HAJDUK vs GORICA 3:0 (5.kolo, HT Prva liga 19/20)

Pred nešto više od 14 tisuća gledatelja na Poljudu nogometaši Hajduka svladali su goste iz Gorice rezultatom 3:0.

Damir Burić ovom je pobjedom postao prvi trener Hajduka koji je svladao Goricu u Prvoj HNL.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Nigerijac Eduok u desetoj minuti, ali Kahlina je odlično reagirao. Bijeli su poveli u 30. minuti kada je na asistenciju Hamze Barryja precizan bio Brazilac Jairo.

Gorica je nešto bolje ušla u drugo poluvrijeme, no presjekao ih je crveni karton Ndiayea u 59. minuti. Igrači Damira Burića brojčanu prednost iskoristili su u 67. minuti kada Jairo još jednom posprema loptu u mrežu, nakon Eduokovog udarca.

Konačnih 3:0 postavio je Josip Juranović svojim drugim pogotkom u dresu Hajduka. Nakon nekoliko driblinga neobranjivo je pogodio suprotne rašlje gola Kristijana Kahline.

HT Prva liga, 5. kolo: Hajduk - Gorica 3:0 (Jairo 30., 67., Juranović 69.)

ante 1312:
Sjebat ce nas kartoni opet caktas ,ismajli,hamza i edouk imaju dva žuta pred gostovanje u osijeku. A nakon osijeka je dinamo.
Luka Kokeza
Luka Kokeza:
4:42 i 4:47 brate nisi kosilica ovo je triba bit cisti crveni
namještao se kako će past...sad se vidi normalno na usporenoj snimci...ja sam do sad mislio da je penal, ali ovo je sudac dobro odsudio
Tobias Harris
Tobias Harris:
na kojim drogama je Jakirevic?
Ozren Galic
Ozren Galic:
Nogometaš Gorice se sam bacio prije bilo kakvog kontakta.
Einmal Löwe immer Löwe
Einmal Löwe immer Löwe:
I was there. It was really cool. I like the stadium and the Fans. Greetings from the blue Munich
blou h2o
blou h2o:
Pa di je taj var?
Darko Demark
Darko Demark:
Gorica mi definitivno više nije simpatična. FUJ!
Jure Vukic:
Jebiga sad hajduk dobija koga ćemo sad vikati ?
We want the Croatian league in FIFA 21!!!
Misterijozni:
Igrala gorica i hajduk na starom placu. I ko je pobijedio? Niko zato sta je to nadin teren u kojem treniraju samo kraljevi
Ivo Andrijasevic
Ivo Andrijasevic:
Naprid nasi!!Čestitke Juranoviću,dečko daje uvik 100/100
laba4321
laba4321:
Gorica jako loša jučer, jako nervozna, kasnili su u duele, krila nisu pomagala obrani. Steenvoorden (čuo je za Rijeku jer je jednom igrao protiv njih, a za Dinamo je čuo jer je dogurao daleko ove godine u EL...toliko o toj temi) se nije snašao, po meni je bolji bio Maks Celić u obrani. Lovrić jučer loš, previše priča, a premalo razmišlja o igri. Penal nije bio, možda da je probao pucati, onda bi ga rušio golman.Ovako je prerano pao.
Hajduk odličan u napadu, u obrani kriminalan.
Teren očajan.
Ivan Katic
Ivan Katic:
U
safet isović
safet isović:
5:28 kad te zaposle preko veze, pa ne zelis iz kulture prema klubovima i igracu,barem proguglati kao se tko zove

fuj
marko rasetina
marko rasetina:
Da je za njega utakmica završila kada nije suđen, istini za volju, nepostojeći jedanaesterac? Kakav si ti to trener, koja glupa izjava?
HR Tutorials:
Ja san iz Splita ali sram bilo Hajduka prosle sezone Goricu nije dobija micete sa vlasti torcidu i našeg Hajduka
Vida Master
Vida Master:
Kad vidim kako neki purgeri sad seru kako sudci pomažu Hajduku dođe mi da se nasmijem koliko su ti isti purgeri jadni,već 10-11 godina sudci nemilosrdno sude u korist dinama,i sad kad je navodno sudac ovdje oštetio Goricu za penal seru kako kradu u korist Hajduka aj pogledajte neke sažetke iz utakmica dinama iz prošlih sezona pa će te vidit u ćiju korist zapravo kradu
Hajduk Split:
Bosančina Jakirević pomislio da su oni klub a on trener.
Pa triba im je Hajduk dat još barem 5 komada...
Dinamo Tg
Dinamo Tg:
Zaslužena pobjeda Hajduka protiv jučer totalno loše Gorice.
Ne razumijem zašto se gura Dvorenković ispred Miye koji je tri puta bolji igrač 🤔
Marko Z.
Marko Z.:
Poz sa Malte
medo medic
medo medic:
Da dodan komentar na tri stvari..prva: Bilo bi bolje Jakirevicu da manje sere,jer je umislija da je trener,drugo : Ko ovog vratara od Hajduka trenira,pa tom momku ne bi da,da cuva jednu ovcu..momak izgubljen u prostoru i vrimenu..i trece : Uz svu tehnologiju danasnjeg vrimena i preparats..ko odrzaje Hajdukov travnjak..ono je sramota od igralista..i jos,zaboravija napisat za penal. Za onakva padanja,sad pisen za hajdukove igrace,dobivaju zute kartone za simuliranje,a jucerasnji sudac se malo izgubija..dilija i sakon i kapon kartone..i onaj se jos cudi za dobiveni crveni karton. A triba je prije toga dobit,jer je u istoj akciji dva faula napravija ,sa tim sta je kod drugog faula bilo namjerno udaranje igraca bez baluna..
Jesus is OP
Ajmo bijeli
Nagib Uzbrdica
Nagib Uzbrdica:
Buriću ajde molim te, nemoj više stavljati onog Kalika u prvih 11 jer dečko je izgubljen. Nemam ništa osobno protiv momka ali tog nebi zaposlio ni da mi otvara - zatvara vrata od ulaza.......
TheDebilu
TheDebilu:
Ovaj nigerijac u Hajduka je poprilicno sebican tip
Mimi Yt
Mimi Yt:
E moj Maksimiru jadan si hajduk u 1. Hnl ima 15 tisuća navijača protiv gorice mi u Europi imamo 14 tisuća protiv frencvarosa eh eh moj maksimire
medovaca
medovaca:
Sere li ga sere ovaj Sergej...
Adria18 Audio
Adria18 Audio:
Hehe odma euforija,hajduk osvaja ligu haha vec 20 godina..jad i bjeda od klubica a znaju srat po Dinamu koji igra i europu i prvenstvo i dize nam ugled i koeficjent koni ajduk rusi i sramoti nas okolo
pikre pikre
pikre pikre:
Ovaj Jakirović je baš čobančina ...
Mate Matic
Mate Matic:
O čemu pričamo. Dinamo, lokomotiva, gorica, varaždin pa to jedna momčad jedan gazda skoro po lige. Sudci su još najmanji problem. Vidit ćemo oće li gorica ovako grist protiv dinama.