Nabór do szkół ponadpodstawowych VULCAN, dostarczanie wniosków oraz osiągnięć

Na filmie pokazujemy co należy zrobić w naborze VULCAN do dnia 10 lipca 2020 r. , w jaki sposób sprawdzić czy wszystko w naborze działa poprawnie.
Części filmu dla niecierpliwych:
1. Wstęp - omówienie najbliższych etapów w systemie
2. Rozpoczęcie pokazu systemu - 5:07
3. Zmiana preferencji - 7:03
4. Arkusz osiągnięć - 11:11

5. Kontrola poprawności - 14:25
Całość - 16:32

24 komentarze:

Lolak
Lolak:
A w jaki sposób otrzymamy zaświadczenia o egzaminie, ponieważ w terminie 26.07-1.08 jestem nad jeziorem?
Premyk
Premyk:
Mam pytanie otóż nie będzie mnie i moich prawnych opiekunów(rodziców) w Polsce od 27 lipca do 8 sierpnia przez co nie mogę odebrać ani dostarczyć wyników egzaminu w terminie co mogę w takiej sytuacji zrobić i czy ktoś może te wyniki egzaminu odebrać i dostarczyć do szkoły średniej?
Mich Tr
Mich Tr:
**** Pytanie do VULCAN: Dla czego wyniki egzaminów nie są importowani automatycznie do bazy VULCAN? Żeby w czasy pandemii, zamiast odpoczywać z dziećmi, rodzic musiał wrócić się do miasta i 1 sierpnia biegnąc z punktu A do punktu B z tym papierowym wynikiem? Albo mogła bym te wyniki wpisać szkoła podstawowa (do której one trafiają).... Marazm.... Analogicznie z zaświadczenie o ukończeniu szkoły podstawowej. Podpisałem wniosek drogą elektroniczną, ale musicalem biegnąc z punktu A do punktu B z tym papierowym zaświadczenie o ukończeniu szkoły. Marazm....
Filip Koczwara
Filip Koczwara:
U mnie w systemie jest błąd. Mam świadectwo z paskiem i jest to napisane przy moich ocenach na waszej, jednak w dziale Punktacja nie dostałem za to dodatkowych punktów.
Wiktor 8788
Wiktor 8788:
Dlaczego nie można zalogować się tam gdzie zgłaszałem kandydaturę? Jest tylko informacja o jutrzejszym ogłoszeniu wyników.
Oliwier Kucęba
Oliwier Kucęba:
czy mogę zmienić klase z czwartego miejsca na drugie w systemie
Waneskq
Waneskq:
A co zaznaczyć jeżeli było się w samorządzie szkoły i jest to wpisane w świadectwie?
Beti Joy
Beti Joy:
A jeśli chodzi o kartę zdrowia? Może Pan coś o tym nagrać?
Jan Nowak
Jan Nowak:
Czy oboje rodzice muszą podpisac elektronicznie profilem zaufanym czy tylko jeden rodzic?
Oliwia Molenda
Oliwia Molenda:
Jak mogę dołączyć oświadczenie do wniosku złożonego elektronicznie o przyjecie do bursy, jak już został on zaakceptowany. Byłam w bursie chiałam doręczyć osobiście, ale okazało się iż muszę to zrobić w formie elektronicznej tak jak był złożony wniosek. Czy bursa musi wycofać akceptacje wniosku, a rodzice anulować podpisy profilem zaufanym, żeby dołączyć oświadczenie
Emilia Moczko
Emilia Moczko:
Dobra mam zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru, a co z pozostałymi? Mi mówią, że do szkoły pierwszego wyboru mam zanieść wniosek, a do reszty mam złożyć online.
TKACHENKO PAVLO
TKACHENKO PAVLO:
HELP, HELP, HELP!!!
W jaki sposób możemy dodać Dwujęzyczny Liceum lub Dwujęzyczny Oddział/Grupę do systemu „NABÓR VULKAN” do 4 Sierpnia.
Możemy dodać tyłki NIE-Dwujęzyczne Liceum.
Dziękuję
Ewa Lewandowska
Ewa Lewandowska:
Do kiedy (proszę o konkretną datę) szkoła ma czas na weryfikację arkusza osiągnięć? Świadectwo dostarczone do szkoły tydzień temu, a arkusz nadal oczekuje na weryfikację.
pog champ
pog champ:
Co zrobić jeśli wybranej szkoły drugiego wyboru nie ma w systemie?
Dawid
Dawid:
1.Czyli jak od 30 lipca będę chciał zmienić listę preferencji to ta szkoła do której wcześniej zanioslem wniosek odda mi kopię świadectwa i będę musiał do mojej nowej szkoły 1 wyboru od razu zawieźć wyniki egzaminu wniosek i kopię świadectwa ?
2. A co jak się nie dostane do szkoły 1 wyboru co wtedy?
MireQ
MireQ:
a co jeżeli nie dostane się nigdzie? :(
Dawid
Dawid:
Co jeśli się nie dostałem do żadnej szkoły?
Jan Nowak
Jan Nowak:
Na jakim etapie i do kogo podaje osiagniecia do dodatkowych punktów? Finalista konkursu i woluntariaty itp itd....
Paulina Ż.
Paulina Ż.:
Nie da sie zalogować od 2 dni.
kowaLツ
kowaLツ:
Egzaminu gimnazjalnego X D
Michael Myers❤
Michael Myers❤:
Dostarczyłem świadectwo i wypełniony wniosek do szkoły ponad tydzień temu, a arkusz osiągnięć cały czas nie jest zaakceptowany, o co chodzi?
The Słodko
The Słodko:
Wchodzę na stronę rekrutacyjną i patrzę na szkole trzeciego wyboru i pisze że wniosek nie będzie rozpatrzony bo nie uzyskałem 65 pkt ale jeszcze nie było wyników z egzaminów. I mam pytanie czy to jest jakiś błąd czy tak jest ?
justyna
justyna:
Byłam w szkole pierwszej preferencji i pani w sekretariacie powiedziała, że swiadectwo muszę dostarczyć razem z wynikami ósmoklasisty. A dopiero 12 sierpnia po wynikach czy się dostaliśmy do szkoły Pani będzie wypisywała skierowanie na badania lekarza medycyny pracy. 🤷🏻‍♀️
MireQ
MireQ:
A co się stanie jeżeli nie dostane się do żadnej z wybranych szkół?