Klasztor oo. dominikanów w Łodzi | 14 czerwca 2020 | Niedziela | Msza św. godz. 12.00 | LIVE

Transmisja Mszy świętej odprawianej w klasztorze oo. dominikanów w Łodzi w niedzielę, 14 czerwca 2020 r. o godz. 12.00.

#Dominikanie #Łódź #Eucharystia #MszaŚwięta
https://www.patronite.pl/Maskacjusz

34 komentarze:

Magdalena Kotowska
Magdalena Kotowska:
Dziękuje za dzisiejsze kazanie! Bardzo potrzebne „z ambony”. Potrzebne mi, aby moja nadzieja na odnowę kościoła nie była naiwnością.
Grazyna Ilecka
Grazyna Ilecka:
To kazanie to przesłanie ,które powinno być słyszane w całej Polsce
Katarzyna Iwanicka
Katarzyna Iwanicka:
Bardzo poruszające kazanie. Dziękuję.
Mariusz Bonawentura
Mariusz Bonawentura:
Dziękuję za to piękne kazanie, chciałabym żeby kościół żył w prawdzie, tylko to jest gwarancją odnowy całego kościoła, Ula
magisa
magisa:
Takie kazanie było nam potrzebne, dziękuję bardzo .
Zofia Drabiszewska
Zofia Drabiszewska:
Ojcze Macieju..cenie Ojca kazania Bóg zapłać
Natalia Gomułka
Natalia Gomułka:
Ksiądz, który powiedział kazanie jest bardzo mądrym i odważnym człowiekiem. Każda Ewangelia nad jaką się pochyla jest przeanalizowana przez niego od a do z, materiał na chirurga ale jestem pewna, że dobrze zrobił wybierając kapłaństwo. Mam takie poczucie , że każde jego słowo jest przemyślane i poprzedzone głęboką analizą, że kryje się za nimi duża liczba przeczytanych książek. Fajnie, że nie wstydzi się Ojciec użyć wyrażenia "pedofilia w kościele" bo czasem aż mnie śmieszą te zabiegi oratorskie z ambony poprzez które jakoś się tam o tym wspomina, ale byleby tylko nie po imieniu. Cóż mogę więcej powiedzieć, miłego wieczoru!
Urszula Anna
Urszula Anna:
Jesteście radością mojej duszy i serca. Kościoły w Anglii zamknięte. Dziękuję Wam serdecznie za moje piękne życie religijne w chorych czasach. Bóg zapłać ❤❣🌹
Kasia Grochowska
Kasia Grochowska:
Dziekuje bardzo za madre slowo i mozliwosc uczestnictwa we Mszy z Ojcami Dominikanami
Tony Jochlin
Tony Jochlin:
Dolaczylismy do mszy sw. z Kanady. Jesli tacy ksieza sa w Polsce jak ten kaplan, to jest nadzieja na transformacje Kosciola polskiego z obronnej twierdzy, jaka sie stal, w "szpital polowy" dla stroskanych i zranionych ludzi, jakim powinien byc. Dziekujemy!
Rene Pace
Rene Pace:
Odwagi, madrosci, wytrwalosci... Dla Kosciola i Nas swieckich aby nie chowac glowy w piasek i udawac ze problem sam rozwiaze.. Dziekuje o. Macieju🙏
Mariusz Bonawentura
Mariusz Bonawentura:
Dzięki, Ojcze za wspaniale, bardzo mądre kazanie. Módlmy się o odwagę głoszenia prawdy przez wszystkich księży, Ula
Bitwa pod Grunwaldem
Bitwa pod Grunwaldem:
Ojcze Macieju - brawo, pięknie!!!
Renata W
Renata W:
Dzisiaj mój maz poznał Ojca po głosie ...ta trudna bliskość rozpoznania głosu Pana, Dobrego Pasterza który Jest w naszym bolacym rozdartym sercu...
Dzięki za słowa które współ...czują
Ewa Sterczewska
Ewa Sterczewska:
Dziękuję. Bóg Ojciec niech Wam błogosławi...
ania seul
ania seul:
Brawo!!!! dla Drogiego i ukochanego pasterza Macieja! Wielka przyjemnosc uczestniczyc w tak prowadzonych Mszach! Brawo Macieju!
Berka B
Berka B:
Bardzo dobre i baaaaardzo wazne kazanie!!!
mania nowak
mania nowak:
Piekne kazanie.....przywraca wiare w ze wszyscy wobec Boga jestesmy rowni. Niech Dobry Pan Ojcu Blogoslawi
Faustyna Wilk
Faustyna Wilk:
Dziękuje za to kazanie ! W końcu jakiś ksiądz miał odwagę.
KAZIMIERZ POHRYBIENIUK
KAZIMIERZ POHRYBIENIUK:
Bardzo ładny śpiew.Kazanie wspaniałe, które będę pamiętał.Bogu niech będą dzięki za takich Ojców którzy są w kościele,wątpiący zostaną wzmocnieni.Dzisiaj kościół w Polsce potrzebuje wzmocnienia i odbudowy.Bóg zapłać.Pozdrawiam z Anglii.
Krystyna Puchala
Krystyna Puchala:
Piekne I prawdziwe slowa dziekuje ojcze!
Olek Janiszewski
Olek Janiszewski:
Dziękuję Wam Dominikanie za piękne msze i kazania :) Mam tylko prośbę do pana Kantora by w psalmach nie zwalniał gdy powtarza refren z ludźmi. Kantor nadaje tempo, my idziemy za nim. A tu nagle zmyłeczka i oddechu brakuje :) Serdeczność!
Maria Ignatowska
Maria Ignatowska:
Ojcze Macieju wspaniałe kazanie o trudnych i bolesnych sprawach Kościoła. Potrzeba nam odwagi by głośno mówić o tych sprawach. Zastanawiam się czy ojciec rozmawiał o tym temacie z ojcem Adamem, który w dzisiejszym swoim kazanku w CNN poruszył ten sam temat choć z trochę innej perspektywy. Od czasu gdy przez YT trafiłam do Łodzi zazdroszczę łodzianom was kochani Dominikanie i abpa Grzegorza Rysia. Bardzo nam potrzeba takich pasterzy
Krystyna Stawiarska
Krystyna Stawiarska:
Witam Was kochani . Bog zaplac za piekna Msz. Sw. Modle sie za was . Dzisiaj mija 13 rocznica smierci Andrzeja S prosze o Laski Ducha Sw
naan bra
naan bra:
Bóg zapłać za wspólną modlitwę ❤💖💚💙💜🧡💛❤
aloe vera
aloe vera:
✞❤️Drodzy Ojcowie Dominikanie, Ojcze Macieju, panie Rafale i panie Łukaszu, dziękuję serdecznie za piękną mszę świętą i piękne kazanie. Pozdrawiam wszystkich uczestników mszy. Pokój Wam wszystkim.
Andromacha
Andromacha:
super kazanie, dziękuję
dzika orchidea
dzika orchidea:
Fajnie byłoby mieć więcej takich Biskupów 😉
Krzysztof Broszkowski
Krzysztof Broszkowski:
W swej homilii (23:00) o. Maciej Biskup mówi ważną rzecz o tym, by ksiądz, także biskup umiał też być bratem między braćmi. Nawet dzisiaj w Godzinie czytań (cykl dwuletni), Augustyn komentując słynny psalm psalm 127 (126) o budowaniu domu ("jeżeli domu Pan nie zbuduje") mówił, "3. (…) Zatem, bracia, jeśli chcemy być strzeżeni w cieniu skrzydeł Bożych, bądźmy Izraelem. Strzeżemy bowiem was z ramienia posługi szafarstwa, lecz chcemy być strzeżeni razem z wami. Podczas, gdy dla was jesteśmy pasterzami, lecz pod owym Pasterzem razem z wami jesteśmy owcami. Podczas gdy dla was, z tego miejsca, jesteśmy nauczycielami, lecz pod owym jedynym Mistrzem w tej szkole razem z wami jesteśmy współ uczniami" (Enarrationes in Psalmos 126,3, przekład własny).

