Mierz jak najwyżej: Rafał Brzoska i Mateusz Grzesiak - wywiad #9 - [ Mateusz Grzesiak ]

Subskrybuj: http://bit.ly/1he8Bp1
Telewizja szkoleniowa: http://www.mateuszgrzesiak.tv
Strona: http://mateuszgrzesiak.com/
Facebook: https://www.facebook.com/mateuszgrzesiak
Instagram: http://instagram.com/mateusz_grzesiak

Rafał Brzoska to kolejny gość w serii "Ludzie sukcesu". Twórca marki InPost i jeden z najbogatszych polaków opowie o swoich sukcesach, porażkach i swoim podejściu do biznesu i przedsiębiorczości. Jeśli chcesz poznać drogę od rozdawania ulotek do wprowadzenia swojej firmy na giełdę ten wywiad jest dla Ciebie.

Powiązane wiadomości:

64 komentarze:

Żaklina Olchowik
Żaklina Olchowik:
Wspaniały wywiad 👏 świetne wnioski, duużo inspiracji 😊 dziękuję 👍
baboludek
baboludek:
ależ się napompowałem, życzę dalszych sukcesów !!!!
Lecter86
Lecter86:
Wstyd się przyznać, ale jak dotąd nie znałem Pana Rafała. Niesamowicie mądry człowiek, którego świetnie się słucha. Kolejny świetny gość Mateusz!
Przykro się czyta pewne komentarze, że skłonność młodych Polaków do zakładania działalności gospodarczej jest głównie podyktowana gorszą sytuacją ekonomiczną Polski niżeli Niemiec, Francji czy Zjednoczonego Królestwa. Częściowo będzie to prawdą, co nie zmienia faktu, iż należy się cieszyć, że skoro już znaleźliśmy się w takiej sytuacji to młodzi Polacy walczą zamiast poddawać się jeszcze przed startem. To jest dobry zwiastun, który jak wierze pozwoli szybciej dogonić zachodni standard życia. Wystarczy, że polski rząd kładzie ludziom kłody pod nogi. Wspierajmy Polskich Przedsiębiorców!
the Mooneater
the Mooneater:
Świetny materiał, zmusza do refleksji. Czas podjąć decyzję, zadecydować. Co się stanie, kim zostanę, jak to osiągnę. Pozdrawiam! :)
Mikołaj Butkiewicz
Mikołaj Butkiewicz:
Panie Grzesiak, mam tylko pytanie, skąd pan bierze te wszystkie statystyki. Dość swobodnie posługuje się pan liczbami i wartościami, ale zastanawiam się, czy nie są one na bieżąco wymyślane. W końcu 74% ludzi uzna na za bardziej przekonujących, jeśli za daną weźmiemy statystykę, więc jak to jest naprawdę?
Zbigniew Nastałek
Zbigniew Nastałek:
Wygląda na to, że jestem na dobrej drodze:) Też straciłem sporo na giełdzie. Ale nie zabiło mnie to, wręcz przeciwnie.
Foxiii696
Foxiii696:
Na uwagę zasługuje fakt, jaki ten człowiek jest spokojny i wyciszony. Powodzenia życzę! Bardzo mi się podobała ta rozmowa :)
Sylwester
Sylwester:
Tam gdzie inni nie moga trzeba próbować każdego dnia :) dumny jestem z takich ludzi :D i dąże do tego by być z siebie dumnym z celów ktore sobie stawiam i z tego wywiadu wywnioskowałem że trzeba stawiać ich jak najwięcej by wybic sie do poziomu od ktorego mozna odbic sie jeszcze dalej by kazda porażka prowadziła do sukcesu
DigiT
DigiT:
Mateuszu wczoraj przedwczoraj kupiłem z twojego polecenia książke Tony'ego :) Dziękuje :) 
Jan Mucha
Jan Mucha:
Ps. Muszę nauczyć się obsługi tych paczkomatów. Swoją drogą zastanawiam się czy w Brazylii nie wyrywają ich samochodami terenowymi i plądrują zawartość.
Dawid
Dawid:
Witam Mateuszu.
Mam pytanie do pana, co sądzi pan o filmie "The Secret" który mówi o sile przyciągania ?
Zgadza się pan z tym o czym jest mowa w filmie?
Film byl bardzo popularny w USA.
