FERIE ZIMOWE 2021 - SIEDŹ W DOMU

Rząd w trosce o miejsca pracy Polaków nadal nie pozwolił na działalność siłowni, otworzył sklepy i przemeblował obywatelom plany dotyczące ferii zimowych w 2021 roku. Gdzieś w tym wszystkim są dzieci, które czeka swoisty „areszt domowy” jeszcze przez kolejne dwa miesiące... Ale są jeszcze inne strony tej sytuacji.

Powiązane wiadomości:

50 komentarze:

Przemek Mańkowski
Przemek Mańkowski:
Jeżeli ktokolwiek wierzy, że rząd cokolwiek robi w trosce o coś innego, niż własny interes, to mu nie zazdroszczę.
Tab This
Tab This:
Kolejny dzień, kolejny Chmiel, a jutro live. Dzięki :D
Majk the Gold Dag-z
Majk the Gold Dag-z:
Dzięki za przekaz, to wszystko jest przemyślane, nie ma tu przypadku. Pozdrawiam
Jarosław Klejnocki
Jarosław Klejnocki:
Ale, ale - byłbym zapomniał: za materiał o feriach lajk, bo w znacznej mierze zgadzam się z Panem.
Wojtekk
Wojtekk:
Ogłoszenie jednego terminu ferii oznacza ni mniej ni więcej, że zakaz wynajmu krótkoterminowego będzie trwał conajmniej do lutego/marca.
RybskiMati
RybskiMati:
Ale Chmiel :D jakie wakacje i wyjazdy? Wszystko bedzie zamkniete. Tylko wyjazdy służbowe.
Janek Pastor
Janek Pastor:
Oto jakie wałki robi się na epidemii. Dziki Trener jak zwykle w formie.
https://youtu.be/kLh8m9ncK0o
Karol Wandzioch
Karol Wandzioch:
Podobne pomysły jak twoje Chmielu wymagają racjonalnego i logicznego myślenia, a w przypadku naszego rządu z ich oderwanymi od rzeczywistości ludzmi bym nie liczył. Jak się posłucha i poczyta wypowiedzi ich doratców jak i samych ministrów to człowiek zastanawia się jakim cudem ktoś taki uzyskał świadectwo ukończenia podstawówki.
Bartłomiej Tapirek
Bartłomiej Tapirek:
Siemasz Chmielu :)
Sylwia Gor
Sylwia Gor:
Nie nazywajmy ferii feriami to areszt domowy dla dzieci z zakazem wychodzenia z domu do godziny 16-tej masakra
FrycekPL
FrycekPL:
Ale się Panie Chmielu Pan rozkręcił z nagraniami, to świetnie, kiedy Pana nie było co tydzień sprawdzałem czy czegoś nowego nie ma na kanale. Zawdzięczam Panu odkrycie Dayz, przy którym świetnie się relaksuje kiedy mam czas po pracy i życiowych obowiązkach ; )
Michal Piasek
Michal Piasek:
Kiedy coś o desancie ?
Dana
Dana:
Odpuściłam ukochaną Chorwację w tegoroczne wakacje. Więc w nadchodzące życzę sobie nie odkładać, bo naprawdę...
5kolarz
5kolarz:
A propos zimy specjalnie dla Ciebie i Twoich słuchaczy, polecam https://www.youtube.com/watch?v=HJL-tAuZW8g ja przy tym czytam książki i lubię przy tym usypiać, a że trwa, to długo, to jest to super sprawa dla wszystkich miłośników PÓŁNOCY ;)
Krzychu
Krzychu:
08:00 w rozporządzeniu o nauce zdalnej istnieje zapis, że w przypadku uczniów, którzy nie mogą uczyć się zdalnie z uwagi na brak możliwości realizowania zajęć w miejscu zamieszkania, dyrektor ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole.
za pomocą tego przepisu można obejść obowiązek przejścia na kształcenie zdalne.

