Jerzy Pietraszko

W ramach działań statutowych Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna prowadzi program mający na celu pomoc weteranom i osobom działającym na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego. Pomoc ta polega na możliwości skorzystania z nieodpłatnego wypoczynku w całorocznym ośrodku nad morzem, w Jastrzębiej Górze. Podczas pobytu osoby dzielą się wspomnieniami z lat 70tych i 80tych XX wieku, które uwieczniane są w formie audiowizualnej.
Kolejnym z filmów, które publikujemy są wspomnienia Jerzego Pietraszko

15 komentarze:

BarKeT
BarKeT:
Pietraszko Jerzy przyjaciel młodzieży !!
SmittyWerbenJagerManJensen
SmittyWerbenJagerManJensen:
bravo
żywa legenda!
Adam Tabor
Adam Tabor:
Czemu on majtów nie włożył ? Nie da się tego oglądać.
18MancPl78
18MancPl78:
Pietraszko Jerzy w płaską Ziemię wierzy
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Pedro !Ty bolszewiku ! Może coś powiesz o wspaniały rozwoju Polski pod okupacja bandytów z PiSu. 20 marca 2018
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
27 lipca 2018 Stowarzyszenie Solidarność Walcząca Kornela Morawieckiego dostało od Komitetu Wyborczego Kukiz'15 w 2017 roku 720 tysięcy złotych m.in. na budowę domu weterana. Dom jednak nie powstał, a pieniędzy już nie ma - informuje "Super Express". Lipiec 2018 rok, Pedro - Ty bolszewiku ! Powiedz coś o złodziejach z PiS, Morawieckie i ojciec i syn, kradną na potęge. Czy choć zafundował Tobie Pedro wczasy? Czy tylko jesteś usłużnym idiotą??
Danuta Wach
A co Kukiz dopiero teraz dowiedział się, że K i M Korawieccy to złodzieje. Niech K Morawiecki rozliczy się z pieniędzy które dostał w latach osiemdziesiątych z zagranicy. Niech ujawni IPN wszystke teczki K Morawieckiego i jego syna
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
październik 2018 Mateusz Morawiecki dla Pedro wzór uczciwości , tymczasem mamy tzw. taśmy Morawieckiego. w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Na jednej z taśm - "Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy". Morawiecki jako prezes BZ WBK zabiegał o pracę dla Przemysława Czarneckiego, syna europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, oraz wypowiadał się na temat pomocy dla Aleksandra Grada.
"Nie dajmy sobie zamydlić oczu, że chodzi o to, czy pan Morawiecki przeklinał, czy nie przeklinał. Chodzi o to, że, jak to można było usłyszeć w tej rozmowie, dla pana Morawieckiego ludzie dzielą się na dwie grupy. Na zwykłych Polaków i zwykłe Polki, którzy mają robić, cytując "za miskę ryżu", i na kumpli premiera Morawieckiego, dla których ma zawsze 70 albo 100 tys. zł, bo według niego pensja ministra to za mało, żeby nie głodować. Taki sposób uprawiania polityki jest kompromitujący, ale też taki sposób postępowania z pieniędzmi instytucji, którą się zarządza, jest kompromitujący

