentarzy mówiących, że była to kolejna nudna ballada, strasznie sie zdenerwowałam. zasłużone 2 miejsce i mam nadzieję, że bedzie więcej takich fenomenalnych występów francji. jestem naprawdę zadowolona z wyników tegorocznej eurowizji, w końcu włochy wygrały. nie mogę się już doczekać kolejnej eurowizji, bo widzę, że z każdym rokiem jest coraz więcej tak dobrych piosenek, że nie jest sie w stanie przewidzieć zwycięzcy
Natalia
Natalia:
Byłam zła że w 2019 nie wygrały Włochy, ale jeśli stało się tak dlatego by w tym roku mogli wygrać to mega się cieszę, moi faworyci, uwielbiam ❤️🇮🇹🔥 na 2 miejscu Rosja 🇷🇺 3 San Marino 🇸🇲 💕💕💕
SebbRollins
SebbRollins:
Dla mnie Dadi mógłby co roku reprezentować Islandię. Mega kreatywny człowiek i fascynująca postać.
Master_S
Master_S:
Jestem
Rafał Tarnowski
Rafał Tarnowski:
Finlandia powinna być w top 3
js
js:
Wiem, że nikogo to nie obchodzi ale napisze moje Top 39

39. Gruzja (2/10)
38. Australia (2/10)
37. Mołdawia (2/10)
36. Holandia (2,5/10)
35. Bułgaria (2,5/10)
34. Macedonia (3/10)
33. Hiszpania (3/10)
32. Estonia (3,5/10)
31. Belgia (3,5/10)
30. Austria (3,5/10)
29. Albania (4/10)
28. Norwegia (4/10)
27. Finlandia (4/10)
26. Słowenia (4,5/10)
25. Dania (4,5/10)
24. Francja (4,5/10)
23. Portugalia (5/10)
22. Islandia (5/10)
21. Cypr (5/10)
20. Polska (5/10)
19. Włochy (5,5/10)
18. Rumunia (6/10)
17. Czechy (6/10)
16. Malta (6/10)
15. Szwecja (6/10)
14. Chorwacja (6,5/10)
13. Łotwa (6,5/10)
12. Serbia (6,5/10)
11. Litwa (7/10)
10. Grecja (7/10)
9. Izrael (7/10)
8. Niemcy (7,5/10)
7. San Marino (8/10)
6. Wielka Brytania (8/10)
5. Rosja (8,5/10)
4. Irlandia (8,5/10)
3. Azerbejdżan (9/10)
2. Szwajcaria (9,5/10)
1. Ukraina (10/10
bigfatfag
bigfatfag:
doslownie islandia byla super i byla w moim top 3
Faza na Vlogiiii!!!!!!!!!!!!!!!!
Faza na Vlogiiii!!!!!!!!!!!!!!!!:
San marino i ich wyniki to żart tak samo Malta.
Skarlet
Skarlet:
Odkryłam cię w tym roku i bardzo się cieszę, że mogłam z tobą przeżywać te kilka dni 😄 wydaje mi się, że ogólnie Europa (+ przyjaciele) postarała się w tym roku, dawno nie miałam po Eurowizji tylu piosenek których będę słuchać po konkursie.
Fanka serialu the office i Krzysia Krawczyka
Fanka serialu the office i Krzysia Krawczyka:
Dodam jeszcze że też nie rozumiem tego szału na Grecję. Piosenka to zwykła młodzieżówka, o wiele bardziej lubię Cypr, San Marino, czy właśnie moja ukochaną Maltę. Grecja miała owszem fajną choreografię, ale green screen w finale ewidentnie nie wyszedł i miałam wrażenie że Stefania raz nawet zafałszowała. Cieszy mnie niski wynik Norwegii bo piosenka przynajmniej wg mnie po prostu jest nudna + miałam nadzieję że na temat Cypru też coś powiesz, bo wynik uważam też był zaskakująco niski
pakistuńczyk
pakistuńczyk:
Litwa dla mnie top1
DAWAJ SUBA!