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1494557,nauka-zdalna-pelna-chaosu-uparty-rodzic-mimo-pandemii-i-tak-wysle-dziecko-do-szkoly.html
nie podam
nie podam:
Czyli nie tylko ja uważam że decyzje są podejmowane o kilka miesięcy za później. Można by zaryzykować stwierdzenie że o pół roku...
Tomasz
Tomasz:
Juz sobota kurcze jak ten czas leci.
Ken Kaniff
Ken Kaniff:
Niszczenie Polaków i gospodarki 😤
Jakub Gibała
Jakub Gibała:
Czyta się o fałszowaniu statystyk zgonów na covid. A tu bum wujek miał wylew później mu się pogorszyło aż zmarł. Wpisano że powód zgonu to koronawirus. Nie miał nawet testu wykonanego.
uwexbydgoszcz1
uwexbydgoszcz1:
Ale kolory. Czym to nagrałeś???
Stek Ze Szczura
Stek Ze Szczura:
Polska to jednak Bantustan, kraj zlepiony z papy i kartonu. Mieszkam w Kambodży i tutaj jest NORMALNIE.
sentry
sentry:
Tak jak pisalem temat swirusa i zaraz lepsze wyswietlenia i wiele wiele wiecej komentarzy :)
Jak KT
Jak KT:
Chmielu, co sądzisz o tym filmie? https://youtu.be/BDto0-vjiVw W dużym skrócie chłop chodzi wokół jednostki wojskowej ostentacyjnie ją kamerując i jest dumny z tego, że żołnierze nie mogą mu nic zrobić. Jak dla mnie to hańba, że mundurowi są bezsilni wobec czegoś takiego.
Krzysztof Maślankiewicz
Krzysztof Maślankiewicz:
Narodowy haos
Piotr Pieda
Piotr Pieda:
Jakim dziadkom ? przecież dziadkowie jeszcze pracują.
nanukbigwhite
nanukbigwhite:
mojej chrześnicy już siada wzrok od siedzenia po 10/12 godzin dziennie przed monitorem..... wypoczynek to kwestia wtórna
Miałem nadzieję ze po pandemii PO-PSL nic gorszego tego kraju spotkać nie może, aż strach pomyśleć co przyjdzie po tych czubach z PiS-ZP....
Powtarzam podobnie, że trzeba wszystko zniszczyć by koleszków z PiS i satelitów uwłaszczyć... i to czynią
Max Mini
Max Mini:
Cześć Chmielu. Obecnie panuje zakaz lokowania się w obiektach noclegowych z wyjątkiem podróży służbowych, więc nie bardzo rozumiem argument tłoku w ośrodkach wczasowych. Ponad to wielu ludzi ma jeszcze bony turystyczne do wykorzystania do końca 2021 odnośnie do kosztów podróży która i tak się nie odbędzie.
Mari
Mari:
Mam w doopie ten rząd, a szczególnie PiS, Lewicę iPo
Karol Wojtaś
Karol Wojtaś:
Siema Chmielu
Hubert Przybyszewski
Hubert Przybyszewski:
Witam. Coś nie tak z synchronizacją audio z wideo.
Renegade59
Renegade59:
POLIZEI W NIEMCZECH, PODOBNIE W POLSCE - https://www.youtube.com/watch?v=UihVBIZPmyk
Bystre Oko
Bystre Oko:
Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=arnu0rWkXgU&t=60s
Piotr Swiatkiewicz
Piotr Swiatkiewicz:
Rozmawiałem z przyjaciółmi z US. Koleżanka ma męża pediatrę. Mówi, że od miesięcy on zajmuje się głównie problemami psychcznymi i masową depresją u dzieci. Daje do myślenia....
Włodzimierz Wołoszyński
Włodzimierz Wołoszyński:
Siłownie Narodowe??
Piotrek LBN86
Piotrek LBN86:
Gospodarka najważniejsza ale nie dla Mateusza, przynajmniej ta polska...
sentry
sentry:
z danych GUS za pażdziernik wzrosla liczba zgonow o okolo 10 tys w poruwnaniu z pażdziernikiem 2019. Efekty ponad polrocznego zlewania innych chorob przez sluzbe zdrowia. Odrazu pisze, COVID jest z tego wyodrebniony. No ale wiadomo obecnie mamy jedna sluszna chorobe.
Rysiek Ryszard
Rysiek Ryszard:
Gdy w kwietniu pisałem że na Boże Narodzenie będzie to samo to wyzywano mnie od.........Trzeba maksymalnie osłabić wszystkie wiezi społeczne i rodzinne, wyznaniowe. Ograniczyć przepływ informacji, przemyslenia, opinie. Seniorzy już bardzo źle znoszą wykluczenie spoleczne, osamotnienie.
No i co z tym wszystkim zrobimy? NIC
Pogadaliśmy sobie, ponarzekalismy i co z tego wynika? NIC 
Godzimy się na wszystkie obostrzenia i działania np. policji (uzasadnione i nie) bez reakcji.
Zastraszeni,podzieleni,zniewoleni i o to chodziło. Miliony ludzi w Polsce pozwala sobą manipulować garstce........
WIĘC BRAK OSTREJ SPOLECZNEJ  REAKCJI jest przyzwoleniem na takie dzialania.
Ktoś podejmuje takie decyzje więc......
Skupić się na przyczynie a nie tylko skutku dzialania i odpowiednio reagować spolecznie.
A depresja dotyka całego społeczeństwa nie tylko dzieci.
Maciej Ludwicki
Maciej Ludwicki:
no to w arabi saudyjskiej se endrju na nartach nie pojeżdzi.
Sylwester Nowak
Sylwester Nowak:
Statystyki covidove niestety są celowo zawyżone przez lekarzy. Dzieją się sytuacje, że w akcie zgonu lekarz wpisuje covid, żeby mieć za to większą kasę (taka sytuacja miała miejsce w mojej rodzinie), po zaprzeczeniu i skierowaniu na testy (już pośmiertne), test nic nie wykazał. Podobną sytuację, usłyszałem z dwóch innych źródeł. Oczywiście nie mówię, że wirusa nie ma i nie powoduje on zgonu.
Jerzy
Jerzy:
Prawdopodobnie trochę schudłeś...
Jarosław Klejnocki
Jarosław Klejnocki:
Ponieważ nie był Pan łaskaw ustosunkować się do mojej odpowiedzi na Pański komentarz zawarty pod poprzednim Pańskim materiałem,, gdzie - między innymi - wytykam Panu insynuację pod adresem Klementyny Suchanow - dla przypomnienia wysyłam moją odpowiedź na Pańskie insynuacje oraz, jeszcze raz, moje wezwanie, by Pan zechciał nie ukrywać prawdy o sobie. Unikanie odpowiedzi na niewygodne pytania jest oczywiście znaną techniką (czyżby jakieś służby Pana w niej wyszkoliły?), ale prawda i tak wyjdzie wcześniej czy później na jaw. Oto więc mój komentarz do Pańskich uwag:

