Kto wygrał Debatę Prezydencką 2020? Analiza mowy ciała i retoryki

Kurs Mistrzostwo Przemawiania -50%: https://bit.ly/mistrzostwoprzemawiania
Animacje na zlecenie: http://ideaman.tv/animacje/
Pożegnaj Prokrastynację - Kurs + Audiobook: http://bit.ly/12KrokówProduktywności
Wspieraj kanał: https://www.youtube.com/channel/UCvKfGIypN4J6zbvrOxpc7ZQ/join

Cała debata: https://youtu.be/B-JkbvOgdLE

Fragmenty debaty wykorzystane na bazie Prawa Cytatu, art 28 Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Zapraszam na podcast:
Spotify: https://open.spotify.com/show/66Ou9c9D90i955MJGz9FMP
iTunes: https://goo.gl/V8PHQV

Dla rodziców: http://bit.ly/PraktyczneRodzicielstwo

Konsultacje, mentoring i pytania biznesowe: [email protected]
#edukacja #debata #przemawianie

---
Grupa FB: http://bit.ly/grupanieprzecietnych
Fanpage Facebook: http://facebook.com/nieprzecietneidee
Inne Animacje: http://bit.ly/nieprzecietneidee

Wszystkie treści, w tym nazwy własne i cytaty, są użyte w celach edukacyjnych. Zastosowanie logotypów ma charakter informacyjny. Żaden z elementów filmu nie jest i nie może być substytutem terapii lub indywidualnej porady psychologicznej.

100+ komentarze:

Przeciętny Człowiek
Przeciętny Człowiek:
Prezentuję tutaj techniczną stronę debaty i jej ewidentnych liderów podając argumenty. Nie oceniałem ich poglądów. Nie wskazywałem moich sympatii. Co ważne jednak sympatię okażę każdemu, kto zerknie na mój kurs Mistrzostwo Przemawiania, w którym każdą z tych technik i wiele więcej omawiam, a który jest w -50% wyprzedaży: https://bit.ly/mistrzostwoprzemawiania
bartekmajster
bartekmajster:
Fajna ta nowa edycja 1 z 10
spragniony beduin
spragniony beduin:
Żółtek był najlepszy: nie znasz moich poglądów to sprawdź w internecie xd
Mateusz Chrzanowski
Mateusz Chrzanowski:
Jako uczestnik grupy "Krzysztof Bosak - grupa sympatyków" pragnę zaznaczyć, że właśnie Pan Krzysztof udostępnił powyższy film. Pokazuje to, że nawet jeżeli nie jest tutaj wskazywany jako faworyt, to przyjął dobrze krytykę i zauważył pole do poprawy. Wytłumaczył również że początkowe spięcie było spowodowane rundą przywitań, która go zaskoczyła, ponieważ nie było tego w scenariuszu.
superkubus 2001
superkubus 2001:
Już niedługo w wiadomosciach: prorosyjski youtuber-prywaciarz mający konszachty z Niemcami atakuje PAD za oddychanie na wizji, przy okazji promując kandydata środowisk LGBTQ
N I S Z C Z Y C I E L
N I S Z C Z Y C I E L:
Mnie osobiście akurat Bosak kupił bezkonkurencyjnie, jednak nie ukrywam, że główną zasługą tego stanu rzeczy były prezentowane przez niego treści i stabilna postawa. Na mnie też lepiej działa mniej emocjonalna, a bardziej logiczna i konkretna wypowiedź.
Józef Świstak
Józef Świstak:
Nietrudno było się domyślić, ze pod względem mowy ciała wygra Hołownia, który... No... Był prezenterem telewizyjnym. I najprawdopodbniej on w ramach swojej pracy przechodził takie szkolenia. :)
Kacper Kwiecień
Kacper Kwiecień:
Zółtek po flaszce wygrał
RightPride
RightPride:
Ale Bosak też w którejś wypowiedzi opowiedział swoją historię tzn. jak Konfederacja została zamilczana, jak została założona itd.
J P
J P:
Biedroń - może i przyjemnie brzmią te slogany, ale niestety są to straszne pustosłowia i truizmy. Przynajmniej dla kogoś, kto słuchał krytycznie tej debaty.