Niestety ton homilii w stosunku do biskupów jest lekceważący. Doszedł do tego, że w pewnym miejscu przeciwstawił obecność Chrystusa w ubogich i pokrzywdzonych -- "jakiejś instytucji" Kościoła. Św. Katarzyna ze Sieny nigdy by się pod tym nie podpisała. Mówił o sakralizacji Kościoła w sensie religijności naturalnej, pogańskiej, dzielącej świat na sferę sacrum i profanum. I dobrze. Ale nie można wyrzucać dziecka z kąpielą i zapominać o świętości Kościoła płynącej z tego, że jest w nim źródło paschalne nowego życia. Właśnie w Kościele jako Ciele, z jego sakramentami i strukturą.
Paweł Wąsik
Paweł Wąsik:
Hallelujah chwalmy Pana
Joanna Grzywnowicz
Joanna Grzywnowicz:
Wspaniałe kazanie, niech Was Bóg błogosławi i zawsze prowadzi
Malgorzata Winkler
Malgorzata Winkler:
Kochani Ojczulkowie wszystko 👌
Anna Dlugolecka
Anna Dlugolecka:
Bóg zapłać dla o. Macieja za mszę,homilię oraz piękny śpiew p. Rafała no i nie odbyło by się to wszystko gdyby nie p. Łukasz. Błogosławionej niedzieli.
pozamatrixem
pozamatrixem:
Ośmielę się zaproponować Ojcu jednak większą uważność na świecką leksykę w przepowiadaniu, mimo żem nie teologiem. „ (...) mają Kościół traktować w sposób partnerski”? Już czekałem na sentymentalne, a słynne „mój Kościół" ; jakiś czas temu na Freta o 21.30 usłyszałem frazę:”Mój Kościół w politykę umoczony” (cytuję z pamięci). I też dałoby sie chyba postawić teologiczne znaki zapytania częściej w treści kazania Ojca (np. to zdejmowanie zupełnie „inności” z sakramentalnej funkcji kapłańskiej, to utożsamianie sie z grzechem Kościoła). Ale to są tylko już tylko moje intuicje, świeckiego. Jest jeszcze „jazda” po prawie wszystkich biskupach (oszczędzona została jakaś niewiadmowa ich liczba, mniemać należy, że mała, szczególnie biskup Ryś); „jazda” pozbawiona stosownej delikatności, precyzji słowa i roztropności; wymaganych szczególnie przy Eucharystii, o wiele bardziej niż przy formie publicystycznej, w której też trochę za łatwo sięga się być może po osąd wobec innych biskupôw. Same osądy Terlikowskiego są tu jednak zbyt słabym materiałem dowodowym, mimo źe w temacie drąży. Tym bardziej, że bardzo długo i styl jego publicystyki ludzi poza Kościołem bytujących bardziej zrażał, niż przyciągał, więc ma czemu zadośczynić. Jeśli nie tak dawno zrobił nagły zwrot z lotu w Galaktykę Prawdy w stronę Galatyki Dobra , to ja się nawet cieszę, mimo że mistrzem balansu miedzy prawdą a miłością nadal nie jest w swoim pisaniu. Choć jedno się nie zmienia - i wtedy, i teraz poucza bardzo innych. To wszystko nie oznacza usprawiedliwienia przeze mnie zarówno ciemności pedofilii w Kościele, jak i jej mataczenia - dodam na wszelki wypadek. Sumując, zakończę pytaniem: czy styl i „content” Ojca kazania uprawomacniają taką „jazdę” po biskupach i Kościele polskim? Czy są świadectwem usprawiedliwiającej to świętości? Otóż śmiem twierdzić, że nie są, bo też samo krytykanctwo przeczy świętości. Poza tym świat - to nie tylko „cierpiący grzesznicy”, to również „zatwardziali grzesznicy”, to predatorzy, zapiekli drapieżcy niszczący innych ludzi, też i najsłabszych. Wobec takich jednych, w czasie pielgrzymowania na Sycylii, Ojciec Święty Franciszek, to nie był ten „dobrotliwy Papa Francesco”, bowiem do mafiosów powiedział, z głębi swego serca, bezpośrednio: „Proszę Was, nawrôccie się, bo inaczej pójdziecie do Piekła!” (przytaczam całe zdarzenie z pamięci). Prorokowanie wobec Kościoła zazwyczaj jest o wiele bardziej bezpieczne niż wobec świata... Ufam, że ma Ojciec momenty też i tego drugiego, inaczej to pierwsze trzeba by wziąć wtedy w jeszcze większy cudzysłów. Tyle uwag, dobrej niedzieli, Artur Olędzki.