MAKUSZEWSKI POGRĄŻYŁ LECHA | Jagiellonia - Lech | Ekstraklasa 2020/21 | 7. Kolejka

Spotkanie Jagiellonii z Lechem było wyjątkowe dla Macieja Makuszewskiego. Co prawda 31-letni pomocnik debiutował w Ekstraklasie w żółto-czerwonych barwach, ale to w niebieskiej koszulce Kolejorza był u szczytu formy i grał w reprezentacji Polski, prowadzonej przez Adama Nawałkę. Rok temu "Maki" przenosił się z Lecha do Jagiellonii, żeby się odbudować i jak widać, znów jest w świetnej formie.

W sobotnim meczu z Kolejorzem Makuszewski był bardzo aktywny. W pierwszej połowie dwa razy groźnie uderzał na bramkę Filipa Bednarka, ale raz był to strzał niecelny, a za drugim razem bramkarz Lecha nie dał się zaskoczyć. Jagiellonia prowadziła 1:0 po trafieniu Romanczuka, ale przewaga gości rosła z każdą minutą i wyrównanie wisiało w powietrzu. Wtedy dał o sobie znać Makuszewski. W 68. minucie Jaga przeprowadziła jeden z nielicznych w drugiej połowie ataków. Świetnym podaniem popisał się Jesus Imaz, a były piłkarz Lecha tym razem pokonał Bednarka. To 2. gol Makuszewskiego w tym sezonie. W końcówce honor Lecha uratował Jakub Moder, który wykorzystał rzut karny i mecz zakończył się zwycięstwem Jagiellonii 2:1.

#JAGLPO #Makuszewski #Moder

Jagiellonia Białystok 2:1 Lech Poznań
1:0 - Taras Romanczuk (2’)
2:0 - Maciej Makuszewski (68’)
2:1 - Jakub Moder k. (81’)

Zobacz Więcej:

Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi.
Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more.