Leon Knabit OSB - Tajemnice zakonu

Tajemnice zakonu to fascynująca opowieść o życiu w zakonnych murach. Ojciec Leon Knabit przedstawia w niej świat zamknięty dla zwykłego człowieka. Książka, miejscami poważna, miejscami pełna humoru i ciepła, dotyka takich zagadnień jak powołanie, przyczyny wstąpienia do klasztoru i kwestie życia w odosobnieniu.

Odpowiada także na pytania o to, czym różnią się współczesne zakony od dawnych, czy są one dzisiaj potrzebne? Dlaczego nas tak intrygują? Co zyskamy w kontakcie z tą tajemniczą rzeczywistością?

Ojciec Leon Knabit (ur. 1929) -- Benedyktyn, rekolekcjonista. Autor wielu książek. Prowadził programy telewizyjne w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza", „Salomon" oraz „Credo". Był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium". Znany jest ze swej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru.

Artur Sporniak -- dziennikarz Tygodnika Powszechnego, współautor i autor kilku książek, rozmów na tematy związane z wiarą, m.in. Autobiografia z ojcem Joachimem Badenim, Schody do nieba.

9 komentarze:

Piotr Cebernik
Piotr Cebernik:
Ojcze Leonie
Jesteś Wielki i już Święty !!!
maj krzych
maj krzych:
Ojciec Leon... Powołany w miłości.
serpentine178809
serpentine178809:
Nie ma to jak ważny głos w dyskusji. Czekam na więcej ;*
Bartosz1988r
Bartosz1988r:
to co napisałeś to kompletna bzdura, pomijam już błędy ortograficzne. To Pan Jezus powołał klasztory katolickie a ci ludzie poświęcili się całkowicie służbie Bogu i człowiekowi. Ojciec Leon to wybitna postać, wielki i powszechnie szanowany przez ludzi dobrej woli człowiek.
Bartosz1988r
Bartosz1988r:
Pismo Święte nie jest do indywidualnej interpretacji i prywatnego wyjaśniania (por. np. 2P 1,20 czy 2 Pt 3,16)Słowo Boże może wyjaśniać z woli Chrystusa TYLKO I WYŁĄCZNIE Jego Kościół (Katolicki) por. Mt 16:18 czy np. Tm 3,15 a nie sekty, kościoły zakładane przez (grzesznych) ludzi np. Lutra, czy indywidualni ludzie
Przemyslaw Nessmann
Przemyslaw Nessmann:
a ty jestes zazdrosnym zawzietym, starcem ktory zazdrosci ze jemu sie nie udaje, najchetniej bys wybil wszystkich ktorzy nie mysla tak jak ty, pozatym mylisz pojecia miedzy stajnia a palacem,
stolica apostolska jest miejscem GLOWY katolikow, gdzie nie tylko papiez tam sprawuje wladze,
jednak jak by nie bylo musi gdzies mieszkac i sprawowac funkcje.
visienki
visienki:
Oj Bartosz,Bartosz.Patrzysz na kosciol rzymski przez pryzmat rozowych okularow,a prawda jest w Jezusie,a nie w Kosciele. Napisane jest-Nie samym chlebem zyje czlowiek,ale kazdym slowem pochodzacym z ust Boga.We wstepie do mojego wydania Pisma Sw. kard.Wyszynski zacheca,aby karmic sie slowem bozym,tak aby je zjesc.Kosciol obawia sie tych,ktorzy czytaja Biblie,bo tacy lidzie zaczynaja zadawac pytania.Np.co stalo sie z II przykazaniem.Dlaczego Kosciol je ocenzurowal,albo jaki to jest dzien swiety?
visienki
visienki:
Kosciol Chrystusowy to taki Kosciol,ktory uczy,zeby czesc i chwale oddawac Stworcy,a nie stworzeniu;BOGU,a nie "cudownym"obrazom,czy "laskami slynacym" ampulkom. Chrzescijanie za swojego OJCA SWIETEGO uwazaja Boga,a nie lidera jednego z Kosciolow,ktory urzeduje w watykanskim palacu. Roznica miedzy chrzescijanstwem,a katolicyzmem jest taka ,jak roznica miedzy stajnia w ktorej urodzil sie Jezus,a palacem w ktorym mieszaka papiez.
visienki
visienki:
Przemek-daj spokoj i nie osmieszaj sie.GLOWA KOSCIOL JEST JEZUS CHRYSTUS.A Ty jestes po to ,aby swoja praca utrzymac instytucje,ktora w przszlosci skompromitowala sie wielokrotnie (np.mordujac tysiace ludzi na stosach).Po to BOG dal CI mozg,abys go uzywal.Pomysl zatem KTO JEST BARDZIEJ GODNY CZCI-STWORCA,czy stworzenie? Stworca,czy cudowny obraz,albo laskmi slynaca ampulka z kropelka moczu sw.Hildegardy? Przed czym Kosciol nakazuje Ci padac na kolana? A modlitwy zanoszone do nieboszczykow?Bzdura