Patrycja Wolska
Patrycja Wolska:
Motywacja do nauki - mam na myśli każde pokolenie a w szczególności te młode, czyli studentów, licealistów czy nawet gimnazjalistów. Wiele osób ma problem z organizacją i niezostawianiem ważnych terminów na ostatnią chwilę.
Doti Dot
Doti Dot:
Więcej takich osób. Daje dużo do myślenia. 
Rychu Beta
Rychu Beta:
Bardzo ciekawy wywiad, pokazujący ,że osoba która odniosła sukces zrobiła to nie przez przypadek.Bardzo ciekawa osobowosć. 
Jan Mucha
Jan Mucha:
A ja osobiście uważam, że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". Natomiast lubię twórczość Pana Mateusza bo: jest zawsze nieskazitelnie ubrany, uśmiechnięty i pozytywnie naładowany energetycznie. Mądrze prawi i fajnie jest.
riskzerobeatz
riskzerobeatz:
Cieszę się sukcesem każdego Polaka, szczególnie tak zdrowo podchodzącego do spraw biznesowych. Jestem dumny z faktu, że polskie firmy startujące od zera konkurują i wygrywają ze światowymi gigantami. Natomiast pan Mateusz wprowadza sprytną manipulację lub ma przestarzałą wiedzę na temat ekonomii. W silnych gospodarkach tylko niewielki procent ludzi zakłada własne firmy. I to nie ze względu na małą przebojowość, czy brak talentów. Największy odsetek własnych działalności gospodarczych występuje w krajach najuboższych np. w Afryce. Ludzie zakładają te firmy, nie dlatego że widzą niesamowite możliwości zarobku i rozwoju, ale dlatego że nie mają innego wyjścia. O sile gospodarki decydują duże firmy, które są w stanie zakumulować kapitał, przetrwać zawirowania na rynku, inwestować w innowacyjność. Mit małych firm i super odważnych przedsiębiorców to tylko bajka sprzedawana Polakom, by przykryć fakt, że Polska stała się państwem neokolonialnym, dostarczycielem taniej siły roboczej.
Leszek Cyfer
Leszek Cyfer:
ad eksperyment z powtórką tego samego smaku - ludzie lubią to co znają. Nawet nie wiedząc że jedzą dokładnie to samo, podświadomie preferują coś co doświadczyli wcześniej, więc to może tłumaczyć że za drugim razem im to lepiej smakowało...
NYPDSI
NYPDSI:
Brzoska zaczynał od zera. Dał radę
mafib1
mafib1:
Skąd te dane podane w wywiadzie pochodzą? Gdzie o tym można poczytać?
Robert Kozicki
Robert Kozicki:
super przeprowadzony wywiad
Anna Grzesiak
Anna Grzesiak:
Proszę przekazać panu prezesowi, że paczkowmaty są już za małe i  kurierzy muszą czekać na klientów - odbiorców, aby móc wyładować paczki. Warto sprawdzić, gdzie są wybite okna w systemie :) Pomysł super, ale nie lubię marnowania czasu i energii pracowników.
Wojciech Borówka
Wojciech Borówka:
Mateusz powinieneś teraz przewalutowanie ten wywiad, bo wiadomo co się stało z IMPOSTEM.
Dobry Dobromił
Dobry Dobromił:
Rafał Brzoska obiecywał że w ciągu roku wykończy Pocztę Polską,a jednak kończy ale swoją firmę.Poczta Polska się zmienia i zaczyna robić to co tacy biznesmeni jak Brzoska.
polishqciape
polishqciape:
facet 3 raz dziennie wprowadza się w stres. Nie dziwne, że wyłysiał
Social Dominator
Social Dominator:
Oczywiście, że szczęście jest ważne i jego pierwiastek jest wymagany, aby odnieść sukces. Jednak próbując odpalić 10 firm po kolei, masz większą szansę na "szczęście", niż gdy poddajesz się po pierwszej porażce. Jak to mawia Donald Trump - "Im więcej pracuje, tym ma więcej szczęścia". Pozdrawiam ;-)
Marian Malinowski
Marian Malinowski:
Panie Rafale Gratuluję panu Pomysłu Zastanawia mnie tylko Że nie że nie wykorzystał patentu na swój pomysł A teraz bezkarnie Inni będą Będą to robić Szokuje mnie trochę To co pan mówi Że wszystko pędzi do przodu A to co pędzi Musi kiedyś się zatrzymać Lub wpadnie w przepaść Jaką polskiemu człowiekowi Życzę panu sukcesów Uważam Że powinien pan Spłodzić co najmniej 10 dzieci A najlepiej więcej Polski ojczyzny
Michał Szczygieł
Michał Szczygieł:
Witam, w jaki sposób uczysz się języków obcych?
HaHaTronic
HaHaTronic:
Ja bardzo chętnie rozmawiam o pieniądzach, finansach. Bardzo chętnie dziele się tym co wiem, ponieważ wiedza to przewaga. A jeśli jestem w stanie dodatkowo zarobić razem z klientem a nie na kliencie, to jest to dla mnie podwójna frajda. Pomoc, rozmowa z drugim człowiekiem. Klient jeśli jest zadowolony, to ja czuje się spełniony
Paweł Wojnicz
Paweł Wojnicz:
Mateusz jak zawsze świetny wywiad i dawka motywacji do działania ;)
wywiertarkowywator
wywiertarkowywator:
Wtedy nie było jeszcze wiadomo, że Brzoska jest kryminalistą?
Karol P
Karol P:
W wywiadzie połączonym z adnotacjami coachingowymi mówienie, że w prowadzeniu biznesu i szukaniu swojej pozycji na rynku szczęście jest ważne może zniechęcać potencjalnego odbiorcę. Moim zdaniem szufladkuje troszkę tą wypowiedź do tych 20% Polaków, którzy uważają, że bogaci to złodzieje i oszuści. Dodatkowo trochę nie zgadza się z innym Pańskim filmem w którym mowa o eksperymencie bodajże w Wielkiej Brytanii dotyczącym szczęścia. 
Adam Mix
Adam Mix:
Pan Rafał nie wymyślił paczkomatów skopiował rozwiązanie deutschepost lub DHL, firma InPost wprowadziła je tylko na polski rynek. To tak jakby wszystkich importerów nazywać wynalazcami bo wprowadzają na nasz rynek coś nowego.
Czarek Nowak
Czarek Nowak:
MA ROZMACH : D
Kwiat 126p
Kwiat 126p:
Wszystko fajnie, tylko Pan Rafał mógłby zacząć zatrudniać swoich pracowników (kurierów, obsługa punktów klienta) na ludzkie umowy i płacić im jak ludziom a nie niewolnikom. :-)
Krys Raj
Krys Raj:
Interpretacja skłonności do częstszego ryzyka na podstawie tego, że młodzi Polacy częściej zakładają firmy niż ich niemieccy koledzy jest, delikatnie mówiąc, chybiona. To raczej nie odwaga, a częściej mus. Prawda jest taka, że Polacy często nie widzą innego wyjścia - ryzykują bo muszą, bo chcą skończyć z przeciętnością i beznadziejnością, nie chcą też wyjeżdżać "za chlebem" i walczą w kraju. Za zachodnią granicą większość o tym nie myśli bo na byle jakiej posadzie można utrzymać rodzinę i pojechać na wakacje. W Polsce trzeba walczyć, trzeba być lepszym, inaczej będziesz ledwo koniec z końcem wiązać.
MargPL sr
MargPL sr:
Ciekawe jak się czuje, że inna wielka, międzynarodowa firma kopiuje ich pomysł...
messenger2001
messenger2001:
A na Księżycu i na Marsie też będą?
Jimmy Naraine
Jimmy Naraine:
Respect
GIT Squad
GIT Squad:
w polsce kazdy zrobiony biznes jest warty 10razy wiecej jak to opisuje ksiazka biznes krainie dziadow 
A K
A K:
Witam. Wystawiam opinię Jako nadawca "właściciel sklepu internetowego" oraz klient. W dwóch słowach firma Inpost to KOMPLETNE DNO dodałbym jeszcze jedno słowo ZŁODZIEJE. Jako sprzedawca na allegro wysyłałem przesyłki przez menagera paczek Inpost. Żeby wysłać przesyłkę trzeba było zasilić soje konto i wszystko było ok do pewnego momentu. Zadzwonił do mnie pan i zaproponował zmianę umowy, bedę mógł wysyłać ile chce a zapłata będzie za każdy miesiąc. Tylko że ja zasilałem konto 500pln z czego wykorzystałem 200pln. Pozostałe środki miały być wykorzystane na pokrycie faktur z nowej umowy. Niestety pieniędzy nie odzyskałem a ponieważ nie zapłaciłem za fakturę która powinna być pokryta z nadpłaty zablokowali mi konto menagera paczek i sprawę przekazali do firmy windykacyjnej. Taka to współpraca z firmą Inpost.
