Modlitwa o odpuszczenie grzechów przez żal doskonały, gdy nie ma możliwości spowiedzi

#siedźwdomu #codziennyróżaniec2030 W związku z pandemią modlimy się regularnie o 20:30 na tym kanale i na fanpejdżu "Teobańkologia" (nazwa pochodzi od imienia ks. Teodora, baniek, którymi się pasjonuje i "teologii", którą chce przekazać). CODZIENNIE O 20:30 BĘDZIE TRANSMISJA NA ŻYWO RÓŻAŃCA (w piątki droga krzyżowa) z tego kanału i zarazem z fanpejdżu https://facebook.com/teobankologia . Idziemy w ten sposób za wskazaniem przewodniczącego Episkopatu Polski ks. abp Stanisława Gądeckiego. Dołącz do naszej wspólnoty modlitewnej - módl się z nami regularnie. Dołącz do ok. 100 tysięcy ludzi (możliwe, że kilkuset tysięcy), którzy już się modlą z ks. Teodorem jednocześnie na transmisji. Zaproś swoich znajomych.

Będziemy się modlić podczas różańca o wygaśnięcie pandemii koronawirusa, za lekarzy i pielęgniarki, personel medyczny, za rządzących o mądre decyzje, o uwolnienie od lęku i spokój serca dla nas i naszych najbliższych, za chorych, za zmarłych z powodu tego koronawirusa.

Jeśli nie chcesz zapomnieć o kolejnych modlitwach włącz subskrypcję z dzwoneczkiem, polub fanpage Teobańkologii na fb https://facebook.com/teobankologia lub weź udział w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/194259905137638/

Obiecujemy modlitwę w intencjach, które zapiszecie lub wzbudzicie je w sercu. Jeśli intencja nei nadaje się do wiadomości publicznej możesz zapisać "Panie, Ty wiesz..." :)

Druga część modlitwa, po skończonym różańcu, będzie odpowiedzią na obecną potrzebę. Myślę, że jest taka potrzeba w obecnych czasach, by poprowadzić trochę za rękę tych, którzy z różnych powodów nie mogli się wyspowiadać przed świętami.
Nauczanie Kościoła, samego Jezusa, Tradycji Kościoła dopuszcza w ekstremalnych przypadkach odpuszczenie grzechów lekkich, a nawet ciężkich w inny sposób, niżprzez spowiedź douszną przed kapłanem.

Potrzebny jest żal za grzechy z miłości, czyli doskonały i niemożność przystąpienia do konfesjonału. Zarazem potrzebne jest postanowienie i pragnienie, że gdy tylko się skończy przeszkodą, by wyspowiadać się przed kapłanem, natychmiast pójdę do niego wyznać wszystkie grzechy, również te dopuszczone przez akt żalu doskonałego.

Jestem daleki od modernizmu, boli mnie to, co się dzieje zwłaszcza na Zachodzie z zanikiem spowiedzi przed kapłanem, nie mniej jednak w dobie koronawirusa widzę potrzebę poprowadzenia takiej formy odpuszczenia grzechów przez Wasz żal doskonały. Oczywiście: nie mogę udzielić Wam rozgrzeszenia ogólnego, nie mogę Was wyspowiadać przez Internet, czy cokolwiek podobnego - nie mogę! Chcę Wam pomóc i poprowadzić Was w rachunku sumienia i wzbudzeniu żalu doskonałego z miłości do Pojmanego i Ukrzyżowanego.

I pamiętajcie - to nie jest dyspensa od kolejnych spowiedzi przed kapłanem! To forma przygotowania serca na Jego zmartwychwstanie w warunkach, które mamy.

***

Polecamy odcinek wielkopostnych rekolekcji nieparafialnych, prowadzonych przez ks. Teodora: https://www.youtube.com/watch?v=-TVnCDjZbR0&t=54s

Modlitwa - prowadzenie: ks. Teodor Sawielewicz, wikariusz w Bazylice Oleśnickiej.
Realizacja i pianino: www.darmaristudio.pl Dariusz Mróz

Zajrzyj konieczne na inne social media teobańkologii:
https://facebook.com/teobankologia
https://facebook.com/kaplanskie
https://instagram.com/teobankologia

Wesprzyj rozwój inicjatyw Teobańkologii, m.in. nowych coverów diakonii.
https://patronite.pl/teobankologia

26 komentarze:

