NAUKA ZDALNA TAKŻE W PODSTAWÓWKACH! RZĄD Z NOWYMI OBOSTRZENIAMI! | 90 Sekund

DOŁĄCZ DO GRUPY PODSTAWKI MACIEJA I RÓB Z NAMI NEWSY! https://www.facebook.com/groups/PodstawkiMacieja/

KANAŁ GŁÓWNY Bądź Na Bieżąco https://goo.gl/RZDHfp

W dzisiejszym wydaniu Wiadomości dowiemy się o
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-nauka-zdalna-takze-w-podstawowkach-taki-scenariusz-jest-rozw,nId,4795017Rząd rozważa wprowadzenie pełnej zdalnej nauki w szkołach, w tym w najmłodszych klasach szkół podstawowych. Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, jest to jednak jeden z najtrudniejszych rozważanych scenariuszy.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe w strefie żółtej mają funkcjonować w trybie hybrydowym, czyli zajęcia będą prowadzone częściowo na uczelni lub w szkole, a częściowo zdalnie. W strefie czerwonej szkoły wyższe i szkoły ponadpodstawowe mają pracować wyłącznie zdalnie. Ma to obowiązywać od soboty 17 października. Szkoły podstawowe i przedszkola mają pracować jak dotąd.

Premier pytany był czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem możliwe jest wprowadzenie w pełni zdalnej nauki w szkołach, w tym w najmłodszych klasach szkół podstawowych.

Tak, jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa rozważamy wszelkie scenariusze, aczkolwiek ten jest jednym z najtrudniejszych. Dlatego, że on jednocześnie oznacza bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola, klasy od I do IV, klasy w ogóle szkół podstawowych, na dzień dzisiejszy chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym - odpowiedział szef rządu.

Wskazał, że nauczanie zdalne nie jest równie efektywne jak nauczanie tradycyjne, w klasie. Zapowiedział wprowadzenie zmian w podstawach programowych. Programy nauczania i podręczniki muszą być z nią zgodne. Nauczyciel ma obowiązek realizacji treści zawartych w podstawie.

Cóż, można oficjalnie powiedzieć że strefy czerwone ponownie przeżywają lockdown. Co Wy o tym sądzicie? Czy zmiany jakie wprowadza rząd są dobre czy raczej mijają się z celem?
Koniecznie jeszcze sprawdźcie film który teraz się wam wyświelta na ekranach waszych odbiorników. Do usłyszenia!

https://www.youtube.com/watch?v=TQMrRdX2ZbI&t=1s