DAWAJ SUBA!:
Włochy 😍
Katarzyna Nagórna
Katarzyna Nagórna:
Grecja była fajna
Akane Tsunemori
Akane Tsunemori:
Ta eurowizja była niesamowita i dosłownie bawiłem się niesamowicie, niesamowicie wysoki poziom piosenek połączony ze świetną organizacją dla mnie przeszedł już do historii. Co do wyników, to ja dosłownie nie mam pojęcia co się odwaliło, od czterech 0, do 13 dla San Marino, aż po flopa Malty. Było mi niesamowicie przykro patrząc jak moi faworyci (Bułgaria, Malta, San Marino, Azerbejdżan) dostają okropne punkty od telewidzów, a przy Malcie się już popłakałem. Ale wysokie miejsce Ukrainy, Francji, Włoch i Finlandii naprawdę mnie ucieszyły. A fakt że w tegorocznym TOP3 nie ma żadnej angielskiej piosenki jest naprawdę historyczny i jeśli się nie mylę to jest to pierwszy taki przypadek od zalegalizowania angielskich piosenek z każdego kraju.
Katarzyna Nagórna
Katarzyna Nagórna:
Finlandia za nisko
arka barkar
arka barkar:
Ludzie mieli już dość tzw "smętów" i dlatego Szwajcaria tak mało pkt dostała
Dziki Ślimok
Dziki Ślimok:
Z wygranej Włoch...jestem prze,przedumnx! Kocham ich za energie, za tekst, za ojczysty język, młodzi ludzie tak wiele osiągnęli! Popłakałxm się i darłxm na cały głos jak ogłoszono, że to oni wygrali. Moja top 10: 1 miejsce jak dla mnie wszyscy na raz powinni zająć Ukraina, Włochy, Finladnia i Islandia. Na poważnie już: 1. Finlandia: kocham za energie, super pozytywny tekst, same hociaki, czułexm się jakbym był na ich koncercie, a nie na show w tvp. Załem ich już wcześniej. 2. Ukraina: wzrok Kateryny, jej energia, a zarazem taki spokój, przerażający, i cudowny, nie można było się oderwać. I przede wszystkim piosenka, która miałą tak dobry tekst tak fajnie sie rozkręcał cały występ, oh długo by mówić! Dodać muszę że zespół ten był mi już znany. 3. Włochy: chyba nie muszę nic mówić. Kochałxm ich od kiedy zaczęli grać muzykę, i słuchałxm. Me płacze i krzyki na ich wygraną słyszało bez wątpienia całe osiedle. 4. Islandia: Też nic mówić chyba nie muszę. Przeuroczy ludzie, pozytywna energia, choreografia, i nie robienie z siebie jakichś gwiazd i nie wiadomo kogo. Pokochałxm ich nie na eurowizji, ale od kiedy zaczęli grać. 5. Rosja-znów nic nie muszę mówić, to połączenie folku z rapem czy co to tam było tak wpada w ucho, no i oczywiście super przesłanie+szacuneczek za piosenkę po Rosyjsku, zwarzając, ze ubóstwiam Rosyjski, i samx się jego uczę. Super, super, i jeszcze raz super. 6. Malta-wogóle nie moja piosenka, ale przesłanie energia, rozwodzić się nie będę, bo jak wspomniałxm już, nie moje klimaty. To jedyne występy finałowe jakie bym umieścił wogóle na podium, bo reszte w większości uważam za nie ciekawe(niektóre troszkę wpadały w ucho). Podsumowując, to chyba najlepsza Eurowizja jaką oglądałxm, ze względu na zwycięzce i na pewno na roczną przerwę. Przemiło mi się ogladało i Eurowizja, jak i całą Twoją z niej serię : )
shendry69
shendry69:
Dla mnie jedynym prawdziwym zaskoczeniem wczorajszego wieczora poza niskim miejscem San Marino było to, jak mocno wyniki głosowań pokrywały się z moim rankingiem.
Nie zdziwiło mnie wcale 7. miejsce Malty (dokładnie na tym samym miejscu ją ustawiłem) - już po półfinale miałem wrażenie, że Destiny traci na sile, wokal bardzo piskliwy, na granicy jej skali, sam staging też moim zdaniem zbyt plastikowy, nie było czuć mocy w tym numerze.
Moje serce skradły botoksiary z Serbii - to było tak konkretne guilty pleasure (dosłownie definicja współczesnego kiczu), że pewnie jeszcze długo będę do nich wracał :D
Moje top 10:
10. Litwa
9. Szwecja (mimo wszystko podobała mi się ta piosenka)
8. Rosja (dobry występ, ale czułem, że z taką przewagą rapu nie dadzą rady być wyżej, imo to samo przesądziło o porażce Mahmuda rok temu)
7. Malta
6. San Marino (tak jak powiedział wczoraj A. Orzech, co prawda przy okazji Belgii - jak się pojawia na scenie eurowizyjnej wielka gwiazda, to to musi się skończyć źle)
5. Finlandia (jak widać rock to specjalność zakładu w przypadku tego państwa, zmarnowali ostatnie 12 lat na błądzenie po innych gatunkach)
4. Ukraina (na temat tego występu Wojtek już wszystko powiedział, nie mam nic do dodania)
3. Włochy (jakoś wcześniej nie osłuchałem się z tą piosenką, nie zdążyłem chyba do końca poczuć tego klimatu i siły tego numeru, dodajmy do tego, że Włochy co roku wysyłają coś dobrego i przegrywają, ja stawiałem na nich w 2015 i się rozczarowałem, stąd mój wczorajszy brak wiary w ich wygraną, ale dobrze, że wygrali, może wreszcie rock przestanie być tak poniewierany na Eurowizji)
2. Francja (tutaj też nie mam nic do dodania, za każdym razem, jak tego słucham, w końcówce ściska mnie za gardło i mam świeczki w oczach, interpretacja Barbary bezbłędna)
1. Szwajcaria (był moim faworytem od dawna, staging był dla mnie trochę przekombinowany, ale nie zepsuło mi to odbioru na tyle, żebym go zrzucił z 1. miejsca, wokal wciskał w fotel, tutaj też w końcówce miałem świeczki w oczach)
עידן אדליסט
עידן אדליסט:
Pomysł zastąpienia wielkiej piątki automatyczna kwalifikacją top 5 z poprzedniego roku niczego nie zmieni, zresztą sam to między słowami powiedziałeś (mówiąc, że piosenki nie mają czasu na zaprezentowanie się). Lepszym rozwiązaniem mogłoby być zmienienie liczby kwalifikowanych państw z półfinału z 10 na 13. Wtedy każdy miałby równe szanse.
Fanka serialu the office i Krzysia Krawczyka
Fanka serialu the office i Krzysia Krawczyka:
Coś tu dla mnie jest podejrzane z tymi wynikami, że faworyzowana Malta dostała tak mało pkt od widzów 🤷 strasznie mi szkoda Malty, najlepsza propozycja jak dla mnie 💔 tez uważam że została absolutnie okradziona i według mnie serio jest coś nie tak w tych wynikach, Destiny dała z siebie 300%, cudowny wokal, niesamowita charyzma, genialna chwytliwa piosenka, przy której momentami ciary mi przeszły po plecach. Strasznie mi przykro że skończyła tak nisko, zasługiwała na na top 3 a przynajmniej 5 ewidentnie💔 tak samo szokuje mnie i bardzo smuci mnie tak niskie miejsce Cypru i San Marino, piosenki są świetne i dużo osób stawiało te piosenki w top 5 a nawet nie wylądowały w top 15 🤷 też uwielbiam Katerynę z Ukrainy, ona nawet nic praktycznie nie robiąc jest charyzmatyczna, ten jej mrok jest wręcz uwodzący. Jednym z największych zaskoczeń jest też zaskakujące wysoki wynik Mołdawii gdzie każdy się spodziewał masakracji. A ostatecznie wyżej niż Cypr i San Marino, no coś tu nie tak. A Litwa z tego co kojarzę była w miarę wysoko ale nie jestem pewna. Moje top 10 w kolejności od najlepszego występu i pjsoenki:
Malta
Francja
Szwajcaria
Cypr
San Marino
Belgia
Finlandia
Włochy
Litwa
Ukraina
Ps. Też się cieszę że Szwecja jest nisko, bo ta piosenka to nic specjalnego. Ale bolało mnie trochę że tak mocno hejtowaleś Islandię, też nie uważam że powinna być aż tak wysoko, zwłaszcza kosztem Malty i Cypru ale no generalnie według mnie fajna piosenka i występ. Dała bym ich tak gdzieś 11
Dominika
Dominika:
O matko jaka to była świetna Eurowizja i jaki poziom. Naprawdę większość piosenek chociaż w minimalnym stopniu podobała. Chociaż tej Mołdawii w finale to Europie nie ma wybaczę. A potem to 13 miejsce, really?! Ogólnie top10 to cud miód i malina jedynie Grecję bym wywaliła bo mam podobne odczucia co ty. Serio już ta Bulgaria byłaby lepsza chociaż wolałam zeszłoroczną kopie Billie Eillish. Smutno mi z tak niskiego wyniku Azerbejdżanu. Ale overall ta edycja to bardzo ładna wizytówka Eurowizji.
