Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski - "Kocham pana, panie Sułku"

Słuchowisko autorstwa Jacka Janczarskiego, czytane na żywo podczas gali "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

Motywem przewodnim gali, która odbyła się 21 lutego w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Tatrze Polskim, była polska rozmowa.

W widowisku prowadzonym przez Macieja Stuhra i Andrzeja Poniedzielskiego wzięli udział artyści i językoznawcy. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. piosenkarze znakomicie interpretujący wybitne teksty piosenek i teksty literackie oraz twórcy, których współczesne teksty odznaczają się językową brawurą i poszukiwaniem nowych form wyrazu.

Występom muzycznym i kabaretowym oraz fragmentom filmów towarzyszyły rozmowy o fenomenie języka polskiego, bogate w aluzje do słynnych tekstów kultury. O polszczyźnie z prowadzącymi rozprawiali prof. Jerzy Bralczyk, Andrzej Seweryn i Marek Kondrat.

Na deskach Teatru Polskiego wystąpili m.in.: Anna Cieślak, Piotr Cugowski, Katarzyna Groniec, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Kowalewski i Marta Lipińska, Katarzyna Nosowska, PabloPavo, Andrzej Seweryn, T-Raperzy znad Wisły oraz Aga Zaryan.

13 komentarze:

LucynK-a Qz-ska
LucynK-a Qz-ska:
Kocham pana, panie Sułku.
I mam zagwozdkę - kogo kocham bardziej: pana Sułka czy panią Elizę. Z resztą i aktorów oboje uwielbiam tak samo.
<3 <3 <3
DORO GOLD
DORO GOLD:
Oj tak Panie Sulku najdrozszy, ja tez Pana kocham, i Pania Elize😍, jestescie przewspaniaĺi!!! ZNAKOMICI POLSCY AKTORZY, jestem dumna, ze Was mamy!
Malgorzata Dziedziczak
Malgorzata Dziedziczak:
Zawsze kiedy ich slysze poprawia mi sie humor!
Zenuś Tajmir
Zenuś Tajmir:
Kocham Pana Panie Sułku. A gajowego Maruchę tym bardziej. Pamiętam te słuchowiska z lat dziecięcych. One ukształtowały mnie.. Dziękuję Pani Lipińskej , Panu Janczarskiemu i Panu Kowalewskiemu i Starej Trójce która z obecną nie ma nic wspólnego.
Janusz Górka
Janusz Górka:
Majstersztyk !!!!!!!!!!!!
DORO GOLD
DORO GOLD:
Oj tak Panie Sulku najdrozszy, ja tez Pana kocham, i Pania Elize😍, jestescie przewspaniaĺi!!! ZNAKOMICI POLSCY AKTORZY, jestem dumna, ze Was mamy!
dorkaborkTORUN
dorkaborkTORUN:
Uwielbiam ich:D I Trójkę:D
Mikołaj Gwizdowski
Mikołaj Gwizdowski:
Super!!! :D
lukask
lukask:
Poniedzielski tak samo dobry, jak duet.
Andrzej Zawada
Andrzej Zawada:
Wspaniali są!
Henryk Kapera
Henryk Kapera:
😀😀😀
Edward Sulek
Edward Sulek:
Darmowa
drevni kocur
drevni kocur:
baba idiotka + facet cham = polski kabaret