Techniki Biedroń stosuje fajne, ale wyczuwam niepewność, łamanie w głosie (to zostało nazwane tu "chrypką i melodią"). I w ogóle brzmi to trochę sztucznie - jakby właśnie wyćwiczył ze specjalistami te techniki i przywołuje je z pamięci kiedy chce ich użyć, jak uczeń recytujący wierszyk.

Hołownia - widać lata praktyki w TV i setki godzin ćwiczeń przed lustrem. No, ale gość robi to zawodowo.
Państwo Piesto
Państwo Piesto:
A ja tęsknię za:
- jaka jest pana odpowiedź na problemy systemu edukacji?
- kara śmierci dla morderców i zdrajców stanu. 😎
godlo123
godlo123:
I jak tu (politycznie) negować zdanie, chłopaka, który chwali Biedronia oraz Bosaka, krytykuje Kidawe, i znajduje pozytywy w Dudzie. Dobry materiał.
Med Elena
Med Elena:
Krzysztof Bosak udostępnił Twój film na swojej grupie forum sympatyków :)
Przemek Zach
Przemek Zach:
Totalnie nie znam się na Twojej dziedzinie, jednakże materiał robi wrażenie nawet dla laika.
Daniel Delson
Daniel Delson:
Pan Kamysz był sztuczny jak bohaterzy "trudnych spraw"
X D
X D:
Mogę tu wypowiadać się tylko w swoim imieniu i nie wiem z czego to wynika (może z faktu, że dużo uczę się na temat technik manipulacji). W związku z tym wypowiedź Pana Biedronia odnośnie wspomnianego ratownika zapaliła w moim umyśle czerwone światełko. Nie lubię, gdy ktoś próbuje grać na moich emocjach i tak też to odebrałam...jako próbę zaangażowania moich emocji, aby mnie "przeciągnąć" na swoją stronę. Według mnie wypowiedzi p. Bosaka najmniej miały tego typu emocjonalnych gierek, najwięcej faktów i pod tym względem p. Bosak bardzo zyskał w moich oczach. Ale jak powiedziałam...jest to moje subiektywne zdanie 😉
J J
J J:
Kiedy youtuber wrzucił 50 minutowy odcinek i musisz czekać 50 minut żeby napisać komentarz xd
sininen7
sininen7:
O Dudzie: "Spływa po nim, jak po kaczce" ;)
batoyn
batoyn:
Mnie akurat bardzo drażniło machanie rękami u Hołowni. Za mocno to robił i wyglądało to sztucznie, ale ja się nie znam. Bardzo ciekawa analiza.
Michał Stępień
Michał Stępień:
Każda mowa ma prędkość dźwięku, a migowy ma prędkość światła.
KMSTRZ
KMSTRZ:
Gdyby tylko byl tam Kononowicz:’)
3ndru1
3ndru1:
Pozwolę sobie nie zgodzić się że Pani Kidawa mówi niewyraźnie - ja wyraźnie słyszę że mówi do mnie jestem zmęczona, jestem tu za karę i mam gdzieś czy będziecie się ze mnie śmiać, acha jestem wykształcona ale nie znam się na ekonomii ani na niczym potrzebnym. "Głosujcie, głosujcie zanim zorientujecie się że to bez sensu" - cyt Król Julian, lemur
Jack
Jack:
Andrzej miał łatwiej bo to było w TVPiS i dostał pytania dlatego mieścił się zawsze w czasie :D
Marcinek
Marcinek:
7:46 konsultacja z przedsiębiorcami, którzy dzień później wyszli na ulicy i mogli sobie pogadać tylko z policją, brawo Panie Prezydencie.
Szymon Warzocha
Szymon Warzocha:
Twój film powinien mieć tytuł " Kto wygrał debatę prezydencką biorąc pod uwagę mowę ciała i retorykę" Co innego wytresowanie ruchów, gestów, trików i wykucie mowy trawy, a co innego sens i autentyczność wypowiedzi i jasne przedstawienie poglądów. Jak człowiek ma jakiekolwiek wyczucie to myślę, że od razu odróżni gadkę pod publikę i poparcie od prawdy.
Piotr Polaków
Piotr Polaków:
mi i tak się podobało jak Biedroń : "mam stosunki z Trumpem"
skolland
skolland:
Wszyscy przegrali.


Zwłaszcza - wszyscy Polacy przegrali...
Mateusz Mazur
Mateusz Mazur:
a propos gestykulacji Hołowni 20:19 czy tylko ja się czułem przy jednej z końcowych wypowiedzi podczas debaty jakby zaraz miał powiedzieć "jeśli podobał Ci się ten występ wyślij sms o treści..." :D? Wyszedł z niego showmen z mam talent :)
x x
x x:
Jeju czemu chłopie nie robiłeś tych analiz w 5 ostatnich wyborach prezydenckich jak jeszcze Korwin startował 🙈🙈🙈 oj byłoby o czym gadać
Miłosz Borysewicz
Miłosz Borysewicz:
Pan Kosiniak-Kamysz, odkąd go zobaczyłem po raz pierwszy, kojarzy mi się z androidem.
Sighduf
Sighduf:
Jakbyś się ciągle musiał sztucznie uśmiechać mimo tak tragicznej sytuacji w Polsce to byś też się zasapał...
Anna K
Anna K:
Wiadomo, że Hołownia został wytrenowany w telewizji.
Michał Raczyński
Michał Raczyński:
26:58 Idealnie dopasowana do minutowego formatu, ale nie do debaty. Trochę baśniowa historyjka o zwykłym chłopaku z Krosna może pasować do np. "Opowieści z Narnii", lecz nie do debaty politycznej, w której duża część ludzi oczekuje większej powagi, chociaż możliwe, że ta historyjka pasuje do elektoratu Biedronia.

