Księga dżungli w Teatrze Muzycznym w Gdyni: mówią Paulina Andrzejewska i Jakub Lubowicz

Rozmowa z choreografką i kompozytorem podczas próby medialnej.

Planowany termin: 14.03.2020, godz. 12.00 (odwołany z powodu pandemii)
Miejsce: Teatr Muzyczny
Na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga
Reżyseria i scenariusz: Jakub Szydłowski

Muzyka: Jakub Lubowicz
Kostiumy i charakteryzacja: Dorota Sabak
Scenografia i oświetlenie: Grzegorz Policiński
Choreografia: Paulina Andrzejewska
Obsada:
MOWGLI – Marceli Józefowicz / Jakub Mrowiec / Hubert Kunc / Adam Kordowski
BAGHEERA – Izabela Pawletko / Beata Kępa
TABAKA – Jakub Brucheiser / Renia Gosławska
KAA – Mateusz Deskiewicz / Krzysztof Dzwoniarski
OJCIEC WILK – Tomasz Gregor / Aleksy Perski
MATKA WILCZYCA – Karolina Trębacz / Katarzyna Więcek
MAŁPA/WILK 1 – Aleksandra Meller
MAŁPA/WILK 2 – Katarzyna Kurdej
MAŁPA/WILK 3 – Krzysztof Wojciechowski
Dla widzów od 5 lat.
„Księga dżungli” to najnowsza propozycja muzyczna skierowana do młodych widzów oraz rodzin. Akcja spektaklu przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Będzie musiał się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, Mowgli.
Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych? Czy jest szansa na odnalezienie przyjaciół w dziczy? Uwspółcześniona adaptacja powieści potraktowana została jako wspaniała okazja do zmierzenia się z trudnościami i możliwościami jakie stwarza zderzenie się dziecięcego świata, ze światem tak zwanych: „dorosłych”.
Muzyczna opowieść, poprzez multimedialną oprawę i wesołą zabawę z publicznością porusza odwieczny problem stereotypów, uczula na zagrożenia i uczy, nawet te najmłodsze maluchy, (bez pompy, zadęcia i moralizatorskiego tonu) akceptacji dla odmienności. Że choć nikt nie jest doskonały, to wszyscy jesteśmy wartościowi. I że nie możemy być obojętni, gdy zaczyna się dziać coś, co jest niedobre, niesprawiedliwe czy krzywdzące. Powodem odtrącenia przez stado może być cokolwiek: bo ktoś powoli biega, bo jest już za stary, ma inny odcień skóry, pochodzenie… Czy rodzicielska miłość i prawdziwa przyjaźń mogą dać wystarczającą siłę, aby odbudować nadwątlone poczucie własnej wartości ?
Wśród postaci zobaczymy: Czarną panterę Bagheerę, misia Balusia, wilki, małpy, węża Kaa,szakala Tabakę oraz tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Będzie to więc również przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.
Historię małego chłopca, który dorasta w dżungli pośród dzikich zwierząt, opowie – posługując się językiem musicalu – Jakub Szydłowski. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie debiutował rolą Clouda Bukowskiego, w pamiętnej realizacji musicalu: „Hair” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Obecnie z powodzeniem realizuje musicale i spektakle muzyczne w kraju.
Porywająca muzyka Jakuba Lubowicza, sprawdzonego kompozytora wielu spektakli muzycznych, między innymi musicalu: „Piloci”, oraz zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, widowiskowa choreografia Pauliny Andrzejewskiej i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko.