Jak wypełnić wniosek Dobry start przez internet w iPKO - krok po kroku | PKO Bank Polski

SUBSKRYBUJ: https://goo.gl/is6bsw
Jak wypełnić wniosek Dobry start przez internet w iPKO - krok po kroku: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/e-urzad/wniosek-dobry-start-przez-internet/

Dobry start to 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów, bez względu na dochód rodziny.

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia można składać online od 1 lipca do 30 listopada br. - wystarczy przejść do zakładki e-Urząd w iPKO.


Wyprawkę otrzymają uczniowie do 20 lub, w przypadku niepełnosprawności, do 24 roku życia, z wyłączeniem dzieci, które w roku szkolnym 2018/2019 idą do przedszkola lub tzw. „zerówki”.

Wyprawka Dobry start to kolejny rządowy program wsparcia polskich rodzin.

Świadczenie nie przysługuje dzieciom, które w roku szkolnym 2018/2019 będę uczęszczać do przedszkola lub tzw. „zerówki”
Świadczenie nie podlega opodatkowaniu, egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustaleniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Kiedy otrzymasz wyprawkę?

Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków Dobry start złożonych do 31 sierpnia br. gminy wypłacą świadczenie najpóźniej 30 września br.

Dla prawidłowo wypełnionych i kompletnych wniosków Dobry start złożonych od 1 września do 30 listopada br. gminy wypłacą świadczenie najpóźniej w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Podane terminy są terminami maksymalnymi - organ prowadzący w gminie może wypłacić świadczenie wcześniej.

Maksymalnie uproszczona procedura i potwierdzenie na Twojej skrzynce e-mail - decyzje administracyjne będą przesyłane tylko w przypadku ewentualnej odmowy. W każdej innej sytuacji, jeżeli dziecko spełni wymogi, świadczenia będą wypłacane bez decyzji administracyjnych - organ prowadzący wyśle Ci potwierdzenie na adres e-mail z Twojego wniosku.

Zwróć szczególną uwagę na adres zamieszkania, który podajesz w swoim wniosku - na jego podstawie wniosek zostanie przekazany do odpowiedniego Organu prowadzącego postępowanie w Gminie. Uwaga: Adres zamieszkania, nie musi być zgodny z miejscem zameldowania.

Możesz zaktualizować adres zamieszkania podczas wypełniania wniosku Dobry start. Żeby zmienić swoje dane podane w serwisie Banku, przejdź do zakładki „Ustawienia” po zalogowaniu. Uwaga: Adres zamieszkania, nie musi być zgodny z miejscem zameldowania.

Rola Banku w programie Dobry Start:

PKO Bank Polski umożliwia Ci złożenie Wniosku Dobry start online w iPKO w sekcji „Oferty i wnioski”. Złożenie wniosku w oddziale, agencji lub za pośrednictwem konsultanta infolinii nie jest możliwe.

Wysłany Wniosek Dobry start możesz pobrać tylko raz, od razu po jego wysłaniu, w ramach tej samej sesji logowania. Jednak potwierdzenie wysłania wniosku jest dostępne do pobrania w sekcji „Oferty i wnioski” - „Wnioski złożone” przez okres 10 lat od momentu wysłania wniosku. Bank nie dokonuje weryfikacji formalnej i merytorycznej danych podanych we wniosku oraz załączników i nie posiada informacji dotyczących dalszej obsługi wniosku obsługiwanego przez wybrany Organ prowadzący w gminie, po tym jak wniosek zostanie przekazany do tego Organu. Wniosek oraz załączniki są usuwane z serwerów Banku bezpowrotnie po wysłaniu do systemu informatycznego [email protected], za którego pośrednictwem wnioski trafiają do Organu prowadzącego w gminie.

Opis Wniosku Dobry start przygotowany zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa, Rodziny i Pracy Społecznej

Odwiedź nas na: https://www.pkobp.pl

Obserwuj nas w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/PKOBankPolski/
Twitter: http://twitter.com/pkobp?lang=pl
Instagram: https://www.instagram.com/pkobp/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/pko-bp
Bankomania: http://www.bankomania.pkobp.pl

1 komentarze:

Paul Mielcarz
Paul Mielcarz:
Dodajcie ciemną skórkę interfejsu/"dark theme". Taka ilość białego koloru bije po oczach.