Józef Iwulski: Nie poproszę prezydenta o przedłużenie mojej kadencji w Sądzie Najwyższym

„Jeszcze nie zacząłem sprzątać biurka, ale powoli przygotowuję się do tego, na przykład oddałem telefon służbowy… Żartuję (…). Nie poproszę prezydenta (o przedłużenie mojej kadencji w SN), bo uważam, że przepis o obniżeniu wieku jest niezgodny z Konstytucją i Europejską Konwencją Praw Człowieka” – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Józef Iwulski. Jeden z prezesów Sądu Najwyższego odniósł się w ten sposób do zapisów w projekcie prezydenckiej ustawy o SN. „Obniżenie wieku emerytalnego to skrócenie kadencji. Być może mało znana jest opinia OBWE, która tak to traktuje” – dodał Iwulski. „Trudno powiedzieć, na czym ma polegać "transparentność" wyborów – przecież są tajne – z założenia. Chodzi chyba natomiast o transparentność obliczania wyników i ich sumowania – stwierdził prezes SN, odnosząc się do projektu zmian w ordynacji wyborczej. „Brałem udział w protestach (pod SN). Jeżeli chodzi o sprawy ustrojowe, sędzia ma prawo zabierać głos w każdej formie dopuszczalnej przez prawo, również w zgromadzeniach – to dopuszczalna forma” – podkreślił Iwulski. W jego opinii, w wyniku przyjęcia ustaw sądowych, w znacznej części kręgosłup sędziów może być „przetrącony”.

12 komentarze:

Bartek Majchrzak
Bartek Majchrzak:
Nie z zgodne z konstytucją już gdzieś to słyszałem zaraz zaraz czy nie mówi to stara kasta PRL.
Gregory
Gregory:
Podporucznik Iwulski, czlonek totalitarnej PZPR , skazywal ludzi Solidarnosci w stanie wojennym z zona funkcjonariuszem SB zwalaczajaca opozycje demokratyczna z Solidarnosci. Nic dodac nic ujac.
Jozef Zbazin
Jozef Zbazin:
jaki kretacz z tego sedziego gdzie na poczatkupotwierdzil ze to prawa nabyte to jak go redaktor zachaczyl podwyzszeniem wieku emerytalnego to zmienil zdanie ze to kadencyjnosc :)

co za kretacz gdzie w konstytucji czy gdziekolwiek ma jakas kadencyjnosc poza 1 prezes
Tomek Kędziora
Tomek Kędziora:
Co za menda
małgorzata Kaczorek
małgorzata Kaczorek:
Iwulski... Jakze prawy człowiek... Z nieciekawa przeszłością...
Urszula Koterba
Urszula Koterba:
Panie Iwulski, odejdz poki mozesz! Przestan mowic o jezyku prawniczym... jestescie nikim dla wiekszosci Polakow... stalinowskie dziady w Sadzie Najwyzszym. Polsko, wstydz sie!!! Skorumpowane, zdefraudowane, zapyziale ale jakze niesamowicie ZACOFANE, PRYMITYWNE umysly. Jest pan, jak i wiekszosc z was niewyedukowana, nie na czasie i CHAMSKA czesc polskiego (niestety) systemu prawnego...calkowicie do naprawy!!!!
Marek Zadrożniak
Marek Zadrożniak:
Kiszczak, Jaruzelski, Dukaczewski i ich przełożeni w Moskwie dobrze to przemyśleli, żeby coś takiego dopiero po 30 latach wyszło, że prezes SN Iwulski służył w zbrodniczej komunistycznej służby i który skłamał w swoim oświadczeniu lustracyjnym temu debilowi Strzemboszowi.
Całe lata ’80 należał i awansował w WSW (zbrodnicza służba komunistyczna).
To jest news – na całą Galaktykę i dalej Poza Drogę Mleczną – proszę ciemnych mas wyborczych.

W Sądzie Najwyższym orzeka 120 sędziów. Kto wyjaśni ludziom, po co w polskim SN jest aż 120 sędziów?
W 10x większym państwie jakim jest USA, Sąd Najwyższy liczy 9 dziewięciu!) sędziów, sędziego mianuje prezydent i wcale nie musi on być prawnikiem a USA funkcjonuje bez porównania lepiej. A tutaj aż 120 z papierami po "Duraczówce", dziadkami w PPR/GL/AL/IW/SB/PZPR pobiera pensyjki po 30 000 zł miesięcznie gnojąc naród.

