Loteria szczepionkowa, czyli dlaczego Polacy nie chcą się szczepić?

Narasta sceptycyzm wobec szczepień przeciwko Covid -19. Rząd zamiast przekonywać obywateli proponuje.. loterię szczepionkową.

Powiązane wiadomości:

12 komentarze:

Barbara Kaliciecka
Barbara Kaliciecka:
👍👍👍👏👏👏👏👏
Lukas Sweden
Lukas Sweden:
30 milionów Polaków lub więcej jak myślicie jaka mam szanse wygrać 😅
Artur Zet
Artur Zet:
Loteria? Wot niemnożko egzotiki!
Ania Anna
Ania Anna:
Bardzo mi kolega podpasował z tym tematem, bo właśnie przygotowuję się do wykładu na AGH na temat szczepień ;)

Ręce opadają. Ja już naprawdę nie wiem w jaki sposób do niech dotrzeć. Albo nie słuchają, albo wszystko przekręcają. Może jeszcze raz od początku. Jak działają szczepionki przeciwko COVID-19?

Cyt: "Szczepionki mRNA zawierają informację genetyczną zapisaną na krótkim fragmencie informacyjnego RNA (mRNA), pozwalającą na produkcję w komórce białka S (tzw. białko kolca) wirusa SARS-CoV-2 – białka, za pomocą którego żywy wirus dostaje się do komórek naszego organizmu. Białko to jest następnie prezentowane na powierzchni komórek naszemu układowi immunologicznemu. W odpowiedzi na antygen, układ immunologiczny wytwarza przeciwciała, które chronią nas przed chorobą. mRNA nie wnika do jądra komórkowego, gdzie znajduje się DNA (materiał genetyczny) i nie może wpływać na genom osoby zaszczepionej. Cząsteczka RNA po przekazaniu informacji ulega szybkiej degradacji. Szczepionka nie zawiera w swoim składzie aktywnego wirusa ani żadnych jego elementów składowych, które mogłyby wywołać chorobę. Zaletą szczepionek mRNA jest ich wysoka immunogenność, czystość produktu, brak konieczności stosowania adiuwantów, możliwość szybkiej produkcji dużej liczby dawek.
Szczepionki wektorowe, czyli aktywne wirusy, zmodyfikowane w sposób minimalizujący ryzyko zakażenia. Wektory po dostaniu się do komórki człowieka są w stanie wytworzyć wybrane białka patogenu, przeciwko któremu ma być skierowana reakcja immunologiczna organizmu. Zalety szczepionek wektorowych to wywoływanie silnej odpowiedzi immunologicznej przy podaniu małej dawki, brak możliwości wywołania choroby, bezpieczeństwo oraz stabilność." (enel-med)

Myślę że te informacje powinny skłonić ludzi do większej refleksji. Ja rozumiem że mamy pandemię i wszyscy za wszelką cenę chcą się jej pozbyć, ale pójście na żywioł z zastosowaniem tak zwanych szczepionek nowej generacji moim zdaniem nie jest najlepszym pomysłem. Fajne że w tak szybkim tempie udało się wynaleźć szczepionki przeciw COVID-19, niewątpliwie jest to jakieś światełko w tunelu, ale szczepienia powinny iść w parze z rzetelną informacją, i z jakimś programem ochronnym dotyczącym tych ludzi. Szczególnie w okresie pandemii. Nie jest tajemnicą, że w przypadku niektórych szczepionek osoby zaszczepione w jakimś okresie rozsiewają wirusa i mogą ale nie muszą zarażać innych. I jeżeli zdarzały się przypadki że w trakcie masowych szczepień w zakładach pracy, odnotowano nagłą dużą zachorowalność na COVID-19 osób niezaszczepionych, to moim zdaniem niektórych ludzi powinno skłonić to do większej refleksji. To nie znaczy że osoby zaszczepione stają się niebezpieczne dla otoczenia, tylko że w jakimś okresie w obecności tych osób mogą wystąpić tak zwane "zdarzenia niepożądane" u osób trzecich. A im większe skupisko osób zaszczepionych wśród niezaszczepionych, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu zdarzeń. W związku z tym, moim zdaniem nie ma sensu dzielenie studentów na zaszczepionych i niezaszczepionych, tylko chwilowe - miesięczne - odseparowanie studentów świeżo zaszczepionych od studentów niezaszczepionych i zaszczepionych po odbytej izolacji. W ten sposób może trudniej będzie osiągnąć odporność stadną, ale sumienia zostaną może trochę czystsze.

A tak na marginesie, ja bym jeszcze dodała, że po przyłapaniu na terenie albo poza terenem uczelni niezaszczepionej studentki z zaszczepionym studentem albo odwrotnie, oboje studenci w trybie pilnym powinni zostać wykreśleni z rejestru uczelni z możliwością powrotu po latach trzech :)
Verba Veritatis
Verba Veritatis:
👏👏👏....ta LOTERIA to dowód na to, że szczepienie to śmierć albo życie ...jak się zaszczePiSz i przeżyjesz to NA PEWNO może BONUSA dostaniesz???...co 2000 berbeluchą uszczęśliwiony 500+ ma GWARANTOWANE.....🤣🤣🤣
Paweł Rejent
Paweł Rejent:
Mądrzył się i mądrzył, kpił z loterii by na koniec stanowczo oświadczyć że nie jest antyszczepionkowcem i nie ma nic przeciw masowemu eksperymentowi medycznemu jaki teraz się odbywa.
Anna B.
Anna B.:
Moja znajoma 76 lat zaszczepiła sie początkiem marca Astrą Zeneca a teraz leży w szpitalu w stanie ciężkim i ma stwierdzony zakrzep w mòzgu.Prosze jak sie sprawdzają informacje ktòre są w internecie wałkowane non stop np.to że to są śmiercionki a nie szczepionki a ludzie wierzą kłamstwu w tv i idą po ten eliksir śmierci.
zenon dziengel
zenon dziengel:
Czemu nie możemy wybrać sputnika. Z Rosji
Leszek Jedryk
Leszek Jedryk:
To teatr ☝️niestety aktorzy są marni.
Głupota
Zdzisław Borkowski
Zdzisław Borkowski:
NO nieźle. Szanowny kolega rozpoczął kulawo, ale jaką sprytną końcówkę temacik zakończył! W połowie, już miałem wyłączyć, ale jakoś wyczułem, że idzie coraz lepiej i nagle bach!! Szach Mat !
Artur Bylina
Artur Bylina:
Nie potrzebnie gadasz o wygranych bo jeszcze program loterii nie jest skończony. Ta loteria to ino kolejne lewe pieniądze i db reklama dla bydła. źle że nie jesteś przeciw. Ja jestem przeciw za moje pieniądze. Za swoje niech się szczepią i później leczą.
Ania Anna
Ania Anna:
A gdyby niektórzy się pomylili co do konieczności stosowania tych szczepionek, to zawsze jest furka ochronna w postaci zdrowia - także psychicznego :) Kilka cytatów godnych uwagi.

"Premier Mateusz Morawiecki w środę namawiał do uczestnictwa w drugiej turze wyborów prezydenckich. - Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca - apelował." (tvn24)

"Tymczasem nie ma się czego obawiać, przekonywał prezes PiS. - Udział w wyborach jest bezpieczniejszy niż pójście do sklepu. W Polsce epidemia miała przebieg stosunkowo łagodny - mówił." (Polskie Radio 24.pl)

"- Wszystkich zachęcam do brania udziału w wyborach, by stworzyć jak największą frekwencję - apelował prezydent Andrzej Duda, który w środę późnym wieczorem odwiedził rodzinną piekarnię w Markach koło Warszawy. - To pokaże, że poważnie podchodzimy do demokracji - podkreślił." (Polskie Radio 24.pl)