A tak ogólnie mówiąc, film jest świetny. Dużo się dzięki niemu nauczyłem.
91wasabi
91wasabi:
Nie wierzę że PAD nie znał pytań przed debatą.
Kez O
Kez O:
Szkoda że ludzie to jednak wzrokowcy i patrzą na wystąpienie kandydatów poprzez ich mowę ciała. Tak samo jak teraz wypowiadają się znawcy tej dziedziny. Ale mało który podda analizie ich programy polityczne i to co chce wnieść jako prezydent. Bo to już jest ,,nudniejszy" temat dla zwykłego Kowalskiego lub Kowalskiej. A później zaczyna się ból dupska bo co to za prezydent co nic nie robi i wszystko podpisuje na równo z rządzącymi (obecny jak i jego poprzednicy). Film oczywiście jest wykonany po profesorsku. Ale nie patrzcie na mowę ciała bo patrząc na to, to tutaj każdy przeciętny aktor lub dziennikarz wygrałby tę kampanię i wybory. A tu potrzeba prawdziwego polityka a nie aktorka, bo jak już chcecie aktora to proponuję Cezarego Pazurę lub Bogusława Lindę :) Pozdrawiam
S K
S K:
Wydaje mi się, że w takich wypowiedziach ważny jest również sposób formułowania wypowiedzi w jak najbardziej "uniwersalny" sposób, tak żeby przyciągnąć jak najwięcej nowych wyborców, tak żeby ciężko było się nie zgodzić. IMO pod tym względem najsłabiej wypadł biedroń, który cały czas walił do swojego betonowego elektroatu, w sumie Duda podobnie (ale on to za bardzo już grona wyborców powiększyć nie może). Oczywiście nie znam się zupełnie na sztuce retoryki czy politycznej manipulacji, więc mogę się mylić
ReelTheNoble
ReelTheNoble:
Będąc szczerym pan Biedroń wydał mi się sztuczny i irytujący, zupełnie jakby był pierwszakiem na apelu recytującym swój wierszyk. Jednak zgodzę się, że sam pomysł miał dobry i wykorzystał, jak to określiłeś, amełykańskie metody.
Marcin Fus
Marcin Fus:
Hołownia tak przedyrygował rękami wszystkie edycje „Mam talent”
Ja Jaca
Ja Jaca:
W końcu widzę Twoją twarz, inaczej sobie Ciebie wyobrażałem. :) pzdr
Joanna Molek
Joanna Molek:
Ja uwielbiam Twój głos Panie Przeciętny Człowieku 🥰 Głęboki , ciepły ... miód na uszy po prostu ! Kocham Pana słuchać , a materialy Pana realizacji są fenomenalne 🤩pozdawiam serdecznie 😊
BRYQu
BRYQu:
"spływa jak po kaczce" ;D
M &M
M &M:
Nie zapominaj, że Hołownia pracuje w telewizji, więc jego postawa jest wyćwiczona od lat, by wyglądał perfekcyjnie.
Nikodem
Nikodem:
Szymon Hołownia mógł wygrać gestykulacją oraz mową ciała bo ma już wiele lat doświadczenia w telewizji
Szymon Branach
Szymon Branach:
Czy tylko mi się rzucił w oczy zegar który od czasu do czasu przeskakuje o 2 sekundy a nie o jedną?
Przykład 4:50 wypowiedź Władysława z 56s na 54s xd
palaczYZ125
palaczYZ125:
Na pewno nie mój stary przed telewizorem
Indoor Eriasz vlog
Indoor Eriasz vlog:
11:04 luDZIĄ XDDDD Jezu, przez moją mamę wszędzie to słyszę 😂😂😂
sdf3620
sdf3620:
21:20 jako .................. KU*** czy tylko ja to tam widze xD?
Tony
Tony:
Wielkie propsy za pokazanie mordki, od razu lepiej się ogląda twoje filmy
x e
x e:
Z koncepcją „pancernego” Dudy dobrze współgra jego strój - szerokie wyłogi marynarki, schowane pod nimi wyłogi koszuli, symetryczny węzeł krawata dostosowany do rozmiaru głowy, stonowany (choć nie nudny) kolor i wzór krawata - Duda wygląda naprawdę stabilnie i potężnie. Wiem, że to nie kanał o modzie, ale widać związek tych elementów z postawą i świadome kreowanie wizerunku ;)