ROWEROWY HORYZONT
ROWEROWY HORYZONT:
Słuchajcie ja zapraszam na wyjazdy Rowerowe z Sosnowca klub się nazywa Nowy Horyzont i każdy może z nami pojeździć

Pozdrawiam
Marcin Rachwalski
Marcin Rachwalski:
Nie można było tak samo? Apel do byłych właścicieli Ivona Software z Gdyni (teraz Amazon)  i właścicieli innych polskich startupów przejmowanych przez amerykańskie start-upy (allegro)...
spekulantz23stażem
spekulantz23stażem:
I co panie Grzesiak nei głupio panu teraz? Sprzedawca marzeń bankrutuje. Jego byznes się kręcił tylko dzięki pieniędzy które dostał od inwestorów. Na końcu się wypiął moim skromnym zdaniem.
Patryk Winiarski
Patryk Winiarski:
łapa w górę w ciemno :D
Michał Ochtabiński
Michał Ochtabiński:
Dwóch ludzi, których uważam za mega inspirujących już od dłuższego czasu w jednym, małym okienku youtube. Na takie spotkanie czekałem:)
kropkaf
kropkaf:
Zapraszam do Wloch, obsluga tutejszych firm kurierskich I poste italiane jest makabryczna! Zeby dostac paczke z FM Group czekam nawet 3 dni (nie moge wyjsc z domu), na odcinku Mediolan Bolonia! Absolutnie brakuje paczkomatow!
Wesolutka1000
Wesolutka1000:
Uwielbiam Pana kacent :) Pozdrawiam
Pikulinki
Pikulinki:
👍
Waldemar Noname
Waldemar Noname:
Czy Brzoska nie jest słupem niemieckiego DHL-u, Packstation ? Ekspansjonuje na rynku niemieckim, duńskim ?
Adziu
Adziu:
Apropos posiadania celu: https://www.youtube.com/watch?v=oJVxkr9eE9A
bohoh1986
bohoh1986:
Czy jestem jedyną osobą na którą wszelkie wykłady motywacyjne, spotkania z inspirującymi ludźmi, opowieści o drodze do sukcesu, itp., wpływają przygnębiająco i depresyjnie?
MrDemciu
MrDemciu:
Świetny materiał :)
MaciekP92
MaciekP92:
Od zera do milionera a zaraz miliardera.
Bardzo fajny wywiad! :-)
janiktinny
janiktinny:
Ale to już stare... O,o
Dobry Dobromił
Dobry Dobromił:
Rafał Brzoska i jego paczkomaty to plajta.Firma Integer przez ostatni rok straciła na swojej wartości połowę.Kurs akcji rok temu 325,a teraz 159 złotych.Brzoska powtarza sytuację kiedy stracił na giełdzie wszystko.
ICSV
ICSV:
Polacy w porównaniu do Kanadyjczyków to są mistrzowie zarządzania pieniędzmi. Tutaj większość ludzi ma pozarzynane karty kredytowe. Wszystko na kredyt, na wszystko pożyczka. Ludzie często nawet nie wiedzą ile jego samochód jest warty, a jak go spytasz o cenę to odpowie, że tyle i tyle dolarów miesięcznie :)
Filip Kozieradzki
Filip Kozieradzki:
Cieszę się, że trafiam na Mateusza Grzesiaka, dzięki skojarzeniu z Rafałem Brzoską przez YouTuba! :)
Adam Lawler
Adam Lawler:
Ale masz wkurwiająca dykcję.
magdag771
magdag771:
bardzo wartościowy wykład!
Adrian Michalski
Adrian Michalski:
Rafał lubi antycypować
Jacol23
Jacol23:
Polski biznes opiera się na dualizmie wyzysku, w którego skład wchodzą:
- Wyzysk pracowników, a więc podłóg neoliberalnej modły filozofia płacenia pensji na granicy egzystencjalnego minimum.( wedle teorii maksymalizacji zysków i minimalizacji kosztów ad absurdum)
- Wyzysk( wysysanie) kapitału przez Państwo Polskie- a więc ucisk wszelkich kapitalistów, inicjatorów itd.( Skrajnie wysokie opodatkowanie, dawno przekraczające granice bandyckiej, złodziejskiej lichwy)
Synergia tychże wyzysków jest niepodważalna a ich uzupełnianie zupełne.