Czytaj więcej

1. "Fałszywa faktura"- czyli faktura nierzetelna, opisana w kodeksie karnym skarbowym, to min. taka, która dokumentuje niezaistniałe zdarzenie gospodarcze. Jest to przypadek pana Morawieckiego, który zaproponował "pomoc" polegającą na tym, że firma pana Grada (pytał w rozmowie, czy Grad ma firmę i może wystawić fakturę) wystawiłaby fakturę dla BZWBK na jakąś usługę, która w rzeczywistości w ogóle nie byłaby wykonana, a bank by ją opłacił. Jest to sposób, w który korporacje wyprowadzały pieniądze do zagranicznych spółek, dobrze znany panu Morawieckiemu, ponieważ dziś zaostrzył kary za ten proceder. Treścią takich faktur były najczęściej usługi doradcze, oczywiście nigdy nie wykonane. Potem prezes banku idzie z taką faktura do księgowości, akceptuje ją do wypłaty i przelew wychodzi, ponieważ nikt nie dyskutuje z panem prezesem. 2. "Wszyscy słyszeliśmy" - to chyba oczywiste, proszę zapoznać się z nagraniem, może faktycznie nie wszyscy jeszcze słyszeli, w tym pan/pani. 3. "Układ" - tutaj w znaczeniu jednorazowej akcji na rzecz pana Grada. Szerzej, układ w znaczeniu mechanizmu pomocy znajomkom, z wykorzystaniem mechanizmu pustych/nierzetelnych faktur. Podejrzewam, ze pan Morawiecki praktykował go też w innych okolicznościach, z innymi ludźmi, ponieważ bardzo swobodnie i bez namysłu zaproponował taką operację. Uzupełniająco, za wprowadzenie pustej/nierzetelnej faktury do obrotu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Nie mówię już o czystym złodziejstwie, czyli okradaniu właścicieli banku, którzy mieliby zapłacić za usługę, która nie została wykonana i wątpliwe, czy w ogóle byłaby potrzebna nawet w sytuacji, gdyby była wykonana. I ten człowiek tropi przestępców skarbowych !!!!
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Czyli 13 grudnia 1981r. byłes w górach ze Staszkiem Gadem, a co teraz się dzieje z Gadem? Kiedyś chyba rok 1997 żona mu uciekła z jego najlepszym pracownikiem, jeszcze ukradli narzędzia z firmy budowlanej. I co dalej ze Staszkiem? Podobno siedział, Czy masz teraz jakiś kontakt z Gadem?
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
6 styczeń 2018 Prof. dr hab. Ludmiła Żylińska jest kierownikiem Zakładu Neurochemii Molekularnej na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Za swoją pracę została odznaczona złotym medalem prezydenta Polski. Przyznaje się je za "wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa".Ceniona profesor z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zdecydowała się oddać Andrzejowi Dudzie odznaczenie za wieloletnią pracę naukową. Ludmiła Żylińska poinformowała o swojej decyzji Radę Wydziału. Nie chce komentować tej sprawy. Niedawno na podobny gest zdecydował się profesor Wojciech Bielecki.
A Pedro chętnie zbiera błyskotki od Marionetki.
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Grudzień 2017 Pedro ! Za pierwszej Solidarności nie chciałeś się angażować, bo tu UBek, tam ORMOwiec, a dzisiaj w PiSie UBek Piotrowicz, sedzia Kryrze, itp i NIC, a NIC Ci to nie przeszkadza. Jak to się zmieniają poglady. To może troche informacji o Jarosławie Kaczyńskim
~rybitwa do ~rozbawiona: Jak trzeba byś naiwnym aby wierzyć że sądy bedą działać lepiej jeżeli znajdą się pod butem sitwy mającej wszelkie znamiona zorganizowanej grupy przestępczej. Najpierw była spółka Telegraf która wyciągnęła z państwowych firm miliony zł i która to kasa wyparowała w niewyjaśnionych okolicznościach. Zaraz potem powstała Fundacja Prasowa Solidarnośc, która wykorzystując istniejące w tamtym czasie luki w prawie, uwłaszczyła się na państwowym majątku Ruchu w tym na drukarniach i największej w tamtym czasie gazecie 'Ekspres Wieczorny'. W tym też czasie do PC płynęły pieniądze z przekretu 'oscylator'. Wtedy to zastępca prezesa PC powiadomił aferzystów a ArtBi o grozącym im aresztowaniu umożliwiając im tym samym ucieczkę do Izraela. Skazany został za to na 2,5 roku za kratami. Liczni świadkowie zeznawali przed sadem że do PC trafiały równiez pieniędze z afery FOZZ. Sędzia Kryże podczas procesu jednak nie dał wiary zeznaniom swiadków i sprawie ukręcono łeb. Co ciekawe w niedługim czasie Kryze, pomimo fatalnej PZPRowskiej przeszłości, został wiceministrem sprawiedliwości w rzadzie Pis . PC to równiez piramida finansowa Skoki.Aby pokryć to co zostało rozkradzione i wytransferowane do Luksemburga wyłożylismy z publicznej kieszeni już ponad 4 mld a następne Skoki na skraju bankructwa. Czy chociazby taki genialny 'biznes' ze jeden z biurowcow, nalezacy kiedys do Ruchu, zostal sprzedany (aby skarb panstwa nie mogl odzyskac swojej wlasnosci) firmie z Izraela za 34mln
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Jak opowiadasz Pedro o starych czasach, lata 70te i 80te to nawet lubie Cię posłuchać, ale jak dochodzimy do dnia dzisiejszego, Twa fascynacja Bandytą Kaczyńskim i bolszewikami z PiSu. Twoja pogarda dla "KODerastów" Poprostu zidiociałeś na starość . Zamach w Smoleńsku- autentycznie w to wierzysz? W brednie i kłamstwa Macierewicza? To Ci sie poprostu poyebało w głowie.
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Me Too Wkurwiony Ja również jestem wkurwiony pisowskim państwem
PRZEZ ANDRZEJ JARMAKOWSKI 12/30/2017048
Podziej sie na Facebooku Podziej sie na Twitterze

Państwo PiS coraz bardziej staje się coraz bardziej cuchnącym tworem. Policja, gdyż o niej tu będzie mowa, przestała być organem stojącym na straży prawa, stała się, jak niegdyś zbrodnicza Służba Bezpieczeństwa, formacją polityczną, mającą zapewnić powszechne głoszenie miłości do Prawa i Sprawiedliwości,jak niegdyś do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Polska policja stała się formacją, która na drugi plan odsuwa walkę z przestępczością, ale najważniejszym jej zadaniem jest zastraszanie społeczeństwa. Nic dziwnego, że z policji odeszły tysiące doświadczonych funkcjonariuszy, na ich miejsce przyszli ludzie z błaszczakowego awansu, bez kompetencji i doświadczenia. W efekcie w formacji tej znaleźli się sadyści, co widzieliśmy w sprawie Jakuba Stachowiaka, która okazała się czubkiem góry lodowej. Mimo to i tak w policji i pozostały tysiące wakatów. Tak samo polityczne stają się sądy i prokuratura.

W akcji w Wiśni Małej widzieliśmy tragicznie zakończony brak kompetencji, po akcji zatrzymania groźnego bandyty, policyjne kule wyciągano z ciał funkcjonariuszy, którzy nigdy nie powinni brać udziału w takiej akcji, tak na dobrą sprawę zobaczyliśmy, czym kończy się niszczenie struktur państwa.

Policjanci wstydzą się swoich dowódców i jak funkcjonariusze ze Śląska nie chcą brać udziału w, zabezpieczaniu tak zwanych miesięcznic, gdzie dla uciszenia opozycji, ściąga się tysiące policjantów z całego kraju, którzy czują się jak kiedyś ZOMO. Podobnie jak ci, uczciwi funkcjonariusze jestem tym wkurwiony. Proszę mi nie opowiadać farmazonów o braku kultury i brzydkich wyrazach. Wkurwiony jestem tym, że policja wykorzystywana jest do celów politycznych i to jest słowo właściwe, oddające stan umysłu i ducha.

Wracając do policji, to dodajmy, iż uczynienie z policji formacji politycznej, skutkuje powrotem zorganizowanej przestępczości, która jest brutalniejsza i bezkarna, z powodu braku kompetencji policji.

Na co dzień nie spotykamy się z mafią, ale z policją, która zamiast ścigać złodziejaszków, bierze udział w akcji zastraszania społeczeństwa. Dowodem na tom są setki spraw prowadzonych wobec uczestników protestów, czy to pod Sejmem, czy w trakcie miesięcznic, i innych protestów, jak strajk kobiet 8 marca 2017 roku.

Zapewne bardzo zaskoczona była Pani Janina Jaśkiewicz, gdy otrzymała groźne pismo. Wezwanie na komisariat, z groźnie określonymi paragrafami. Przyczyną wezwania było uczestnictwo Pani Janiny w manifestacji 8 marca 2017 roku. Pani Joanna, żona prezydenta Poznania, miała powiedzieć, że jest wkurwiona. Ktoś poczuł się urażony stanem wkurwienia Pani Jaśkiewicz, stąd postępowanie. Pragnę oświadczyć, iż podobnie, jak Pani Jaśkiewicz wówczas 8 marca Ja Andrzej Jarmakowski, do dzisiaj również jestem wkurwiony, na działania państwa PiS. Wkurwiony jestem tym, iż prezydent wraz rządem PiS, za nic mają standardy praworządności, łamiąc polską konstytucje. Wkurwiony jestem jestem tym, iż PiS dokonuje masowego zawłaszczania finansów publicznych. Wkurwiony jetem tym, że policja w Poznaniu ściga przyzwoitych ludzi, czepiając się uczciwych ludzi, jak Pani Jaśkiewicz.

Mogę zapewnić, iż budowa państwa policyjnego,czego dowodzi to wezwanie, jak i setki innych, powodują, iż moje wkurwienie osiąga stan permanentny. Mogę zapewnić, iż policyjnym pieskom z Poznania, nie uda się nas wkurwionych, zastraszyć.Wasze wysiłki są próżne i skazane na klęskę.

