Michał Bryndal wywiad dla BeatIt

Perkusista Michał Bryndal w rozmowie z portalem perkusyjnym BeatIt. Nagrania dokonano 1 kwietnia 2017 r. w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Zapraszamy do oglądania! https://www.beatit.tv/

"Przez tych 6 lat zadomowiłem się w zespole Voo Voo i nabrałem pewności siebie. Nie chodzi o to, że bardziej się panoszę. Po prostu wiem, co mogę zagrać i jakie elementy mogę popchnąć w taką stronę, żeby zadziałały na resztę zespołu. Maciek Gołyźniak powiedział mi kiedyś na temat pracy sesyjnego muzyka, że kiedy człowiek zmienia składy, to czuje się trochę jak kundel. Po pewnym czasie, dla własnego zdrowia psychicznego, nabiera się dystansu do tych projektów. Inaczej się przywiązujesz, a za chwilę przepychają „psinę” na inne podwórko. To jest bardzo trafne spostrzeżenie. Gdy Maciek o tym powiedział, zdałem sobie sprawę, że człowiek ma takie nastawienie. Potrzebowałem sporo czasu zanim zacząłem się czuć w Voo Voo jak w swoim domowym zespole. Myślę, że czuję się coraz bardziej zadomowiony w tej sytuacji. Jesteśmy coraz bardziej ze sobą zżyci, co słychać na scenie. Gramy w bardzo różnych miejscach. Są to średnie sale (takie jak CK Zamek), duże hale, plenery, ale także malutkie kluby. W tych ostatnich jest ultra kameralna atmosfera, my siedzimy jeden na drugim i wtedy są naprawdę ciary na plecach. Każdy ruch może spowodować efekt domina i historia muzyczna rozwija się w jakąś stronę, której nikt wcześniej sobie nie wyobrażał. W Voo Voo radar mamy włączony non stop, więc każdy może pociągnąć zespół w jakąś stronę. Nie podoba się komuś narracja utworu, to następuje tupnięcie nogą i zmiana kierunku.

Voo Voo jest zespołem, który nie gra prób. Jest tak między innymi dlatego, że na koncertach jesteśmy odkręceni na full jeśli chodzi o atencję – świeżość, emocje i tak dalej. Dziś, po tych latach grania w sekcji z Karimem Martusewiczem, obudzeni w środku nocy w dwóch różnych krańcach kraju, i tak zagralibyśmy razem. Nie wiem, czy to jest równe, czy nie, ale jest razem. To się dzieje podskórnie. Bardzo ciekawy temat. Dlatego twórzmy zespoły i grajmy w zespołach!"

https://www.beatit.tv/michal-bryndal-w-rozmowie-z-beatit/