Po pierwsze, Szanowny Panie, nie przypominam sobie, żebyśmy przechodzili na "ty", skoro się nie znamy. Staram się zatem zachowywać podstawy kindersztuby we wpisach. Po drugie - jednak edukacja ma pewne znaczenie - osoba wyedukowana wie doskonale, że nie ma czegoś takiego jak "tzw. prawa kobiet", istnieją "prawa kobiet" - np. prawa wyborcze, chyba Pan się zgodzi, że fundamentalne z praw obywatelskich? Kobiety musiały podjąć wielki wysiłek, żeby je uzyskać (oczywiście światli mężczyźni też im w tym pomogli). Bardzo się cieszę, że mój kraj zaraz po odzyskaniu niepodległości w 1918 objął bezwarunkowo tymi prawami kobiety, jednak w innych krajach, nawet europejskich właśnie trzeba było o te prawa dla kobiet "walczyć". Np. Szwajcaria objęła tymi prawami kobiety dopiero w roku 1971 (w jednym z kantonów - w 1990!!!), natomiast księstwo Lichtenstein - w roku 1984 (sic!). Edukacja i ogólna orientacja w świecie przydają się także, żeby nie mieszać i nie plątać - wobec Klementyny Suchanow żadnych zarzutów o molestowanie nie wysuwano. Natomiast - rzeczywiście - takie zarzuty wysunięto przeciwko innej działaczce ruchu feministycznego - Kindze Dunin. O molestowanie oskarżył ją pisarz Ignacy Karpowicz w odpowiedzi na upublicznioną przez Dunin informację, że tenże pożyczył od niej znaczącą sumę pieniędzy i uchyla się od zwrotu pożyczki. Sprawa miała wymiar skandalu środowiskowego, być może nawet społecznego, ale nie miała konsekwencji prawnych, a zatem istnieje na poziomie wzajemnych oskarżeń i pomówień. Lepiej nie sięgać po chwyty poniżej pasa w polemikach, co Pan właśnie uczynił.
Po trzecie - w żaden sposób nie boli mnie to, że Pan służył Ojczyźnie oraz, że pobiera Pan za to emeryturę. Jakkolwiek boli mnie rzeczywiście i uważam, że możliwość przechodzenia na emeryturę ze służb w wieku 40 kilku lat jest skandaliczna, bo obejmuje tak samo ludzi, którzy sterali zdrowie w warunkach polowych jak i otyłych gości, którzy całe życie przewracali na biurkach papiery w godzinach 8 - 16. A nawet ci z pierwszej linii nie muszą opuszczać służb w wieku trzydziestu - kilku, czterdziestu-kilku lat. A jeśli zdrowie nie pozwala im służyć "w polu" - mogą wykonywać czynności biurokratyczne dla służb - wszak służby też mają swoją biurokrację. W przypadku utraty zdrowia na tyle dotkliwej, że i taka praca byłaby dla nich trudna - państwo gwarantować im powinno sowitą, bardzo wysoką rentę za ich pełną poświęcenia służbę. Jak rozumiem, jest Pan dumny ze swojej służby, którą wykonywał Pan przez 15 lat, za co teraz państwo płaci Panu - czemu więc, jako osoba publiczna - nie ujawni Pan, gdzie Pan służył? Nikt nie domaga się szczegółów - zwłaszcza jeśli obejmuje je klauzula poufności czy tajności. Mnóstwo ludzi publicznych przyznaje się, że służyło w najtajniejszych formacjach - wywiadzie, GROM-ie,itd. i nikomu włos z głowy nie spadł, a interes państwa na tym nie ucierpiał. A to ludzie nierzadko z wysokimi stopniami oficerskimi, mający dostęp do prawdziwych tajemnic. Pan - jako starszy chorąży pod koniec służby, czyli podoficer - raczej nie należał do topowej grupy ludzi zaangażowanych w najtajniejsze operacje. A jednak wciąż Pan się skrywa. Jak ktoś nie chce mówić o tym kim był i co robił, wolno domniemywać w takiej sytuacji, że zwyczajnie wstydzi się tego. A może ucierpiałby na tym Pański wizerunek z kanału youtube, a to co Pan mówi utraciłoby znamiona wiarygodności?