W 2016 wydatki Sądu Najwyższego wyniosły 96,4 mln zł, a dochody 0,5 mln zł. Przeciętne zatrudnienie w części 04 w przeliczeniu na pełne etaty wyniosło 368 osób, a średnie miesięczne wynagrodzenie brutto 12 074 zł (w tym sędziów 26 016 zł). W ustawie budżetowej na 2017 wydatki Sądu Najwyższego zaplanowano w wysokości 106,9 mln zł, a dochody 0,3 mln zł.

A prezes SN Iwulski jest zbrodniarzem komunistycznym, który skłamał w swoim oświadczeniu lustracyjnym (Sędzia Iwulski był w PZPR, jego żona w SB a ojciec i matka w KWMO Wrocław Psie-Pole.).
Całe lata ’80 należał i awansował w WSW (zbrodnicza służba komunistyczna o czym ten idiota Strzembosz nie wiedział!).
To jest news – na całą Galaktykę i dalej Poza Drogę Mleczną – proszę ciemnych mas wyborczych.

Przykład 1:
Prezes zarządu państwowej spółki pracował do 65 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 600 000 zł.
ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany aktualnie czas życia równy 9 lat po 12 miesięcy i wychodzi 5 556 zł/mies.
Przykład 2:
Prezes zarządu państwowej spółki pracował do 70 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 680 000 zł.
ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 4 lata po 12 miesięcy i wychodzi 14 167 zł/mies.
Przykład 3:
Prezes zarządu państwowej spółki pracował do 73 roku życia i zgromadził na koncie ZUS 740 000 zł.
ZUS dzieli te pieniądze na spodziewany czas życia 1 rok czyli 12 miesięcy i wychodzi 61 667 zł/mies.
Konkluzja:
Jebany prezes zarządu państwowej spółki żyje na komunistycznym Wilanowie w Warszawie do 98 roku życia (w Wilanowie średnia życia mężczyzn jest o 16 lat dłuższa niż na Pradze Północ!) i kosztuje młodych pracowników (z których to składek ma emeryturę) 18 500 000 zł.
Przez 25 lat 100 młodych ludzi z najniższą krajową składa się swoimi składkami co miesiąc na to ścierwo.
Rozumiecie już coś z tego szanowni matołkowie?
To dobrze. To tak dla waszego dobra.

P.S. Zamiast prezesa zarządu państwowej spółki podstawcie sobie sędziego choć on nie płaci żadnego ZUSu a żyje jeszcze lepiej. Pokazano tu metodę stosowaną przez ZUS wobec biednych idiotów rabowanych na masową skalę.
anna zachura
anna zachura:
Ale komuch,ja p........
Bydgoska Czarownica
Bydgoska Czarownica:
Jaki kręgosłup, takie stare dziady za komuny deklarowały się za wrogim reżimem w Polsce, jprld czemu oni jeszcze żyją?
Jean Montegnac
Jean Montegnac:
Pffff. niezawiśli i niezależni ręka w rękę z opozycją. Gratuluję!
a jak pytanie problematyczne to odpowiada ''nie wiem, nie znam sprawy, a co to znaczy''.
Jak nie nadąża o co chodzi to tym bardziej pora na emeryturę
Halina drewnik Drewnuk
Halina drewnik Drewnuk:
JAKI NIE ZGODNY!!!!! WSZYSCY POLACY MAJA TAKIE REGLE!! A WY CO??? MACIE POLSKIE OBYWATELSTWA???? DZIADKI JUZVSIE NACHAPALY!!! MLODZI!! PI STUDIACH NIE PRACUJĄ
Cyg
Cyg:
Wy jestescie najbardziej zgodni z Konstytucja, rzetelni, neutralni prawi a przede wszystkim prawdomowni jak Gersdorf. Falszerstw wyborczych wyjatkowa kasta nigdy nie zauwazyla, a redaktorek juz nie dopytal, co wedlug tego pana byloby falszerstwem, po tym co wydarzylo sie przy wyborach w 2014.Teraz maja jeden przekaz, nie beda prosic prezydenta o przedłużenie kadencji, bo przeciez sa Bogami i nie beda sie znizac do prosby, bo to ich zawsze na kolanach trzeba o wszystko prosic .Takie decyzje sa dla nas dobrymi wiadomosciami, bo skorumpowana banda przestepcow w togach nie ma prawa istniec w demokratycznym wolnym kraju.