No i porozmawiajmy o tym jakim growerem u mnie były Włochy i Finlandia(a w mniejszym stopniu też Ukraina). Jakby mnie ktoś zapytał półtorej tygodnia temu o zmiany w rankingu to bym powiedziała, że mam od poczatku tak samo(i jedynie Rosja i Australia troszkę urósł do bodajże top3-5). Bo ja na codzień w ogóle nie słucham rocka. A z Ukrainy sądziłam, że Solovey lepsze. Przy pierwszym odsłuchu w ogóle dałam Włochy bodajże na 9 miejsce tylko dlatego, że to Włochy. Finlandii nawet nie skończyłam słuchać i wylądowała gdzieś w okolicach 34 miejsca. W sobotę Włochy były moim faworytem do zwycięstwa, a Finlandią znalazłam się na miejscu 10 i nawet zasłużyła na smsa. A dzisiaj cały dzień na zmianę słuchałam Dark Side oraz Zitti e Buoni i I wanna be your slave Måneskinów. Jak ja się okropnie ucieszyłam z ich wygranej o matulciu! Pierwsze jak zaczynał się jury voting to byłam jak "tylko błagam nie u walcie Włoch" bo sędziowie nie lubią za bardzo zespołów, a już tym bardziej rockowych. Po jury voting byłam jak "okej nie uwalili, ale chyba jednak wygra Francja :/" (od początku zakładałam, że poradzi sobie w tele lepiej niż Gjon). Ale potem te 318, o matko! Obudziłam innych domowników moim piskem. No i porozmawiajmy o tym, że w top5 jest tylko jedna piosenka po angielsku! Cudownie!
Alicia
Alicia:
right bestie
przemek2391
przemek2391:
Doceniam Włochy że wygrały bo zasłużyły, zwłaszcza po porażkach z poprzednich lat. Świetnia piosenka cudny język i energia. Ogromnie się bałem po głosowaniu "profesjonalnego" jury na Szwajcarię bo aż tak wysoko nie zasłużyli. Szkoda Malty i San Marino (plus dla Polski za 12pkt.) Wolałbym wygraną Francji bo Ona żyła tym występem. Ten trochę anarchiczny Włoski styl mnie irytował ale Brawa dla nich. Żart i komedia dla UK, Deutschland i Español to był moment dla którego żyłem - chyba co by już nie zrobili to dla nich przypisane są trzy ostatnie miejsca.
Magda K
Magda K:
W pełni zgadzam się co do Islandii. Mimo wielkiej sympatii do nich występ był nudny, przewidywalny. W zeszłym roku bardzo zaskoczyli swoim charakterystycznym stylem. W tym roku jakoś mnie to nie przyciągnęło. Miejsce 15-20 byłoby adekwatne. Do top 10 dałabym Izrael. Ta dziewczyna ma super energię, wokal i charyzmę. Piosenka bardzo chwytliwa. A na pewno powinna być wyżej niż silikonowe Serbki :D Albania cudowna. Powinni być na miejscu 10-15. Bardzo szkoda mi Holandii. Ten facet jest tak sympatyczny. Ma świetny glos. Nawet chciało mi się tańczyć na scenie razem z nimi :D Na Włochy głosowałam, więc mega się cieszę, że wygrali.
Katarzyna Nagórna
Katarzyna Nagórna:
No Norwegia bardzo nie doceniona
SebbRollins
SebbRollins:
Islandia >>>>>>> Malta
Mikołaj Stachowiak
Mikołaj Stachowiak:
Moje Top 10:
10. Serbia/Izrael
9. San Marino
8. Szwajcaria
7. Francja
6. Ukraina
5. Bułgaria
4. Litwa
3. Norwegia
2. Włochy
1. Malta
Anna K
Anna K:
Destiny (Malta) przepadła przez to, że była kopią Netty, a nie przez miejsce w kolejności. Krytykujesz plagiat carpool caraoke, a masz tolerancję dla tego co zrobiła Destiny? Nie rozumiem, serio. Zresztą zauważ, że El Diablo też przepadło za naśladownictwo Lady Gagi. Btw. jeśli umieściłeś Maltę tak wysoko - jak to mówisz - z litości to już wiele mówi o jakości tej piosenki.
chlorekkobaltu
chlorekkobaltu:
Ale Niemcy i UK mają po prostu wywalone w konkurs Eurowizji. Nie zależy im żeby wysyłać dobrego kandydata ;D i tyle
Master_S
Master_S:
Moje top 10
1. Francja
2. Włochy
3. Litwa
4. Szwajcaria
5. Finlandia
6. Grecja
7. Rosja
8. Islandia
9. Malta
10. Belgia