Nie przestraszamy się Was, pisowskie policyjne pieski, żałośnie ujadające pieski, towarzysza Błaszczaka. Obiecuję, iż w Nowym Roku nadal, niezależnie od miejsca zamieszkania, protestować będziemy przeciw Waszemu bezprawiu. Będziemy donosić na Was, gdzie się tylko da, gdyż po to są rozmaite międzynarodowe instytucje, aby zajmowały się taki jak Wy! Ni przestraszymy się Waszych smętnych gadek o wynoszeniu polskich spraw za granicę! Tak będziemy wynosić. Nie będziemy jak kobieta, która boi się powiedzieć, że mąż ją bije. Nie nie będziemy siedzieć cicho! Zapomnijcie o tym. Będziemy Wam szkodzić na lądzie na morzu i w powietrzu! W końcu to My, wkurwiony suweren, zrobimy z Wami porządek!

Wkurwiony

Andrzej Jarmakowski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Pedro ! Jakie ładne opowiadania ! 50 lat temu podobne opowieści słuchałem od starych ZBOWIDowców. Dostałeś medal od kukiełki Dudy, a za ten medal jest jakiś dodatek do emerytury? To jak już jestes w nowym ZBOWID, to może i ja się zapisze. 50 , 60 lat temu aby do ZBOWIDu się zapisać wystarczyło 2 świadków. I tak był pod Chrzanowem taki "partyzant" wpadł jak kradł kury i musiał się ukrywać przed Gestapo. Poszedł do lasu, wykopał bunkier i dalej chodził i kradł by przeżyć. Doszedł do niego inny złodziej i razem dekowali się w lesie do końca wojny. Po wojne ogłosili, że byli partyzantami, oczywiście nie z AK, a socjalistyczni. Jak się zapisywali do ZBOWiDu, to partyzantka 2 osoby troche mała. To dopisali jeszcze kilku kolegów powojennych i powstał poważny odział partyzancki. A po kilku latach, ci dopisani koledzy dawali zaświadczenia innym swoim kolegą, a ci koledzy następnym kolega. Wystarczyło 2 świadków partyzantów. No i okazało sie, że pod Chrzanowem w czasie wojny było 165 patyzantów. Wszyscy socjalistyczni. AK też tam było, ale to inny temat. Tych 165 partyzantów było zapisanych w ZBOWiD , a za tym co idzie stanowiska kierownicze w małych przedsiębiorstwach państwowych, dodatki do emerytury, no i częste spotkania kombatantów w domach wczasowych na libacjach i wspominaniu czasów w partyzantce. Mineło prawie 38 lat i mamy nowych ZBOWiDowców czasu pierwszej solidarności. Czy Kaczyński już im rozdaje stanowiska w spółkach państwowych??? Kaczyński rozdaje stanowiska byłym UBekom, a co ze ZBOWiDowcami Pedro? Może ja też się zapisze, wystarczy 2 świadków. Staszek Gad mi napisze poświadczenie, a Ty Pedro??
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Pietraszko ! Ty SBeku ! Twoi koledzy, bolszewiki z SB, Kaczyński Adam Glapiński, Afera KNF, pokazuje jak bolszewiki z PiSu za jedną złotówke zabierają uczciwym ludziom bank. Musze przyznać, że dobrze się maskowałeś Pedro, znałem Cie tyle lat, a wtedy Ty pracowałeś w SB na tajnym etacie. Co robiłeś z tą pensją SBeka ? Bo udawałeś biednego, nawet musiałem Cię czasem dożywiać, zupe kupić, a Ty wtedy cały czas byłeś na etacie w SB. Dzisiaj SBeki i potomki UBeków przemianowali się na PiS i rozkadają Polske. Wprowadzają bolszewickie prawa i zwyczaje. Dzisiaj 20 listopada 2018 roku widze, że jesteś Pedro weteranem SB, a Twój ojciec był oficeram w UB i razem z ojcem Kaczyńskiego Rajmundem mordował Polaków z AK.
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski
Brzeczyszczykiewicz Trzetrzopszczulski:
Partia Kornela Morawieckiego zleciła warszawskiemu przedsiębiorcy remont swej siedziby, a następnie nie zapłaciłka mu za to ani złotówki – . Gdy do sprawy wkroczył komornik, okazało się, że partia jest bankrutem. Według przedsiębiorcy, spłatę długu w nielegalny sposób zaoferował mu za to dyrektor z państwowego banku.  5 kwietnia 2019r  To właśnie takich złodzieji i oszustów popiera Pedro.