Do tego dochodzi niemała rola państwa w sensie edukacyjnym- a więc zaszczepienie chorej idei neoliberalnej( dla wszystkich mędrków ekonomicznych, neoliberalizm jest liberalizmem bez głowy, a więc bez najważniejszej składowej- etyki.)
Tym samym pracownik sprowadzony jest do obdartej godności pieska, który podłóg prawideł panujących na rynku, zmuszony jest skakać coraz wyżej, za coraz mniejszą kością.
Przykład pana Brzoski, to znakomity dowód na Moc i Potencjał jaki tkwi w każdym człowieku, jednakże jest to zmiana( w odniesieniu do zastanej rzeczywistości społeczno-gospodarczej) przede wszystkim ilościowa, nie zaś jakościowa.
Brzoska nie dokonał bowiem niczego,* poza spektakularną innowacyjnością) choćby w dziedzinie  stosunków pracodawca-pracownik( głodowe pensje a'la stos. feudalny czyli trzymanie pracownika w niewoli egzystencjalno0 wegetacyjnego ućisku), zatem jego przykład nie jest w stanie zmienić mentalności ogółu, a więc spowodować bogacenia się społeczeństwa, tym samym potwierdzając mądrość i paradygmat jakim posługuje się Pan Grzesiak- zakładajcie firmy, ryzykujcie, inaczej czeka was tylko miska strawy.
Nasz kraj potrzebuje zmiany MENTALNEJ, CAŁOŚCIOWEJ - powroty do Klasycznej idei Liberalizmu, wykuwanej przez Adama Smitha, Johna Locke itd.,oraz absolutnej zmiany w podejściu Państwa do Obywatela, jaki w tej chwili zredukowany jest do planktonu jakiego jedynym zadaniem jest dostarczyć państwu strawy.
Klaudia M
Klaudia M:
Nie rozumiem jak mógł Pokazać prezesa InPostu bo na sam jego widok się denerwuję, a konkretnie na jego firmę! Paczkomaty super, ale ile to się nerwów zjadło, bo przesyłki pocztowe nie dochodzą! Wielki biznesmen, wielki sukces? Tak, ale po kosztach i kosztem innych ludzi. Niech zamiast podbijać świat zajmie się porządnie rynkiem polskim i umową jaką ma z sądami! Wiecie co mówią w sądzie, na pretensję że listy nie dochodzą? Że DUŻO OSÓB IM ZGŁASZA TAKIE PRZYPADKI I TRZEBA SIĘ SKARŻYĆ DO INPOSTU, bo sąd nie ma na to wpływu. Poczta Polska chociaż dostarczała listy w terminie i nie było problemu, żeby córka mogła odebrać list za matkę. INPOST PRZEZ PROBLEM Z DOSTARCZANIEM LISTÓW ZNACZNIE WYDŁUŻYŁ TOCZENIE SIĘ ROZPRAW, nic się nie zmienia. KURIEROM CZASAMI NAWET SIĘ PUKAĆ NIE CHCĘ DO MIESZKAŃ i zostawiają awizo. Ten człowiek nie zasługuję na to, żeby taka osoba jak Pan przeprowadzała z nim wywiad.
Erwin Koon
Erwin Koon:
I znowu terror wyznaczania celów.
Daniel Wakulski
Daniel Wakulski:
ja chce zrobic startup z filmikami z babami golymi co beda krecic tylkami. wstep na strone 500 zl. mysle ze dziennie takie wejscie z calego swiata kupi u mnie minimum 10 osob, bo to zart bo na swiecie sa miliardy osob, a wiele z nich chce ogladac cycki. to daje 5 tysiakow dziennie i daje 150 tysiakow miesiecznie. czyli bede mogl po miesiacu kupic sobie niebitego merola cls 350 i bede hehe kozak ;p;p wez mi pomoz co mam zrobic najpierw bo nie umiem takiej stronki z golymi babami zrobic, ale pomysl dobry co?;p;p kto mi pomoze zalozyc firme i zrobic taka strone? mysle ze na oko zaplace takiej osobie 1 350 zl na reke na umowa zlecenie najlepiej jakis informatyk po studiach wyzszych z doswiadczeniem 8 letnim, pa czekam na oferty