Robert Domański
Robert Domański:
Świetna analiza, zawsze słucha mi się Ciebie z wielkim podziwem i zaciekawieniem. Z każdym filmem dowiaduję się czegoś nowego i wartościowego. Dla mnie jest to jeden z najbardziej wartościowych kanałów na YouTube. 👏
Adrian M.
Adrian M.:
Jeśli chodzi o niewyraźne mówienie, nieotwieranie szeroko ust i usztywnienie podczas przemówień wśród najwyższych urzędników ostatnich lat to na czoło wysuwa się pani Szydło
KOCICA KOCICA
KOCICA KOCICA:
Wielkie brawa za niezależną ocenę 💪
Voez 1410
Voez 1410:
jednak biedroń dawał słabe przykłady xd ładnie mówi ale jakoś smiesznie sie tego słuchało
carlitos 2222
carlitos 2222:
Obstawiam Hołownie xD przed filmem
Wiktoria Długosz
Wiktoria Długosz:
Świetny, merytoryczny materiał! Jeden z niewielu kanałów, który mogę uznać za rzeczowo-obiektywny, a nie sympatyzujący z którąś ze stron.
Kajetan Cegłowski
Kajetan Cegłowski:
Właśnie o byciu prostym chłopaku z Krosna już trochę się znudziło ludziom i takie właśnie amerykańskie chwyty i pseudoinspirtujące. Duda w tej wypowiedzi najbardziej analizowanej (3 runda) widać było właśnie zasapanie (może nerwy) i to, że jako jeden z pierwszych nie odniósł się na początku do pytania zadanego przez prowadzącego. Jak Piotrowski porównał Dudę do Tuska, bo nie pamiętam?
TheEldarie
TheEldarie:
To ciekawe, bo w moich oczach rzeczy, za które doceniłeś wystąpienie Biedronia, były często na minus. Doceniasz żywą mowę, podczas gdy ja widzę tam niepotrzebny, nieadekwatny wręcz patos.
"znacie mnie, jestem zwykłym chłopakiem z Krosna" - cliché, pieprzenie. Od razu odrzuca mnie od takich dyrdymałów, które nic nie wnoszą.
Krzysztof Buda
Krzysztof Buda:
Dużo ludzi, którzy są specjalistami szkolącymi z wystąpień, nie pracują z politykami, taka klauzula sumienia, dlatego często do nich trafiają pseudo specjalisci od piramidek 😉 i szemranego przekazu.
Michał Mielczarek
Michał Mielczarek:
39:20 Jeśli chodzi o napis K O N S T Y T U C J A w tej formie to przodujew dziwnym ukazywaniu tegoż były prezydent Lech Wałęsa. Chodzi o słynne OTUA.
Grzegorz Hulas
Grzegorz Hulas:
"Niektórzy kandydaci nie patrzyli w kamerę", m.in. Duda.
Jak zwrócić mu ma to uwagę?
Prowadzący zaprzyjaźnionej tv : " Uprzejmie przypomina kandydatom , aby patrzyli w kamerę..." Mistrzostwo.
Dlatego Bielan zapowiedział , że ewentualna debata z Trzaskowskim tylko w TVP(is)
Wiktoria Bogdańska
Wiktoria Bogdańska:
Dziękuję za ten odcinek, dziękuję Panu za poruszanie tematów "z zewnątrz". Uwielbiam mowę ciała i chcę się w tym specjalizować. Masz moje wsparcie :)
Łukasz Kot
Łukasz Kot:
W sumie to zastanawiające jest dla mnie to, czy to faktycznie działa na ludzi. Dla mnie zazwyczaj ważniejsza jest wartość niż sposób wypowiedzi, zresztą nawet w tym materiale łatwo złapać Twoje przystanki na przemyślenia "eee" "yyy", a mimo to nie można powiedzieć, że źle się słucha albo, że wypadasz gorzej np. od chociażby Cejrowskiego, który silnie unika tego typu przerywników.

Jeśli chodzi o same wypowiedzi to dla mnie i tak niekwestionowanym liderem w Polsce pozostaje mój ulubiony prof. J. Bralczyk, który to lubi bawić się słowem czy gestem, swoją drogą ciekawe jakby wypadł w debacie z kandydatami :).
Wolvington
Wolvington:
4:01 Nie "prodozji", tylko PROZODII. Auć :)
pk-KRIS
pk-KRIS:
Ja od samego początku kampani nie czuje szczerość od kandydatki, i dla mnie jej wypowiedzi są jakby jej tam nie było, zdziwiło mnie tak wysokie poparcie z początku.. świetna analiza..
Snaypson
Snaypson:
Oglądając debatę jakoś nie przekonywał mnie Robert Biedroń, słuchając Hołownii odnosiłem wrażenie że głosił trochę populistyczne hasła, za to dobrze gestykulował. Dobre wrażenie Bosak, merytoryczny i przekonujący. Taka moja opinia. Pozdrawiam:)
GsP D'n'B
GsP D'n'B:
żonglerka słowem, tańczące anegdoty XD
Nie byliśmy na to gotowi ;D
Maciej Nn
Maciej Nn:
Kapitalnie! Szkoda, że debatę wygrał kandydat, którego niebyt lubię, jednak Twój materiał jest naprawdę świetny. Super. Dzięki 😀😀😀
Rieux 111
Rieux 111:
8:48 no chyba jak ktoś tak sapie w dziwnych momentach to dowód na to, że się stresuje. a jako wyszkolony mówca jakoś próbował to zatuszować.
BezdomnyBlogger
BezdomnyBlogger:
Tu skończyłem oglądanie tego jakże fachowego materiału: "Myślę, że widzowie oglądający tylko telewizję publiczną mogą być zszokowani, że na jedno pytanie może paść 10 różnych odpowiedzi" (kryzys demokracji). No tak, przecież oczywiste jest że rozkwit demokracji jest gdy na jedno pytanie pada 10 takich samych odpowiedzi :D Brawo! Panie opiniujący ten materiał: po tej debacie niezależnie od pochwał technicznych z pana strony panowie Hołownia, Biedroń, Trzaskowski czy Witkowski nie zdołali mnie przekonać do tego, czy chciałbym z nimi ubić muchę w kiblu, więc mojego głosu nie dostaną. Najlepiej wypadli: PAD, Bosak i Jakubiak. Gdyby żaden z nich nie kandydował tylko pozostali, nie poszedłbym na wybory bez względu na to jak Biedroń czy Hołownia długo ćwiczyli swoją gębę.
Konrad Mikołajczyk
Konrad Mikołajczyk:
Trafne uwagi i spostrzeżenia w tym filmiku. Kawał dobrej roboty i ciężkiej pracy, brawo!, Jednak dla "pospolitego" wyborcy który nie zwraca na takie rzeczy uwagi może cos zmienić? Mnie wypowiedzi pana Hołowni i Biedronia nie przekonywały samą treścią a nie gestami i innymi zabiegami. Także w mojej ocenie brzmiały one mało autentycznie jednak. Natomiast pan Żółtek w prawdzie mówił rzeczywiście jak wujek Stefan na imieninach cioci Gosi po kilku kielonach ale do mnie jakoś to trafiało. Bo wyglądał trochę tak jak dziadek który prawi Ci mądrości na temat życia, jego sensu i wogólę. Niedbale, bo już nie ten wiek, ekspresja i możliwości ale treść zachowana
Trzy Kropki
Trzy Kropki:
6:13 *wyłĄczając 🤦‍♀️
Nie wyłanczamy wyłancznikiem.
Jaco0l92
Jaco0l92:
Jak słyszę , że Żółtek miał niesensowne wystąpienie to właśnie w tym momencie wyłączam filmik. Wole taką niechlujnie rzuconą merytoryke niż ładne pierdolenie.
Kuba Kubiski
Kuba Kubiski:
Fajny material + szacunek ze bez jadu w tej tematyce to nie latwe ;)
Artur Mlynarczyk
Artur Mlynarczyk:
Zupełnie z innej strony 👏
Ania99
Ania99:
Chciałam tylko zwrócić uwagę, że jest błąd w filmiku. Nie "prodozja", ale prozodia :)
Szymon Waluk
Szymon Waluk:
Wow, jestem pod wrażeniem jak wykonujesz swoje odcinki. Dużo pracy i czasu w to włożyłeś. Szczere gratulacje .
Tomek72 PL
Tomek72 PL:
Jak zwykle dobry materiał ... moje podsumowanie z nieco innej strony jest takie:
mamy prezydenta Dudę, którego sztab zaspał i za bardzo wierzy w "dobre sondaże" - ja wolę być pozytywnie zaskoczony niż niemile zdziwiony ...
OstatniaWolnaNazwa
OstatniaWolnaNazwa:
Dziękuje za Twoja prace. Super material!
Marek Winski
Marek Winski:
Świetnie merytorycznie przygotowany materiał z perspektywy retoryki i mowy ciała. Dobra robota!
