Michał Bryndal & Voo Voo - "Piątek" na żywo dla BeatIt

Specjalnie dla portalu perkusyjnego BeatIt, perkusista Michał Bryndal i zespół Voo Voo w koncertowym wykonaniu utworu "Piątek", pochodzącego z albumu "7". Nagrania dokonano 1 kwietnia 2017 r. w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Zapraszamy do oglądania! https://www.beatit.tv/

Michał Bryndal nie jest nowicjuszem w beatit.tv. Jest to jeden z pierwszych muzyków, którzy nam zaufali na samym początku naszej pracy. Udzielił nam obszernego wywiadu w roku 2012, kiedy to zaczynał swoją przygodę z zespołem Voo Voo. Dziś jest integralną częścią tej kapeli i równoprawnym członkiem Rodziny, z (jeśli się nie pogubiliśmy w rachunkach) czterema albumami studyjnymi i trzema koncertowymi z jej dyskografii nagranymi ze swoim udziałem. Gdyby Wojciech Waglewski i Spółka mieli biuro, w którym wieszaliby portrety perkusistów współpracujących z zespołem, to portret Michała wisiałby tam w jednym rzędzie z Wojciechem Morawskim, Andrzejem Ryszką i oczywiście Piotrem "Stopą" Żyżelewiczem.

"Z tym „stopkowym” Ludwigiem Chrome Over Wood jest tak, że gra się na nim strasznie ciężko. Nie dość, że gruba sklejka, to jeszcze ta blacha na korpusie. Kilka dni temu „ostukiwałem” bonhamowski set Vistalite w wykończeniu Tequila Sunrise. Niby te same rozmiary, a grało się sto razy lżej. Ten pomysł na korpusy Chrome Over Wood jest bardzo specyficzny. Obecnie tamten zestaw wykorzystuję do innych rzeczy. Flor tom 16” używam jako małą centralkę."

"Mam ciekawy zestaw przygotowany do Stryjo i Nikolą Kołodziejczykiem. Gdy przygotowywaliśmy się do jego projektu Barok Progresywny, Nikola powiedział mi: „Słuchaj, masz zadanie stworzyć najcichszy zestaw, jaki możesz. Będziemy grali w salach klasycznych i filharmoniach bez nagłośnienia. Ty musisz się czuć dobrze i nie spinać się na ciągłe granie ciszej.” Okazuje się, że pogłos sali jest idealny dla prawie głuchej stopki."
https://www.beatit.tv/michal-bryndal-voo-voo-piatek-na-zywo-dla-beatit/

1 komentarze:

Drummer 123
Drummer 123:
Jak dla mnie to cały koncert można byłoby wrzucić cały koncert