Mała Matura 1947 - oficjalny zwiastun filmu

Zobacz więcej na: http://www.facebook.com/monolithfilms

Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski.

Film w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy", „Zaklęte rewiry") z udziałem plejady gwiazd (Marek Kondrat, Artur Żmijewski, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Wojciech Pszoniak, Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Michalska) i utalentowanych debiutantów.

Podobnie jak w „Stowarzyszeniu umarłych poetów" zaglądamy do szkolnych klas i razem z bohaterami filmu przeżywamy walkę jaką toczą w nich biologia i polityka, natura i obyczaje.

Wspaniała lekcja dojrzewania i lekcja historii.

Ludwik wraz z rodzicami przeprowadza się do Krakowa i rozpoczyna naukę w jednym z najlepszych gimnazjów w mieście. Jako „nowy" musi szybko zyskać uznanie kolegów. Jego idolem staje się starszy o dwa lata Marek -- chłopak, o którym mówi się, że brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku. W Ludwiku rośnie burza sprzecznych emocji. Oprócz pierwszych, miłosnych zauroczeń i kontaktów seksualnych do głosu dochodzi również bunt przeciw niesprawiedliwej władzy oraz chęć naśladowania niepokornego idola ze starszego rocznika. W życiu Ludwika pojawiają się pościgi, aresztowania i strzelaniny na ulicy, które stają się wydarzeniami wyznaczającymi okres dojrzewania chłopaka.

Mała Matura 1947 - w kinach od 15 kwietnia!

3 komentarze:

czupakabrabros
czupakabrabros:
lobię takie filmy i na pewno się wybiorę :D
64teeth
64teeth:
1:49 na gest Kozakiewicza to jeszcze chyba trochę za wcześnie...? ;p
Emilia Grobel
Emilia Grobel:
co nie oznacza że ten gest nie był wcześniej używany :p