Koronacja Elżbiety II. Historia najważniejszej brytyjskiej postaci XX wieku. Jak została Królową?

#Powojnie #Historia
Cześć! W tym odcinku serii Powojnie odwiedzam Wielką Brytanię. Zdecydowałem się opowiedzieć okoliczności koronacji Elżbiety II - moim zdaniem - najważniejszej brytyjskiej postaci XX wieku. Młoda Elżbieta nie była pierwsza, ani nawet druga w kolejce do brytyjskiego tronu a i tak na początku lat 50-tych przejęła władzę w Wielkiej Brytanii. Jak do tego doszło? Dowiecie się tego oglądając najnowszy odcinek.

Sama koronacja też była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii mógł ją zobaczyć każdy Brytyjczyk, a nie tylko osoba zaproszona do Opactwa Westministerskiego. Zgodnie z życzeniem nowej Królowej uroczystość była transmitowana telewizyjnie na cały świat. Tysiące Brytyjczyków i nie tylko - dotyczyło to też np. Francuzów - kupiło wtedy swój pierwszy telewizor.

W tym odcinku serii Powojnie opisuje też losy Elżbiety II zanim została monarchinią. Jak wyglądał jej ślub i wesele? Czy była szczęśliwa w swoim związku? Czym się pasjonuje i interesuje? Dowiecie się tego z najnowszej odsłony cyklu który przygotowuję.


Materiały wykorzystane w filmie pochodzą z domeny publicznej.

Bardzo dziękuję patronom za wsparcie kanału w serwisie Patronite!

https//patronite.pl/powojnie

A teraz zapraszam do obejrzenia odcinka!

Powiązane wiadomości: