Fontanna multimedialna w Szczecinie (singing multimedia fountain in Szczecin)

Fontanna przy Pleciudze powstała w ramach przebudowy Placu Teatralnego zastępując dotychczasowy basen przeciwpożarowy. Jest to prostokąt o powierzchni 350 mkw. z częściowo przykrytym płytami kamiennymi lustrem wody. Całość przypomina klawiaturę fortepianu. Na jednym z boków zostały zamontowane podświetlane kolorowo szklane tafle, na tle których rozgrywać się będzie spektakl woda-światło-dźwięk. Fontanna będzie tryskać strumieniami wody na wysokość 1,5 m z 35 sterowanych elektronicznie dysz strumieniowych, oświetlonych wielokolorowymi reflektorami ledowymi. Zainstalowano też dysze kaskadowe oświetlone światłem białym.
Ta wodna kompozycja ma poruszać się w rytmie muzyki skomponowanej przez szczecińskiego kompozytora Piotra Klimka. Trwające 25 minut pokazy świetlno - muzyczne będą odbywały się każdego dnia lata o godz. 21:30. W ciągu dnia fontanna będzie tryskać wodą.

Notka z onet.pl

6 komentarze:

Lamadallenna
Lamadallenna:
To jest poprostu boskie:) Szkoda pleciugi..bo to stare czasy i przypomina mi sie dziecinstwo.Teraz jestem poza granicami kraju i teskni mi sie jeszcze bardziej jak widze takie rzeczy...nie moge sie doczekać aż zobacze to na własne oczy w moim kochanym miescie:)
Lamadallenna
Lamadallenna:
@LockheedRaptor Powinno być wiecej takich atrakcji.Dla samego Szczecina ale również i dla turystów:) Mam nadzieje że zdaże przyjechać jeszcze w tym roku bo to naprawde jest warte zobaczenia.Ciesz e się że cos sie ''dzieje'' w tym Szczecinie:) Pozdrawiam :)
LockheedRaptor
LockheedRaptor:
@LaMadallenna Pokazy będą do końca lata (tak podaje "Panorama7"), więc mam nadzieję, że zdążysz przyjechać do Polski i to zobaczyć :) Mogliby w sumie trochę przedłużyć spektakle, tak do połowy jesieni, bo fontanna gra do 22.00, kiedy jest jeszcze jasno. Po zmroku to naprawdę bosko wygląda. Również się cieszę, że miasto wzbogaca się o takie atrakcje, przy których można wypocząć pod każdym względem. Pozdrawiam serdecznie!
LockheedRaptor
LockheedRaptor:
@piotreyjsky Przy ulicy Wąskiej, obok WDSu. Od placu Ofiar Katynia (znajduje się tam kościół i głaz pamiątkowy przed nim) jest to dosłownie 40 metrów.
Lamadallenna
Lamadallenna:
Gdyby zależało to ode mnie to pewnie że dałabym biednym,ale to nie ja siedze za biorkiem i nie ja decyduje co bedzie budowane a co burzone w Szczecinie...jak sie orientujesz idzie to z naszych podatków.A jak nie chcesz to idz do rzędu miasta Szczecin... Poza tym ja bardzo sie ciesze,Ze sa budowane takie atrakcje,bo kiedyś tego nie było...pozdrawiam
SciMoTeAr
SciMoTeAr:
na biedne dzieci byście lepiej dali pieniądze nie mają co jeść