Michal Rusky
Michal Rusky:
Robert Biedron jesli wygral to glownie przez swoja barwe glosu ala Zenek Martyniuk.
Carmelitai
Carmelitai:
Czy ja jestem jakaś dziwna że podoba mi się jak kandydat odpowiada jak zwykły inteligentny człowiek? A te wystudiowane miny, ten teatrzyk, mowa ciala która nie jest naturalną... No rzygać mi się chce od tego
Jakub Daraż
Jakub Daraż:
Wspaniała analiza, nie zapomnę jej nigdy!
A tak poważnie - świetna robota, czekam na kolejną debatę :D
Mała Mi
Mała Mi:
Filmik ciekawy, ale i tak treść merytoryczna jest najważniejsza :)
Wikong Z
Wikong Z:
Aż brakuje tam takiego Reagana , który rzucił by jakiś żarcik o Sowietach i rozluźnił napięcie :)
Jan Moniak
Jan Moniak:
Wrzucam komentarz w 1.19 i być może dalej jest jakaś wolta, żart, pułapka, która czyni moją obecną ocenę nieaktualną;) O poziomie technicznym świadczy przekonywalność. A jeżeli ocena wg kryteriów nie pokrywa się z badaniami przekonywalności w danej grupie społecznej, to kryteria oceny aspektów technicznych są po prostu źle dobrane. Na szybko nie jestem w stanie zrobić takich badań, ale wnosząc z reakcji ludzi źle Pan dobrał kryteria, bo mało komu wystąpienie Biedronia się najbardziej podobało. To moje przypuszczenie, ale proszę znaleźć grupę ludzi poza najzagorzalszymi fanami Biedronia, którzy uważają, że wypadł najlepiej.
ThePawcios
ThePawcios:
Może omówienie starych debat, np z Tuskiem i Kaczyńskim jestem bardzo ciekaw jak teoria wytłumaczy mój dawny odbiór tychże :D Pozdrawiam!
DiscoCommandos
DiscoCommandos:
To może analiza debaty prezydenckiej z 2015 roku? Jestem przeogromnie ciekaw, jak wtedy Twoim okiem wypadli kandydaci, a byli oni naprawdę oryginalni!
Mathiu89
Mathiu89:
Interesujący materiał. Naprawdę sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Ale i tak się nie zgadzam. Wygrał żółtek xD
Chris Jericho
Chris Jericho:
44:44 śmiechłem xD
Kamil Śmiechowski
Kamil Śmiechowski:
Super rozłożenie wypowiedzi na części pierwsze :) jesteś numer jeden jako lektor :D
gpkBeats
gpkBeats:
Żóltek wygrał paczkę fajek u Trumpa
Jacek
Jacek:
9:00 - on tu gada jak kaczyński...
Polecyt
Polecyt:
12:52 jak bracia wyglądają
Magdalena
Magdalena:
Przede wszystkim dzieki za zrobienie swietnego materialu. Kciuk w gore :) Natomiast nie wiem czy zgodzilabym sie z ocena, ze to Biedron wygral debate, jesli juz to ex aequo z Holownia. Nie jestem specjalista, bazuje bardziej na swoich odczuciach. Zwrocilam uwage na to, ze na poczatku Robert witajac sie z kandydatami zwrocil sie tak naprawde tylko w jedna strone, ignorujac troche cala swoja "lewice" . Rzucilo mi sie to w oczy szczegolnie po gescie Holowni, ktory chwile wczesniej zwrocil glowe w obie strony plus spojna gestykulacja. Ten tekst o zwyklym chlopaku z Krosna, nie wiem, juz to tyle razy slyszalam, ze bardziej budzi to we mnie politowanie niz chwyta za serce. Ale ogolnie duzy plus za storytelling, pauzowanie. Mala uwaga, to on pokazal ten drugi dlugopis a nie Holownia jak powiedziales w nagraniu. W mojej ocenie najlepiej Holownia, Biedron, nast. Bosak. Duda niezle zasapany, jakby wszedl chwile wczesniej na 7 pietro po schodach, bardzo sie to rzucalo w oczy.
Xaward
Xaward:
A więc tak wygląda @Przeciętny Człowiek , tyle filmów i analiz obejrzałem i zawsze zastanawiało mnie kto jest właścicielem tego głosu 😆👌
legendarnyziomal
legendarnyziomal:
I jak to wszystko się ma do bycia kompetentną 'głowa państwa'


komediodramat
Michał Paderewski
Michał Paderewski:
Dziękuję za ten materiał. Dowiedziałem się dzięki niemu masy nowych i ciekawych rzeczy, a wiem na pewno że bez Twojej pomocy bym na to nigdy nie wpadł 😄
Med Elena
Med Elena:
Wstęp sztos!
Paściak Arek
Paściak Arek:
Kurcze, świetny odcinek. Za to lubię ten kanał.
Teired
Teired:
To chyba najlepszy kanał na polskim YouTube. Najbardziej wartościowy.