Karol Ellwart
Karol Ellwart:
Drodzy Księże Teodorze Pragniemy

złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowanie za Twoją obecność.
Życzymy Ci bożej radości, aby towarzyszyła Ci w każdym dniu kapłańskiej posługi,
wielu życzliwych serc ludzkich gotowych przyjść z pomocą w głoszeniu Dobrej Nowiny,
dużo sił w pokonywaniu ludzkich słabości i przeszkód życiowych,
ogromu łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz Opieki Matki Bożej.
🌹🌹🌹🌹🌹🕊🕊🕊👼🌹🌹🌹🌹
Beata Strek
Beata Strek:
Bóg zapłać za modlitwy i rozważania❤🙏
Marzena
Marzena:
Z całego serca dziękuję za rozwazania i modlitwy. Były nam bardzo potrzebne❤
Anna Wiatrekkk
Anna Wiatrekkk:
Chwała Tobie Panie za ks.Teodora Błogosławieństwa Bożego i wszystkiego co najpiękniejsze 😉🌺🌻🙏❤️
Tuti Fruti
Tuti Fruti:
Dzisiejsza moja Msza SW. Za ciebie ukochany Teodorku...myślę ,że to moja babcia tam z góry czowa i ona mi ciebie pozwoliła tu znaleźć ...babcia też Teodora ,Teosia moja ukochana...ksiądz cudownie mi pokazuje Jezusa 💓
Sylwia Grzyb
Sylwia Grzyb:
Bóg zapłać. Tego mi było potrzeba.
Mateusz Karwacki
Mateusz Karwacki:
Jestem bardzo wdzięczny że natknąłem się na tę modlitwę ❤️
Barbara Chylik
Barbara Chylik:
Dziekuje co ojcze Teodorze ze jestes.
Iwona Choszczewska
Iwona Choszczewska:
Panie Ty wiesz.....🙏🙏🙏❤❤
Ala
Ala:
Szczesc Boze ,czy dzisiaj tez bedzie transmisja?
na-omi na-omi
na-omi na-omi:
Bóg zapłać 🙏🙏🙏🙏💝💝🕊🙏🙏🙏🙏
Anna Wiatrekkk
Anna Wiatrekkk:
🙏♥️
Joanna Borkowska
Joanna Borkowska:
Bóg zapłać za to ,że jesteś , za modlitwy które są balsamem dla duszy .Dzień zaczęty Twoją modlitwą uwielbienia jest ze mną cały dzień .
Danusia Cwanek
Danusia Cwanek:
🙏Szczęść Boże 🙏Proszę o Modlitwę za moje zdrowie i wiarę 💙Amen 💙🙏
Koła Koronkowe Blackburn
Koła Koronkowe Blackburn:
Dziś powiedział mi Pan: Otworzyłem swe serce jako żywe źródło miłosierdzia, niech z niego czerpią wszystkie dusze życie, niech się zbliżą do tego morza miłosierdzia z wielką ufnością. Grzesznicy dostąpią usprawiedliwienia, a sprawiedliwi w dobrym utwierdzenia. Dz. 1520
Anna Zielinska
Anna Zielinska:
Z całego serca dziękuje za modlitwę i rozważania i przepraszam
Zmiłuj się na de mną i moja rodzina
BÓG ZAPŁAĆ 🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤️
Janeczka
Janeczka:
❤🙏
Elżbieta Melon
Elżbieta Melon:
Chwała Tobie Panie, Jezu ufam Tobie, Tobie polecam swoją rodzinę, która zawierzyła Tobie Jezu i trwa przy Tobie
Jozefina Raduchowska
Jozefina Raduchowska:
Bog zaplac za modliwe wspolna z Bogiem
Emilia
Emilia:
💓💝🙏💞💕💖😇
Zofia Podlasek
Zofia Podlasek:
Wiadomosci dni
ANNA DANUSIA
ANNA DANUSIA:
KS.TEODORZE DZIĘKUJEMY ZCAŁEGO SERCA ZA MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ , MODLITWĘ WSTAWIENNICZĄ .🙏💐 BARDZO NAM POMOGŁA W PRZYGOTOWANIU DO......🕊BOGU CHWAŁA..♥️🙏💐.
Lidia Mak
Lidia Mak:
JEZU TY SIĘ TYM ZAJMIJ.
AlaMaKoty
AlaMaKoty:
Chciałam podziękować księdzu Teodorowi, jestem osoba mająca spore problemy z poruszaniem się i mimo ostatnich „odmrożeń”, nie jestem w stanie, z pomocą oczywiście, dotrzeć na razie do spowiedzi :((( dziękuje, wizja namalowana przez księdza jest tak poruszająca, tak ogromnie dotyka czułych miejsc. Dziękuje bardzo serdecznie! Jako ze jutro rozpoczynam Nowennę, chciałam przystąpić do spowiedzi, niestety bez szans, wiec choć tak. Dziękuje!
Lidia Mak
Lidia Mak:
BOZĘ NIECH PANDEMIA USTĄPI.
Magdalena
Magdalena:
Dziękuję za tą modlitwę. Bardzo dotknęła mojego serca. Zwłaszcza czas na przemyślenie padlo pyt "czy żałujesz i chcesz wyjść z błota?" chwila ciszy pisze na kartce "boje sie opuścić błoto" a zaraz słowa "w imię Jezusa niech lęk odejdzie" i tu wszystko pękło we mnie.