Natomiast pytanie bezpośrednie do mnie, czemu - podobnie jak Pan - nie oddałem się w życiu służbie w tzw. "formacjach" jest typowym chwytem erystycznym, który kolokwialnie można nazwać "odwracanie kota ogonem" . Jest Pan na tyle inteligentny, że wie Pan doskonale, iż państwo nie może składać się tylko z wojska i innych służb. Ja służę mojemu krajowi niezmiennie od 35 lat, sumiennie wykonując swoją pracę i uzyskując w niej sukcesy oraz oczywiście sumiennie płacę podatki. Nie jestem osobą publiczną, więc nie muszę niczego wyjaśniać, ani niczym się chwalić, ale odpowiadając ekskluzywnie na Pańskie pytanie napomknę tylko, że działałem w opozycji demokratycznej w PRLu (nie byłem absolutnie nikim ważnym) i poniosłem z tego powodu pewne konsekwencje, choćby uwięzienia (też nic wielkiego). I cieszę się z odzyskanej wolności słowa po 1989, z której np. Pan dzisiaj korzysta.
Dionizy Fajerka
Dionizy Fajerka:
Ferie przy 40...50 tys. zakażeń na dobę wykonanych czymś, co nie jest do diagnostyki? A studia wyższe zdalnie do lutego? I tylko 50 % zapełnionych pociągów, którymi będzie trzeba przewozić ogrom ludzi? (to i tak daleko od bezpieczeństwa). Mnie utrudniono działalność polegającą na konsultacjach jeden na jeden a tu tysiące ludzi ma w styczniu latać po kraju? I z tego powodu trzeba zasuwać w szmatach nawet na ulicach. Ludziom padają ich firmy, tracą dorobek życia a tu wielkie halo z feriami dla ludzi, którzy ani ciężko nie tyrają, ani nie mają na utrzymaniu własnych dzieci, bo same nimi są. I to obniżanie wymagań, i tak drastycznie obniżonych w ostatnich 25 latach...
Grzegorz Nazwisko
Grzegorz Nazwisko:
Te statystki , o których Pan mówi są zafałszowane i często zawyżone. Jak nie wierzycie to spróbujcie się dostać do szpitala z inną chorobą , niż covid. Lekarze , żeby móc leczyć ciężkie przypadki innych chorych , często podają w karcie pacjenta, jako zakażonego wirusem covid aby móc go leczyć. Już nie wspomnę o aktach zgonów, gdzie również dopisuje się wirusa. Jedna wielka ściema
WieR
WieR:
FASZYSTOWSKA POLIZEI MOŻE WSZYSTKO!!! https://www.youtube.com/watch?v=UihVBIZPmyk&t=59s
hexx555
hexx555:
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że śmierci z powodu grypy praktycznie nie wypisywano w naszym kraju i w wielu krajach notuje się ich nawet ponad 100 razy więcej. Albo, że w ciągu ostatnich 30 lat zarejestrowano w Niemczech 2 sezony grypowe, w trakcie których zmarło odpowiednio 20 000 i 30 000 ludzi. Dla porównania , na covid zmarło w Niemczech do tej pory 12 000. Ostrzegam przed ostrzeganiem przed bzdurami, zanim się dokładnie tego nie sprawdzi.
Rekon
Rekon:
O czym Pan mówi? Zastanowił się Pan moment? Jakie ośrodki? Jakie plany na ferie skoro już teraz można jechać wyłącznie w delegację służbową (wynająć hotel czy pokój)! Gdzie Pan żyje? Termin ferii jest jeden, bo i tak nikt nigdzie nie pojedzie. To jedna z bardzo niewielu logicznych decyzji tego rządu.
wernicjusz
wernicjusz:
Chmielu nie do końca masz rację. Lekarze na dzień dzisiejszy używają Kowida nawet zamiast cukru do herbaty - zobacz sam: https://www.youtube.com/watch?v=xrkMdqQrpbw
majk mf
majk mf:
O co wam debile internetowi chodzi o ferie o siłownię mamy straszną chorobę w kraju siedzieć w domu dbać o innych nie zarażać
Dusiłeś się kolego na Covida bo ja się dusiłem wyszedłem że szpitala i życzę tobie internetowcu dbający tylko o lajki żebyś jechał z pełnymi gaciami do szpitala z problemami z oddychaniem na covida pi tym wycofasz ten Film
Alien Ekierka
Alien Ekierka:
I prawidłowo.Jeden rok z całego życia chyba można przesiedzieć w domu na dupie?
Pan Pieczarka
Pan Pieczarka:
" bardzo wielu ludzi juz teraz ma problemy z zarezerwowaniem wyjazdu na ferie"

