Nagie ślimaki, bez skorup, plaga. Nocna walka ze ślinikiem luzytańskim.

Plaga nagich ślimaków, które niszczą uprawy. Wielu działkowców, właścicieli ogrodów, czy też przedsiębiorców zajmujących się uprawą roślin, wie, z czym wiąże się wizyta tego ślimaka. Jest to ślinik luzytański, gatunek inwazyjny zanotowany w Polsce po raz pierwszy w 1993 roku. Film należy odbierać na wielu płaszczyznach i ma on skłaniać do refleksji. Jest też swego rodzaju pastiszem i wariacją na temat. Pierwotnie nosił tytuł: "Z cyklu "Narodziny zła": Brunatna seria, ślimaki - plaga."
Uwaga film zawiera drastyczne sceny uśmiercania zwierząt, dlatego nie jest odpowiedni dla osób wrażliwych i niepełnoletnich. Do stworzenia tego filmu skłoniły mnie informacje publikowane w mediach oraz rozmowy z sąsiadami i znajomymi. Okazało się, że codziennie trwa bezlitosna walka z tymi szkodnikami, a w internecie można znaleźć dziesiątki porad dotyczących jak najskuteczniejszego ich unicestwiania. Wśród amatorów dominują metody "mechaniczne" - rozdeptywanie, rozkawałkowywanie(nisko zawieszone kosiarki do trawy), duszenie(worki foliowe), topienie(wrzucanie zebranych ślimaków do wiader z wodą, pułapki z piwem). Stosowane są także bariery z popiołu, wapna, piasek, itp(mało skuteczne przy deszczowej pogodzie), oraz sadzenie określonych gatunków roślin. Natomiast w handlu dostępnych jest wiele trucizn do zwalczania tych pięknych zwierząt.

10 komentarze:

niePOPRAWNA HISTORIA URBEX
niePOPRAWNA HISTORIA URBEX:
Najdrastyczniejszy film w historii polskiego YouTube a, też tak chcę
KRZYSZTOF S
KRZYSZTOF S:
Następnym razem poczęstuj je solą, na pewno będzie im smakowała. =)
Kamil Rodzyn
Kamil Rodzyn:
XDDDDDD
Lukasz Pres
Lukasz Pres:
Piękny film.
Świstak
Świstak:
Dobry odcinek
Grachu Trasik
Grachu Trasik:
Polecam w walce z tymi wstrętnymi ślimakami mieszankę rozpuszczonego cukru z drożdżami w ciepłej wodzie, proporcje znajdziecie w Googlach. Rozlać na kilka pojemników np. po margarynie i same się potopią wstrętne ślimoki
La Gre
La Gre:
i tym sposobem naszykowałeś jedzenie dla innych pomrowów, zamast je ograniczyć zwabiasz kolejne. pomrowy to kanibale i pewnie są wdzi edzne za syty stół. Ja też z nimi walcze, tylko inaczej. powodzenia
Agnieszka Koszela
Agnieszka Koszela:
Pomrowy się zbiera i wynosi z działki ja np zbieram w słoik z solą zakrecam i wyrzucam. Nic zostawia się martwych bo one z chęcią zjedzą te resztki i rosną w siłę..
Zaczarowany ogródek
Zaczarowany ogródek:
Czyli posumujmy: szpadel, sól, wapno i ponoć humanitarnie ale bez sensu opaski miedziane na podwyższonych grządkach. Bez sensu bo pozwala to na dalsze rozmnażanie się ślimaków. Dodam, że ślimaki zjadają z apetytem zwierzęce odchody.
Hanna Mieszała
Hanna Mieszała:
Matko co one ci zrobiły oj ja bym tobie tak zrobiła oj