NapieralskiTV : Rejestracja Napieralskiego w spisie wyborców

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na urząd prezydenta RP Grzegorz Napieralski zarejestrował się w Warszawie w spisie wyborców na wybory prezydenckie 2010. Wpis ten umożliwi Napieralskiemu głosowanie poza miejscem zameldowania.

- Chcę namówić wszystkich Polaków, którzy przebywają poza miejscem zamieszkania żeby wzięli udział w wyborach -- powiedział Napieralski podczas konferencji prasowej w Urzędzie Dzielnicy Ochota miasta stołecznego Warszawy.

- Jestem zameldowany w Szczecinie, ale mieszkam i pracuje w Warszawie. Dlatego będę głosował w stolicy -- mówił Napieralski. - Procedura wpisu do rejestru jest bardzo prosta i trwa kilka minut -- podkreślił.

Jak dopisać się do spisu wyborców w innej gminie?

Wyborcy czasowo przebywający poza miejscem stałego zamieszkania mogą dopisać się na własny wniosek do spisu wyborców prowadzonym w innej gminie (mieście). Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić się z wnioskiem (wzór do pobrania i wypełnienia) w urzędzie gminy / miasta właściwym dla miejsca, w którym będziemy przebywać w okresie obejmującym dzień wyborów.

Termin składania wniosków o dopisanie do spisu wyborców upływa w dniu 10 czerwca 2010 roku. Podczas składania wniosku należy mieć przy sobie dowód osobisty.