I BARDZO KURWA DOBRZE.

czemu chemil nalezysz do tej grupy ludzi,ktora wszelkie obostrzenia rzadu traktuje jako atak na ich wolnosc i wlasnosc?

Te obostrzenia MAJĄ BYĆ atakiem na naszą wolność,gdyz tylko tak mozna zmusić ludzi do siedzenia na dupach i nie wyjezdzania w tym roku ,by nie podnosić statystyk zachorowań.

Jeśli masz problem z tym,ze pierwszy raz od 50 lat nigdzie nie pojedziesz na ferie, to przepraszam,ale jestes bucem ,nie rozumiejącym zagrożeń wynikających z tego wirusa i jego powikłań.

Wolnośc trzeba kochać i rozumieć. Jesli ktos kocha i rozumie wolnosc, rozumie też to ze czasy mamy jakie mamy i ze naprawde mozna sobie w tym roku podarować wyjazd z rodziną na ferie. Zamiast tego mozna zrobić kulig w lesie czy wspolnie z dziecmi cos porobić w ogrodzie czy na podwórku.

Kurwa,mam 29 lat i czemu mam wrazene,ze jestem bardziej odpowiedzialny od ciebie,Michał? Czemu ja rozumiem,ze nalezy siedziec i nie narazac zdrowia, a ty masz z tym wielki problem i doszukujesz sie wszedzie spisku i zamachu na twoja wolnosc? Aż tak wielkie ego masz,ze nie mozesz sie normalnie dostosowac do zaleceń? Musisz na kazdym kroku pokazywac jakim to wyjątkowym wolnosciowcem i libertaninem nie jestes, ze zakazy cie nie dotycza i ty generalnie wiesz lepiej od zalecen sanepidu?

Nie dziwie się ze masz problem z kolanami, ja dzwigając takie ego pewnie tez bym miał