Krzysztof Jasiński: wszyscy jesteśmy z tego "Wesela" (Dwójka)

Poranek Dwójki: http://www.polskieradio.pl/8/295/Artykul/1363913,Krzysztof-Jasinski-wszyscy-jestesmy-z-tego-Wesela
- Genialne jest to, że ten tekst powstał sto lat temu, a nie stracił nic na aktualności. To, co tkwi w słowie, jest dalej aktualne i bolesne - mówił o dramacie Wyspiańskiego krakowski reżyser.
Dla nowej inscenizacji "Wesela" w warszawskim Teatrze Polskim okazja jest podwójna: 250-lecie powstania teatru publicznego w Polsce oraz 102. rocznica otwarcia Teatru Polskiego w Warszawie. Spektakl przygotował Krzysztof Jasiński z krakowskiego Teatru STU. Reżyser opowiadał, że choć jego inscenizacja mówi o tym, co się dzieje w tej chwili w Polsce i na świecie, to nie ingerował on w ponad stuletni tekst dramatu. - To jest polszczyzna w najpiękniejszym wydaniu, znakomita dramaturgia, znakomite postaciowanie. Dodatkowo pod spodem jest schowana bardzo misterna tkanka duszy polskiej, te postaci nas reprezentują - zauważał gość "Poranka Dwójki".
Tytuł: Poranek Dwójki
Prowadzenie: Marcin Pesta
Goście: Krzysztof Jasiński, Andrzej Seweryn

3 komentarze:

hana hana
hana hana:
o próbach "uwspółczesniania "sztuki obaj panowie powiedzieli pieknie
hana hana
hana hana:
jasiński- wspaniały facet Własnie ogladam kolejny juz raz serial znakowmity,Zaklety dwór" pan Seweryn- zmanierowany pogubiony człowiek który miał kilka zon, To tak jakby nie miał zadnej A film Kto nigdy nie zył- kiepsciutki!
Polcia 255
Polcia 255:
Mój dziadek