Mariusz Wlazły w Treflu Gdańsk, czyli hity transferowe od kuchni #MagazynSportowy

Nikt nie spodziewał się, że Mariusz Wlazły zagra w innym klubie niż PGE Skra Bełchatów. Tam zaczynał i tam miał zakończyć swoją imponującą karierę. Tymczasem po 17 latach w Bełchatowie, jeden z najlepszych atakujących świata zdecydował się na przenosiny do Trefla Gdańsk, z którym związał się rocznym kontraktem. Pierwsze rozmowy zostały w tej sprawie podjęte na przełomie lutego i marca.
Tak to właśnie działa. Krótko po rozpoczęciu jednego sezonu zaczyna się rozpędzać karuzela transferowa na następne rozgrywki. Menadżerowie szukają możliwie najlepszych klubów dla swoich zawodników, prezesi chcą zbudować mocny skład, a sami siatkarze wszelkie plotki transferowe na swój temat kwitują lakonicznym stwierdzeniem: „Skupiam się na obecnym sezonie, a o kolejnym jeszcze nie myślę”.
Jak wygląda transferowa kuchnia? Od kogo zaczyna się budowę zespołu? Kto będzie królem transferowego polowania?
W piątkowym „Magazynie Sportowym” odpowiedzi na te pytania spróbują odnaleźć Edyta Kowalczyk i jej goście: Dariusz Gadomski (prezes Trefla Gdańsk), Kryspin Baran (prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie) oraz Piotr Gacek (dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa).