Klaps to przemoc? "Trzeba pokazać rodzicom inne metody wychowawcze" - Sylwia Spurek | #OnetRANO

Klaps dawany dziecku to nie przemoc? A może to "dobra przemoc", która pozwala na ustalanie granic i jest jedną z metod wychowawczych? Czy klaps to kara cielesna? O tym w #OnetRANO dr Sylwia Spurek zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

SUBSKRYBUJ Onet RANO: https://www.youtube.com/channel/UCjkNubkfecaFLZbHnnsz6pw?sub_confirmation=1

Wszystkie odcinki programu na VOD.pl: https://vod.pl/onet-rano

Jesteśmy też TU:
TT https://twitter.com/OnetRano
FB https://www.facebook.com/onetrano/
Insta: http://instagram.com/onetrano

Powiązane wiadomości:

13 komentarze:

Sionka1
Sionka1:
Tak, klapsy są przemocą https://www.tatento.pl/a/1518/klaps-to-przemoc-wywiad
12BlackKnight34
12BlackKnight34:
Jako nauczyciel z wykształcenia i rodzic uważam że klapsy nie są żadna metoda wychowawcza, jednakże muszę zapytać: ile ma Pani dzieci Pani Spurek że śmie Pani udzielać rad rodzicom?
Pociąg Do Podróży
Pociąg Do Podróży:
Sztuczna inteligencja..sic
Hygris
Hygris:
Czy jest głupsza osoba od niej w polskiej polityce?
Dorota Bania
Dorota Bania:
Ten pan i ta pani to wybitny przejaw braku tak zwanego mózgu. Dobrze że pan Jarek już gdzieś przepadł ale ta pani nadal sieje swoje duperele.
Tropiciel historii
Tropiciel historii:
Gdybys Spurcyno dostawala klapsy kiedy byla pora to bys teraz glupot nie gadala.
CzernieckiGrzegorz
CzernieckiGrzegorz:
Czy tylko mi on, ona, ono (nie wiem kim sie czuje ta dzender/ka)przypomina trola ???
Oskar Koźlik
Oskar Koźlik:
Spurek wygląda jak Strzyga. Samo spojrzenie na nią byłoby dla dziecka (gdyby miała)zbyt ogromną karą. Ale na pewno by je napierdalała, bo zionie nienawiścią do nienarodzonych dzieci, nie pozwalając im się urodzić, to co dopiero z już narodzonymi...
🎈
🎈:
Jestem mamą.Moje dziecko charakterne jest.Nigdy w życiu nie podniosłam na nie ręki.Nauka odpowiedzialności za swoje czyny,konsekwentnie.Stawianie dziecku granic,konsekwentnie.Wychodzę z założenia,że kocham to stawiam granice.Buduje to w dziecku poczucie bezpieczeństwa.Klaps niczemu nie służy,niczego nie uczy,jak tylko strachu przed samym biciem.Uczmy dzieci empatii oraz tego,że nasza wolność kończy się gdy zaczyna się wolność osobista drugiego człowieka,czyli nie rób komuś tego co Tobie niemiłe. Wychowanie mądrego,dobrego i szczęśliwego człowieka wymaga wysiłku.

Zastanawiam się kim są osoby dające łapkę w dół.Totalny brak zrozumienia sytuacji,a może biją swoje dzieci tak w imię polskiej tradycji.
Doppelgänger
Doppelgänger:
Jeżeli prawicza strona twierdzi że istnieje 'dobra przemoc,' to powiedzmy im że damy prawo jej stosowania w żłobkach, przedszkolach i szkołach - jestem pewien że nie znajdzie się ani jeden prawiczek który by na to przystał.
BTW Panie Jarku to nie zaszłości kumusze, historia przemocy wobec dzieci jest tak długa jak rodzicielstwo, a i kler popierał jej stosowanie wobec dzieci, a często i sami księża bili dzieci np. ja sam kilka razy dostałem linijką od księdza 'na religii.'
Jetro 1500BC
Jetro 1500BC:
Inaczej ta pani będzie śpiewać jak sama będzie wychowywać swoje dzieci.
Bryton
Bryton:
Za żaden diabeł nie kumam tej lewicowej hipokryzji. Takim worzeniem się bezsensownym po mieście przyczyniacie się do globalnego ocipie...
Jetro 1500BC
Jetro 1500BC:
Lewactwo cały czas porusza się w utopii, myślą że jak stworzą system nakazów i zakazów to świat stanie się idealny.