#Ewangelia | 17 września 2020

#Ewangelia
Łk 7, 36-50
Jeden z faryzeuszów zaprosił Jezusa do siebie na posiłek. Wszedł więc do domu faryzeusza i zajął miejsce za stołem. A oto kobieta, która prowadziła w mieście życie grzeszne, dowiedziawszy się, że gości w domu faryzeusza, przyniosła flakonik alabastrowy olejku i stanąwszy z tyłu u Jego stóp, płacząc, zaczęła łzami oblewać Jego stopy i włosami swej głowy je wycierała. Potem całowała Jego stopy i namaszczała je olejkiem.
Widząc to, faryzeusz, który Go zaprosił, mówił sam do siebie: «Gdyby On był prorokiem, wiedziałby, co to za jedna i jaka to jest ta kobieta, która się Go dotyka, że jest grzesznicą».
Na to Jezus rzekł do niego: «Szymonie, mam ci coś do powiedzenia».
On rzekł: «Powiedz, Nauczycielu».

«Pewien wierzyciel miał dwóch dłużników. Jeden winien mu był pięćset denarów, a drugi pięćdziesiąt. Gdy nie mieli z czego oddać, darował obydwom. Który z nich więc będzie go bardziej miłował?» Szymon odpowiedział: «Przypuszczam, że ten, któremu więcej darował».
On zaś mu rzekł: «Słusznie osądziłeś».
Potem zwróciwszy się w stronę kobiety, rzekł do Szymona: «Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała mi stopy i otarła je swymi włosami. Nie powitałeś mnie pocałunkiem; a ona, odkąd wszedłem, nie przestała całować stóp moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje stopy. Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje».
Do niej zaś rzekł: «Odpuszczone są twoje grzechy».
Na to współbiesiadnicy zaczęli mówić sami do siebie: «Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?» On zaś rzekł do kobiety: «Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju».

13 komentarze:

Teresa Łopata
Teresa Łopata:
Chwała Tobie Chryste!
Bóg zapłać dziękuję! ♥️
Iwona Szymanska
Iwona Szymanska:
BÓG ZAPŁAĆ ❤️💙
Maria Lewicka
Maria Lewicka:
Chwała Tobie Chryste 🙏💞
Elżbieta Romaniak
Elżbieta Romaniak:
chwała Tobie Chryste! ♡☺
Wioletta Szopa
Wioletta Szopa:
Bóg zapłać 🌻!
Małgorzata Plata
Małgorzata Plata:
❤️❤️❤️
Anna Zień
Anna Zień:
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Malgorzata Bialk
Malgorzata Bialk:
🙏❤️🙏
Edward Lamek
Edward Lamek:
🤗🙏🖐
Klaudia Rapacinska
Klaudia Rapacinska:
💙🙏
Zdzisia Szopa
Zdzisia Szopa:
♥️♥️♥️
Weronika T
Weronika T:
Dusza moja tęskni do Boga . I ja chcę obmyć łzami stopy Pana. Piękna Ewangelia. Dziękuję.
Marta Grzędzicki
Marta Grzędzicki:
Chwała Panu